Σελίδα 30 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 20 28 29 30 31 32 40 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 291 έως 300 από 441

Θέμα: Ηλεκτρολόγος σε πλοίο (εργασία)

  1. #291
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostasmadness Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ελετσον ειναι σε καθεστως επιλεκτικης χρεοκοπιας...

    συγνωμη αλλα πριν να ερθει ο εξυπνακιας (νομιζω ξερεις σε ποιον αναφερομαι) η εταιρια ηταν στα πανω της αλλα ..."σπαταλαγε πολλα λεφτα" (βγαζοντας φυσικα υπερπολλαπλασια)
    Τωρα που τους ..."νοικοκυρεψε" χρεωκοπουν?
    τελικα αυτοι οι οικονομικο-παπαρο-αεριτζηδες οπου πεφτουν ειναι λες και πεφτει πυρηνικη βομβα, απο εταιριες μεχρι ολοκληρες χωρες.
    Να τον χαιρονται και να τους χαιρονται κατι τετοιους ολοι οσοι τους δινουν κατι περισσοτερο απο δουλεια κυλικειου (αν κι εκει σκατα θα τα καναν γιατι ο καφες ειναι ακριβος οποτε θα τον αντικαθιστουσαν με πριονιδι απ τα σκουπιδια του μαραγγου της γειτονιας για να γλυτωσουν)

    και ειδικα σε εταιρια με Ελληνες που ειναι υγειεστατη και γ...μαει, παει ο αλλος να κανει παπαρο-οικονομια λες και ανελαβε κανενα κολομπαρο της Ασιας για να βαλει μπομπες ποτα και φθηνες τανες... ...ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΝ!

    Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 27-06-19 στις 18:16

  2. #292
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Jun 2019
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Επειδή διάβασα όλες τις σελλίδες πριν ξεκινήσω να ψάχνω (οπου είτανε καμιά 20ρια μέρες πριν) στην Eletson οπου πήγα πρώτα ο πιο μεγάλος σε ηλικία που είτανε στο γραφείο πληρωμάτων ούτε να γυρίσει να με κοιτάξει για να πεί οτι δεν πέρνουνε στις υπόλοιπες και είχα καλύτερη μεταχείριση και πιο ανθρώπινη συμπεριφορά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #293
    Μέλος Το avatar του χρήστη thomasgree
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Nov 2018
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    425

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hisui Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή διάβασα όλες τις σελλίδες πριν ξεκινήσω να ψάχνω (οπου είτανε καμιά 20ρια μέρες πριν) στην Eletson οπου πήγα πρώτα ο πιο μεγάλος σε ηλικία που είτανε στο γραφείο πληρωμάτων ούτε να γυρίσει να με κοιτάξει για να πεί οτι δεν πέρνουνε στις υπόλοιπες και είχα καλύτερη μεταχείριση και πιο ανθρώπινη συμπεριφορά.
    Τοτε συγνωμη αν ημουν εριστικος..! τα πραγματα εχουν αλλαξει πριν απο 2 χρονια πηγα να δω και ηδη ηταν φουλ και τα 5 καραβια τους με εκπαιδευτες ηλεκτρολογους!

    Για να επανορθωσω πηγαινε σε αυτους σου στελνω π.μ. να κανεις μια αιτηση, συνηθως θελουν βοηθους/δοκιμους ηλεκτρολογους στην κρουαζιερα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #294
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jan 2019
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    374

    Προεπιλογή

    Υπαρχουν και αλλοι συναδελφοι που περιμενουν στην ουρα, καλο θα ηταν να ποσταρονται δημοσια οι προτασεις προς ιση μεταχειριση και ισες ευκαιριες για ολους.
    Γνωμη μου ετσι?

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον koxlas για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    nick1974 (30-06-19)

  6. #295
    Μέλος Το avatar του χρήστη makocer
    Όνομα
    Μιχαλης
    Εγγραφή
    Aug 2012
    Περιοχή
    Napoli Di Morea
    Μηνύματα
    234

    Προεπιλογή

    ποιος σ εμποδιζει να διαβασεις τις προηγουμενες σελιδες, οπου εχουν αναφερθει κατα διαστηματα εταιρειες που ισως εχουν αναγκη προσωπικου?
    το θεμα δεν ξεκινησε ως "ανακοινωσεις προσληψης προσωπικου"......οτι διαβασες πιο πανω σε 2-3 σελιδες ειναι οτι πιο προσφατο
    μπορεις να βαλεις αγγελια αναζητησης εργασιας

    0 Not allowed! Not allowed!
    ...ο χειροτεροτεχνίτης..!

  7. #296
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koxlas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχουν και αλλοι συναδελφοι που περιμενουν στην ουρα, καλο θα ηταν να ποσταρονται δημοσια οι προτασεις προς ιση μεταχειριση και ισες ευκαιριες για ολους.
    Γνωμη μου ετσι?
    στην ουρα δεν περιμενουν ιδιεταιρα, αφου εχω ανοιχτη αγγελια ζητησης marine ηλεκτρολογων και ηλεκτρονικων και δεν ειδα να παιζει και τρελο ενδιαφερον. Αυτοι που οντως ενδιαφερονται ξερουν ποιους να ρωτησουν με πμ (εχω λαβει απο ανθρωπους που λενε οτι δεν ενδιαφερονται για επισκευη αλλα ρωτανε αν ξερω καπου για να μπαρκαρουν, σεβαστο, και υποθετω εχουν ρωτησει και οσους σε δειχνουν οτι εχουν σχεση με το χωρο)

    Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #297
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    59

    Προεπιλογή

    οι ναυτιλιακες εταιριες δεν κανουν χαρη στους ηλεκτρολογους που μας περνουν....δουλευουμε κ μαλιστα σκληροτερα απο αλλες φυλες!!!ουτε τα καραβια ειναι φιλοπτωχα ιδρυματα που δινουν δουλεια στους αποτυχημενους της στεριας....το κακο με τους ηλεκτρολογους ειναι πως οσοι απογοητευονται απο τη στερια σου λεει θα παω στη θαλασσα ρε φιλε το ξερει η μανα σου??το ζυγισες? ....μια φορα ειχα ενα δοκιμο μου λεει εγω στη στερια εφτιαχνα πινακες περναγα καλωδια εκανα εκεινο εκανα το αλλο δειξε μου μαστορα 5 πραγματα μεσα στο βαπορι κ τα αλλα αστα σε εμενα ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω τι εννοουσε....του ειπα μια κουβεντα μονο απο τη δικια μ εμπειρια ως τωρα ο ηλεκτρολογος μεσα στο βαπορι δεν ειναι μαγειρας να μαθει να κανει 10 φαγητα τυποποιημενα κ να τη βγαλει καθαρη στο μπαρκο του.....εσυ πρεπει να διαβαζεις συνεχως να μαθαινεις συνεχως πραγματα να ενημερωνεσαι συνεχεια κ πανω απο ολα ΤΥΧΗ Κ να μην λες ποτε οτι τα ξερεις ολα το καραβι εναν ηλεκτρολογο τον ξεφτυλιζει ανα πασα ωρα κ στιγμη κ κατα συνεπεια ξεφτυλιζεσαι ανετα στους συναδελφους κ κατα συνεπεια στην εταιρια....μια λουπα να εχει παρει υγρασια σε καποιο σενσορα fire μπορει να ψαχνεις για μερες ena fault προσωπικα μου εχουν συμβει αρκετα σοβαρες βλαβες γεννητριες να μην παραλληλιζουν αλλες να μην ξεκινανε καν τιμονακια να μην δουλευουν κ αλλα πολλα κ εχω καρδιοχτυπησει ουκ ολιγες φορες...............το επαγγελμα αυτο θελει ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΤΑΠΕΙΝΟΤΗΤΑ Κ ΚΟΤΣΙΑ!!κ οπως λεω παντα ενας ηλεκτρολογος που λεει οτι τα ξερει ολα καταλαβαινω οτι ξερει ελαχιστα η τπτ...το επαγγελμα απο τη φυση του πρεπει να ενημερωνεσαι συνεχως αλλιως σε πεταει μονο του το συστημα.......

    3 Not allowed! Not allowed!

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον kostasmadness για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    koxlas (30-06-19)

  10. #298
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jan 2019
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    374

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στην ουρα δεν περιμενουν ιδιεταιρα, αφου εχω ανοιχτη αγγελια ζητησης marine ηλεκτρολογων και ηλεκτρονικων και δεν ειδα να παιζει και τρελο ενδιαφερον. Αυτοι που οντως ενδιαφερονται ξερουν ποιους να ρωτησουν με πμ (εχω λαβει απο ανθρωπους που λενε οτι δεν ενδιαφερονται για επισκευη αλλα ρωτανε αν ξερω καπου για να μπαρκαρουν, σεβαστο, και υποθετω εχουν ρωτησει και οσους σε δειχνουν οτι εχουν σχεση με το χωρο)
    Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εμ δε γνωριζα δε ρωτησα. Τωρα μαθαινω και σταματα η μεχρι τωρα φαντασια που εχουμε για το καθετι, υποθεσεις ανουσιες κανουμε!

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #299
    Μέλος Το avatar του χρήστη thomasgree
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Nov 2018
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    425


    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomasgree : 07-07-19 στις 14:18

  12. #300
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Jul 2019
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα σε όλους! Θέλω να κάνω μια ερώτηση! Θέλω να παω ηλεκτρολόγος σε γκαζαδικο και το ναυτικό φυλλάδιο θα είναι κίτρινο λόγω μυωπίας και φακών επαφής! Θα υπάρχει κάποιο θεμα όσο αναφορά την επαγγελματική μου εξέλιξη σαν ηλεκτρολόγος και αξιωματικός;

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 30 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 20 28 29 30 31 32 40 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Παπούτσια ηλεκτρολόγου
    By xampos in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-23, 15:02
  2. Τιμολόγηση εργασιών ηλεκτρολόγου
    By rch in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-18, 22:00
  3. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-17, 00:57
  4. Άδεια Ηλεκτρολόγου
    By georgeandreou in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-11, 14:49
  5. Δορυφορική τηλεόραση σε πλοίο!
    By radiodj105 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 23:56

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας