Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26

Θέμα: πρόβλημα με το συναγερμό και το φάξ

  1. #21
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    THOMAS
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή

    δε θελω δημοσια αλλα με pm

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Γιάννη , δυστυχώς , αυτο σκέτο κάνει μόνο για πρεζόνια . Αμα πέσει σε επαγγελματία με jammer δεν κάνει τίποτα χωρις ΚΛΣ με heartbeat


    Θωμά , και στο κέντρο σου λένε οτι υποστηρίζουν τέτοιες υπηρεσίες ( IP heartbeat )
    Ακόμα δεν έχω καταλάβει όμως πως ελέγχεις απο το λογαριασμό της forthnet ,
    το πόσο καθυστερεί το σήμα να πάει στο ΚΛΣ , αφού δεν σε παίρνουν τηλέφωνο ή δεν σου στέλνουν SMS
    Ο λογαριασμός της forthnet φαντάζομαι δεν εχει καμμια φοβερή ακρίβεια sta log που κρατάει
    Κάνε παράπονο καιι ζήτα να σου ελέγξουν το σύστημα από το ΚΛΣ

    https://www.virtualinternational.gr/...%89%CE%BD.html

    Συγκεκριμένα, το Κ.Λ.Σ.Ε. διαθέτει πολλαπλές τηλεφωνικές γραμμές, σύστημα εναλλακτικής επικοινωνίας ενσύρματης (PSTN – ISDN), ασύρματης (GSM – GPRS) και δικτυακής (IP) τεχνολογίας, για την επικοινωνία με τα εγκατεστημένα συστήματα ασφαλείας.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aktis : 19-06-17 στις 16:28

  3. #23
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    THOMAS
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aktis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη , δυστυχώς , αυτο σκέτο κάνει μόνο για πρεζόνια . Αμα πέσει σε επαγγελματία με jammer δεν κάνει τίποτα χωρις ΚΛΣ με heartbeat


    Θωμά , και στο κέντρο σου λένε οτι υποστηρίζουν τέτοιες υπηρεσίες ( IP heartbeat )
    Ακόμα δεν έχω καταλάβει όμως πως ελέγχεις απο το λογαριασμό της forthnet ,
    το πόσο καθυστερεί το σήμα να πάει στο ΚΛΣ , αφού δεν σε παίρνουν τηλέφωνο ή δεν σου στέλνουν SMS
    Ο λογαριασμός της forthnet φαντάζομαι δεν εχει καμμια φοβερή ακρίβεια sta log που κρατάει
    Κάνε παράπονο καιι ζήτα να σου ελέγξουν το σύστημα από το ΚΛΣ

    https://www.virtualinternational.gr/...%89%CE%BD.html

    Συγκεκριμένα, το Κ.Λ.Σ.Ε. διαθέτει πολλαπλές τηλεφωνικές γραμμές, σύστημα εναλλακτικής επικοινωνίας ενσύρματης (PSTN – ISDN), ασύρματης (GSM – GPRS) και δικτυακής (IP) τεχνολογίας, για την επικοινωνία με τα εγκατεστημένα συστήματα ασφαλείας.
    Πέρα από το λογαριασμό ειναι πολύ πιο απλό να το μετρήσεις όταν καλεί το ΚΛΣ σηκώνεις το ακουστικό και ακούς πότε κλείνει βάζοντας πριν χρονόμετρο ..βάζεις όταν το οπλιζεις και μετά περιμενειε πότε θα ελευθερωθεί η γραμμή ..και όμως ο λογαριασμός της forthnet εκεί μεγάλη ακρίβεια τελικά.. Δε ξέρω τι λένε στο site τους για το πόσες γραμμές έχουν πχ 5-10-100 κλπ δε λένε τον αριθμό γραμμών αλλά πέρα από αυτό εμενα με έχουν με ένα τηλεφωνικό αριθμό συνδεδεμένο οπότε αν δε βρίσκει εκεί ελεύθερη γραμμή δε ξέρει που αλλού να πάει και περιμένει τη μια γραμμή!! Αν μου είχαν δώσει πχ τρία νούμερα ΚΛΣ γραμμές θα έβρισκε κάποια...ξέρω ότι η ταχύτητα αποστολής είναι αργεί έχω και το λογαριασμό της forthnet κ το report τους και τις μετρήσεις μου..τι είναι το hearbeat? Πόσο κάνει το πρόσθετο αυτό το module.?

    Ναι το site που υπεδειξες είναι το ΚΛΣ που έχω.. έχω κάνει Παραπονο με mail αύριο θα τους πάρω τηλέφωνο...
    Το ότι μου έδωσαν μόνο μια γραμμή για το συναγερμό σημαίνει ότι δε τους φτάνουν οι γραμμές . Και οι πολλές ψευτο δικαιολογιες του εγκαταστάτη

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Το οτι ο συναγερμός σου καλει ενα τηλέφωνο δεν σημαίνει απαραίτητα οτι εχουν μια τηλεφωνική γραμμή .
    Ενα νορμαλ νουμερο για ΚΛΣ ειναι 30 γραμμές , όσες δηλ δείνει μια "επαγγελματική " σύνδεση ISDN PRI Πρωτεύουσα Πρόσβαση (PRI) ,
    με το ανάλογο πάγιο ... βέβαια ( που δεν μπορούν να πληρώσουν όλοι .. )

    Στα μοντέρνα τηλεφωνικά κέντρα μια γραμμη μπορει να αντιστοιχει σε 10δες 100δες ή και 1000δες τηλέφωνα
    βλέπε τηλεπαιχνίδια με ροζ τηλέφωνα που σηκώνουν ταυτόχρονα χιλιάδες κλήσεις

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    THOMAS
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aktis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οτι ο συναγερμός σου καλει ενα τηλέφωνο δεν σημαίνει απαραίτητα οτι εχουν μια τηλεφωνική γραμμή .
    Ενα νορμαλ νουμερο για ΚΛΣ ειναι 30 γραμμές , όσες δηλ δείνει μια "επαγγελματική " σύνδεση ISDN PRI Πρωτεύουσα Πρόσβαση (PRI) ,
    με το ανάλογο πάγιο ... βέβαια ( που δεν μπορούν να πληρώσουν όλοι .. )

    Στα μοντέρνα τηλεφωνικά κέντρα μια γραμμη μπορει να αντιστοιχει σε 10δες 100δες ή και 1000δες τηλέφωνα
    βλέπε τηλεπαιχνίδια με ροζ τηλέφωνα που σηκώνουν ταυτόχρονα χιλιάδες κλήσεις
    από εδώ και πέρα θέλω να μου προτείνετε ΚΛΣ

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GAMSgr : 20-06-17 στις 10:45

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nightkeeper
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Μέγαρα
    Μηνύματα
    675

    Προεπιλογή

    Τή εγινε τελικά ? Βρέθηκε ΚΛΣ ?

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-15, 00:15
  2. πρόβλημα με συναγερμό rp 296
    By katsandr in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-15, 01:19
  3. Πρόβλημα με συναγερμό
    By monaco in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-14, 11:44
  4. Πρόβλημα με συναγερμό SIGMA
    By nikolasr in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-13, 11:01
  5. Πρόβλημα με συναγερμό AV-GAD
    By electroman@ in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-09, 09:40

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας