Σελίδα 29 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 19 27 28 29 30 31 39 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 281 έως 290 από 441

Θέμα: Ηλεκτρολόγος σε πλοίο (εργασία)

  1. #281
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonisfa
    Όνομα
    Antonis
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Μηνύματα
    1.398

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων


    εχμμμμ.... εκει εισαι εσυ και το βαπορι, δεν εχεις ουτε προισταμενους ουτε υφισταμενους Α, Β, C, ουτε ηλεκτρονικους ουτε τιποτα.
    Εσυ εισαι και ο ηλεκτρολογος (ο ενας και μοναδικος) ο ηλεκτρονικος, ο αυτοματιστης τα παντα ολα, και το μονο support που εχεις ειναι συμβουλευτικο απ εξω, αλλα για να το χεις πρεπει να μπορεις να δωσεις πληρη εικονα.
    Σε ΠΟΛΥ βαριες περιπτωσεις αντε να παρεις κανα καθαριστη για βοηθο για λιγη ωρα (ο πρωτος θα σου δωσει βεβαια τον πιο βλακα που δε θα μπορεις να συννενοηθεις μαζι του γιατι τα Αγγλικα του θα ειναι με μογγολικη προφορα) εκει δεν εχουμε εκατονταδες και χιλιαδες ανθρωπους για πληρωμα.
    Επιμενεις ακομα?
    Ναι !! Θα το έκανα το εγχείρημα ακόμα και τώρα....θα φάω και τα σίδερα
    Έχω ένα φίλο απ τα παιδικά μας χρόνια Πρώτος είναι σε κρενάδικα κατεβαίνει στις 8 το πρωι και ανεβαίνει στις 5 απ το μηχ/σιο εκτος και ανοιξουν κύλινδρο

    0 Not allowed! Not allowed!
    Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη

  2. #282
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonisfa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι !! Θα το έκανα το εγχείρημα ακόμα και τώρα....θα φάω και τα σίδερα
    καντο αλλα δεν ειναι τοσο "κοσμικο περιβαλλον"
    btw δεν ειπες στο φιλο ποιες ειναι οι δικες σου σπουδες κι αφησες να φαινομαι εγω ο κακος (η απαντηση μου μοιραστηκε και στ αλλο μυνημα που το ανεφερες )

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #283
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonisfa
    Όνομα
    Antonis
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Μηνύματα
    1.398

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καντο αλλα δεν ειναι τοσο "κοσμικο περιβαλλον"
    btw δεν ειπες στο φιλο ποιες ειναι οι δικες σου σπουδες κι αφησες να φαινομαι εγω ο κακος (η απαντηση μου μοιραστηκε και στ αλλο μυνημα που το ανεφερες )
    Μη σε απασχολεί θα βρει και αυτός το δρόμο του...όσο για σένα όχι δεν είσαι ο κακός είσαι λιγάκι "αυθόρμητος" χαχαχα btw καλή συνέχεια και καλό βράδυ

    0 Not allowed! Not allowed!
    Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη

  4. #284
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικόλας π Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας εχω τελειώσει ηλεκτρολόγος στον οαεδ θέλω να μπω σε καράβι κ θέλω να μάθω αν γίνεται κ τι χρειάζεται..
    βρε Νικολα προς τι η επαναληψη του μυνηματος?
    Τοσες απαντησεις δε σ αρεσαν?

    Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον nick1974 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb (08-05-19)

  6. #285
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Jun 2019
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Τήν καλησπέρα μου στα παιδιά.
    Αφού είδα και απόειδα στην στεριά είπα και εγώ να ασχολιθώ με τη ναυτιλία.Τα χαρτιά υπάρχουνε όλα (πτυχείο ηλεκτρολόγου-ηλεκτρονικού μηχανικου από πανεπιστήμιο εξωτερικού , ναυτικό φυλλάδιο κλπ κλπ γιατί τα τελευτέα 2 χρόνια ανεβοκατέβαινα σε καράβια αλλά όχι σαν πλήρωμα ) οπότε την ζωή οπότε λίγο πάνω κάτω του πληρώματος την έχω δει και την έχω συζητήσει εν πλώ και με τους μηχανικούς και τους ηλεκτρολόγους και τους ΑΒ/OS.

    Οπότε ξεκίνησα να ψάχνω για ετερία να κάνω το εκπαιδευτικό μου.Εδώ είναι που έπεσα σε αδιέξοδο,όλλες οι ποντοπόρες ναυτιλίακες που πήγα (φορτηγά/τανκερ/γκαζάδικα) μου είπανε δεν πέρνουν για εκπαίδευση , πέρνουν μόνο έτοιμους , σε 2 ακτοπλοοικές που πήγα ναι μεν με αφήσανε να κάνω αίτηση αλα δεν τους είδα και τόσο θετικούς επί του θέματος.

    Υπάρχει κάτι που δεν έχω κοιτάξει?Έχουν γίνει τα πράγματα και σε αυτόν τον τομέα τόσο δύσκολα για να ξεκινήσει κάποιος στη φάση να χρειάζεσε μέσον?

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #286
    Μέλος Το avatar του χρήστη thomasgree
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Nov 2018
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    425

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hisui Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τήν καλησπέρα μου στα παιδιά.
    Αφού είδα και απόειδα στην στεριά είπα και εγώ να ασχολιθώ με τη ναυτιλία.Τα χαρτιά υπάρχουνε όλα (πτυχείο ηλεκτρολόγου-ηλεκτρονικού μηχανικου από πανεπιστήμιο εξωτερικού , ναυτικό φυλλάδιο κλπ κλπ γιατί τα τελευτέα 2 χρόνια ανεβοκατέβαινα σε καράβια αλλά όχι σαν πλήρωμα ) οπότε την ζωή οπότε λίγο πάνω κάτω του πληρώματος την έχω δει και την έχω συζητήσει εν πλώ και με τους μηχανικούς και τους ηλεκτρολόγους και τους ΑΒ/OS.

    Οπότε ξεκίνησα να ψάχνω για ετερία να κάνω το εκπαιδευτικό μου.Εδώ είναι που έπεσα σε αδιέξοδο,όλλες οι ποντοπόρες ναυτιλίακες που πήγα (φορτηγά/τανκερ/γκαζάδικα) μου είπανε δεν πέρνουν για εκπαίδευση , πέρνουν μόνο έτοιμους , σε 2 ακτοπλοοικές που πήγα ναι μεν με αφήσανε να κάνω αίτηση αλα δεν τους είδα και τόσο θετικούς επί του θέματος.

    Υπάρχει κάτι που δεν έχω κοιτάξει?Έχουν γίνει τα πράγματα και σε αυτόν τον τομέα τόσο δύσκολα για να ξεκινήσει κάποιος στη φάση να χρειάζεσε μέσον?
    Αν διαβαζες ολα τα ποστ θα εβλεπες πως ζητα ατομα για 6μηνη εκπαιδευση η ELETSON στον Πειραια.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomasgree : 26-06-19 στις 22:17

  8. #287
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    59

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thomasgree Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν διαβαζες ολα τα ποστ θα εβλεπες πως ζητα ατομα για 6μηνη εκπαιδευση η ELETSON στον Πειραια.
    η ελετσον ειναι σε καθεστως επιλεκτικης χρεοκοπιας.....μπορειτε να το googlarete μονο να βαζει δοκιμους ηλεκτρολογους δεν την νοιαζει στην παρουσα φαση που βρισκεται......νομιζω πως βαζει ο τσακος με λεφτα φιλιππινεζας παραδουλευτρας στην κηφησια ομως οσοι πιστοι προσελθετε στο μαγευτικο κοσμο της θαλασσας....

    1 Not allowed! Not allowed!

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον kostasmadness για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    nick1974 (27-06-19)

  10. #288
    Μέλος Το avatar του χρήστη thomasgree
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Nov 2018
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    425

    Προεπιλογή

    Δεν υπαρχουν Ελληνες πατριωτες εφοπλιστες στην εποχη μας? Αφου η ναυτιλια ευδοκιμει ακομα εστω στα ποντοπορα, γιατι δε δινουν στα νεα παιδια την ευκαιρια που τους χρειαζεται??

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #289
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    59

    Προεπιλογή

    που να βρεθουνε φιλε μ?ολοι στα λογια ειναι πρωτοι.....εχουν βαλει το χερακι τους κ κατι μπαρμπα πρωτοι μηχανικοι που θελουν τον ηλεκτρολογο σε λεφτα κατω κ απο τριτο μηχανικο και να βγαζει δουλεια δευτερου κ αστα να πανε ενα χαλι μαυρο σε γενικες γραμμες ο καθε ενας ηλεκτρολογος πλεον λειτουργει ως μοναδα κ με τα χρονια παθαινει τα ψυχολογικα του...γτ του βγαζουν ολοι τη ψυχη μεσα στο καραβι με λεφτα τριτου.....κ φουλ απαιτησεις

    0 Not allowed! Not allowed!

  12. #290
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jan 2019
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    374

    Προεπιλογή

    Αυτά τα «πατριωτάκια» δεν τα άγγιξε η κρίση…

    https://www.imerodromos.gr/afta-ta-p...heodoropoulou/
    Απο περσυ αλλα ισχυουν, οποτε καταλαβαινετε για τι πατριωτακια λεμε...............

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 29 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 19 27 28 29 30 31 39 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Παπούτσια ηλεκτρολόγου
    By xampos in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-23, 15:02
  2. Τιμολόγηση εργασιών ηλεκτρολόγου
    By rch in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-18, 22:00
  3. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-17, 00:57
  4. Άδεια Ηλεκτρολόγου
    By georgeandreou in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-11, 14:49
  5. Δορυφορική τηλεόραση σε πλοίο!
    By radiodj105 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 23:56

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας