Σελίδα 24 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 14 22 23 24 25 26 34 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 231 έως 240 από 441

Θέμα: Ηλεκτρολόγος σε πλοίο (εργασία)

  1. #231
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα εσυ Βασιλη προσπαθεις να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας σε αυτον που περασε το σκυλι για προβατο (ειμαι πεπεισμενος οτι το ανεκδοτο γραφτηκε απο πραγματικη ιστορια και πως ο nepomuk ηταν ο πρωταγωνιστης)

    btw οι γειτονες δεν επενδυσαν, οι γερμανοι επενδυσαν στους γειτονες γιατι καπου εκτος ευρω επρεπε να επενδυσουν κι αυτοι.
    ΟΛΕΣ οι δεξαμενες στην τουσλα ειναι γερμανικα κεφαλαια


    Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Νικο,δεν ειδα το ανεκδοτο πριν..Ωραιο ομως και με διδαγμα.
    Και εδω επενδυουν αραβες.Σιγα τα ωα.Πηραν τον σκαραμαγκα.Αυτη την στιγμη οι εργαζομενοι (οσοι εχουν απομεινει)βρισκονται καπου στον ναυσταθμο σαλαμινας και εξακολουθουν και πληρωνονται κανονικα.
    Για να καταλαβουν και οι υπολοιποι τι σημαινει επενδυση,ας κανουν μια αναζητηση την δυνατοτητα που ειχε σε φορτοεκφορτωση το λιμανι του ικονιου επι ΟΛΠ και την δυνατοτητα που εχει σημερα.Και για να προλαβω τις κακες γλωσσες,δεν ειναι πιο μπρατσαραδες οι κινεζοι και πιο δουλευταραδες.Απεκτησαν εργαλεια.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  2. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον vasilllis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    antonisfa (22-01-19), nick1974 (22-01-19)

  3. #232
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jan 2019
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    374

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι τρελα αυτα τα λεφτα? Δηλαδη θα πηγαινες κανοντας κολοτουμπες με λιγοτερα?
    Κατ αρχας εχεις υπ οψη σου εκτος των συνθηκων και των απαιτησεων τι απαιτησεις υπαρχουν σε γνωσεις για να σταθει καποιος σε ενα τετοιο επαγγελμα η νομιζεις πως επειδη λεγεται ηλεκτρολογος η δουλεια του ειναι καλωδια, φωτακια και πριζοδιακοπτες?
    Αν το θεμα σου ειναι μονο τα λεφτα ανεξαρτητως απαιτησεων και προσοντων τοτε και στη ΝΑΣΑ πρεπει να παιρνουν θεοτρελα λεφτα...

    btw ο τυπος που πηρε το Νεωριο θα παρει και την Ελευσινα, και ακουγεται και οτι η Cosco θα ασχοληθει με το Σκαραμαγκα, αλλα ασχετα με αυτα, η Ελλαδα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να επανελθει στις καλες εποχες της επισκευης οσο διατηρει ενα νομισμα για καταναλωτες/αγοραστες τη στιγμη που η Τουρκια και η Βουλγαρια εχουν πιο φυσιολογικα νομισματα που τα διαχειριζονται οι ιδιες.

    Επειδη μαλλον τα χεις μπερδεψει, τι ακριβως ψαχνεις? (level εργασιας) για να σου πω πανω κατω που κινεισαι
    Δεν ψαχνω τπτ απλα αναφερθηκα στη θεση του βοηθου δοκιμου τριτου πως τον λενε στα κρουαζιεροπλοια που παιρνει αυτα τα λεφτα αντε να ειναι Β οπως αναφερεται στο θεμα αυτο και ασχολειται με φωτισμο καμπινες κουζινες και οχι οπως ενας Β που και αυτος θα τραβαει ολο το ζορι σε ασανσερ κουζινες γεφυρα μηχανες αλλα παντα σα βοηθος του Α.
    Δε λεω και δεν αναφερθηκα σε ΕΝΑ και μοναδικο ηλεκτρολογο που εχουν στα γκαζαδικα φιλε Kostamadnes! Εκει θα εχεις και πιο πολυ δουλεια και ζορια και θα παιρνεις απ οτι εχω ακουσει μιν 6500 ή και 7500 ευρωπουλα (οκ 6000€ αν αφαιρεσεις την ασφαλεια και εισαι με ξενη σημαια) φυσικά και τα αξιζεις για τους λογους που αναφερθηκες και λιγα ειναι!
    Οσο εισαι υφισταμενος καποιων αλλων και οταν δουλευεις προφανως με αλλους συναδελφους ειναι διαφορετικα!
    Ετσι ναι φιλε Νικο για φωτακια και πριζακια και λιγα αυτοματακια θα ειναι οι βοηθοι και καποιοι Β
    Αλλωστε εκεινοι το διαλεξαν και γνωριζω φιλους που περνανε καλα σα Β σε celebrity με5500$

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη koxlas : 22-01-19 στις 14:28

  4. #233
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα καράβια (και τα αεροπλάνα) είναι κυριολεκτικά έρμαια της φύσης. Το οτι καταφέρνουν να κάνουν τη δουλειά τους είναι λόγω της τεχνολογίας, που έχει προκύψει μετά από πολλές ζωές που χάθηκαν, και της αποφασιστικότητας όσων δουλεύουν εκεί μέσα.
    .

    και του support απ εξω, να μην ξεχασουμε και ενα πολυ σημαντικο κομματι (οχι μονο για να ευλογησουμε τα γενια μας -και γι αυτο- αλλα κι επειδη ετσι ειναι, αφου στην τελικη απο τη δουλεια μας πολλες φορες εξαρταται η ασφαλεια των πλοιων των ανθρωπων και των φορτιων



    Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 22-01-19 στις 14:30

  5. #234
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    59

    Προεπιλογή

    ..............Δε λεω και δεν αναφερθηκα σε ΕΝΑ και μοναδικο ηλεκτρολογο που εχουν στα γκαζαδικα φιλε Kostamadnes! Εκει θα εχεις και πιο πολυ δουλεια και ζορια και θα παιρνεις απ οτι εχω ακουσει μιν 6500 ή και 7500 ευρωπουλα (οκ 6000€ αν αφαιρεσεις την ασφαλεια και εισαι με ξενη σημαια) φυσικά και τα αξιζεις για τους λογους που αναφερθηκες και λιγα ειναι!.................



    πεσμου ποια εταιρεια με γκαζαδικα σου δινει 6500 κ 7500 καθαρα να παω τωρα!!!!! οι περισσοτερες φιλε μου δινουν 4000 με 4500 το πολυ καθαρα βγαλε καρτες κ τα λιμανιατικα κανα ταλιρο τ μηνα σ μενει το τπτ 3500 με 4000...για αυτα που προανεφερα που τραβας στη προηγουμενη μου δημοσιευση ....καλα δεν μιλαω για εταιριες τυπου τσακου εκει καλυτερα να μην μιλησω!

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #235
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jan 2019
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    374

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostasmadness Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..............Δε λεω και δεν αναφερθηκα σε ΕΝΑ και μοναδικο ηλεκτρολογο που εχουν στα γκαζαδικα φιλε Kostamadnes! Εκει θα εχεις και πιο πολυ δουλεια και ζορια και θα παιρνεις απ οτι εχω ακουσει μιν 6500 ή και 7500 ευρωπουλα (οκ 6000€ αν αφαιρεσεις την ασφαλεια και εισαι με ξενη σημαια) φυσικά και τα αξιζεις για τους λογους που αναφερθηκες και λιγα ειναι!.................



    πεσμου ποια εταιρεια με γκαζαδικα σου δινει 6500 κ 7500 καθαρα να παω τωρα!!!!! οι περισσοτερες φιλε μου δινουν 4000 με 4500 το πολυ καθαρα βγαλε καρτες κ τα λιμανιατικα κανα ταλιρο τ μηνα σ μενει το τπτ 3500 με 4000...για αυτα που προανεφερα στη προηγουμενη μου δημοσιευση καλα δεν μιλαω για εταιριες τυπου τσακου εκει καλυτερα να μην μιλησω!!
    Για ελετσον αναφερθηκε καποιος απο κει.
    Δεν ηξερα πως ειστε τοσο χαμηλα τι να πω...καλυτερα να δουλευεις σε κρουαζιεροπλοιο λοιπον?

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #236
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    59

    Προεπιλογή

    φιλε μου φιλικα στο λεω καμια εταιρεια δεν δινει τα λεφτα που λες στον ηλεκτρολογο ας μην παραπληροφορουμε το κοσμο ουτε η ελετσον ουτε ο λιβανος ουτε ο τσακος ουτε ο γουλανδρης ουτε ο ονασης ουτε κανενας ελληνας εφοπλιστης!!!!καλυτερα να μην εισαι ηλεκτρολογος στα βαπορια αλλα οτιδηποτε αλλο αν ντε κ καλα θες να ανακατευτεις με θαλασσα.....!τοσο απλα χωρις να σημαινει οτι οι αλλες ειδικοτητες καλοπερνανε... για κρουαζιεροπλοια δεν μιλαω γτ δεν ξερω!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #237
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jan 2019
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    374

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostasmadness Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου φιλικα στο λεω καμια εταιρεια δεν δινει τα λεφτα που λες στον ηλεκτρολογο ας μην παραπληροφορουμε το κοσμο ουτε η ελετσον ουτε ο λιβανος ουτε ο τσακος ουτε ο γουλανδρης ουτε ο ονασης ουτε κανενας ελληνας εφοπλιστης!!!!καλυτερα να μην εισαι ηλεκτρολογος στα βαπορια αλλα οτιδηποτε αλλο αν ντε κ καλα θες να ανακατευτεις με θαλασσα.....!τοσο απλα χωρις να σημαινει οτι οι αλλες ειδικοτητες καλοπερνανε... για κρουαζιεροπλοια δεν μιλαω γτ δεν ξερω!!!
    Σε ευχαριστώ για την ενημερωση!! Να ρωτησω μια και εισαι της δουλειας στην ακτοπλοοια πως ειναι τα πραγματα?
    Ειναι δυσκολο να μπει να δουλεψη κανεις? Ή και κει ειναι χειροτερα

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #238
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    59

    Προεπιλογή

    δεν εχω ιδεα ουτε απο ποσταλια ουτε απο κρουαζιεροπλοια ας πει καποιος αλλος συναδελφος που δουλευει εκει ...προσωπικα ολα τα χρονια ημουνα σε φορτηγα κ γκαζαδικα σε αρκετες εταιριες....

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #239
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostasmadness Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου φιλικα στο λεω καμια εταιρεια δεν δινει τα λεφτα που λες στον ηλεκτρολογο ας μην παραπληροφορουμε το κοσμο ουτε η ελετσον ουτε ο λιβανος ουτε ο τσακος ουτε ο γουλανδρης ουτε ο ονασης
    βασικα τουλαχιστο ενας απ οσους ανεφερες μια χαρα τα δινει (και σε ξενους, δε ξερω σε Ελληνες τι δινει αλλα μπορω να μαθω) αλλα αυτο δεν ειναι το θεμα



    Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #240
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Υπαρχουν και καλα νεα απο τον Ναυπηγοεπισκευαστικο κλαδο , οπως εδω :
    "Μία προσφορά έγινε, σύμφωνα με πληροφορίες, για την απόκτηση των ναυπηγείων Ελευσίνας, σήμερα, τελευταία ημέρα υποβολής των μη δεσμευτικών προσφορών.
    Κατά τις ίδιες πληροφορίες, η εταιρεία που κατέθεσε την προσφορά είναι η Interem, σε συνεργασία με τo επενδυτικό κεφάλαιο Blackhawk. Σύμφωνα με τις ίδιες πηγές στην πρόταση περιλαμβάνονται μεταξύ άλλων επενδύσεις ύψους 25 εκατ. ευρώ
    https://www.newmoney.gr/business-sto...-eksagora-tous

    Και εδω :
    Ναυπηγεία Σύρου: 300 νέες θέσεις εργασίας και 38 πλοία σε 8 μήνες

    Στα ναυπηγεία της Σύρου βρέθηκε το περασμένο Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2018 ο Θανάσης Μαρτίνος ένας από τους μεγαλύτερους, παγκοσμίως, Έλληνες πλοιοκτήτες παγκοσμίως.
    Πιο συγκεκριμένα, παραλαμβάνει μέσα στην εβδομάδα το «ΑΘΗΝΑ Μ» που έχει το όνομα ......
    https://www.newmoney.gr/palmos-oikon...oia-se-8-mines

    Οσο για το Περαμα , τις απεργιες και τους συνδικαλιστες : Βετερανος παλαιμαχος εμπειροτεχνης μαστορας "διαννοια" ,που επισκευαζε για δεκαετιες τον ηλεκτρομηχανολογικο
    εξοπλισμο Ναυπηγειου (εικαζω χωρις να γνωριζει τον νομο του Ohm) σε μια συντομη συζητηση που ειχαμε πριν κατι μηνες ,πηγε ο λογος στο Περαμα και πως παει ..
    Ετυχε και ειχα διαβει τα στενα πριν λιγες μερες (οχι για καφε με τον μουστακια) , κατι ειδα να κινειται και μου απαντα μπα ... φυτοζωει με επισκευες γιοτ κτλπ .
    Ως μια απο τις βασικες αιτιες ανεφερε στα γρηγορα , τις απεργιες , τους εργατοπατερες που μαραζωσαν το περαμα και οχι βεβαια τα τελευταια χρονια .
    Οι πρεσβυτεροι τα θυμουνται καλυτερα οπως την Πατρα , οπου εκλεισαν ενα σωρο εργοστασια διοτι υπηρχε εναντιωση στις κατα περιπτωση και
    κατ αναγκην ομαδικες απολυσεις κτλπ . η ολοι η κανεις εργαζομενος .
    Τεσπα ο τροχος γυρισε , θα παμε καλυτερα και ιδιαιτερα οι παραγωγικοι κλαδοι , αλλη λυση δεν υπαρχει.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 24 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 14 22 23 24 25 26 34 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Παπούτσια ηλεκτρολόγου
    By xampos in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-23, 15:02
  2. Τιμολόγηση εργασιών ηλεκτρολόγου
    By rch in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-18, 22:00
  3. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-17, 00:57
  4. Άδεια Ηλεκτρολόγου
    By georgeandreou in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-11, 14:49
  5. Δορυφορική τηλεόραση σε πλοίο!
    By radiodj105 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 23:56

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας