Σελίδα 1 από 7 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 65

Θέμα: ΖΩΟΦΙΛΙΑ

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή ΖΩΟΦΙΛΙΑ

    Εκλεισε και το Αουσβιτς ρε γαμωτο και που να βρεις?


    σοβαρα τωρα... αυτου του ειδους την "εκπαιδευση" την κανεις σε ενα ζωο το οποιο θεωρεις pet, που ειναι κοντα στον ανθρωπο και κατα μεγαλο μερος αποτελει μελος της οικογενειας?
    και μην ακουσω τα γνωστα οτι "ειμαστε τεχνικο φορουμ και να μενουμε στα τεχνικα" γιατι ο επομενος θα ζητησει σχεδια για diy ηλεκτρικη καρεκλα!

    4 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    χριστος
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    κερατσινι
    Μηνύματα
    323

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σοβαρα τωρα... αυτου του ειδους την "εκπαιδευση" την κανεις σε ενα ζωο το οποιο θεωρεις pet, που ειναι κοντα στον ανθρωπο και κατα μεγαλο μερος αποτελει μελος της οικογενειας?
    γιατι που ο παραξενο; μην νομιζεις οτι το ζωο βασανιζεται. απλα αισθανεται μια ενοχληση ωσπου να μαθει.
    αυτο ειναι πολυ καλο για τις νυχτες που πολλα σκυλια γαυγιζουν ενοχλοντας
    αρκετα μοντελα εχουν μια αυξανομενη ενταση αυτης της ενοχλησης δηλαδη αμα γαυγισει μια, ενα μικρο, αν ξαναγαυγισει λιγο μεγαλυτερο κτλ

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη ultra
    Όνομα
    κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    975

    Προεπιλογή

    Περα απο την πλακα, παρομοιο κολλαρο χρησιμοποιει και η Ελας για τα Κ9

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ultra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περα απο την πλακα, παρομοιο κολλαρο χρησιμοποιει και η Ελας για τα Κ9
    δεν ειδα καπου πλακα .


    ειναι αδιανοητη η χρηση αρνητικης μεθοδου για τον σκυλο
    λινκ



    ε... το παραπανω δεν νομιζω να του αρεσει !


    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikknikk4 : 22-09-17 στις 00:10
    ...

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.754

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikknikk4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειδα καπου πλακα .


    ειναι αδιανοητη η χρηση αρνητικης μεθοδου για τον σκυλο
    λινκ



    ε... το παραπανω δεν νομιζω να του αρεσει !

    Δε υπάρχει μόνο η τιμωρία υπάρχει και η επιβράβευση μην βλέπουμε μόνο το κακό.Αν ο φίλος ζητούσε συνταγή για κουλουράκια σκύλου τότε θα του δίναμε έπαινο αλλά προφανώς το Forum επειδή ασχολείται με τα ηλεκτρονικά ο φίλος ρωτάει για μετασχηματιστή. Θέλω να πω ότι τα σκυλιά επειδή δεν γνωρίζουν καλά Ελληνικά πολλές φορές μπορεί να χρειαστεί να τους το πούμε αυτό που θέλουμε σε άλλη γλώσσα που καταλαβαίνουν. Αν ονομάζεται κολάρο εκπαίδευσης και πουλιέται νόμιμα τότε είναι αποδεκτό.Για να μην παρεξηγηθώ στο σπίτι μου έχω δύο κουνέλια , ένα σκύλο , και μία γάτα, επίσης έχω και τρία παιδιά όπου μαζί με εμένα και τη γυναίκα μου συνολικά είμαστε 9 ψυχές και συνυπάρχουμε όλοι μαζί και κανένας μας δεν χρειάστηκε να φοράει κολάρο εκπαίδευσης.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chipakos-original Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα σκυλιά επειδή δεν γνωρίζουν καλά Ελληνικά πολλές φορές μπορεί να χρειαστεί να τους το πούμε αυτό που θέλουμε σε άλλη γλώσσα που καταλαβαίνουν.
    \

    δυστυχως εξαφανιστηκε ο μαχαιροδοντας που ηταν και το μονο ζωο μεχρι σημερα που ειχε βρει τροπο να λεει στον ανθιρωπο αυτο που θελει σε γλωσσα που να την καταλαβαινει, αλλα νταξει, με τον καιρο δημιουργουνται πιο μικροσκοπικοι τετοιοι μεταφραστες που μπορουν μια χαρα να σπασουν τον ψευτοτσαμπουκα της ανθρωπινης υπεροψιας.

    Αν ονομάζεται κολάρο εκπαίδευσης και πουλιέται νόμιμα τότε είναι αποδεκτό.
    διοτι το παν για να θεωρειται κατι ηθικο ειναι να εχει κυβερνητικη πιστοποιηση polakis approval!
    επειδη ειμεθα ηλιθιοι ας εμπιστευομαστε τους σοφους νομοθετες! ...η τον καρανικα ...η το δικτατορα της ζιμπαμπουε ...η τον κιμ... καποιον που να νομοθετει βρε παιδακι μου γιατι χωρις νομους πως θα ξερω τι ειναι καλο και τι οχι?

    Για να μην παρεξηγηθώ στο σπίτι μου έχω δύο κουνέλια , ένα σκύλο , και μία γάτα, επίσης έχω και τρία παιδιά όπου μαζί με εμένα και τη γυναίκα μου συνολικά είμαστε 9 ψυχές και συνυπάρχουμε όλοι μαζί και κανένας μας δεν χρειάστηκε να φοράει κολάρο εκπαίδευσης.
    αφου λοιπον δε το βαλες εσυ στα δικα σου τα παιδια γιατι θεωρεις οκ να το βαλει ο αλλος στο σκυλο του?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 22-09-17 στις 21:09

  7. #7
    Μέλος
    Όνομα
    χριστος
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    κερατσινι
    Μηνύματα
    323

    Προεπιλογή

    η εκπαιδευση για την ενταξη σε οποιαδηποτε κοινωνια περιλαμβανει παντα την τιμωρια σε διαφορες μορφες και εντασεις.
    ποιος δεν εφαγε μια σφαλιαρα γιατι καποτε επιασε τον κωλο μιας συμμαθητριας του και απο τοτε δεν το εχει ξανατολμησει,
    η, ποιος δεν εχει σκεφτει να κλεψει μια τραπεζα αλλα δεν το κανει γιατι επιασαν τον προηγουμενο.

    ε, ετσι και το σκυλακι, θα μαθει μερικα πραγματα για να ενταχθει στην κοινωνια ως ενα καλο σκυλακι και ολοι θα το αγαπανε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον xristos2 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (23-09-17)

  9. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    ε ρε τσουναμι που χρειαζομαστε , εκει να δεις κοινωνιες και ενταξεις που θα μεινουν ορθιες...
    ...το μονο που ειναι κριμα ειναι το σκυλακι που δε φταιει σε τιποτα ουτε ζητησε να ενταχθει σε καμια κοινωνια.

    btw προσωπικα προτιμω τις γατες... αντε βαλε σ αυτες αν τολμας τα κολαρα για τις ενταξεις σε κοινωνιες και κουραφεξαλα (κατα προτιμηση τις πολυ μεγαλες γατες... της ζουγκλας)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 22-09-17 στις 23:31

  10. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    η εκπαιδευση για την ενταξη σε οποιαδηποτε κοινωνια περιλαμβανει παντα την τιμωρια σε διαφορες μορφες και εντασεις.
    ποιος δεν εφαγε μια σφαλιαρα γιατι καποτε επιασε τον κωλο μιας συμμαθητριας του και απο τοτε δεν το εχει ξανατολμησει,
    η, ποιος δεν εχει σκεφτει να κλεψει μια τραπεζα αλλα δεν το κανει γιατι επιασαν τον προηγουμενο.

    ε, ετσι και το σκυλακι, θα μαθει μερικα πραγματα για να ενταχθει στην κοινωνια ως ενα καλο σκυλακι και ολοι θα το αγαπανε.

    οχι . .

    1 Not allowed! Not allowed!
    ...

  11. #10
    Μέλος
    Όνομα
    Στράτος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    526

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    \
    αφου λοιπον δε το βαλες εσυ στα δικα σου τα παιδια γιατι θεωρεις οκ να το βαλει ο αλλος στο σκυλο του?
    Δεν παίρνω μέρος στην αντιπαράθεση αυτή. Μία σημείωση μόνο. Μην βάζετε τα παιδιά στην ίδια μοίρα με τα σκυλιά, γατιά κ.λ.π.
    Και για να προλάβω διάφορα σχόλια, αγαπάω υπερβολικά τα ζώα. Αλλά και στην φύση, το κάθε είδος, προστατεύει, πρώτα το δικό του είδος και μετά τα υπόλοιπα.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 7 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας