Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 28

Θέμα: Το PC ξαφνικά χαλάει τα στικάκια...

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ulysses
    Όνομα
    Οδυσσέας
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    347

    Προεπιλογή

    Στον υπολογιστή που δεν έχω κάποιο είδος antivirus,έβαλα εχθές το δωρεάν avast,έκανα οτι είδους check μου επέτρεπε,μου βρήκε κάτι ψιλοδιάφορα πχ προγραμματα που είναι περιττά και επιβαρύνουν την ταχύτητα του PC αλλά όχι ιό και επίσης πήγα στο πλαίσιο και μου αλλάξανε δωρεάν το στικάκι γιατί "χάλασε" όπως μου είπαν...Θα δω πως θα πάει και το καινούριο και θα επανέλθω στο θέμα.
    Θα δω και στον 2ο υπολογιστή αν υπάρχει κάποιο θέμα μόλυνσης για να ξέρω τι σας λέω...

    ***Πάντως στον υπολογιστή που δεν έχω κανένα antivirus,μπαίνω σε ότι σελίδα υπάρχει 10 χρόνια τώρα,κατεβάζω τα πάντα!πολλές φορές που έψαχνα τραγούδια έμπαινα σε σελίδες που μου έβγαιναν κόκκινα προειδοποιητικά περι ασφαλείας και συνέχιζα και κατέβαζα οτι ήθελα και ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα,ΠΟΤΕ!!!Εγώ φοβάμαι οτι μάλλον καμιά μητρική άρχισε να τα παίζει,το PC είναι 10 ετών σίγουρα και το έχω λιώσει στα κατεβάσματα ταινίες-μουσική και τις θύρες USB στις έχω ξεσκίσει βάλε γράφε 100 φορές/μέρα.Πόσο να αντέξουν...

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

  2. #12
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    αν έχει μολυνθει ενα στικακι πιστεύω με την διαμόρφωση που εκανε σε αλλον υπολογιστη θα καθαριζε αμεσως(αν δεν προλαβαινε θα κολαγε και τον αλλον).Απο την στιγμή που στον αλλο δουλευει κανονικα ,αλλα το βλεπει σαν ελλατωματικο κατι αλλο συμβαινει.μηπως εχει να κανει με τις τασεις οπως σωστα αναφερε ο κλικ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη nikosp
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    963

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ulysses Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον υπολογιστή που δεν έχω κάποιο είδος antivirus,έβαλα εχθές το δωρεάν avast,έκανα οτι είδους check μου επέτρεπε,μου βρήκε κάτι ψιλοδιάφορα πχ προγραμματα που είναι περιττά και επιβαρύνουν την ταχύτητα του PC αλλά όχι ιό και επίσης πήγα στο πλαίσιο και μου αλλάξανε δωρεάν το στικάκι γιατί "χάλασε" όπως μου είπαν...Θα δω πως θα πάει και το καινούριο και θα επανέλθω στο θέμα.
    Θα δω και στον 2ο υπολογιστή αν υπάρχει κάποιο θέμα μόλυνσης για να ξέρω τι σας λέω...

    ***Πάντως στον υπολογιστή που δεν έχω κανένα antivirus,μπαίνω σε ότι σελίδα υπάρχει 10 χρόνια τώρα,κατεβάζω τα πάντα!πολλές φορές που έψαχνα τραγούδια έμπαινα σε σελίδες που μου έβγαιναν κόκκινα προειδοποιητικά περι ασφαλείας και συνέχιζα και κατέβαζα οτι ήθελα και ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα,ΠΟΤΕ!!!Εγώ φοβάμαι οτι μάλλον καμιά μητρική άρχισε να τα παίζει,το PC είναι 10 ετών σίγουρα και το έχω λιώσει στα κατεβάσματα ταινίες-μουσική και τις θύρες USB στις έχω ξεσκίσει βάλε γράφε 100 φορές/μέρα.Πόσο να αντέξουν...
    Αυτά τα κόκκινα προειδοποιητικά από πού προέρχονται?
    Μήπως έχεις κάποιο antivirus και δεν το ξέρεις ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ulysses
    Όνομα
    Οδυσσέας
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    347

    Προεπιλογή

    Νόμιζα τα windows είχαν αυτή τη στοιχειώδη ασφάλεια.
    Πήγαινα να μπω κάπου και μου έλεγε με κόκκινο απαγορευτικο "ΚΑΚΟΒΟΥΛΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ" κάτι τέτοιο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

  5. #15
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.614

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ulysses Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νόμιζα τα windows είχαν αυτή τη στοιχειώδη ασφάλεια.
    Πήγαινα να μπω κάπου και μου έλεγε με κόκκινο απαγορευτικο "ΚΑΚΟΒΟΥΛΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ" κάτι τέτοιο.
    Το βγαζουν καποιες σελιδες με ληγμενα πιστοποιητικα security ή καποιες σελιδες που εχει η google χαρακτηρισει ως κακοβουλες.

    1 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ulysses
    Όνομα
    Οδυσσέας
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    347

    Προεπιλογή

    Πιστεύω βρέθηκε το πρόβλημα.
    Τα 2 στικάκια που χάλασαν,συνέβη επειδή τα πήρε η μάνα μου και πήγε να κάνει μετονομασία σβήνοντας όμως και το γράμμα που δείχνει τη συνδεδεμένη συσκευη.Δηλαδή έλεγε πχ "Toshiba(I: )" και η μάνα μου το έκανε "Μusic" ενώ το σωστό θα ήταν "Μusic(I: )" γιατί μου είπε οτι με το που το έκανε μετονομασία κόλλαγε...

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη klik
    Όνομα
    just a click away
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    2.555

    Προεπιλογή

    Δεν γίνεται αυτό που λες με τη μετονομασία.
    Το γράμμα μέσα στην παρένθεση δεν είναι user editable σε εκείνο το σημείο.
    Γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις εσύ μετονομασία ενός usb stick Που δουλεύει (ακόμα) σε υπολογιστή που δεν παρουσιάζει πρόβλημα για να το καταλάβεις και μόνος σου;

    (Για αλλαγή γράμματος πρέπει να πας από διαχείριση δίσκων.)

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ulysses
    Όνομα
    Οδυσσέας
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    347

    Προεπιλογή

    Ναι,έχεις δίκαιο.Τώρα το θυμήθηκα που το ανέφερες.
    Ωστόσο η μάνα μου,με το που τα μετονόμασε,τότε χάλασαν...
    Αλλά λέω να μη ρισκάρω να το ξαναμετονομάσω γιατί αν χαλάσει ξανά,θα μου πουν στο πλαίσιο εσύ τα χαλάς και δεν θα το ξαναλλάξουν...

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

  9. #19
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.614

    Προεπιλογή

    Οδυσσέα, δε θελω να σε απογοητευσω αλλα ο υπολογιστης σου θα συνεχισει να χαλα στικακια μεχρι να βρεθει η πραγματικη αιτια....

    0 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  10. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη IRF
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.533

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ulysses Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω καν τι είναι το UBUNTU,δεν έχω κάτι τέτοιο και προτιμώ να μην μπλέξω με κάτι που δεν γνωρίζω...
    Ούτε απο Linux γνωρίζω τίποτα.
    Το UBUNTU είναι λειτουργικό σύστημα 100% free που δεν καταλαβαίνει σχεδόν τίποτα από ιούς. Φτιάχνεις ένα bootable DVD και το δοκιμάζεις (πρώτα)στον υπολογιστή σου. Παρόλα αυτά ακόμα και από τη δοκιμή μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου.Τα windows είναι για να βασανίζεσαι.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-15, 13:31
  2. Μόνιμα οπλισμένο ρελέ,χαλάει καθόλου;
    By Ulysses in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-12, 19:11
  3. Ξαφνικά αργό Internet
    By Danza in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-11, 21:38
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-09, 22:21
  5. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-09, 14:10

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας