Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: Paradox PCS250G αγνοεί τα commands που του στέλνω με sms

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Apr 2011
    Περιοχή
    Παπάϊα
    Μηνύματα
    4

    Προεπιλογή Paradox PCS250G αγνοεί τα commands που του στέλνω με sms

    Καλησπέρα

    Προσπαθώ να ρυθμίσω ένα PCS250G συνδεδεμένο σε ένα sp5500 και με keyboard K10H.
    Το έχω φτάσει σε ένα σημείο όπου δουλεύει το PCS250G και μου στέλνει sms όταν οπλίζει ο συναγερμός κλπ αλλά αγνοεί τελείων ότι commands του στέλνω με sms. Ποτέ δεν αποκρίθηκε σε commands που του έστειλα με sms.
    Πώς ορίζω και αλλάζω αυτό το password του PCS250G που χρειάζεται για τα commands που στέλνω με sms. Το default λέει είναι admin. Πώς το αλλάζουμε αυτό;
    Δεν θα έπρεπε να μου αποκριθεί το PCS250G όταν του στέλνω ένα sms σαν το παρακάτω αν είχα το σωστό password;
    Padmin.STATUS.6912345678
    Επίσεις δεν αποκρίνεται ούτε σε commands σαν το παρακάτω:
    C0000.ARM.A1

    Χρησιμοποιώ το babyware , συνδέοντας το στη serial port του sp5500 χρησιμοποιώντας 307USB με αποτέλεσμα να πρέπει να αποσυνδέω το PCS250G από τη σειριακή πόρτα για να βάλω το 307USB να κάνω ρυθμίσεις και μετά να βγάλω πάλι το 307USB και να βάλω στην σειριακή πάλι το PCS250G για να δω πως δουλεύει. Δεν έχω κάποιο IP module ή κάτι άλλο για να μπορώ να συνδεθώ over IP με το babyware και να τα βλέπω όλα μαζί.

    Τι μου προτείνεται να κάνω;

    Ευχαριστώ,
    Κώστας

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή

    Αφού ήδη έχεις ανοίξει ένα θέμα για το Paradox PCS250G και νομίζω επειδή είναι ενδιαφέρον ότι το παρακολουθούν πολλά άτομα γιατί ξαναανοίγεις καινούργιο. Ετσι δυσκολεύεις κάποιον που στο μέλλον θα κάνει αναζήτηση για κάτι σχετικό με αυτό.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Apr 2011
    Περιοχή
    Παπάϊα
    Μηνύματα
    4

    Προεπιλογή

    Στα forums πρέπει στο κάθε thread συζήτησης (όπως τα λένε), η συζήτηση που ακολουθεί να είναι μέσα στα πλαίσια του θέματος που έχει τεθεί.
    Αυτό γίνεται για να μπορεί εύκολα κάποιος διαβάζοντας το θέμα της συζήτησης να καταλάβει τι συζητάνε εκεί ώστε να ασχοληθεί να διαβάσει παρακάτω μόνο αν θεωρεί ότι τον ενδιαφέρει το θέμα.
    Αν είχα κάνει την προηγούμενη ερώτηση μου να είχε θέμα γενικά γύρω από το PCS250 τότε μπορεί και να κόλλαγε να την συνεχίσω αλλά ήταν πολύ συγκεκριμένη.
    Ευχαριστώ πάντως για την επισήμανση

    Επαναλαμβάνω λοιπόν τα ερωτήματα μου για να μην χαθούν μέσα στο πολύ κείμενο:
    - Πώς αλλάζω αυτό το password του PCS250G που χρειάζεται για τα commands που στέλνω με sms;
    Το default λέει είναι admin. Πώς το αλλάζουμε αυτό;
    - Δεν θα έπρεπε να μου αποκριθεί το PCS250G όταν του στέλνω ένα sms σαν το παρακάτω αν είχα το σωστό password;
    Padmin.STATUS.6912345678
    Έχετε καμία ιδέα γιατί μπορεί να μην αποκρίνεται σε αυτά τα sms commands το PCS250G; Σημειώστε ότι μου στέλνει sms όταν οπλίζω το συναγερμό ή όταν χτυπάει κλπ.
    - Δεν αποκρίνεται ούτε σε commands σαν το παρακάτω για να οπλίσει με sms:
    C0000.ARM.A1
    Καμία ιδέα;

    Ευχαριστώ,

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. AT commands
    By vayeros in forum Κυκλώματα για Η/Υ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-12, 12:53
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-12, 23:55
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-09, 01:55
  4. SMS-ARREC(Alarm system with SMS Report & SMS REmote Cont
    By jvourv in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-08, 16:35
  5. LCD commands
    By p_pan in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-08, 21:09

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας