Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 37

Θέμα: Από τα σκουπίδια

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη eleCtroAsxetos
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Εγω παντως ειχα βρε καποια ομορφα πραγματακια στην ανακυκλωση του κωτσοβολου αλλα πλεον το απαγορευσε και δεν ξαναπατησα ουτε στο μαγαζι του. Λογικο οταν πηγαιναν με τα τρικυκλα καθε μερα και φορτωναν easy money.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη eleCtroAsxetos : 08-09-17 στις 10:39

  2. #22
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ανακυκλωτές είναι μεγάλη πληγή διαλέγουν παίρνουν ότι θέλουν και μετά πετάνε τα υπόλοιπα και ρυπαίνουν γύρω γύρω ούτε κάν στους κάδους δεν τα ρίχνουν
    Παρόμοιο περιστατικό μέσα στον Αύγουστο στο Παγκράτι. Οδός Αρχελάου μεσημεριάτικα και ένας τέτοιος με μοναδικό εργαλείο μια βαριοπούλα διέλυε στη μέση του δρόμου ένα ψυγείο για να πάρει τα μέταλλα (μοτέρ και όλη τη λαμαρίνα από το περίβλημα). Όταν ξαναπέρασα αργότερα ήταν όλη η περιοχή γεμάτη με κομμάτια από την μόνωση και σπασμένα πλαστικά

    1 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  3. #23
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Μηνύματα
    372

    Προεπιλογή

    Οι "ανακυκλωτές" μου θυμίζουν μια μακάβρια ταινία επιστημονικής φαντασίας που είχα δει πριν πολλά χρόνια. Να που τώρα τους βλέπουμε και στην πράξη. Μπρρρρρρ!

    1 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.367

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρόμοιο περιστατικό μέσα στον Αύγουστο στο Παγκράτι. Οδός Αρχελάου μεσημεριάτικα και ένας τέτοιος με μοναδικό εργαλείο μια βαριοπούλα διέλυε στη μέση του δρόμου ένα ψυγείο για να πάρει τα μέταλλα (μοτέρ και όλη τη λαμαρίνα από το περίβλημα). Όταν ξαναπέρασα αργότερα ήταν όλη η περιοχή γεμάτη με κομμάτια από την μόνωση και σπασμένα πλαστικά
    Νομίζω ότι ίσως πρέπει να καλούμε την αστυνομία σε τέτοιες περιπτώσεις βλέπεις έχει μαζεμένα περιποιημένα πλυμένα ρούχα κάποια κυρία αφήσει έξω απο το κάδο και έρχεται ο ''ανακυκλωτής'' ή ''ανακυκλώτρια'' παίρνει ότι θέλει και τα υπόλοιπα τα πετάει κάτω, κρίμα ο κόπος της κυρίας που τα έβαλε, αίσχος με δαύτους!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι ίσως πρέπει να καλούμε την αστυνομία σε τέτοιες περιπτώσεις βλέπεις έχει μαζεμένα περιποιημένα πλυμένα ρούχα κάποια κυρία αφήσει έξω απο το κάδο και έρχεται ο ''ανακυκλωτής'' ή ''ανακυκλώτρια'' παίρνει ότι θέλει και τα υπόλοιπα τα πετάει κάτω, κρίμα ο κόπος της κυρίας που τα έβαλε, αίσχος με δαύτους!!
    νομιζω οτι οι καδοι -περιοχες ειναι " χωρισμενοι κ κατανεμημενοι " αν το κανεις αυτο η αν τους πεις οτι θα το κανεις ισως να δεις οτι εγιναν κυριες - κυριοι.

    μεχρι και καλημερα ,καλησπερα λενε !

    0 Not allowed! Not allowed!
    ...

  6. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422

    Προεπιλογή

    Ακρίτας sorry για το off topic

    #19
    07-09-17
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΝΕΚΤΑΡΙΟΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    τουφεκι .


    τυχαια ειδα και το παρακατω post που εχει γινει 26-08-17

    http://www.hlektronika.gr/forum/show...l=1#post817999


    26-08-17
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αγαπητε θεματοθετη, εχω μερικες χειροβομβιδες απο τον β παγκοσμιο πολεμο του παππου μου που τωρα δεν τις χρειαζεται καθως και αρκετες σφαιρες που δεν ξερω σε τι οπλο μπαινουν. αν νομιζεις οτι μπορουν να σου φανουν χρησιμα για την γιαφκα που ετοιμαζεις και ας μην το παραδεχεσαι εγω μπορω να στα δωσω να πιασουν τοπο.

    η επανασταση δεν ξεκινα μονο απο την κορυφη αλλα και απο την λαικη βαση δηλαδη ολους μας.
    μπραβο σου που ανεβαζεις αγγελια για εναν τετοιο λογο αν και ολοι μας ξερουμε οτι το κρατος σημερα ειναι αρωγος σε τετοιες προσπαθειες ομως αυτο δεν μειωνει καθολου το θαρρος σου

    νομιζω οτι κατι δεν παει καλα.
    προτεινω να το βαλει καποιος σαν ''θεμα'' στην γενικη συζητηση

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikknikk4 : 10-09-17 στις 01:40
    ...

  7. #27
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.367

    Προεπιλογή

    Επανέρχομαι επι του θέματος σήμερα είχα ένα πολύ σοβαρό επεισόδιο με ''ανακυκλωτή'' περνώντας στο δρόμο είδα κάποιος πετούσε δίπλα απο το κάδο διάφορα παιδικά παιχνίδια σε καλή κατάσταση αμέσως έτρεξα να ταπάρω καθ' ότι έχω μικρά παιδιά και δύο ανιψάκια ενός και 2 ετών αντίστοιχα, μαζί με εμένα έφτασε και μία τσιγγάνα αλβανίδα και προσπάθησε να μου πάρει ένα ποδηλατάκι απο το χέρι απο το απέναντι ρεύμα ο άντρας της πάνω απο το τρίκυκλο παράγκα με απειλούσε εγώ τους απάντησα ότι δεν πήγα στη πατρίδα τους να μαζεύω σκουπίδια και θα καλέσω την αστυνομία. Τώρα αρχίζει το ωραίο, ο τύπος που τα πετούσε είπε ότι είναι δικά του και τα χαρίζει στους αλβανόγυφτους και να μην καλέσω την αστυνομία! επίσης και μια κυρία που περνούσε πήρε το μέρος τους προσπάθησα να εξηγήσω ότι αυτοί ίσως να είναι σε καλλίτερη μοίρα απο εμένα καθώς και απο πολλούς ντόπιους καθώς δεν πληρώνουν φόρους εδώ τυχόν χρήματα που βγάζουν τα στέλνουν στη χώρα τους (που μας βρίζει σαν κράτος) και αμφιβάλλω αν το τρίκυκλο έχει άδεια ασφάλεια κ.λ.π. Το αποτέλεσμα ήταν να με πούν και ρατσιστή ε ΄τοτε τους είπα να μην κάνουν παράπονα για την εγκληματικότητα και αυτά που συμβαίνουν γύρω μας, σκέπτομαι μήπως ο κοινωνικός ιστός έχει διαλυθεί? για την ιστορία δεν είμαι χ.Α. και έχω πραγματικά και ουσιαστικά βοηθήσει πολλούς αλλοδαπούς.

    3 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    2.444

    Προεπιλογή

    Το αποτέλεσμα ήταν να με πούν και ρατσιστή
    Εν μέρη η άποψη μου είναι ότι δεν ήταν θέμα ρατσισμού. (αλλά και ο ιδιοκτήτης των παιχνιδιών που πέταξε έπραξε κάτι παρόμοιο που και ο ίδιος δηλώνεις ?)
    και έχω πραγματικά και ουσιαστικά βοηθήσει πολλούς αλλοδαπούς.
    Περιέχει όμως και την άποψη ρατσισμού από το γεγονός ότι άρπαξες 1ος την ευκαιρία ..... και σου την πήραν μέσα από τα χέρια σου ... από αυτήν την άποψη θεωρώ ότι είναι διπλός και τριπλός ρατσισμός χειρότερος ενάντια σου (κακός από πλευράς ιδιοκτήτη συμπεριλαμβανομένης και της κυρίας ) . Εννοείται στον ρατσισμό δεν θα πρέπει να υπάρχουν ατέλειες και από τις 2 πλευρές .
    Προσωπικά αν ήμουν στην θέση του ιδιοκτήτη , δεν θα ανακατευόμουν και θα υποστήριζα τον 1ο που άρπαξε και 1ος την ευκαιρία .

    ε ΄τοτε τους είπα να μην κάνουν παράπονα για την εγκληματικότητα και αυτά που συμβαίνουν γύρω μας, σκέπτομαι μήπως ο κοινωνικός ιστός έχει διαλυθεί?
    Η "πολιτική" είναι ότι δεν υπάρχουν φυλακές για όλους , δεν θέλει και πολύ σκέψη για να το καταλάβεις . (αν το δεις όπως θέλεις εσύ να το βλέπεις , τότε θα καταλήξεις ότι το 90% του πληθυσμού όποιας χώρας θα διαμένει σε φυλακές )
    Τελευταία διάβασα μια είδηση όπου κάποιος 80 άρης σκότωσε διαρρήκτη (ο οποίος έχει αθωωθεί από προηγούμενη παρόμοια περίπτωση ) αυτήν την ενέργεια την υποστηρίζω απόλυτα !!! . Είμαστε στους νόμους της "ζούγκλας " και έτσι θα παραμείνουμε , διαφορετικά είσαι καταδικασμένος σε χειρότερα . Δεν είναι ούτε περιπτώσεις ρατσισμού / ούτε περιπτώσεις επιλογής υποστήριξης των αδυνάτων / αλλά η κορυφαία επιλογή επιβίωσης για τον καθένα ξεχωριστά και τον εαυτό του.

    2 Not allowed! Not allowed!

  9. #29
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.865

    Προεπιλογή

    Αυτό που περιγράφεις Θύμιο είναι η ακριβής περιγραφή 'ξένος στη χώρα μου'.
    Κάνανε διάκριση εις βάρος σου (σε αποκλείσανε επειδή είσαι Έλληνας και οποιαδήποτε διάκριση εις βάρος Έλληνα δεν είναι ρατσισμός...) και σε χαρακτηρίσανε και...ρατσιστή!!!

    Ούτε εγώ είμαι Χ.Α. αλλά με την πορεία που έχουμε πάρει, το σκέφτομαι...

    3 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Panoss για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (03-11-17)

  11. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Για να επαναφερουμε εκει που ξεκινησε το θεμα (παρολο που ειναι πολυ σοβαρη η προεκταση που συζητηθηκε).Την Κυριακη που μας περασε ενας συμπολιτης μας μου εκανε δωρο ενα ξυλινο (σουηδικο πευκο) γραφειο.Θα υποστει τριψιμο και περασμα με χρωματισμενο βερνικι και θα γινει το ολοκαινουριο και χρειαζουμενο γραφειο της μικρης Στελλας.

    Υ.γ:ουτε παραγγελια να το ειχα.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-15, 22:12
  2. Καλώδια από κολώνα της ΔΕΗ μπροστά από δίπολο FM
    By manki25 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-11, 13:04
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-08, 14:41

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας