Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Θέμα: Σχετικά με συναγερμό NOVA

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη john_b
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.502

    Προεπιλογή Σχετικά με συναγερμό NOVA

    Τα θέμα έχει ως εξής: Το πρόγραμμα που έχω στο κινητό για τον συναγερμό (του έχω βάλει GSM Module), δεν συγχρονίζει με τον συναγερμό. Στο παλιό κινητό που το είχα συγχρονίσει στις αρχές λειτουργούν όλες οι εντολές (όπλιση, αφόπλιση, κ.λπ.), αλλά από τότε που έπαψε να συγχρονίζει δεν μου δείχνει τα γεγονότα. Να σημειώσω ότι αριθμοί συσκευών, κ.λπ., είναι όλα σωστά. Ίσως το παρουσίασε αυτό μετά από κάποια αναβάθμιση και μπορεί να άργησα εγώ να το πάρω χαμπάρι. Στο νέο κινητό δεν μπορώ καν να σετάρω το πρόγραμμα, δεν βλέπει τον συναγερμό. Σημειωτέων ότι όταν κάνω τηλεφωνική κλήση στον συναγερμό με ενημερώνει κανονικά. Επίσης έχει μονάδες η κάρτα.
    Παίρνω τον τεχνικό και με έχει γράψει κανονικά, εδώ και δυο μήνες όλο έρχεται. Αυτό που θέλω λοιπόν να μάθω είναι, πως θα λύσω αυτό το πρόβλημα και αν υπάρχει κάποια ένωση τεχνικών, ή αν γίνεται στην εταιρία NOVA, να καταγγείλω τον συγκεκριμένο τεχνικό και να τον αξιολογήσω αρνητικά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nightkeeper
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Μέγαρα
    Μηνύματα
    675

    Προεπιλογή Σχετικά με συναγερμό NOVA

    Καλησπέρα . Οταν λες συγχρονίζει τη εννοείς ? Το προγράμμα που λες πιό ειναι ? Η διαχείριση γινεται με SMS ή μεσω δυκτιου internet ( cloud ) ? Επίσης ο σκοπός του νήματος ειναι να βρεις λύση στο θεμα σου ή να καταγγειλεις τον(προιν ως φενετε ) τεχνικό σου ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη john_b
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.502

    Προεπιλογή

    το πρόγραμμα είναι το Secolink και γίνεται μέσω SMS.
    Προέχει να βρω λύση.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Παρε τηλ στην αντιπροσωπεία (www.keeper.gr ) , ζήτησε την τεχνική υποστήριξη και εξήγησε τους τι προβλημα έχεις και ζήτα τους να ψάξουν το θέμα
    ( να τον σκουντήσουν λίγο ) ή να σου προτείνουν εναν τεχνικό απο την περιοχή σου .
    Δεν ειναι υπεύθυνη συμπεριφορά τεχνικού να αγνοεί τον πελάτη του ... που του δίνει ψωμί να φάει ...
    εκτος αν του χρωστάς λεφτά ...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aktis : 29-07-17 στις 11:17

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη john_b
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.502

    Προεπιλογή

    Ίσα ίσα που είχα βάλει πλήρη περιφεριακά και κάμερες και του έσκασα το διχίλιαρο επιτόπου.
    Μετά από ένα μνμ που του έστειλα εχτές ότι θα βρω άλλη σοβαρή εταιρία, ήρθε επιτόπου στο σπίτι και αφού το πέδεψε καμιά ώρα μου είπε κι αυτός να πάρω την Keeper.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    τι να πω...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nightkeeper
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Μέγαρα
    Μηνύματα
    675

    Προεπιλογή

    Αν δεν καταφερε ο τεχνικός σου να λύσει το θέμα πιθανόν να ειναι καποια βλάβη του συστήματος . Δεν γνωρίζω τα συστηματα αυτα , απλα μια γνώμη λέω. Δοκίμασε και με ενα αλλο τηλέφωνο σε πρώτη φάση μηπως ειναι απο εκει το θεμα. Αν αποτύχει και αυτο πιθανότατα να ειναι πρόβλημα του κεντρικού πίνακα ή του GSM.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Να παρεις εσυ την αντιπροσωπεια η να λυσει αυτος το προβλημα με τη βοηθεια της αντιπροσωπειας;

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη Fire Doger
    Όνομα
    Στέφανος
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.519

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα,
    Δεν ξέρω απ' αυτά αλλά εγώ θα τσέκαρα τα παρακάτω:
    Στις καινούριες εκδώσεις android μόλις την ξεκινάς πρώτη φορά κάνει αίτηση για SMS, Αποθηκευτικό χώρο, επαφές, Τηλέφωνο και τοποθεσία, τα δίνεις όλα.
    Μετά έχει και προστασία ιδιωτικότητας και μόλις άνοιξα την λίστα την Υπηρεσία SMS την είχε απενεργοποιημένη. (ίσως αυτό είναι)
    Τα παραπάνω μπορείς να τα βρεις στις πληροφορίες εφαρμογής (εκεί που κάνεις και εκκαθάριση δεδομένων) κάτω κάτω.

    Επίσης δεν ξέρω αν χρειάζεται αλλά ίσως θέλει και την ενεργοποίηση αυτόματης έναρξης την οποία δεν ξέρω που μπορείς να βρεις και αν το έχει από default το android ή είναι προσθήκη στο MIUI που έχω εγώ. (Αν έχεις MIUI είναι Ασφάλεια app-> Δικαιώματα -> Αυτόματη έναρξη)

    Και κάτι άλλο που δεν νομίζω να παίζει ρόλο είναι στην εφαρμογή SMS να επιτρέπει complex χαρακτήρες, πχ τα πεζά ελληνικά να μην τα μετατρέπει σε κεφαλαία. Αυτό το βρίσκεις στην εφαρμογή SMS -> settings -> advanced settings

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη john_b
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.502

    Προεπιλογή

    Λοιπόν, παρατήρησα ότι υπάρχουν παράπονα στα σχόλια του app για το ίδιο πρόβλημα, οπότε κάτι έχουν κάνει αυτοί λάθος με την εφαρμογή τους.
    Πήρα σήμερα την Keeper και όταν τους είπα ότι ο τεχνικός μου είπε να τους πάρω, βγήκαν από τα ρούχα τους. Όταν τους είπα δε, ότι τον παρακαλάω από το Πάσχα και ήρθε μόλις την Παρασκευή, ζήτησαν τα στοιχεία του και κατέγραψαν τα παράπονα.
    Περιμένω να με πάρει η υπεύθηνη των τεχνικών για να κανονίσουμε πως θα λυθεί το πρόβλημα.

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Συναγερμός NOVA
    By lefteris_gr in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-17, 10:36
  2. Nova Cinema & Nova Sports sτον ψηφιακο δεκτη τηλεορασης!
    By Mixalis xania in forum Συσκευές Εικόνας-Ήχου
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-12, 18:31
  3. Ελεύθερη η NOVA???
    By BMXakias in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-05, 14:57
  4. nova
    By GEORGE in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-04, 14:27
  5. nova
    By GEORGE in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-04, 01:13

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας