Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4 5 6 7 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 65

Θέμα: ΖΩΟΦΙΛΙΑ

  1. #51
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikknikk4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καποιοι εχουν πολλα χρηματα για να πληρωσουν "'καταλληλα ''

    ευτυχως δεν εχεις τις γνωσεις !
    καποιοι δυστυχως εχουν και τις γνωσεις και καρφι δε τους καιγεται αν η "δουλεια" τους εγινε πρωτοσελιδο με διαμελισμενα πτωματα παιδιων... αυτοι καναν απλα τη δουλεια τους!!!!!
    Απ τη μια ισως δε μπορω να τους καταλαβω γιατι εχω ασχοληθει με ενα χωρο που δεν υπαρχουν ιδιεταιρες οικονομικες στερησεις, αλλα απ την αλλη σκεφτομαι πως και homeless να μουν παλι δεν υπηρχε περιπτωση να κανω κατι τετοιο... ειναι στον ανθρωπο. Απ την αλλη ξερω πως ολοι εχουμε μια τιμη και τρομαζω στην ιδεα να προσπαθησω να σκεφτω ποια μπορει να ναι η δικη μου (τιμη μπορει να ναι ειτε αμοιβη ειτε απειλη ειτε τιμωρια ειτε οτιδηποτε) αλλα το γ@μημενο καπου με ξεπερναει καποιος να λεει ετσι απλα "ε και? θα το κανα" (κι υποθετω για φραγκοδιφραγκα, αφου απλα θεωρει πως κανει "τη δουλεια του" ...ισως το βλεπει κι ευκαιρια για να βγαλει 2 πενταροδεκαρες παραπανω...)...

    τεσπα, οποιος εχει γερο στομαχι ας δει το "humans"... θελει πραγματικα γερο στομαχι και σιγουρα δεν ειναι να το δει καποιος ενοχικος με τασεις αυτοκτονιας...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 26-09-17 στις 23:13

  2. #52
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratos111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι Ευρωπαικος νομος Και όχι Ελληνικός.
    Μάλλον μπερδεύτικες. .

    υποθετω πως ακομα ανηκουμε στην Ευρωπη.
    Επισεις η αναφορα στο νομο ειναι απλα μια δευτεροτριτευουσα πληροφορια για την ερωτηση ποιος νομος το απαγορευει, και δεν επηρρεαζει σε καμια περιπτωση τις πεποιθησεις μου που απτονται της σεινηδεισης μου και της λογικης μου

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #53
    Μέλος
    Όνομα
    Στράτος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    526

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    υποθετω πως ακομα ανηκουμε στην Ευρωπη.
    Επισεις η αναφορα στο νομο ειναι απλα μια δευτεροτριτευουσα πληροφορια για την ερωτηση ποιος νομος το απαγορευει, και δεν επηρρεαζει σε καμια περιπτωση τις πεποιθησεις μου που απτονται της σεινηδεισης μου και της λογικης μου
    Φιλε μου, έχεις μπερδευτεί(Μιλάω σοβαρά τώρα). Έχω λυκόσκυλο και ζει μέσα στο σπίτι, αν σου λέει κάτι. Άμα σε δω να χτυπάς ή γενικά να κακομεταχειρίζεσαι ζώο θα στην κάνω με όποιο τρόπο μπορώ..... Αλλά η δουλειά είναι δουλειά. Αν ο άλλος έρθει και μου πει ότι θέλω να φτιάξω το τάδε για να κάνω κακό, εννοείται ότι δεν θα το κάνω. Αν μου πει ότι θέλω να φτιάξω το ίδιο πράγμα για να κάνω κάτι που δεν είναι κακό και δεν κάνει κακό σε κάτι, δεν έχω λόγο να το ψάξω και να το αμφισβητήσω. Δεν είμαι όπως είπα ούτε δικαστής ούτε ντετέκτιβ. Πιστεύω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον stratos111 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (27-09-17)

  5. #54
    Μέλος
    Όνομα
    Στράτος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    526

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    υποθετω πως ακομα ανηκουμε στην Ευρωπη.
    Επισεις η αναφορα στο νομο ειναι απλα μια δευτεροτριτευουσα πληροφορια για την ερωτηση ποιος νομος το απαγορευει, και δεν επηρρεαζει σε καμια περιπτωση τις πεποιθησεις μου που απτονται της σεινηδεισης μου και της λογικης μου
    Ανήκουμε στην Ευρώπη αλλά δικαζόμαστε βάση του Ελληνικού συντάγματος και όχι του Ευρωπαϊκού. Υπάρχει μια μικρή διαφορά
    Και στην Γερμανία π.χ.
    «Νόμιμη στην Γερμανία η αιμομιξία!» Πηγή: lifo.gr
    «Στη Γερμανία η κτηνοβασία επιτρέπεται και ανοίγουν και οίκους ανοχής με ζώα» πηγή: tribune.gr

    Δεν σημαίνει ότι ισχύει και στην υπόλοιπη Ευρώπη.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratos111 : 26-09-17 στις 23:33

  6. #55
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Λιγο προσοχή με αυτά γιατί μπορεί να καταστρέψεις το σκύλο με τέτοιες μ!@#, και δεν το λέω με την έννοια της συμπόνιας αχ το καημένο το σκυλάκι, αλλά με την έννοια οτι μπορεί να του προκαλέσεις ψυχολογικό και οταν πχ πάει να το πιάσει ενα παιδάκι στο λαιμό να το δαγκώσει.

    Ενας αρχι !#$% έπνιγε ενα σκυλάκι όσο ήταν μικρό , το επιανε απο το λουρί , το γύρναγε απο εδώ και απο εκεί, για να τον ακούσει και καλά.
    Μολις έφτασε η ώρα να βάλουμε σχοινί στο σκύλο για να το δέσουμε πχ, μόλις του έπιανες το λουρί για να του βάλεις το σχοινί τρελενόταν στη κυριοελεξία.
    Ευτυχώς κάποιος που είχε σκύλο και ξέρει , με την εκπαίδευση της ανταμοιβής το ηρέμησε και το ξεπέρασε αλλά δεν ειναι όλα τα σκυλιά τα ίδια, ούτε όλες οι ράτσες ίδιες.
    Ποσο μάλλον να έχεις ενα τέτοιο σκυλί μεσα στην οικογένεια σου και να του κάνεις τέτοια ζημιά

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #56
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratos111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανήκουμε στην Ευρώπη αλλά δικαζόμαστε βάση του Ελληνικού συντάγματος και όχι του Ευρωπαϊκού. Υπάρχει μια μικρή διαφορά
    Και στην Γερμανία π.χ.
    «Νόμιμη στην Γερμανία η αιμομιξία!» Πηγή: lifo.gr
    «Στη Γερμανία η κτηνοβασία επιτρέπεται και ανοίγουν και οίκους ανοχής με ζώα» πηγή: tribune.gr

    Δεν σημαίνει ότι ισχύει και στην υπόλοιπη Ευρώπη.
    αστικος μυθος φυσικα που δε χρειαζεται καν λογικο επιχηρρημα για να καταρριφθει...
    φανταζομουν πως ουτε υποστηρικτης του σωρρα δε θα το πιστεψε οταν το διαδιδαν (για την κτηνοβασια μιλαω, η αιμομιξια ειναι απλα ταμπου και δε νομιζω να υπαρχει πουθενα νομος να την απαγορευει )

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #57
    Μέλος
    Όνομα
    Στράτος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    526

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αστικος μυθος φυσικα που δε χρειαζεται καν λογικο επιχηρρημα για να καταρριφθει...
    φανταζομουν πως ουτε υποστηρικτης του σωρρα δε θα το πιστεψε οταν το διαδιδαν (για την κτηνοβασια μιλαω, η αιμομιξια ειναι απλα ταμπου και δε νομιζω να υπαρχει πουθενα νομος να την απαγορευει )
    Η σχετική διάταξη του Αστικού Κώδικα (1536) λειτουργεί στο πλαίσιο της κοινωνικής προληπτικής πολιτικής,ούτως ώστε να αποφεύγεται η τέλεση γάμων μεταξύ στενών συγγενών
    Αιμομιξία147. Όποιος έρχεται σε συνουσία με γυναίκα και είναι σε γνώση του ότι αυτή είναι εγγονή, θυγατέρα, αδελφή ή μητέρα του, είναι ένοχος ποινικού αδικήματος της αιμομιξίας και υπόκειται σε φυλάκιση δεκατεσσάρων χρόνων, ανεξάρτητα αν η συνουσία έγινε με ή χωρίς τη συναίνεση της παθούσας.



    Μάλλον δεν σε έχουνε ενημερώσει σωστά

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #58
    Μέλος
    Όνομα
    Στράτος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    526

    Προεπιλογή

    Αυτό που βλέπω τώρα και απορώ, είναι πως ένας μετασχηματιστής κατάληξε σε κτηνοβασίες και αιμομιξίες......
    Καληνύχτα. Τέρμα από εμένα στο συγκεκριμένο θέμα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον stratos111 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (27-09-17)

  11. #59
    Μέλος
    Όνομα
    Σίμος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καποιοι δυστυχως εχουν και τις γνωσεις και καρφι δε τους καιγεται αν η "δουλεια" τους εγινε πρωτοσελιδο με διαμελισμενα πτωματα παιδιων... αυτοι καναν απλα τη δουλεια τους!!!!!
    Απ τη μια ισως δε μπορω να τους καταλαβω γιατι εχω ασχοληθει με ενα χωρο που δεν υπαρχουν ιδιεταιρες οικονομικες στερησεις, αλλα απ την αλλη σκεφτομαι πως και homeless να μουν παλι δεν υπηρχε περιπτωση να κανω κατι τετοιο... ειναι στον ανθρωπο. Απ την αλλη ξερω πως ολοι εχουμε μια τιμη και τρομαζω στην ιδεα να προσπαθησω να σκεφτω ποια μπορει να ναι η δικη μου (τιμη μπορει να ναι ειτε αμοιβη ειτε απειλη ειτε τιμωρια ειτε οτιδηποτε) αλλα το γ@μημενο καπου με ξεπερναει καποιος να λεει ετσι απλα "ε και? θα το κανα" (κι υποθετω για φραγκοδιφραγκα, αφου απλα θεωρει πως κανει "τη δουλεια του" ...ισως το βλεπει κι ευκαιρια για να βγαλει 2 πενταροδεκαρες παραπανω...)...

    τεσπα, οποιος εχει γερο στομαχι ας δει το "humans"... θελει πραγματικα γερο στομαχι και σιγουρα δεν ειναι να το δει καποιος ενοχικος με τασεις αυτοκτονιας...
    Δεν το κάνει για τα λεφτά, το κάνει γιατί το θεωρεί σωστό. Θα το έκανε και τσάμπα (τη συμβουλή πχ).

    Έχουν γίνει κάποια πειράματα, που αποδεικνύουν οτι είμαστε χειρότεροι απο όσο φαντάζεσαι. Ένα απο αυτά, λέγετε "Πείραμα του Μίλγκραμ"
    http://www.dailymotion.com/video/x18b4yf
    Υπάρχουν και άλλα πειράματα, που αποδείκνυουν πόσο εύκολα επηρεαζόμαστε απο τους άλλους. "Το πείραμα Asch"
    Και ένα άλλο κορυφαίο, "Το Πείραμα Φυλάκισης του Stanford", που αποδεικνύει πόσο μπορεί να αλλάξει ο ανθρωπος όταν του δώσεις εξουσία, και πόσο εύκολα υπερτερεί η βία έναντι της λογικής.
    https://www.youtube.com/watch?v=lz00...7AF1ABC32CA9FF

    Υπάρχει και η άλλη όψη πιο επιφανειακή, απο πλευρά ψυχολογίας, που το υπερεγώ (ο ιδανικός εαυτός σου) εκφράζεται με τη μορφή του "κοινωνικά αποδεκτού" (πάλι απερίσκεπτα).
    Εδώ βλεπουμε μια επιβάτη του μετρό να υπερασπίζεται έναν αλοδαπό ο οποίος επιμένει να μεταφέρει μια τσάντα παρά τις οχλήσεις του υπευθύνου.
    https://www.youtube.com/watch?v=CuolcU2V1rQ
    Η συγκεκριμένη κυρία νοιώθει πως κάνει το καθήκον της ως προστάτης των μεταναστών, και φωνάζει "είναι δική μου η βαλίτσα". Αύριο μια παρόμοια βαλίτσα θα περιέχει τη βόμβα που λέγαμε!

    Ο συνδυασμός των παραπάνω μας έχει φέρει στη κοινωνία που ζούμε. Υπάρχουν ελάχιστες εξαιρέσεις. Αυτές οι εξαιρέσεις (στις οποίες δεν ξέρω αν ανήκω) δεν έχουν τίμη.
    Στην Ελλάδα δεν χρειάζονται πειράματα για να τα καταλάβεις αυτά, αρκεί να διαβάσεις τα σχόλια σε οποιοδήποτε βίντεο του youtube ή σε οποιοδήποτε forum!
    Δεν υπάρχει ελπίδα!

    Η νομοθεσία που ισχύει για τα κατοικίδια είναι αυτή:
    https://www.e-nomothesia.gr/kat-zoa-...2017-1992.html
    Και αναφέρει:
    ΚΕΦΑΛΑΙΟ II.
    ΑΡΧΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΤΩΝ ΖΩΩΝ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑΣ

    Άρθρο 3
    βασικές αρχές γιά τη φυσική κατάσταση των ζώων
    1. Κανείς δεν πρέπει να κάνει άσκοπα ένα ζώο συντροφιάς να πονά, να υποφέρει ή να αγωνιά.
    Και πάει ο άλλος στο δικαστήριο, και λέει :
    "κύριε πρόεδρε, το ηλεκτρικο κολάρο που έχετε ως αποδεικτικό στοιχείο δεν προκαλεί πόνο στο ζώο, και το έκανα γιατί το αγαπάω και δεν ήθελα να του ρίξουν φόλα γιατί γαύγιζε."
    Απαντάει ο πρόεδρος: "ένα χρόνο φυλακή και 5000 ευρώ πρόστιμο"

    Απαγορεύεται να το πουλάς? ΟΧΙ. Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις? ΟΧΙ.
    Τι δεν καταλαβαίνετε? Πρέπει να πας στο δικαστήριο για να καταλάβεις πως βασανίζεται το ζώο?
    Ή πρέπει να ερμηνεύσεις το ΦΕΚ όταν υπάρχουν αποφάσεις δικαστηρίων?

    2 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kougianos : 27-09-17 στις 00:25

  12. #60
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratos111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον δεν σε έχουνε ενημερώσει σωστά
    Αυτο ειναι απ το συνταγμα της Κυπρου... http://www.cylaw.org/nomoi/enop/ind/...e0e2ed771.html

    εδω google-αροντας το λιγο βρηκα οτι υπαρχει ο νομος 1536 που οκ, απαγορευει γαμο εως συγγενη εως και 3ου βαθμου, αλλα λεει πουθενα οτι θα πας στη μπουζου για γ...μισια

    παραδοξως παντως ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΠΑΣ! http://ellinikahoaxes.gr/2015/07/30/germany-aimomiksia/

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kougianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το κάνει για τα λεφτά, το κάνει γιατί το θεωρεί σωστό. Θα το έκανε και τσάμπα (τη συμβουλή πχ).

    Έχουν γίνει κάποια πειράματα, που αποδεικνύουν οτι είμαστε χειρότεροι απο όσο φαντάζεσαι. Ένα απο αυτά, λέγετε "Πείραμα του Μίλγκραμ"
    http://www.dailymotion.com/video/x18b4yf
    Υπάρχουν και άλλα πειράματα, που αποδείκνυουν πόσο εύκολα επηρεαζόμαστε απο τους άλλους. "Το πείραμα Asch"
    Και ένα άλλο κορυφαίο, "Το Πείραμα Φυλάκισης του Stanford", που αποδεικνύει πόσο μπορεί να αλλάξει ο ανθρωπος όταν του δώσεις εξουσία, και πόσο εύκολα υπερτερεί η βία έναντι της λογικής.
    https://www.youtube.com/watch?v=lz00...7AF1ABC32CA9FF

    Υπάρχει και η άλλη όψη πιο επιφανειακή, απο πλευρά ψυχολογίας, που το υπερεγώ (ο ιδανικός εαυτός σου) εκφράζεται με τη μορφή του "κοινωνικά αποδεκτού" (πάλι απερίσκεπτα).
    Εδώ βλεπουμε μια επιβάτη του μετρό να υπερασπίζεται έναν αλοδαπό ο οποίος επιμένει να μεταφέρει μια τσάντα παρά τις οχλήσεις του υπευθύνου.
    https://www.youtube.com/watch?v=CuolcU2V1rQ
    Η συγκεκριμένη κυρία νοιώθει πως κάνει το καθήκον της ως προστάτης των μεταναστών, και φωνάζει "είναι δική μου η βαλίτσα". Αύριο μια παρόμοια βαλίτσα θα περιέχει τη βόμβα που λέγαμε!
    Τα περισσοτερα απ αυτα τα γνωριζω (εκτος απ το τελευταιο), καποια εχουν να κανουν με την εμπιστοσυνη στη γνωμη του ειδικου.

    Το να μασταν χειροτεροι (με την εννοια του κακου) καλο θα ηταν, το προβλημα ειναι πως ολα αυτα δειχνουν οτι ειμαστε εντελως ηλίθιο ειδος που μονο απο κολοφαρδια καταφερνει ακομα και υπαρχει...

    Ο συνδυασμός των παραπάνω μας έχει φέρει στη κοινωνία που ζούμε. Υπάρχουν ελάχιστες εξαιρέσεις. Αυτές οι εξαιρέσεις (στις οποίες δεν ξέρω αν ανήκω) δεν έχουν τίμη.
    H τιμη ειναι διαφορετικο πραγμα και ΟΛΟΙ ανεξαιρετως (κι υποθετω πρεπει να ισχυει για οποιοδηποτε μελος οποιουδηποτε νοημονος οντως μπορει να βρισκεται οπουδηποτε στο χωροχρονο) εχει μια τιμη.
    Αυτο δεν μεταφραζεται απαραιτητα σε ωφελος. Μπορει να ειναι απειλη, ψυχικος και σωματικος βασανισμος η και ο συνδυασμος ολων.


    Στην Ελλάδα δεν χρειάζονται πειράματα για να τα καταλάβεις αυτά, αρκεί να διαβάσεις τα σχόλια σε οποιοδήποτε βίντεο του youtube ή σε οποιοδήποτε forum!
    βασικα ποτε δεν ξερεις ποτε γινεται ενα πειραμα κι απο ποιον... μπορει κι ο τυπος που λεει οτι θελει να τον βοηθησουμε να βρει ενα μετ/η για να σουταρει μερικα κιλοβολτ στο σκυλο του στην πραγματικοτητα να ειναι μια παρεα φοιτητων ψυχιατρικης που κανει μια εργασια και βγαζει συμπερασματα.
    (προσωπικα εχω τουλαχιστο δυο παραδειγματα τετοιων περιπτωσεων)




    Και πάει ο άλλος στο δικαστήριο, και λέει :
    "κύριε πρόεδρε, το ηλεκτρικο κολάρο που έχετε ως αποδεικτικό στοιχείο δεν προκαλεί πόνο στο ζώο, και το έκανα γιατί το αγαπάω και δεν ήθελα να του ρίξουν φόλα γιατί γαύγιζε."
    Απαντάει ο πρόεδρος: "ένα χρόνο φυλακή και 5000 ευρώ πρόστιμο"

    Απαγορεύεται να το πουλάς? ΟΧΙ. Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις? ΟΧΙ.
    Τι δεν καταλαβαίνετε? Πρέπει να πας στο δικαστήριο για να καταλάβεις πως βασανίζεται το ζώο?
    Ή πρέπει να ερμηνεύσεις το ΦΕΚ όταν υπάρχουν αποφάσεις δικαστηρίων?


    κι ακομα καποιοι σχιζουν τα ιματια τους πως αυτη η μπουρδα ειναι νομιμη (που επαναλαμβανω για μενα ειναι το τελευταιο που θα με ενδιεφερε, αλλα τουλαχιστο νοιωθω καλυτερα γνωριζοντας πως δεν ειμαστε εντελως για τα μπαζα)

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4 5 6 7 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας