Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 26

Θέμα: πρόβλημα με το συναγερμό και το φάξ

  1. #11
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    THOMAS
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή

    το virtual cms ειναι το κεντρο ληψης...
    το report λεει ποσα " θελει η κληση για να παει στο ΚΛΣ ποσο διαρκει η κληση με το ΚΛΣ

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    μαλλον δεν εχεις καταλαβει οτι το μεγαλύτερο ποσοστο οσων απαντουν εδω μεσα ειναι τεχνικοι .ανθρωποι που οι περισσοτεροι ,να μην πω ολοι ,αφιλοκερδως απαντουν σε ερωτησεις .το λιγοτερο που τους επιτρέπεται νομιζω ειναι ενα εστω off topic σχόλιο.

    2 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  3. #13
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    THOMAS
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλλον δεν εχεις καταλαβει οτι το μεγαλύτερο ποσοστο οσων απαντουν εδω μεσα ειναι τεχνικοι .ανθρωποι που οι περισσοτεροι ,να μην πω ολοι ,αφιλοκερδως απαντουν σε ερωτησεις .το λιγοτερο που τους επιτρέπεται νομιζω ειναι ενα εστω off topic σχόλιο.
    Έχω καταλάβει ότι οι περισσότεροι είναι τεχνικοί και τους ευχαριστώ θερμά που με βοηθάνε αλλά αν κάποιος δε θέλει να βοηθησει καλύτερα να μη λέει κάτι ειδικά αν δε ξέρει . Το παλιό κλς εχει πληρωθει για να μη λέτε ότι λέτε κάποιοι. Θα παρακαλούσα όπως δε προέβαλλαν εγώ να μη προσβάλλουν και εκείνοι αν δε μπορούν να βοηθήσουν ας κάνουν ότι δε το είδαν ... Δε ειναι topic γενικής συζήτησης εδώ...

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    anyway.
    αυτα που εχετε παραθεσει δεν λενε(καταλαβαινω )κατι.
    πρεπει να εχετε την ωρα που εγινε το συμβαν και την ωρα που ενημερωθηκε το κεντρο.
    το οτι κραταει 2,5λεπτα την γραμμη ανοιχτη προφανως περιμενει handshake απο το κεντρο.το κανει σε ολες τις κλησεις να αργει τοσα λεπτα;μετα αφηνει καποιο σφαλμα;το κεντρο εχει.ενημερωθει για ολα τα συμβαντα ή χανονται καποια;
    αλλαξτε και τους δυο αριθμους του κεντρου απο δευτερο σε πρωτο και τουμπα.οπως και το test report να γινει κατα τις 3:00

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  5. #15
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    THOMAS
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    anyway.
    αυτα που εχετε παραθεσει δεν λενε(καταλαβαινω )κατι.
    πρεπει να εχετε την ωρα που εγινε το συμβαν και την ωρα που ενημερωθηκε το κεντρο.
    το οτι κραταει 2,5λεπτα την γραμμη ανοιχτη προφανως περιμενει handshake απο το κεντρο.το κανει σε ολες τις κλησεις να αργει τοσα λεπτα;μετα αφηνει καποιο σφαλμα;το κεντρο εχει.ενημερωθει για ολα τα συμβαντα ή χανονται καποια;
    αλλαξτε και τους δυο αριθμους του κεντρου απο δευτερο σε πρωτο και τουμπα.οπως και το test report να γινει κατα τις 3:00
    Καμιά κλήση δε αργεί τόσα λεπτά σε 3" έχει χτυπησει το πρόβλημα είναι ότι όποτε καλούν και πολλοί άλλοι συναγερμοί δε βρίσκει γραμμή και έτσι δε μπορεί να στείλει το σήμα αμέσως και περιμενει να ελευθερωθεί γραμμή..Σφάλμα δε αφήνει . Νομιζω ότι όλες τις φορές έχει ενημερωθεί διαβάζοντας τα report.. Ο συναγερμός σε έναν αριθμό τηλεφώνου καλεί στο ΚΛΣ δεν είναι δύο. Το test γιατί να το πάω 3 πμ και πως να το κάνω αυτό;

    Εχετε κάποιο ΚΛΣ υπόψιν;

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777


    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  7. #17
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    THOMAS
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ λέω αν χρησιμοποιεί κανείς ή συνεργάζεται με κάποιο να μου προτείνετε! οχι google... εχω στειλει παντου mail για ΚΛΣ

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nightkeeper
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Μέγαρα
    Μηνύματα
    675

    Προεπιλογή

    Βάλε ένα GSM module CADDX NX7002 και δεν θα χρειάζεσαι πλέον ούτε σταθερή γραμμή πόλεως ούτε ΚΛΣ. Ελπίζω να βοήθησα τώρα .

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    THOMAS
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nightkeeper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε ένα GSM module CADDX NX7002 και δεν θα χρειάζεσαι πλέον ούτε σταθερή γραμμή πόλεως ούτε ΚΛΣ. Ελπίζω να βοήθησα τώρα .
    και ποιο ΚΛΣ προτεινεις;

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nightkeeper
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Μέγαρα
    Μηνύματα
    675

    Προεπιλογή

    Νομίζω πως κατι δεν εχεις καταλάβει . Δεν θα πάρεις απάντηση στο θεμα ΚΛΣ(τουλαχιστον ετσι δημόσια ), ο κάθε εγκαταστατης συνδέει του πελάτες του με οποίο κέντρο συνεργάζεται και εμπιστεύεται .Εσυ απλα κανε την έρευνα σου, βρες καποιο κέντρο γνωστό και αξιόπιστο και βάλε το σύστημα σου εκει .Διαφορετικά ΝΧ7002 και τέλος το ΚΛΣ.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-15, 00:15
  2. πρόβλημα με συναγερμό rp 296
    By katsandr in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-15, 01:19
  3. Πρόβλημα με συναγερμό
    By monaco in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-14, 11:44
  4. Πρόβλημα με συναγερμό SIGMA
    By nikolasr in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-13, 11:01
  5. Πρόβλημα με συναγερμό AV-GAD
    By electroman@ in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-09, 09:40

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας