Σελίδα 13 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 3 11 12 13 14 15 23 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 130 από 441

Θέμα: Ηλεκτρολόγος σε πλοίο (εργασία)

  1. #121
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    59

    Προεπιλογή

    Χαχαχα σωστος ο lepouras thanx

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #122
    Μέλος
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Aug 2017
    Περιοχή
    Νότιο Αιγαίο
    Μηνύματα
    254

    Προεπιλογή

    Νομίζω το θέμα δεν έχει εξαντληθεί.
    Πως αναγνωρίζονται τα σφάλματα από τις μηχανές του πλοίου και πως γίνεται η αναγνώριση κάποιας βλάβης και επιδιόρθωση αυτής καθώς και ο εντοπισμός της.
    Νομίζω δεν είναι και τόσο εύκολο ακόμα και για αυτούς που ήδη εργάζονται με διπλώματα

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #123
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    εκει φαινεται ο μαστορας στις βλαβες.ολα τα αλλα κουτσα στραβα τα κανουν πολλοι.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον vasilllis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb (19-03-18)

  5. #124
    Μέλος
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Aug 2017
    Περιοχή
    Νότιο Αιγαίο
    Μηνύματα
    254

    Προεπιλογή

    Βάση σχεδίου μπορείς να εντοπίζεις τις βλάβες φαντάζομαι θα υπάρχουν όμως αμέτρητα σχέδια ....

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #125
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    τα σχέδια έχουν μια λογική σειρά και σύνδεση. το πρόβλημα είναι όταν το πλοίο έχει περάσει από 2η 3η 4η επισκευή ανακατασκευή και κάποιες γραμμές έχουν χαθεί στο διάβα του χρόνου και κάποιες άλλες λησμονηθήκαν να γραφτούν οπότε μόνες και παραπονεμένες αποφασίζουν να επιβεβαιώσουν την θεωρία του θείου Μέρφι και να είναι αυτή που κάποια στιγμή θα βγάλει βλάβη και δεν θα την βρίσκεις σε κανένα σχέδιο. εκεί άντε επιστράτευσε ότι έμαθες και δεν έμαθες για να βρεις τρόπο να ανακαλύψεις που τρέχει σε ολόκληρο πλοίο νιώθοντας ότι παίζεις σε επιτραπέζιο φιδάκι που κάθε φορά που βγάζεις μια άκρη τότε μια σκάλα και και ένα φιδάκι σε κάνουν να κάνεις γύρους να ανεβαίνεις και να κατεβαίνεις επίπεδα και να χάνεις τον μπούσουλα. εκεί σε θέλει να σε δει ο μάστορας.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  7. 3 μέλη ευχαρίστησαν τον lepouras για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    antonisfa (07-04-18), el greco 1 (06-04-18), stam1982 (06-04-18)

  8. #126
    Μέλος
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Aug 2017
    Περιοχή
    Νότιο Αιγαίο
    Μηνύματα
    254

    Προεπιλογή

    Δεν ειναι ευκολη δουλεια, καθε μερα συναντας και κατι διαφορετικο.
    Σαν βοηθος τρεχω και δε φτανω!
    Ο μισθος ειναι καλος ομως δεν εχω παραπονο και πανω στην πρεσσα αναγκαζεσαι και βρισκεις λυση. Δεν τα φανταζομουνα ομως ετσι.......άλλα περιμενα και χειροτερα βρισκω!

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #127
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    59

    Προεπιλογή

    Ο μισθος ειναι καλος ομως δεν εχω παραπονο και πανω στην πρεσσα αναγκαζεσαι και βρισκεις λυση. Δεν τα φανταζομουνα ομως ετσι.......άλλα περιμενα και χειροτερα βρισκω!


    τριχες ειναι καλος ο μισθος......καλυτερα να πας ναυτης να παιρνεις 3χιλιαρικα σε ποσταλι παρα ηλεκτρολογος να ξερεις εκεινο να ξερεις κ το αλλο κ να λενε κ απο πισω σου.......χιλιες φορες μηχανικος λιγοτερο ανχος,εξελιξη, περισσοτερα λεφτα κ αποποιηση ευθυνων....πραγμα αδυνατο για εναν ηλεκτρολογο

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #128
    Μέλος
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Aug 2017
    Περιοχή
    Νότιο Αιγαίο
    Μηνύματα
    254

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostasmadness Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μισθος ειναι καλος ομως δεν εχω παραπονο και πανω στην πρεσσα αναγκαζεσαι και βρισκεις λυση. Δεν τα φανταζομουνα ομως ετσι.......άλλα περιμενα και χειροτερα βρισκω!


    τριχες ειναι καλος ο μισθος......καλυτερα να πας ναυτης να παιρνεις 3χιλιαρικα σε ποσταλι παρα ηλεκτρολογος να ξερεις εκεινο να ξερεις κ το αλλο κ να λενε κ απο πισω σου.......χιλιες φορες μηχανικος λιγοτερο ανχος,εξελιξη, περισσοτερα λεφτα κ αποποιηση ευθυνων....πραγμα αδυνατο για εναν ηλεκτρολογο
    Δεν τα ξερεις καλα φιλε μου ναύτης σε ποσταλι και 3 χιλιαρικα ... μαλλον ζεις σε φαντασια!
    Ουτε 1.5 χιλιαρικο δεν παιρνει ναυτης σε ποσταλι
    Οσο για τους μηχανικους οκ δεν εχουν αγχος αν φυσικα γνωριζουν τη δουλεια τους, διαφορετικα γινονται ρεζιλι ειδικα σε μας τους ηλεκτρολογους.
    Να σου πω για μενα με προσελαβαν σαν βοηθο με μισθο Β ηλεκτρολογου και οντως ο μισθος για ξεκινημα ειναι πολυ ικανοποιητικος.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomastropo : 02-05-18 στις 00:59

  11. #129
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    59

    Προεπιλογή

    το καλοκαιρι με τα extra τους πεσμου τι περνουν.....τι να γνωρισουν απο τη δουλεια τους οι μηχανικοι?δεκα valve τυφλοσουρτι ανοιγοκλεινουν κ αν χαλασει κατι τρεχουν 10 ατομα.........κ το κανουν ολοκληρο ανατολικο ζητημα...ρεζιλι γινομαστε μαλλον εμεις γτ οι κυριοι πρωτοι μηχανικοι τα μεταφερουν οπως θελουν στο γραφειο τα πραγματα ...κ οπως γνωριζεις ενας προισταμενος ηλεκτρολογος ειναι κατω απο τον πρωτο.........οποτε στη σεντρα βγαινουν οι ηλεκτρολογοι σχεδον παντα....μολις περασουν λιγα χρονια θα καταλαβεις πολλα απο αυτα που σου λεω.....καλο ειναι να κρατας μικρο καλαθι....θα δεις πολλα...κ θα καταλαβεις πολλα στη πορεια...ειδικα οταν γινεις α ηλεκτρολογος η εισαι ο μοναδικος ηλεκτρολογος στο καραβι....κ μεταξυ μας σιγα τα λεφτα.....σε γκαζαδικα φορτηγα κ κοντεινεραδικα παιρνεις σαν ηλεκτρολογος τα ιδια με εναν τριτο μηχανικο κ απο εσενα εχουν ολοι τρελες απαιτησεις τα καραβια πλεον πανε με ηλεκτρολογο κ οχι μηχανικους τελιωσαν οι εποχες του καρβουνου..............

    1 Not allowed! Not allowed!

  12. #130
    Μέλος
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Aug 2017
    Περιοχή
    Νότιο Αιγαίο
    Μηνύματα
    254

    Προεπιλογή

    Δεν εχω πολλες απαιτησεις χρηματικα αυτη τη στιγμη εφοσον κανω καλα τη δουλεια μου (οσο αυτο ειναι εφικτο) μα σε γκαζαδικα δε θελω να δουλεψω δεν μπορω τωρα αλλωστε.
    Ηρθα να κανω αυτο που λεμε "μια αρπαχτη" να κανω ενα κοντρολ για το τι παιζει στα καραβια.
    Αλλωστε τα 3.5+ χιλ. μου φτανουν για ενα μπαρκο 8μηνο. Οσο για τους α μηχανικους το τι θα πουν στο γραφειο δε μου καιγεται καρφι.
    Εδω ο προισταμενος ειναι καλος και δεν ειναι Έλληνας, γνωριζω οπου πιασανε Ελληνες με συγχωρειτε που το λεω τα εκαναν σκ@τ@!
    Αλλωστε το αναφερω και πιο πανω στο αλλο θεμα για τον συναδελφο...και ειναι κριμα γιατιειναι "πατριωτης"
    Τουλαχιστον εδω βλεπεις και ωραιες "υπαρξεις"....!

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 13 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 3 11 12 13 14 15 23 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Παπούτσια ηλεκτρολόγου
    By xampos in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-23, 16:02
  2. Τιμολόγηση εργασιών ηλεκτρολόγου
    By rch in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-18, 23:00
  3. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-17, 01:57
  4. Άδεια Ηλεκτρολόγου
    By georgeandreou in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-11, 15:49
  5. Δορυφορική τηλεόραση σε πλοίο!
    By radiodj105 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-06, 00:56

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας