Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 26

Θέμα: πρόβλημα με το συναγερμό και το φάξ

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    THOMAS
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή πρόβλημα με το συναγερμό και το φάξ

    καλημέρα,


    έχω ένα συναγερμό (caddx n8v2 /ge) που είναι συνδεδεμένος με Κέντρο λήψης ,το πρόβλημα είναι ότι από τότε που άλλαξα ΚΛΣ (κέντρο λήψης) το σήμα αργεί να πηγαίνει τις περισσότερες φορές θέλει 45'' ως και 2 λεπτά! (το παρακολούθησα την ώρα της όπλισης) σε ώρες μη αιχμής πάει και σε 15'' (πχ 1:00,5:00 κλπ ) ελάχιστες όμως φορές. Ο εγκαταστάτης μου είπε ότι έχουν γίνει οι απαραίτητες ρυθμίσεις για το συναγερμό . Δε έχω αλλάξει μπαταρίας από το 2011 (από τότε που τον βάλαμε ) μου είπε μήπως φταίει αυτό το δοκίμασα να την αποσυνδέσω για 45 λεπτά για να δω αν κλείσει αλλά λειτουργούσε κανονικά ποτέ δε είχε κλείσει! Ούτε μου εμφάνισε κάποια ένδειξη βλάβης(αν είχε βλάβη θα το εμφάνιζε στο πληκτρολόγιο και το ΚΛΣ) . Το φίλτρο τηλεφώνου δεν το άλλαξα και αυτό. Μα ούτε αυτό παρουσίασε πρόβλημα ποτέ.


    Το νούμερο του ΚΛΣ το έχω ασυμπίεστο,έχει λέει κάνει ο εγκαταστάτης τονική ρύθμιση και παύσεις . Επίσης όταν τον οπλίζω και αφοπλίσω κάνει ένα τσούφ/τουκ στην πλακέτα .
    2) Όταν έχω το πολυμηχάνημα mx495 canon ανοιχτό μπαίνει η λειτουργία φαξ του μετά από κάποιες κλήσης (όχι σε όλες).


    Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει σε αυτά τα προβλήματα; Δε ξέρω τι να κάνω;..να αλλάξω ΚΛΣ ;?


    ΑΙΤΊΑ: τελικά φταίει το ΚΛΣ αργεί επειδή δε βρίσκει γραμμή όπως μου είπατε... Όποιος ξέρει κανένα καλό ΚΛΣ με πολλαπλές γραμμές τηλεφώνου που επαρκούν για να φτάνει γρήγορα να μου στείλουν το ΚΛΣ με PM - μήνυμα.
    Πείτε μου τι να κάνω και με το φαξ που όταν μιλάω μπαίνει


    Ευχαριστώ

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GAMSgr : 17-06-17 στις 15:04

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    μιχαλης
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    γλυφαδα
    Μηνύματα
    3.319

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GAMSgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    1.
    από τότε που άλλαξα ΚΛΣ (κέντρο λήψης) το σήμα αργεί να πηγαίνει τις περισσότερες φορές θέλει 45'' ως και 2 λεπτά! (το παρακολούθησα την ώρα της όπλισης) σε ώρες μη αιχμής πάει και σε 15'' (πχ 1:00,5:00 κλπ ) ελάχιστες όμως φορές.


    2.
    Το νούμερο του ΚΛΣ το έχω ασυμπίεστο,

    3)
    Όταν έχω το πολυμηχάνημα mx495 canon ανοιχτό μπαίνει η λειτουργία φαξ του μετά από κάποιες κλήσης (όχι σε όλες).
    1. Πολύ απλά ο συναγερμός σου παίρνει τηλ το ΚΛΣ, δεν μπορεί να επικοινωνησει, και ξανά παίρνει και ξαναπαίρνει, οπότε καθυστερεί.. Κάποια ΚΛΣ έχουν πολλές γραμμές έτσι ώστε να μην υπάρχει αυτή η καθυστέρηση.εσύ αποφασίζεις, γύρνα στο παλιό αν σε εξυπηρετεί. (βέβαια προφανώς υπάρχει άλλος λόγος για τον οποίο έφυγες από το προηγούμενο ΚΛΣ στον οποίο πήγαιναν τα σήματα σφαίρα...)
    2. Ασυμπίεστο? Δεν το γνωρίζω αυτό.
    3. Όταν λες κλήσεις ? Ποιανού κλήσεις? Του συναγερμού προς το ΚΛΣ? Η εισερχόμενες ? (καλά κάνει, άμα δεν το σηκωνεις εσύ, σηκώνει το φαξ την γραμμή, ρύθμισε το να το σηκώνει σε περισσότερα κουδουνισματα)

    Στάλθηκε από ένα κινητό που χρησιμοποιεί Tapatalk

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Γειά σου Θωμά , εχεις μεγάλο πρόβλημα βλέπω γιατι δημοσίευσες σχεδον ταυτόχρονα την ίδια απορία σε 2 φόρουμ .
    Tο σήμα έπρεπε να πηγαίνει αμέσως , σαν να παίρνεις από το τηλέφωνο του σπιτιού σου ενα τηλεφώνημα
    Τι έκανε ο εγκαταστάτης σου για το πρόβλημα σου ;
    Θα μπορούσε να αλλάξει δοκιμαστικά το τηλέφωνο του κέντρου και να βάλει πχ ενα κινητο για να δειτε αν εχει κάποιο πρόβλημα ο συναγερμός
    Θα μπορούσε να βάλει προσωρινα και καποιο τηλέφωνο παράλληλα στον συναγερμο και να το σηκώσει αφου ξεκινησει η κλήση να ακούσει πχ αν καλει κανονικά η όχι
    Υπάρχει φυσικά και η περίπτωση το νέο κέντρο που συνέδεσε να ειναι χειρότερο απο το παλιό , να λειτουργούν όλα χειροκίνητα και να καθυστερεί οταν υπάρχει φόρτος εργασίας .

    Πάντως να ξέρεις , ειδικά αν εισαι σε απομονωμένη περιοχή , οι σοβαροί κλέφτες ( με μεταπτυχιακά στις φυλακές , όχι πρεζόνια ) πρώτα κόβουν τον ΟΤΕ και τη ΔΕΗ και μετα μπαίνουν στο σπίτι , οπότε χρειάζεσαι συνεχή σύνδεση με αντίστοιχο
    ΚΛΣ ( μέσω LAN ( double play ) ή δεδομένων κινητής τηλεφωνίας GPRS ( όχι SMS ) , σαν να είσαι σε νοσοκομείο στην εντατική και να παρακολουθει τους σφυγμούς της καρδιάς του σπιτιού σου
    και αν καταλάβει παύση να σε ειδοποιεί για συναγερμό ( και όχι μετα το συναγερμό ... να παίρνει τηλέφωνο ,
    γιατι μπορεί να μη καταφέρει να πάρει ποτέ ! )

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aktis : 17-06-17 στις 10:50

  4. #4
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    THOMAS
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή

    Καλημέρα φίλε,σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου. Ναι μου φαίνεται μεγάλο πρόβλημα αυτό που καθυστερεί τόσο πολύ το topic το έβαλα κι εδώ γιατί πιστεύω ότι θα έχω μεγαλύτερη βοήθεια.
    Ναι ενώ κανονικά όταν καλώ εγώ θέλει το πολύ 8'' -5'' με το συναγερμό ενώ καλεί το κέντρο σε 5-8 sec αργεί να συνδεθεί με το δέκτη και να καταγράψει το σήμα ώστε να κλείσει η γραμμή ,πριν πάω σε αυτό το κέντρο ήμουν σε ένα άλλο που πήγαινε αμέσως το σήμα (5-10'' ίδια γραμμή μόνο που είχα οτε όχι forthnet) έχω βάλει το νούμερο του ΚΛσ να φεύγει ασυμπίεστο το ανέφερα και στη forthnet και είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα από το μέρος τους αλλά ο εγκαταστάτεις πρέπει να προσθέσει παύσεις στην κλήση...
    Υπάρχει φυσικά και η περίπτωση το νέο κέντρο που συνέδεσε να ειναι χειρότερο απο το παλιό , να λειτουργούν όλα χειροκίνητα και να καθυστερεί οταν υπάρχει φόρτος εργασίας .
    Ναι δυστυχώς βλέπω ότι ήταν πολύ χειρότερο ΚΛΣ αφού θέλει 1-2 λεπτά και όχι 10-15" που ήθελε το άλλο . Το κακό είναι ότι χρώσταγα στο άλλο ΚΛΣ και είναι πολλά χρήματα για να επιστρέψω. Τη σύνδεση με το νέο ΚΛΣ την έκανε άλλος εγκαταστάτης που δε το ήξερα ... Πιθανός <<άλλαξε τα φώτα στο συναγερμό>> δηλαδή πείραξε τις ρυθμίσεις του ΚΛΣ ,άλλαξε το κωδικό εγκαταστάτη ,μάλλον έβγαλε τις παύσεις ή τις μείωσε κλπ . Δε μπορώ όμως ούτε στο εγκαταστάτη που μας έβαλε το συναγερμο να πάω επειδή συνεργάζετε με το ΚΛΣ που χρώσταγα. Μήπως να επιλέξω ένα εντελώς νέο ΚΛΣ; Δε ξέρω όμως αν θα δω βελτίωση αλλάζοντας το.. ο <<νέος>> εγκαταστάτης του νέου ΚΛΣ λέει ότι έκανε όλες τις ρυθμίσεις τότε για να λειτουργεί κανονικά μου είπε ότι ή η μπαταρία φταίει (ενώ δε έχει τίποτα...) ή ο πίνακας του συναγερμού/πλακέτα (πράγμα απίθανο αφού ούτε 6 χρόνια δε έκλεισε... και λειτουργούσε ρολόι)
    Θα μπορούσε να αλλάξει δοκιμαστικά το τηλέφωνο του κέντρου και να βάλει πχ ενα κινητο για να δειτε αν εχει κάποιο πρόβλημα ο συναγερμός
    Θα μπορούσε να βάλει προσωρινα και καποιο τηλέφωνο παράλληλα στον συναγερμο και να το σηκώσει αφου ξεκινησει η κλήση να ακούσει πχ αν καλει κανονικά η όχι
    Κοίτα δοκίμασα να ακούσω την κλήση του συναγερμού με το ΚΛΣ δε ακουγόταν όμως κάτι ,έπεφτε η γραμμή μου και μόλις το έκλεινα τότε τέλειωνε η κλήση μετα από 1-2 λεπτά ,ξέρω ότι πάει αφού το βλέπω στο λογαριασμό της 4net.. δε νομίζω να έχει πρόβλημα ο συναγερμός αφού αν το βγάλω-ή τον βάλω σε ώρες μη φόρτου εργασάις (πχ.3,4,5,6 το πρωί κλπ) μπορεί να πάει και σε 15" άρα αν έφταιγε ο συναγερμός θα αργούσε όλες τις φορές.


    Πάντως να ξέρεις , ειδικά αν εισαι σε απομονωμένη περιοχή , οι σοβαροί κλέφτες ( με μεταπτυχιακά στις φυλακές , όχι πρεζόνια ) πρώτα κόβουν τον ΟΤΕ και τη ΔΕΗ και μετα μπαίνουν στο σπίτι , οπότε χρειάζεσαι συνεχή σύνδεση με αντίστοιχο
    ΚΛΣ ( μέσω LAN ( double play ) ή δεδομένων κινητής τηλεφωνίας GPRS ( όχι SMS ) , σαν να είσαι σε νοσοκομείο στην εντατική και να παρακολουθει τους σφυγμούς της καρδιάς του σπιτιού σου
    και αν καταλάβει παύση να σε ειδοποιεί για συναγερμό ( και όχι μετα το συναγερμό ... να παίρνει τηλέφωνο ,
    γιατι μπορεί να μη καταφέρει να πάρει ποτέ ! )
    Στη Κηφισιά είμαι δεν νομίζω να είναι απομονωμένη αλλά δε είναι και στο κέντρο είναι μακριά. Τι να σου πω δε είχε τύχει ποτέ να συμβεί αυτό να κάνουν black out ή να κόψουν τα τηλέφωνα . παρόλο που είχαν κλέψει αρκετούς γείτονες .

    Δε ξέρω πόσο κάνει πάνω κάτω το gprs ; (ip μέσω internet το ίδιο είναι με τηλεφωνία αφού πατάνε στο ίδιο δίκτυο)

    Όσο για την παύσει είναι ρυθμισμένος μόλις κοπεί το τηλέφωνο να δίνει συναγερμό αν είναι οπλισμένος .

    Μήπως να αλλάξω ΚΛΣ ; έχει κανένΑ ΚΛΣ υπόψιν; και κάποιον εγκαταστάτη να το ρυθμίσει σωστά αυτή την φορά ;

    Σε ευχαριστώ για το μήνυμα σου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    THOMAS
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikemtb Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Πολύ απλά ο συναγερμός σου παίρνει τηλ το ΚΛΣ, δεν μπορεί να επικοινωνησει, και ξανά παίρνει και ξαναπαίρνει, οπότε καθυστερεί.. Κάποια ΚΛΣ έχουν πολλές γραμμές έτσι ώστε να μην υπάρχει αυτή η καθυστέρηση.εσύ αποφασίζεις, γύρνα στο παλιό αν σε εξυπηρετεί. (βέβαια προφανώς υπάρχει άλλος λόγος για τον οποίο έφυγες από το προηγούμενο ΚΛΣ στον οποίο πήγαιναν τα σήματα σφαίρα...)
    2. Ασυμπίεστο? Δεν το γνωρίζω αυτό.

    Ναι ισχύει έχουν πολλές γραμμές κάποοια. Ασυμπίεστο να μη συμπιέζετε λόγο του vdsl
    3. Όταν λες κλήσεις ? Ποιανού κλήσεις? Του συναγερμού προς το ΚΛΣ? Η εισερχόμενες ? (καλά κάνει, άμα δεν το σηκωνεις εσύ, σηκώνει το φαξ την γραμμή, ρύθμισε το να το σηκώνει σε περισσότερα κουδουνισματα)
    Ναι αλλά αν το σηκώνω μπαίνει αυτό όχι όταν δεν...
    Στάλθηκε από ένα κινητό που χρησιμοποιεί Tapatalk

    Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σ

    ---------------

    ΥΓ τελικά αργεί επειδή δε βρίσκει γραμμή όπως μου είπατε... Όποιος ξέρει κανένα καλό ΚΛΣ με πολλαπλές γραμμές τηλεφώνου που επαρκούν για να φτάνει γρήγορα να μου στείλουν το ΚΛΣ με PM - μήνυμα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GAMSgr : 17-06-17 στις 15:00 Αιτία: Αιτία καθυστέρησης

  6. #6
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Κατ αρχήν δεν ειναι σωστο να "φεσώσεις " το παλιο ΚΛΣ που λες οτι ηταν και καλύτερο . Πιστευω πως αν τους παρεις τηλέφωνο και τους εξηγησεις
    οτι εχεις καποια οικονομικη δυσκολία θα σε βοηθήσουν με κάποιο τρόπο .
    Για το καινούριο σου ΚΛΣ , πoιό είναι τελικά ; Υποτίθεται οτι ειναι για το συμφέρον του κάθε ΚΛΣ να λειτουργει καλά και να συνεργάζεται με καλούς εγκαταστάτες για
    να μη χάνει πελάτες . Αμα έχεις υπόνοια οτι δεν εχει κανει καλη δουλεια ο εγκαταστάτης , πρεπει να το γνωστοποιήσεις στο ΚΛΣ
    και να στειλουν αυτοι καποιον άλλο να επιβεβαιώσει τι γίνεται .


    Οσο για το κόψιμο του ΟΤΕ , αν εισαι σε μονοκατοικία , δεν ξερω ποσο θα προλάβουν οι γειτονες να ακούσουν τον συναγερμό σου , αμα κοπεί ο ΟΤΕ ...
    Αμα βασίζεσαι στους γείτονες , ποιος ο λόγος να συνδεθεις με ΚΛΣ ; Μετα τον ΟΤΕ , σειρα εχει το βαπτισμα της σειρήνας σε εναν κουβα νερο ! οπότε ξέχνα τους γείτονες .

    Αυτο που σου λέω εγω, εστω και αν ειναι ip μεσω adsl , επικοινωνεί πχ καθε 3 λεπτά ο πίνακας με το ΚΛΣ , οπότε αν καποια στιγμή δεν επικοινωνήσει σημαίνει οτι κατι ύποπτο έγινε και σε ειδοποιεί ...

    Με την forthnet , έπαιζε καλά το παλιό κέντρο ; Η έκανες δύο αλλαγές μαζί ( ΚΛΣ και forthnet ) οπότε μπορει να φταίει και η συνεργασία του πίνακα με τη forthnet και όχι το ΚΛΣ ?

    Πως παρακολουθεις τα 45 δευτερόλεπτα - 3 λεπτα που λές ? Σου στελνει SMS το ΚΛΣ , οτι όπλισες ?
    Αν ναι , να ξέρεις οτι τα SMS δεν έχουν εγγυημένη ταχύτητα , ειναι σαν τα email

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aktis : 18-06-17 στις 01:50

  7. #7
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    THOMAS
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aktis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατ αρχήν δεν ειναι σωστο να "φεσώσεις " το παλιο ΚΛΣ που λες οτι ηταν και καλύτερο . Πιστευω πως αν τους παρεις τηλέφωνο και τους εξηγησεις
    οτι εχεις καποια οικονομικη δυσκολία θα σε βοηθήσουν με κάποιο τρόπο .
    Για το καινούριο σου ΚΛΣ , πoιό είναι τελικά ; Υποτίθεται οτι ειναι για το συμφέρον του κάθε ΚΛΣ να λειτουργει καλά και να συνεργάζεται με καλούς εγκαταστάτες για
    να μη χάνει πελάτες . Αμα έχεις υπόνοια οτι δεν εχει κανει καλη δουλεια ο εγκαταστάτης , πρεπει να το γνωστοποιήσεις στο ΚΛΣ
    και να στειλουν αυτοι καποιον άλλο να επιβεβαιώσει τι γίνεται .


    Οσο για το κόψιμο του ΟΤΕ , αν εισαι σε μονοκατοικία , δεν ξερω ποσο θα προλάβουν οι γειτονες να ακούσουν τον συναγερμό σου , αμα κοπεί ο ΟΤΕ ...
    Αμα βασίζεσαι στους γείτονες , ποιος ο λόγος να συνδεθεις με ΚΛΣ ; Μετα τον ΟΤΕ , σειρα εχει το βαπτισμα της σειρήνας σε εναν κουβα νερο ! οπότε ξέχνα τους γείτονες .

    Αυτο που σου λέω εγω, εστω και αν ειναι ip μεσω adsl , επικοινωνεί πχ καθε 3 λεπτά ο πίνακας με το ΚΛΣ , οπότε αν καποια στιγμή δεν επικοινωνήσει σημαίνει οτι κατι ύποπτο έγινε και σε ειδοποιεί ...

    Με την forthnet , έπαιζε καλά το παλιό κέντρο ; Η έκανες δύο αλλαγές μαζί ( ΚΛΣ και forthnet ) οπότε μπορει να φταίει και η συνεργασία του πίνακα με τη forthnet και όχι το ΚΛΣ ?

    Πως παρακολουθεις τα 45 δευτερόλεπτα - 3 λεπτα που λές ? Σου στελνει SMS το ΚΛΣ , οτι όπλισες ?
    Αν ναι , να ξέρεις οτι τα SMS δεν έχουν εγγυημένη ταχύτητα , ειναι σαν τα email
    άλλαξα πάροχο και στη hol το ίδιο αργούσε. Το ΚΛΣ (virtual cms) το έχω 2 χρόνια . όταν Άλλαξα ΚΛΣ δε είχα για 1 χρόνο ΚΛΣ αφού χρώσταγα στο άλλο και δε είχα λεφτά...
    Το παρακολουθώ βλέποντας το λογαριασμό του σταθερού...

    Αναλυτικά:
    virtual security δέκτης 00:00:31

    virtual security δέκτης 00:00:59
    Αφόπλιση

    virtual security δέκτης 00:00:35
    όπλιση

    virtual security δέκτης 00:00:12
    Τεστ γραμμής


    virtual security δέκτης 00:00:38

    Όπλιση

    virtual security δέκτης 00:00:16
    Αφόπλιση

    virtual security δέκτης 00:00:43

    Αφόπλιση

    virtual security δέκτης 00:01:08
    Αφόπλιση


    virtual security δέκτης 00:00:46

    ΟΠΛΙΣΗ

    virtual security δέκτης 00:00:46
    ΟΠΛΙΣΗ



    virtual security δέκτης 00:00:37

    ΑΦΟΠΛΙΣΗ
    Όλα πάνω κάτω τις ίδιες ώρες (21:00-22:00,7:00,5:00,6:00)

    Άρα όταν δε βρίσκει γραμμή δε μπορεί να το στείλει και κάνει προσπάθειες....

    Ποιο ΚΛΣ προτείνεις;

    πόσο κάνει το module; (για το ip)


    Ευχαριστώ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nightkeeper
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Μέγαρα
    Μηνύματα
    675

    Προεπιλογή

    Συγνώμη για το off topic , αλλα νομίζω πως το πρόβλημα το δημιούργησε ο ίδιος ο χρήστης του συστήματος δλδ τεχνικό θέμα δεν υπαρχει . Απλά ηταν σε ενα σωστό ΚΛΣ που το σύνδεσε ο αρχικός εγκαταστατης, έκανε σωστά τη δουλεια του, χρέωσε το ΚΛΣ(πιθανόν και τον εγκαταστατη που τον σύνδεσε εκεί) βρήκε αλλο τεχνικό με πιθανόν προβληματικό ΚΛΣ και τωρα ψάχνει να βρεί τη φταίει ή να του πρωτεινουν σωστό ΚΛΣ( που πιθανόν και αυτο να το χρεώσει επίσης )....Συγχωρεστε με αν κανω λαθος , απλά το έργο το εχω ξαναδεί πολλες φορές και δεν με εντυπωσιάζει πλέον ..

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον Nightkeeper για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb (18-06-17), vasilllis (18-06-17)

  10. #9
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    THOMAS
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nightkeeper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη για το off topic , αλλα νομίζω πως το πρόβλημα το δημιούργησε ο ίδιος ο χρήστης του συστήματος δλδ τεχνικό θέμα δεν υπαρχει . Απλά ηταν σε ενα σωστό ΚΛΣ που το σύνδεσε ο αρχικός εγκαταστατης, έκανε σωστά τη δουλεια του, χρέωσε το ΚΛΣ(πιθανόν και τον εγκαταστατη που τον σύνδεσε εκεί) βρήκε αλλο τεχνικό με πιθανόν προβληματικό ΚΛΣ και τωρα ψάχνει να βρεί τη φταίει ή να του πρωτεινουν σωστό ΚΛΣ( που πιθανόν και αυτο να το χρεώσει επίσης )....Συγχωρεστε με αν κανω λαθος , απλά το έργο το εχω ξαναδεί πολλες φορές και δεν με εντυπωσιάζει πλέον ..
    Συγγνωμη αλλα ηταν μια εποχη που δε μπουρασαμε να το πληρωσουμε απο τοτε δε χρωσταγε ουτε 0,01€ πουθενα.... αλλα νομιζω δε πρεπει να μιλας ετσι αν δε θες να βοηθησης μη βοηθας αλλα μη κανεις το εξυπνο . Δε προκειτε να ξανα χρεωθει κανενα ΚΛΣ ...ρωτας τον αλλον αν τα ειχε να τα δωσει; και σου φαινετε περιεργο που το ειδες πολλες φορες. Σε παρακαλω αν δε θες να βοηθησεις μη μιλας καλυτερα. Ευχαριστω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #10
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Τι εννοεις Virtual CMS , τρέχει στο CLOUD ; Δεν κατάλαβα ποιο ΚΛΣ εχεις ουτε το report ... για να είμαι ειλικρινής !

    1 Not allowed! Not allowed!

  12. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον aktis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    GAMSgr (18-06-17)

Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-15, 00:15
  2. πρόβλημα με συναγερμό rp 296
    By katsandr in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-15, 01:19
  3. Πρόβλημα με συναγερμό
    By monaco in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-14, 11:44
  4. Πρόβλημα με συναγερμό SIGMA
    By nikolasr in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-13, 11:01
  5. Πρόβλημα με συναγερμό AV-GAD
    By electroman@ in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-09, 09:40

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας