Σελίδα 19 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 9 17 18 19 20 21 29 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 181 έως 190 από 441

Θέμα: Ηλεκτρολόγος σε πλοίο (εργασία)

  1. #181
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Αντώνη πως γίνεται τέσσερα χρόνια για να γράψεις ένα χρόνο υπηρεσία και να περάσεις ένα σχολείο δυόμιση μηνών ; Το εξηγείς λίγο αυτό; Ευχαριστώ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #182
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σταυρος
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Επισης Αντωνη τι εννοει "10 χρονια θαλασσια προυπηρεσια τουλαχιστον" ?
    Για να φτασεις Α ηλεκτρολογος ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #183
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonisfa
    Όνομα
    Antonis
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Μηνύματα
    1.397

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stevakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης Αντωνη τι εννοει "10 χρονια θαλασσια προυπηρεσια τουλαχιστον" ?
    Για να φτασεις Α ηλεκτρολογος ?
    Εντάξει αυτό είναι το τυπικό κομμάτι, με το1ο μπάρκο πας σαν 2nd και είναι στην κρίση του chief electrician αλλά δυστυχώς και του γνωστού σου αν έχεις να πας σαν Α

    Δεν ισχύει πάντα αυτό

    0 Not allowed! Not allowed!
    Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη

  4. #184
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonisfa
    Όνομα
    Antonis
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Μηνύματα
    1.397

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Green Lantern Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντώνη πως γίνεται τέσσερα χρόνια για να γράψεις ένα χρόνο υπηρεσία και να περάσεις ένα σχολείο δυόμιση μηνών ; Το εξηγείς λίγο αυτό; Ευχαριστώ.
    Σε ποιον αναφέρεσαι? Που το είδες αυτό?

    Για πους αναφέρεσαι? Μήπως για απόφοιτους μέσης εκπαίδευσης? Δεν σε καταλαβαίνω...αλλά καιδεν ξέρω τι ισχύει αυτό το διάστημα

    0 Not allowed! Not allowed!
    Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη

  5. #185
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonisfa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως τα αναφέρει ο Κώστας ..αν είσαι μεγάλος ταλαιπωρία, εκτός αν κάνεις "αρπαχτή" και θες να μαζέψεις κάποια χρήματα για καβάντζα.
    Το λούκι με τα σωστικά και το δίπλωμα σε καθυστερούν αρκετά και αυτό πρέπει να το λάβεις υπ όψιν σου πριν ξεκινήσεις κάτι τέτοιο!
    Εγώ ξεκίνησα με τις διαδικασίες το 2012 και πήρα το δίπλωμα πριν από 2 χρόνια, αρκετά μεγάλος αλλά οι ανάγκες της οικογένειας βλέπετε...
    Τον Οκτώβρη βγαίνω και σταματάω όμως καλά ήταν ώς εδώ, κάτι βγήκε
    Αναφέρομαι σε αυτό που είχες γράψει εσύ πριν.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #186
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonisfa
    Όνομα
    Antonis
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Μηνύματα
    1.397

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Green Lantern Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρομαι σε αυτό που είχες γράψει εσύ πριν.
    Οταν έφτασα στο σημείο να βρω σωματείο και με ποιο τρόπο θα αποκτούσα το δίπλωμα εκείνο το διάστημα ήταν νεκρό, είχαν σταματήσει να δίνουν εξετάσεις μέσω σωματείου ηλεκτρολόγων υπήρχε μια νεκρή περίοδος τότε αλλά εγώ ενώ μπάρκαρα για ένα χρόνο και συμπλήρωσα την υπηρεσία για να δώσω εξετάσεις μέσω σωματείου έπεσα πάλι σε νεκρή περίοδο και όταν αργότερα άνοιξε η πύλη ήμουν απ τις τελευταίες φουρνιές που έδιναν εξετάσεις στο ΚΕΣΕΝ στο Ρέντη μέσω σωματείου. Αργότερα άνοιξε η σχολή στον Ασπρόπυργο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη

  7. #187
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Success story Ηλεκτρολογου στα Καραβια , που ξεκινησε απο μια τεχνικη σχολη στα
    Καμινια Πειραιως.

    http://www.newmoney.gr/palmos-oikono...ime=1526797539

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #188
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Aug 2018
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4

    Προεπιλογή Ερώτηση

    Χαίρεται, θα ήθελα να ρωτήσω κι εγω κατι σχετικά με το θέμα του ηλεκτρολόγου σε πλοία, το οποίο εξετάζω αυτή την εποχή. Εγώ έχω τελειώσει ηλεκτρονικός μηχανικός και μηχανικός ηλεκτρ. υπολογιστών και παράλληλα έχω αποκτήσει μεταπτυχιακό σε Τηλεπικοινωνίες και δίκτυα υπολογιστών στην Αγγλία. Τα 2 πτυχία μαζί συνεκτιμώμενα αναγνωρίζονται απο το ΔΟΑΤΑΠ ως ισότιμο δίπλωμα προς τα απονεμόμενα απο το Ε.Μ.Π. και τις αλλες πολυτεχνικές σχολές των ελληνικών Α.Ε.Ι. (τα γράφω ακριβώς οπως τα λέει στη πράξη αναγνώρισης), ωστόσο για την αντιστοιχία με διπλωμα απο το Τμημα Ηλεκτρονικών μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών του πολυτεχνείου Κρήτης, πρεπει να εξεταστώ σε κάποια μαθήματα.
    Με βάση τα παραπάνω μπορεί κάποιος να μου πεί αν διναμαι να πάρω την ειδικότητα του ηλεκτρολόγου/ηλεκτρονικού στα καράβια ετσι ως εχουν τα πτυχία μου? Αν όχι, σε περίπτωση που δώσω τα μαθήματα και πάρω την αντιστοιχία με το πτυχίο του Πολυτεχνίου Κρήτης, μετά θα μπορώ?
    Χωρίς να 'χω σχεση ιδιαίτερη με το χώρο των πλοίων, παρα μόνο απο κουβέντες με υπαλλήλους ξηράς-θαλάσσης, τα ηλεκτρονικά συστήματα στα καράβια έχουν πληθύνει αρκετά τα τελευταία χρόνια και θα πληθύνουν ακόμα περισσοτερό.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #189
    Μέλος
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Mar 2018
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NickFil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρεται, θα ήθελα να ρωτήσω κι εγω κατι σχετικά με το θέμα του ηλεκτρολόγου σε πλοία, το οποίο εξετάζω αυτή την εποχή. Εγώ έχω τελειώσει ηλεκτρονικός μηχανικός και μηχανικός ηλεκτρ. υπολογιστών και παράλληλα έχω αποκτήσει μεταπτυχιακό σε Τηλεπικοινωνίες και δίκτυα υπολογιστών στην Αγγλία. Τα 2 πτυχία μαζί συνεκτιμώμενα αναγνωρίζονται απο το ΔΟΑΤΑΠ ως ισότιμο δίπλωμα προς τα απονεμόμενα απο το Ε.Μ.Π. και τις αλλες πολυτεχνικές σχολές των ελληνικών Α.Ε.Ι. (τα γράφω ακριβώς οπως τα λέει στη πράξη αναγνώρισης), ωστόσο για την αντιστοιχία με διπλωμα απο το Τμημα Ηλεκτρονικών μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών του πολυτεχνείου Κρήτης, πρεπει να εξεταστώ σε κάποια μαθήματα.
    Με βάση τα παραπάνω μπορεί κάποιος να μου πεί αν διναμαι να πάρω την ειδικότητα του ηλεκτρολόγου/ηλεκτρονικού στα καράβια ετσι ως εχουν τα πτυχία μου? Αν όχι, σε περίπτωση που δώσω τα μαθήματα και πάρω την αντιστοιχία με το πτυχίο του Πολυτεχνίου Κρήτης, μετά θα μπορώ?
    Χωρίς να 'χω σχεση ιδιαίτερη με το χώρο των πλοίων, παρα μόνο απο κουβέντες με υπαλλήλους ξηράς-θαλάσσης, τα ηλεκτρονικά συστήματα στα καράβια έχουν πληθύνει αρκετά τα τελευταία χρόνια και θα πληθύνουν ακόμα περισσοτερό.
    Που πας να μπλέξεις ? με τέτοια πτυχία και δεν βρίσκεις καλή δουλειά ? Πάντως για δουλειά ηλεκτρολόγου μέσα στο πλοίο δεν νομίζω ότι σε καλύπτουν αυτά τα πτυχία .

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #190
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    59

    Προεπιλογή

    οπως τα λεει ο 7ακις....που πας να μπλεξεις??????χιλιες φορες για ναυτης στα ποσταλια κ πιο ευκολα κμ περισσοτερα λεφτα......το εχω ξαναπει κ το ξαναλεω για χιλιοστη φορα ηλεκτρολογος στα καραβια δεν συμφερει...........απο καμια αποψη!!!!!το επαγγελμα μας ειναι πληρως κουρελιασμενο κ υποτιμημενο ειδικα στα πλοια μας εχουν ξεφτυλισει.......δυστυχως...

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 19 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 9 17 18 19 20 21 29 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Παπούτσια ηλεκτρολόγου
    By xampos in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-23, 16:02
  2. Τιμολόγηση εργασιών ηλεκτρολόγου
    By rch in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-18, 23:00
  3. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-17, 01:57
  4. Άδεια Ηλεκτρολόγου
    By georgeandreou in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-11, 15:49
  5. Δορυφορική τηλεόραση σε πλοίο!
    By radiodj105 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-06, 00:56

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας