Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 32

Θέμα: να βάλω Optex ή Paradox εξωτερικούς ανιχνευτές ;;;

  1. #11
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.614

    Προεπιλογή

    Με τους εξωτερικους ανιχνευτες, το προβλημα ψευδοσυναγερμων αρκετες φορες μπορει να προκληθει απο μετακινηση θερμης ή ψυχρης αεριας μαζας (ρευματα). Αυτο ειναι πιο δυσκολο να λυθει απο οτι το προβλημα με τις ακτινες του ηλιου.

    1 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  2. #12
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Λευτερης
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    10

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nestoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τους εξωτερικους ανιχνευτες, το προβλημα ψευδοσυναγερμων αρκετες φορες μπορει να προκληθει απο μετακινηση θερμης ή ψυχρης αεριας μαζας (ρευματα). Αυτο ειναι πιο δυσκολο να λυθει απο οτι το προβλημα με τις ακτινες του ηλιου.
    Μπορείς να βάλεις εξωτερικό ραντάρ με αυτόματη εξισορροπηση θερμοκρασίας ίσως βοηθήσει!Καλησπέρα

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    Καστοριά
    Μηνύματα
    44

    Προεπιλογή

    Καλημέρα ! Έχω και ένα άλλο πρόβλημα...σε ένα από τα εξωτερικά ραντάρ, χτυπάει σε ακανόνιστο χρόνο το τάμπερ του και έτσι αναγκάστηκα να το απενεργοποιήσω...ξέρετε τι μπορεί να φταίει ;;

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.614

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgos76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα ! Έχω και ένα άλλο πρόβλημα...σε ένα από τα εξωτερικά ραντάρ, χτυπάει σε ακανόνιστο χρόνο το τάμπερ του και έτσι αναγκάστηκα να το απενεργοποιήσω...ξέρετε τι μπορεί να φταίει ;;
    Φθαρμενη καλωδιωση, οξειδωση των συνδεσεων, στραβοκλεισμενο καπακι, χαλασμενο διακοπτακι ταμπερ, σπασμενο (ή ετοιμο να σπασει) συρματακι αντιστασης...

    Με ενα πολυμετρο συνηθως εντοπιζεται γρηγορα η βλαβη.

    0 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  5. #15
    Μέλος
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Aug 2014
    Περιοχή
    Λαρισα
    Μηνύματα
    187

    Προεπιλογή

    Aν και εχει παρασει καιρος απο τοτε που ρωτησες οι κουρτινες της παραντοξ απο θεμα ασφαλειας ειναι καλυτερες τα συγκεκριμενα optex σου παρεχουν μικροτερη ασφαλεια .Απο ψευτικους τα οπτεξ ειναι καλυτερα λογω θεσης.Οι bus κουρτινες ειναι πολυ καλυτερες απο τις απλες στις μεγαλες ζεστες.Εκει τα οπτεχ δουλευουν.Εκει oi κουρτινες ειδικα oi απλες βλεπουν στα 2 μετρα.Μολις κουμπωσεις τασεις στην κουρτινα αν βαλεις και το αντιμασκ κανε ενα ανοιγμα κλεισιμο του καπακιου της αλλιως θα σου αναβει ανα διαστηματα ζωνηι
    καλυτερα προτιμησε faro 12aria

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    Καστοριά
    Μηνύματα
    44

    Προεπιλογή

    σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες....μάλλον σε Paradox θα καταλήξω πάλι , αλλά έχω σκοπό να βάλω μόνο ένα σε ένα παράθυρο και όχι σε όλα όπως είχα σχεδιάσει ...και αυτό γιατί θέλει πολλά λεφτά για να βάλεις κουρτίνες σε 8 παράθυρα...Αν διορθώσω τα 4 περιμετρικά εξ. ραντάρ που έχω, νομίζω είμαι καλυμμένος...
    Να πω με την ευκαιρία κάτι που μου έτυχε πρίν 1 μήνα...Χτύπησε νωρίς το πρωί ο συναγερμός εξαιτίας μιας ενσύρματης επαφής που έχω σε ένα παράθυρο...Την είδε ανοιχτή χωρίς να συντρέχει λόγος...Είναι η πρώτη φορά που μου το κάνει η συγκεκριμένη ζώνη και το κυριότερο είναι ότι απο τότε δεν μου το ξαναέκανε...Που το αποδίδετε αυτό και ποιές μπορεί να είναι οι αιτίες ;;

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη her
    Όνομα
    Ηρακλής
    Εγγραφή
    Jun 2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    1.123

    Προεπιλογή

    Χαλασμένη επαφή. Ίσως αν την χτυπήσεις στιγμιαία να στην βρει κλειστεί. Ραγίζει το γυαλακι που εχει μέσα η επαφή.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΟΙΝΙΑΔΕΣ
    Όνομα
    ΘΕΟΔΩΡΟΣ
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
    Μηνύματα
    41

    Προεπιλογή

    ανοιξε το κουτι και κατεβασε τους μικροδιακοπτες εκτος απο τον τελευταιο - ο πρωτος ειναι το led - ρυθμισε το τριμερ στο πρωτο τεταρτο και βαλε το καπακι βγαλτο ξανα δες το led να σου δινει 2 παλμους κανε δοκιμη με κουρτινα στην μασκα να σε βλεπει στο ωφελιμο πεδιο δηλαδη οχι στο μπαλκονι του γειτονα.... και κλειστο λογικα δεν θα εχεις ψευτικους ξανα

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    πάντως optex εξωτερικού, βαράνε συνέχεια ψευδοσυναγερμούς απο πουλιά , δεν ειδα να μπορεί να λυθεί αφού δεν έχουν καποια ρύθμιση εκτός της απόστασης

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    και με paradox δεν ειμαι ευχαριστημενος.Το καλοκαιρι βαραγανε τα εκανα αναισθητα,το χειμωνα δεν δουλευαν.Δυστηχως για το κλιμα της ελλαδας αυτο το ειδος ρανταρ σε εξωτερικο χωρο δεν δουλευει.
    Ασε που το 'διαφανες'(γαλακτερο) καλυματακι που εχουν ειναι πλαστικο ,υποτιθεται με αναγλυφα για διασπαση της ακτινας και απο την ζεστη,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΡΑΕΙ ο ηλιος εχουν γινει πετσικα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-18, 09:49
  2. Paradox sp6000 να βάλω αντίστασης ;
    By takhs764 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-16, 20:21
  3. Ανιχνευτές κίνησης δινουν ψεύτικο συναγερμό.
    By cosecon in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-14, 21:33
  4. ανιχνευτές θραύσης
    By σεατ 2 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-14, 22:59
  5. Optex ή Visonic ανιχνευτες κινησης?
    By john8826 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-13, 21:13

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας