Σελίδα 39 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 29 37 38 39 40 41 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 381 έως 390 από 441

Θέμα: Ηλεκτρολόγος σε πλοίο (εργασία)

  1. #381
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koxlas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και με 12 Χ 2500= 30000 για ένα χρόνο πολύ καλά ακούγονται



    στη Ρωμη πρεπει να συμπεριφερεσαι σα Ρωμαιος οχι σαν Ποντιος



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonisfa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο βοηθός μπορεί να κάνει έως και 6 μήνες μπάρκο σε μεγάλες εταιρείες σε μικρότερες έως και 14 μήνες.
    Δεν υπάρχουν υποχρεωτικοί χρόνοι απλά οι εταιρείες το καθορίζουν αυτό αν και νομίζω τώρα δίνουν min χρόνο μα δε γνωρίζω τι ισχύει.
    Πάρε ΠΕΗΗΕΝ να σου πουν
    στα ποσταλια τελικα δεν ισχυει κανενας κανονισμος? Η ITF το αφηνει η δεν εχετε καν σχεση?
    Αν ισχυει ΚΑΙ αυτο (οπως οτι δεν εχουν περιορισμο 25 ετων ) τοτε ισχυει αυτο που ελεγα απο παλια οτι οι σογιες και τα ρυζια και τα λιπασματα πρεπει να ναι πολυ ακροβοτερα φορτια απ τους ανθρωπους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από IXHEM Εμφάνιση μηνυμάτων
    ως βοηθος (πιασε ενα κατσαβιδι φερε εκεινο και φερε το αλλο) και οχι (βοηθος να τα κανεις ολα εσυ και ο μαστορας να ειναι περα βρεχει). .


    ΤΟ ΕΛΕΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!! αυτο καταλαβαινεις πως κανει ο βοηθος ηλεκτρολογου? ΣΕ ΠΛΟΙΟ!!!!!!!
    Στα μεγαλα πλοια που εχουν περισσοτερους απο εναν ηλεκτρολογο οι βοηθοι ειναι συνηθως οι ηλεκτρονικοι οι οποιοι θα κανουν ΚΑΙ τις ηλεκτρολογικες εργασιες και ο Α ηλεκτρολογος θα ασχοληθει περισσοτερο με τα γραφικα και με τις πολυ σοβαρες δουλειες, στα κοντεινερ οταν υπαρχει βοηθος προφανως εχει τα ψυγεια και πολυ λιγο μηχανοστασιο (οταν λεμε ψυγεια εννωοπυνε 200-800 η και παραπανω κουτια-ψυγεια) Τωρα σε ποσταλια στα οποια προφανως αναφερεσαι, προφανως ο βοηθος θα εχει σιγουρα λιγοτερες ευθυνες απο τον Α ηλεκτρολογο , και προφανως δεν απαιτει τρελη καταρτηση αφου εχουν μπολικους αλλα οχι να ποιανει κατσαβιδια και να του τα φερνει (προφανως θα εχει το κομοδεσιο φανταζομαι και ΙΣΩΣ και λιγο μηχανοστασιο... θα μας πει κι ο Αντωνης που εχει τετοια εμπειρια γιατι προσωπικα με ποσταλισιες εταιριες εχω βαλει ενα τεραστιο Χ αφου οσες δουλεεις εχω κανει με τετοιους μου φεραν κακοτυχια στην τσεπη)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 19-10-20 στις 09:40

  2. #382
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    59

    Προεπιλογή

    προσωπικα οταν εχω βοηθο στο πλοιο εχει εξολοκληρου τη φορτοση κ την εκφορτοση των φορτηγων-ψυγειων (συνδεει αποσυνδεει κ τσεκαρει θερμοκρασιες στο εν πλω) φτιαχνει μπαλατεζες τον χρηζω υπευθυνο φωτισμου σε ολο το πλοιο (ψαχνει βραχυκυκλωματα τυχαινει αρκετες φορες) περναει καλωδια με βοηθαει σε σοβαρες δουλειες οταν αλλαζουμε ρουλεμαν πλενουμε μοτερ κ γεννητριες οταν ψαχνουμε απωλειες με το μεγγερ κ γενικα δεν ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΥΤΕ ΦΕΡΝΕΙ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙΑ.....ΤΑ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ Κ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ...............μεσα στο πλοιο χρειαζομαι ουσιαστικη βοηθεια για να βγει η δουλεια αλλιως υπαρχει προβλημα ειδικα στο ποσταλι ειναι τεραστιο πλοιο με πολλους χωρους κ πολλα μηχανηματα.κυλιομενες ασανσερ μηχανοστασιο ακομοδεσιο καμπινες βαρκες εμερτζενσυ γεννητρια...ο ηλεκτρολογος αντιθετα ειναι υπευθυνος για πιο δυσκολες δουλειες πνευματικα αυτοματισμους μοτερ γεννητριες....αυτα για να φυγουν απο καποιους οι αποριεςκαι ναι τα λεφτα στα ποσταλια ειναι αρκετα λιγοτερα σε σχεση με εξωτερικο σε γκαζαδικα για παραδειγμα

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον kostasmadness για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    antonisfa (19-10-20)

  4. #383
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jan 2019
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    374

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων



    στη Ρωμη πρεπει να συμπεριφερεσαι σα Ρωμαιος οχι σαν Ποντιος
    Εγώ ξέρω τι λέω , αλλά και 3300$ που είδα κάπου ότι δίνουν ακόμη καλύτερα λες να πω όχι?
    Πάντως από ότι λέτε θα υπάρχει μεγάλος φόρτος εργασιών ακόμα και για βοηθό ,...μα θα το αντέξω

    0 Not allowed! Not allowed!
    Electrician B

  5. #384
    Μέλος Το avatar του χρήστη IXHEM
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    411

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων


    ΤΟ ΕΛΕΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!! αυτο καταλαβαινεις πως κανει ο βοηθος ηλεκτρολογου? ΣΕ ΠΛΟΙΟ!!!!!!!
    Στα μεγαλα πλοια που εχουν περισσοτερους απο εναν ηλεκτρολογο οι βοηθοι ειναι συνηθως οι ηλεκτρονικοι οι οποιοι θα κανουν ΚΑΙ τις ηλεκτρολογικες εργασιες και ο Α ηλεκτρολογος θα ασχοληθει περισσοτερο με τα γραφικα και με τις πολυ σοβαρες δουλειες, στα κοντεινερ οταν υπαρχει βοηθος προφανως εχει τα ψυγεια και πολυ λιγο μηχανοστασιο (οταν λεμε ψυγεια εννωοπυνε 200-800 η και παραπανω κουτια-ψυγεια) Τωρα σε ποσταλια στα οποια προφανως αναφερεσαι, προφανως ο βοηθος θα εχει σιγουρα λιγοτερες ευθυνες απο τον Α ηλεκτρολογο , και προφανως δεν απαιτει τρελη καταρτηση αφου εχουν μπολικους αλλα οχι να ποιανει κατσαβιδια και να του τα φερνει (προφανως θα εχει το κομοδεσιο φανταζομαι και ΙΣΩΣ και λιγο μηχανοστασιο... θα μας πει κι ο Αντωνης που εχει τετοια εμπειρια γιατι προσωπικα με ποσταλισιες εταιριες εχω βαλει ενα τεραστιο Χ αφου οσες δουλεεις εχω κανει με τετοιους μου φεραν κακοτυχια στην τσεπη)
    η αληθεια ειναι οτι δεν γνωριζω το αντικειμνο απασχολησης ενος βοηθου ηλεκτρολογου σε πλοιο, θα ηθελα να μου αναφερθεις στην ρουτινα ενος βοηθου. να το συγκρινουμε με τα χρηματα που παιρνει να προσπαθησω να καταλαβω αν ειναι καλα τα χρηματα ή οχι

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #385
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από IXHEM Εμφάνιση μηνυμάτων
    η αληθεια ειναι οτι δεν γνωριζω το αντικειμνο απασχολησης ενος βοηθου ηλεκτρολογου σε πλοιο, θα ηθελα να μου αναφερθεις στην ρουτινα ενος βοηθου. να το συγκρινουμε με τα χρηματα που παιρνει να προσπαθησω να καταλαβω αν ειναι καλα τα χρηματα ή οχι
    Δε γνωρίζω τίποτα από πασατζερικα, ρωτα τον Αντώνη αλλά προφανως έχει το κομοδεσιο. Στα κοντέινερ ο βοηθοςνεζει τα ψυγεία (πρεπει να χει πανω απο 400 για να δικαιολογεί βοηθό) συν μηχανοστάσιο, ενώ σε ελάχιστα τάνκερ που μπορεί να βάλουν βοηθό σημαίνει πως υπάρχει όντως πολυ δουλειά που να δικαιολογεί την υπαρξη του. Τα λεφτά για Ινδίας είναι κάπου 4500 και για φιλιππινους στα 3,5-4 το πολυ και μάλλον είναι πολυ λιγα

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #386
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Πέραμα
    Μηνύματα
    3.042

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από IXHEM Εμφάνιση μηνυμάτων
    η αληθεια ειναι οτι δεν γνωριζω το αντικειμνο απασχολησης ενος βοηθου ηλεκτρολογου σε πλοιο, θα ηθελα να μου αναφερθεις στην ρουτινα ενος βοηθου. να το συγκρινουμε με τα χρηματα που παιρνει να προσπαθησω να καταλαβω αν ειναι καλα τα χρηματα ή οχι
    Τα χρήματα σε αυτές τις δουλειές είναι παραπάνω λόγο "εκτός έδρας", άλλο να σχολάς από την δουλειά και να πηγαίνεις σπίτι σου να τρως και να βλέπεις την γυναίκα σου και τα παιδιά σου κι άλλο να είσαι μήνες στο καράβι ή πχ να κάνεις επισκευές σε ανεμογεννήτριες και να είσαι 5 μέρες Βόρεια Ελλάδα, μετά 5 μέρες Κρήτη κτλ.
    Για την ίδια δουλειά θα πρέπει να πληρωθείς παραπάνω αν όταν "σχολάς" το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δεις τηλεόραση στην καμπίνα σου, και δεν είναι και για όλους αυτές οι δουλειές....

    2 Not allowed! Not allowed!

  8. #387
    Μέλος Το avatar του χρήστη IXHEM
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    411

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostasmadness Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσωπικα οταν εχω βοηθο στο πλοιο εχει εξολοκληρου τη φορτοση κ την εκφορτοση των φορτηγων-ψυγειων (συνδεει αποσυνδεει κ τσεκαρει θερμοκρασιες στο εν πλω) φτιαχνει μπαλατεζες τον χρηζω υπευθυνο φωτισμου σε ολο το πλοιο (ψαχνει βραχυκυκλωματα τυχαινει αρκετες φορες) περναει καλωδια με βοηθαει σε σοβαρες δουλειες οταν αλλαζουμε ρουλεμαν πλενουμε μοτερ κ γεννητριες οταν ψαχνουμε απωλειες με το μεγγερ κ γενικα δεν ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΥΤΕ ΦΕΡΝΕΙ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙΑ.....ΤΑ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ Κ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ...............μεσα στο πλοιο χρειαζομαι ουσιαστικη βοηθεια για να βγει η δουλεια αλλιως υπαρχει προβλημα ειδικα στο ποσταλι ειναι τεραστιο πλοιο με πολλους χωρους κ πολλα μηχανηματα.κυλιομενες ασανσερ μηχανοστασιο ακομοδεσιο καμπινες βαρκες εμερτζενσυ γεννητρια...ο ηλεκτρολογος αντιθετα ειναι υπευθυνος για πιο δυσκολες δουλειες πνευματικα αυτοματισμους μοτερ γεννητριες....αυτα για να φυγουν απο καποιους οι αποριεςκαι ναι τα λεφτα στα ποσταλια ειναι αρκετα λιγοτερα σε σχεση με εξωτερικο σε γκαζαδικα για παραδειγμα
    βασικα απο την περιγραφη καταλαβαινω οτι εισαι καλος μαστορας. βεβαια να αναφερθω σαυτο που εγραψα για τα κατσαβιδια.. εννοουσα αυτα που περιγραφεις . το να πιασει καποιος κατσαβιδι και να στο φερει δεν ειναι τιποτα και ενα 3χρονο το κανει. το οτι "ψαχνει βραχυκυκλωματα" μου φαινεται επισης οτι εχεις καλο βοηθο. ετσι οπως το ανεφερα ακουγετε κακο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #388
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    59

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από IXHEM Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασικα απο την περιγραφη καταλαβαινω οτι εισαι καλος μαστορας. βεβαια να αναφερθω σαυτο που εγραψα για τα κατσαβιδια.. εννοουσα αυτα που περιγραφεις . το να πιασει καποιος κατσαβιδι και να στο φερει δεν ειναι τιποτα και ενα 3χρονο το κανει. το οτι "ψαχνει βραχυκυκλωματα" μου φαινεται επισης οτι εχεις καλο βοηθο. ετσι οπως το ανεφερα ακουγετε κακο.

    δεν ειμαι καθολου καλος μαστορας(κ μεταξυ μας στην ηλεκτρολογια κανενας δεν ειναι καλος μαστοραςκαλος για μενα ειναι οποιος ψαχνετε δλδ διαβαζει μανιουαλ κ γενικα το παλευει η ηλεκτρολογια κ το καραβι σε ξεφτυλιζει ανετα) το καλος μαστορας σημαινει πως ξερεις απο ψυκτικα αιρ κοντισιον ηλεκτρονικα αυτοματισμους πνευματικα κλασικη ηλεκτρολογια ασανσερ τα οργανα ναυσιπλοιας ακομα κ μηχανολογικα στο καραβι ανακατευεσε με ολα αυτα θες δεν θες ειναι δυνατον ενας ανθρωπος να ξερει ολα αυτα ???δεκα ζωες δεν φτανουν μονο οι διαφορετικοι κατασκευαστες που βλεπεις απο καραβι σε καραβι φτανουν....και συνταξη να παρεις παλι λιγα ξερεις σε αυτη τη δουλεια......γιαυτο ακομα κ ο βοηθος μπορει να μου πει κατι η να ξερει κατι που δεν το ξερω εγω μου εχει συμβει κ μαλιστα καμποσες φορες.

    2 Not allowed! Not allowed!

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον kostasmadness για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    antonisfa (19-10-20)

  11. #389
    Μέλος Το avatar του χρήστη thomasgree
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Nov 2018
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    425

    Προεπιλογή

    Μια και τα πράγματα πάνε από το κακό στο χειρότερο στα εργασιακά στρέφομαι για μια ακόμη φορά στον ναυτιλιακό κλάδο. Η κρουαζιέρα δεν λειτουργεί και μόνο η ποντοπόρος ναυτιλία σε εμπορικά πλοία φορτηγά και άλλα προσφέρεται. Έχω ετοιμάσει όλα τα σχετικά εδώ και ένα χρόνο μόνο τα tanker safety δεν είχα προλάβει να πάρω.
    Θα ξεκινούσα για δουλειά σύντομα μα ένα άρθρο σε γνωστή ιστοσελίδα που αναφέρεται σε κάποια σημεία αναβάθμισης της ζωής των ναυτικών με έκανε να σταθώ και να αφουγκραστώ το όλο ζήτημα καλύτερα.

    Και εδώ είναι το σημείο που εστίασα και μην γελάσετε , θα καταλάβετε από τα σημεία βελτίωσης της ζωής της καθημερινότητας ενός ναυτικού ανεξαρτήτου αξιώματος. Και αυτή είναι σύσταση προς τους ιδιοκτήτες των πλοίων για το μέλλον των πληρωμάτων τους.

    Γνωρίζουμε όλοι μας ότι η ψυχική υγεία των ναυτικών είναι πολύ εύθραυστη και είναι ίσως από τα ελάχιστα επαγγέλματα τα οποία οι άνθρωποι στη στεριά δεν μπορούν- δικαιολογημένα- να καταλάβουν. Το γεγονός ότι εν έτη 2019, ακόμη και μεγάλες εταιρείες, δεν παρέχουν δωρεάν ιντερνέτ ή απεριορίστου όγκου και χρόνου κάνει ακόμη δυσκολότερη τη ζωή σε ένα καράβι. Ακόμη, οι ψυχολογική πίεση που έχει ένας ανώτατος αξιωματικός είναι τεράστια και θα πρέπει ο IMO μαζί με την MLC, τις ναυτιλιακές εταιρείες και όλους τους εμπλεκόμενους φορείς να κάτσουν στο τραπέζι και να βάλουν ένα φρένο σε όλη αυτή την πίεση.

    H νέα έρευνα από το Πανεπιστήμιο του Κάρντιφ προτρέπει τις ναυτιλιακές εταιρείες να παρέχουν περισσότερες ανέσεις για τους ναυτικούς. Συγκεκριμένα, η έκθεση αναφέρει ότι πρέπει να τους παρέχεται πρόσβαση στο διαδίκτυο και:
    • Τουλάχιστον μία δραστηριότητα επί του πλοίου, όπως μπάσκετ ή κολύμβηση.
    • Τουλάχιστον τέσσερις δραστηριότητες όπως πινγκ-πονγκ, βελάκια, μπάρμπεκιου, καραόκε, μπίνγκο και
    παιχνίδια καρτών και επιτραπέζιων παιχνιδιών.
    • Ένα γυμναστήριο με τουλάχιστον τρία όργανα εξοπλισμού.
    • Τουλάχιστον δύο εγκαταστάσεις όπως σάουνα, βιβλιοθήκη βιβλίων και DVD, δορυφορική τηλεόραση και
    βιβλιοθήκη διαδραστικών βιντεοπαιχνιδιών.
    • Άνετα στρώματα και έπιπλα σε καμπίνες.
    • Η έξοδο στα λιμάνια, με την πρώτη ευκαιρία και για όλες τις θέσεις.
    • Ποικιλία τροφίμων καλής ποιότητας.

    Επιπλέον, καλούνται οι οργανισμοί να παρέχουν συμβουλές αυτοβοήθειας για τη βελτίωση της ψυχικής ανθεκτικότητας, να παρέχουν συμβάσεις που εξισορροπούν την εργασία στο πλοίο και τον χρόνο ξεκούρασης στη στεριά και στην οικογένεια τους, να εισάγουν και να επιβάλλουν πολιτικές κατά του εκφοβισμού και της παρενόχλησης.

    Μπορεί να ακούγονται κινέζικα και να γελούν οι πιο πολλοί αλλά γνωστός μου μου ανέφερε πως αυτό θα ήταν εργασιακός παράδεισος.
    Έτσι αποφάσισα να ξεκινήσω με καλύτερη διάθεση όταν θα έρθει εκείνη η στιγμή.








    1 Not allowed! Not allowed!

  12. #390
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonisfa
    Όνομα
    Antonis
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Μηνύματα
    1.398

    Προεπιλογή

    Τα προβλήματα υγείας που μπορεί να αντιμετωπίζει ο κάθε ένας είναι ένα τεράστιο και σοβαρό πρόβλημα. Υπάρχουν μαρτυρίες ότι ναυτικοί έχασαν την ζωή τους λόγω του ότι δε τους δέχονταν στο λιμάνι ή λόγω του ότι άργησαν να τους δεχτούν. Κάτι εντελώς απαράδεκτο και μεσαιωνικό. Και να σας πω κάτι πιο απλό; Ένα δόντι άμα πονάει θα πρέπει να ζήσεις με αυτό, αφού σε αρκετά λιμάνια κυρίως της Ασίας κανείς δε θα σε δεχτεί, η μέχρι να σε δεχτεί θα το έχεις βγάλει μόνος σου. Μιλάμε για τραγικές καταστάσεις που έζησαν και συνεχίζουν να ζουν πολλοί ναυτικοί.
    Ας καλυτερεύσουν άλλα δυσκολότερα και πάγια ζητήματα και μετά να φτιάξουν σάουνες και γυμναστήρια για τα ψυχολογικά τους.
    Ας υπάρχει ευκολότερη πρόσβαση σε γιατρούς ανά τον κόσμο το κυριότερο όπως και το δωρεάν ίντερνετ από τους πλοιοκτήτες και μετά τα υπόλοιπα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη

Σελίδα 39 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 29 37 38 39 40 41 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Παπούτσια ηλεκτρολόγου
    By xampos in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-23, 15:02
  2. Τιμολόγηση εργασιών ηλεκτρολόγου
    By rch in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-18, 22:00
  3. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-17, 00:57
  4. Άδεια Ηλεκτρολόγου
    By georgeandreou in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-11, 14:49
  5. Δορυφορική τηλεόραση σε πλοίο!
    By radiodj105 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 23:56

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας