Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 39

Θέμα: Τελικά οι επιλογές είναι δυσκόλες.

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MacGyver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι καθημερινά λέτε εδώ στο φόρουμ "να σχεδιάσω" και με φουντώνετε, έχετε επίγνωση του τι σημαίνει σχεδιασμός;
    Έχετε γνώση ότι αυτά δεν γίνονται μόνο από έναν άνθρωπο με τον φραπέ από την μια μεριά και το λάπτοπ από την άλλη;
    Γνωρίζετε τι σημαίνει έρευνα και εφαρμογή; Γνωρίζετε με τι δεν βάφονται τα αυγά;
    Με έναν καφέ και ένα PC γίνονται πολλά στις μέρες μας , σε συνδιασμό με ένα πάγκο .
    Αυτοκίνητο μπορεί να μην φτιάξεις αλλά αρκετά πράγματα τα φτιάχνεις. Σήμερα υπάρχει και ο 3d εκτυπωτής

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη johny16
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθηνα-Χανια
    Μηνύματα
    352

    Προεπιλογή

    Για να γίνω ποιο συγκεκριμενός κουράστηκα απο το bulling που κάνουνε μερικοί εργοδότες πάνω στον τομέα των ηλεκτρονικών και όχι ΜΟΝΟ! Θέλω να κοιταξω κατι παραπανω βλέπω όμως ότι στον ιδιωτικο τομεα ζητάνε πληροφορικαριους ηλεκτρολογους μηχανολους γραφιστες κλπ. Αφου αναφέρατε και το δημόσιο θα σας πω ότι ψαχνοντας καποιες προκυρήξεις ζητάγανε ηλεκτρολογους μηχανολογους πληροφορικαριους στις 250 θεσεις και μόνο έναν ηλεκτρονικό.

    ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ?? Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΥΡΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ, ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Η

    ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΑΣ ΟΠΟΥ ΩΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΩΣ ΘΕΡΜΟΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΨΥΚΤΙΚΟΣ Η ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΕΡΓΑΛΕΙΟΜΗΧΑΝΩΝ ΘΑ ΒΓΑΖΩ ΕΝΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΦΟΥ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΣΩ ΕΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΠΑΝΩ Σ ΕΝΑΝ ΤΟΜΕΑ ΤΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ?

    ΕΠΙΣΗΣ Μ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΠΕΡΙΕΛΗΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΙΣΧΥΟΣ ΑΥΤΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΜΟΡΦΟ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΩ ΜΕ ΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ.

    Τωρα βέβαια ίσως το ερώτημα που έχω θέσει να απαιτει μια ποιο εξιδικευμένη βοήθεια ισως απο καποιον ψυχολογο η επαγγελματικό συμβουλο καθοτι εδώ είναι επιστημονικο-τεχνολογικο site.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη johny16
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθηνα-Χανια
    Μηνύματα
    352

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MacGyver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι καθημερινά λέτε εδώ στο φόρουμ "να σχεδιάσω" και με φουντώνετε, έχετε επίγνωση του τι σημαίνει σχεδιασμός;
    Έχετε γνώση ότι αυτά δεν γίνονται μόνο από έναν άνθρωπο με τον φραπέ από την μια μεριά και το λάπτοπ από την άλλη;
    Γνωρίζετε τι σημαίνει έρευνα και εφαρμογή; Γνωρίζετε με τι δεν βάφονται τα αυγά;
    Σχεδιασμος οχι δεν εχω επιγνωση τι ακριβως είναι εχω πει και ποιο πανω τι καναμε στην σχολη. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΥΤΕ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ. Γι αυτο και ρωταω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Τι σχολή έχεις βγάλει, τι εμπειρία έχεις, που έχεις εργαστεί;

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη johny16
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθηνα-Χανια
    Μηνύματα
    352

    Προεπιλογή

    Εχω τελειώσει Τει ηλεκτρονικης στην Κρήτη με πτυχιακη εναν απλο ρομποτικο βραχιονα δυο βαθμων ελευθεριας στο επιπεδο. Εχω εργαστει στην πρακτική μου στα Building management systems, σε εταιρεια κατασκευης πινακων χαμηλης-μεσης ως βοηθος ηλεκτρολογου με 5μηνη συμβαση έργου 1 μηνα ως αποθηκάριος
    και ενα δημινο σ΄ εταιρεια-μαγαζι με σερβις ηλεκτρονικων πλακετων παντος τύπου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος
    Όνομα
    χριστος
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    κερατσινι
    Μηνύματα
    323

    Προεπιλογή

    δεν ειναι και πολυ δυσκολο να σχεδιασεις κατι ακομα και να το κατασκευασεις.
    ομως ειναι πολυ δυσκολο να σχεδιασεις και να κατασκευασεις κατι που θα ειναι ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ.
    για αυτο το τελευταιο απαιτουνται μεγαλα κεφαλαια και γνωσεις οι οποιες συνηθως εξαρτουνται απο τα κεφαλαια

    ακομα και αν εχεις μια πολυ καλη πρωτοποριακη ιδεα χρειαζεσαι πολλα λεφτα για να την μεταφερεις στην παραγωγη κτλ

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Είτε σου αρέσει είτε όχι είναι λογικό να εργασθείς ως υπάλληλος και να βρείς μπροστά σου πολλές φορές και το bulling που είπες.
    Τα οφέλη σε κάθε δουλειά που κάνεις είναι η εμπειρία που θα συλλέξεις.
    Αν είσαι τυχερός και ενταχθείς σε καλή ομάδα θα μπει και η επαγγελματική σου ζωή και η προσωπική σε κάποια σειρά.
    Προιστάμενους όπου και να πας πάντα θα έχεις.

    Το ότι έβγαλε κάποιος μία σχολή δεν τον κάνει αυτόματα και μηχανικό, χρειάζεται να έχει και δεξιότητες και εμπειρία για να σταθεί μόνος και να τον εμπιστευθούν.
    Στην περίπτωση του υπαλλήλου, οι όποιες ελλείψεις καλύπτονται από την ομάδα η απο τον ένα που τραβάει μπροστά και η κάθε μέρα είναι και εκπαίδευση στην πράξη.
    Το να ξεκινήσεις κάτι δικό σου (αν μπορείς να το υποστηρίξεις τεχνικά), και αυτό έχει πολλές δυσκολίες στην εποχή μας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Χρήστο, έχεις να δείξεις κανένα παράδειγμα; Σχεδίασες έστω και κάτι απλό η είναι θεωρητική η τοποθέτηση;

    1 Not allowed! Not allowed!

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον MacGyver για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    SRF (26-09-17)

  10. #29
    Μέλος
    Όνομα
    χριστος
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    κερατσινι
    Μηνύματα
    323

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MacGyver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρήστο, έχεις να δείξεις κανένα παράδειγμα; Σχεδίασες έστω και κάτι απλό η είναι θεωρητική η τοποθέτηση;

    ειμαι της θεωριας
    πχ ολοι μας μπορουμε να φτιαξουμε ενα ποδηλατο αλλα για να το πουλησουμε πρεπει να ειναι τουλαχιστον εφαμιλλο των υπολοιπων οχι μονο σε επιδοσεις αλλα και να αφησει καποιο κερδος στον κατασκευαστη.
    ομως εαν εχουμε χρηματα μπορουμε να εχουμε μια παραγωγικη μοναδα για ποδηλατα οπως και να βρουμε τους καταληλους σχεδιαστες ποδηλατων κτλ

    στην ελλαδα δεν παραγουμε τιποτα, οχι μονο γιατι δεν μπορουμε να το σχεδιασουμε οπως αυτοκινητα αλλα και γιατι δεν μπορουμε να το πουλησουμε φθηνα πχ οδοντογλυφιδες ....

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #30
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.865

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teo_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασίλης οικοδόμος 35 χρονών και βγάζω αρκετά.
    Γίνε οικοδόμος.
    Μάλλον σοβαρότερα λεφτά θα βγάλεις.
    (Βασίλη όταν λες οικοδόμος τι εννοείς; καλουπατζής; σοβατζής; κάτι άλλο; πάντως μου κάνει εντύπωση που λες ότι βγάζεις αρκετά γιατί έχω πρώην γείτονά μου που ήταν στα καλουπώματα, χρόνια πολλά, από τον πατέρα του και τα τελευταία χρόνια πήγε τόσο άσχημα που έγινε...σερβιτόρος)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-16, 13:20
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-15, 01:45
  3. Επιλογές για εργαστήριο!
    By bbm4n in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-15, 09:07
  4. Τελικά αυτό τι είναι ?
    By Dr_Giwrgos in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-15, 19:08
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-13, 20:18

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας