Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 65

Θέμα: ΖΩΟΦΙΛΙΑ

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανεις δε μπορει να επιβαλει τιποτα απο αποσταση, αλλα απο κει και περα οχι και να βοηθησουμε κι απο πανω.
    αυτοι εδω δειχνουν να ξερουν απο σκυλια και απο χρησεις κολλαρου http://www.e-artemis.gr/forumz/topic/1403/ δε βλεπω να μιλαει κανεις για "εκπαιδευση για να μη γαυγιζει ο σκυλος" (αντιθετα το βλεπουν σαν τελευταια λυση για εκπαιδευση σκυλου ωστε να αποφευγει τις φολες και μαλιστα οπως γραφουν του το βαζουν αφου τον εχουν εκπαιδευσει να μη τρωει οτι του δινουν, και αν εχει επιτυχει η εκπαιδευση δε το χρησιμοποιουν καν). κι αυτοι εχουν πολυ σοβαροτερους λογους για σωστα εκπαιδευμενα σκυλια απο ενα τυχαιο τυπο που του αρεσουν τα σκυλια αλλα δε του αρεσουν τα γαυγισματα! (και σιγουρα δεν ειναι φιλοζωοι!)
    Τα Κ9 απ οσο πληροφορηθηκα επισεις τα αναλαμβανουν επαγγελματιες και 100% υπευθυνοι σοβαροι εκπαιδευτες και απ οτι μου πε γνωστος που ξερει απο τετοια σκυλια δε χρησιμοποιουν σε καμια περιπτωση βαρβαρες μεθοδους τουλαχιστο τα τελευταια χρονια, και οταν χρησιμοποιουσαν κολλαρα ξεραν πως να το κανουν με πολυ λεπτους χειρισμους ωστε να μην αλλοιωσουν το χαρακτηρα του σκυλου (φυσικα εκτος απο τη φιλοζωικη πλευρα υπαρχει και η πρακτικη γιατι ενα φοβισμενο Κ9 ειναι αχρηστο Κ9).
    Αν απο κει και περα ο καθε ενας την εχει δει με πληρη ανευθυνοτητα "εκπαιδευτης οτι να ναι" και κοπαναει ηλεκτροπληξιες για να κανει το σκυλο του "καλο σκυλο" ναι οκ, δυστυχως αυτα τα ρημαδια πωλουνται ελευθερα στο εμποριο, αλλα δε θα το επικροτησουμε κι απο πανω. ουτε φυσικα θα βοηθησουμε επειδη ανηκει στα ηλεκτρονικα κατι τετοιο (οπως ξαναπα επιστημη και τεχνολογια χωρις ηθικη ειναι ΚΑΚΙΣΤΟΣ συνδυασμος και μεχρι στιγμης αυτος ο συνδυασμος μονο τεραστιες καταστροφες επεφερε). Πολλα πραγματα πωλουνται ελευθερα αλλα αυτο δε σημαινει πως πρεπει να χρησιμοποιουνται απ οποιονδηποτε αλογιστα. Και υδροχλωρικο οξυ ελευθερα πουλιεται, μηπως να το παρει καποιος για να πλενει τα γυαλια του?
    Λοιπον, ας αφησουμε στη μπαντα τα κουραφεξαλα περι υποτιμησης των ζωοφιλων και της ζωοφιλιας γιατι το θεμα δεν εχει καν να κανει με κατι τετοιο... αν πχ δεν αγαπας τα παιδια ειναι οκ, δεν κανεις παιδια, δε χρειαζεται να γινεις ο Ηρωδης για να το δειξεις!
    Κι επισεις το οτι ο καθε ενας ταιζει το πετ του δε σημαινει οτι εχει δικαιωματα ζωης και θανατου πανω του (η "ερασιτεχνικης χομπιστικης εκπαιδευτσης με ηλεκτροσοκ"!!! ) αλλα αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο και δεν εχει να κανει με τα παραπανω που ειναι τα ελαχιστα αυτονοητα θεματα που απτονται κοινης λογικης.
    Οποιος παλι ειναι μονομανης και για χαρη της ασχολιας του με τα ηλεκτρονικα -η οτιδηποτε αλλο- θεωρει πως ολα τα υπολοιπα στη ζωη ειναι υποδεεστερα, χαραμιζεται εδω μια και θα εκανε λαμπρο καριερα στη Β. Κορεα η στο ψευδοκρατος του Isis
    !
    αστο μη βαζεις στοιχημα στο 2017 ειμαστε !
    πχ
    ηλεκτρονικοι πλειστηριασμοι

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikknikk4 : 25-09-17 στις 23:40
    ...

  2. #32
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422

    Προεπιλογή ΖΩΟΦΙΛΙΑ

    κολλαρο εκπαιδευσης σκυλου

    για να μη χαλαει το προηγουμενο θεμα

    προτεινω συνεχεια εδω

    0 Not allowed! Not allowed!
    ...

  3. #33
    Μέλος
    Όνομα
    Σίμος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratos111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    α) Υπάρχουν και με υπερήχους. Δεν μπορεί να είναι τέτοιο; Δεν έχουν αυτά μετασχηματιστές;
    β) Δεν ζήτησε σε κανέναν να του φτιάξει τίποτα. Ζήτησε μόνο αν ξέρουμε τα στοιχεία του μετασχηματιστή. Τι το μεμπτό σε αυτό. Όλα τα άλλα είναι όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ, απλά για να την πούμε σε κάποιον και να μην ξαναπατήσει εδώ μέσα.
    Όλα αυτά θα είχαν νόημα, αν έλεγε ότι θέλει πληροφορίες, για να αντικαταστήσει τον μετασχηματιστή με μεγαλύτερο γιατί ο σκύλος του το συνήθισε και δεν του κάνει ζημιά πια. Εκεί, μαζί σας. Να τον φάμε ζωντανό. Αλλά όχι έτσι.
    Όποιος ρωτήσει κάτι που δέν είναι νόμιμο(κατά την άποψη του καθενός) ορμάμε.
    Π.χ. vhf uhf ραδιοσταθμούς κ.λ.π Έχεις άδεια; Είπες ΌΧΙ!!!! Αρχίζει το κατεβατό......είναι παράνομο δεν σου λέμε τίποτα......κ.λ.π.
    Εμένα στο σχολείο με έμαθαν και μου επέβαλαν να φτιάξω πομπό fm και ας μην είχα άδεια ραδιοερασιτέχνη. Να πάω να τους κάνω μήνυση;
    α) Αυτός που επωμίστηκε το πρόστιμο των 5000 ευρώ και την ποινή ενός έτους ,στο σύνδεσμο που έβαλα, κολάρο με υπέρηχο είχε.. αν και αμφιβάλω αν έχει τέτοιο μετασχηματιστή το συγκεκριμένο κολάρο.
    β) Δεν εξέφρασα την άποψη μου, απλά ενημερώνω τους συμπολίτες μου για τη νομοθεσία φέρνοντας παραδείγματα απο πραγματικές δίκες.
    Αν θέλει να συνεχίσει να παρανομεί περιμένοντας την καταγγελία, μπορεί να το κάνει. Το να απαιτείς όμως να τον βοηθήσουν, είναι υπερβολή. Θέλει θράσος!

    Αυτή τη στιγμή, εσύ προσπαθείς να "τη πεις σε κάποιους". Το να μη σε βοηθάει κάποιος να κάνεις κακό στον εαυτό σου ή και σε άλλους, είναι αυτονόητο..
    Θα προσπαθήσω να προσεγγίσω το παράδειγμα του πομπού, με επιφύλαξη όμως.
    Λέω με επιφύλαξη, γιατί δεν είμαι ηλεκτρονικός αλλά και γιατι έχεις τη τάση να παρερμηνεύεις αυτό που λέει ο άλλος ανάλογα με το πως σε βολεύει.
    Το ότι είναι παράνομο να εκπέμπεις χωρίς άδεια, δεν κάνει παράνομο τον πομπό.
    Αν ζητήσεις πληροφορίες για έναν πομπό μεγάλης εμβέλειας, είναι αυτονόητο πως δεν θα σε βοηθήσουν, γιατί καταλαβαίνουν πως θα τον χρησιμοποιήσεις.
    Το οτι εσύ κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις, για να κάνεις τη δουλειά σου, δεν κάνει ολους τους υπόλοιπους ανθρώπους χαζούς.
    Στο σχολείο υποτίθεται οτι σου μαθαίνουν και πως είναι απαραίτητη η άδεια για να εκπέμψεις. Ακόμα και αν δεν ίσχυε τότε η ίδια νομοθεσία, είσαι υποχρεωμένος να ενημερώνεσαι.
    Το επιχείρημα "δεν γνώριζα" δεν ευσταθεί σε δικαστήριο.
    Αν σε ενδιαφέρει το καλό του forum, να ξέρεις πως είναι καλύτερο να χάσει κάποιους επισκέπτες, απο το να κλείσει ή να έχει τραβήγματα ο ιδιοκτήτης.
    Προς αποφυγή παρεξήγησης του γραπτου λόγου, στα λέω εντελώς φιλικά και δεν έχω καμία διάθεση να προσβάλω κανέναν.

    Διόρθωση: ενδέχεται να είναι παράνομο να έχεις πομπό χωρίς άδεια, ακόμα και αν δεν τον χρησιμοποιείς!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kougianos : 26-09-17 στις 00:54

  4. #34
    Μέλος
    Όνομα
    Στράτος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    526

    Προεπιλογή

    O.k. Έχεις δίκιο.
    Θα απαντήσω μόνο στο τελευταίο
    Αν σε ενδιαφέρει το καλό του forum, να ξέρεις πως είναι καλύτερο να χάσει κάποιους επισκέπτες, απο το να κλείσει ή να έχει τραβήγματα ο ιδιοκτήτης.
    Θα κλείσει το φόρουμ επειδή κάποιος ρώτησε για ένα μετασχηματιστή. Ο.κ. καλά
    Πάμε τώρα για το φόρουμ. Εμένα με ενδιαφέρει το φόρουμ να ασχολείται με ηλεκτρονικά και όχι με νομικά, πολιτικά, θρησκευτικά και ΄γω δεν ξέρω τι άλλο. Υπάρχουν διαχειριστές που είναι υπεύθυνοι να διαγράφουν τα ποστ που αναφέρονται σε παρανομίες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #35
    Μέλος
    Όνομα
    Σίμος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratos111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    O.k. Έχεις δίκιο.
    Θα απαντήσω μόνο στο τελευταίο
    Θα κλείσει το φόρουμ επειδή κάποιος ρώτησε για ένα μετασχηματιστή. Ο.κ. καλά
    Πάμε τώρα για το φόρουμ. Εμένα με ενδιαφέρει το φόρουμ να ασχολείται με ηλεκτρονικά και όχι με νομικά, πολιτικά, θρησκευτικά και ΄γω δεν ξέρω τι άλλο. Υπάρχουν διαχειριστές που είναι υπεύθυνοι να διαγράφουν τα ποστ που αναφέρονται σε παρανομίες.
    Σημασία δεν έχει τι ενδιαφέρει εσένα, ή εμένα. Σημασία έχει τι ενδιαφέρει τον ιδιοκτήτη. Εκείνος θα αποφασίσει τι θα σβήσει και τι όχι.

    Το οτι υπόκειται στο νόμο οποιαδήποτε δημοσίευση είναι αυτονόητο. Το να κλείσει το φόρουμ για το παράδειγμα του μετασχηματιστή και θεωρώ και εγώ υπερβολικό.
    Για το παράδειγμα των ασυρμάτων όμως που ανέφερες, δεν είναι! Όπως διαβάζω, εχουν επιβληθεί πρόστιμα και μόνο για την κατοχή του πομπού.
    Μην απορείς λοιπόν για τη συμπεριφορά κάποιων που δεν θέλουν να βοηθήσουν κάποιους άλλους να έχουν μπλεξίματα με το νόμο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #36
    Μέλος Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.754

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kougianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημασία δεν έχει τι ενδιαφέρει εσένα, ή εμένα. Σημασία έχει τι ενδιαφέρει τον ιδιοκτήτη. Εκείνος θα αποφασίσει τι θα σβήσει και τι όχι.

    Το οτι υπόκειται στο νόμο οποιαδήποτε δημοσίευση είναι αυτονόητο. Το να κλείσει το φόρουμ για το παράδειγμα του μετασχηματιστή και θεωρώ και εγώ υπερβολικό.
    Για το παράδειγμα των ασυρμάτων όμως που ανέφερες, δεν είναι! Όπως διαβάζω, εχουν επιβληθεί πρόστιμα και μόνο για την κατοχή του πομπού.
    Μην απορείς λοιπόν για τη συμπεριφορά κάποιων που δεν θέλουν να βοηθήσουν κάποιους άλλους να έχουν μπλεξίματα με το νόμο.
    Κανένα Forum δεν κλείνει επειδή κάποιος ρωτάει για έναν μετασχηματιστή ακόμη κι αν σου πει ότι τον έβγαλε από μία ωρολογιακή βόμβα.Μπορεί από το σοκ να μην θέλει να απαντήσει ο κάθε ένας και είναι λογικό αλλά ΟΧΙ την τρίχα να την κάνουμε τριχιά . Δεν ωφελεί κανέναν η επέκταση που πήρε το θέμα. Μπορεί ο μετασχηματιστής να εκπαιδεύει σκύλους, μπορεί να σκοτώνει μύγες, ή να ειδοποιεί αρκούδες για να μην φάνε τα καρύδια, όμως για όλα αυτά ο μετασχηματιστής είναι μετασχηματιστής δεν απαγορεύεται η κατασκευή του ούτε η εμπορία του ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΛΛΑΡΑ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ.Αφού λοιπόν στην πραγματικότητα μιλάμε μόνο για ένα εξάρτημα γιατί ασχολούμαστε με τις εφαρμογές του....???

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #37
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kougianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    α) Αυτός που επωμίστηκε το πρόστιμο των 5000 ευρώ και την ποινή ενός έτους ,στο σύνδεσμο που έβαλα, κολάρο με υπέρηχο είχε.. αν και αμφιβάλω αν έχει τέτοιο μετασχηματιστή το συγκεκριμένο κολάρο.
    β) Δεν εξέφρασα την άποψη μου, απλά ενημερώνω τους συμπολίτες μου για τη νομοθεσία φέρνοντας παραδείγματα απο πραγματικές δίκες.
    Αν θέλει να συνεχίσει να παρανομεί περιμένοντας την καταγγελία, μπορεί να το κάνει. Το να απαιτείς όμως να τον βοηθήσουν, είναι υπερβολή. Θέλει θράσος!

    Αυτή τη στιγμή, εσύ προσπαθείς να "τη πεις σε κάποιους". Το να μη σε βοηθάει κάποιος να κάνεις κακό στον εαυτό σου ή και σε άλλους, είναι αυτονόητο..
    Θα προσπαθήσω να προσεγγίσω το παράδειγμα του πομπού, με επιφύλαξη όμως.
    Λέω με επιφύλαξη, γιατί δεν είμαι ηλεκτρονικός αλλά και γιατι έχεις τη τάση να παρερμηνεύεις αυτό που λέει ο άλλος ανάλογα με το πως σε βολεύει.
    Το ότι είναι παράνομο να εκπέμπεις χωρίς άδεια, δεν κάνει παράνομο τον πομπό.
    Αν ζητήσεις πληροφορίες για έναν πομπό μεγάλης εμβέλειας, είναι αυτονόητο πως δεν θα σε βοηθήσουν, γιατί καταλαβαίνουν πως θα τον χρησιμοποιήσεις.
    Το οτι εσύ κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις, για να κάνεις τη δουλειά σου, δεν κάνει ολους τους υπόλοιπους ανθρώπους χαζούς.
    Στο σχολείο υποτίθεται οτι σου μαθαίνουν και πως είναι απαραίτητη η άδεια για να εκπέμψεις. Ακόμα και αν δεν ίσχυε τότε η ίδια νομοθεσία, είσαι υποχρεωμένος να ενημερώνεσαι.
    Το επιχείρημα "δεν γνώριζα" δεν ευσταθεί σε δικαστήριο.
    Αν σε ενδιαφέρει το καλό του forum, να ξέρεις πως είναι καλύτερο να χάσει κάποιους επισκέπτες, απο το να κλείσει ή να έχει τραβήγματα ο ιδιοκτήτης.
    Προς αποφυγή παρεξήγησης του γραπτου λόγου, στα λέω εντελώς φιλικά και δεν έχω καμία διάθεση να προσβάλω κανέναν.

    Διόρθωση: ενδέχεται να είναι παράνομο να έχεις πομπό χωρίς άδεια, ακόμα και αν δεν τον χρησιμοποιείς!!
    Υπαρχει νομος που απαγορευει το συγκεκριμενο κολαρο?

    1 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  8. #38
    Μέλος
    Όνομα
    Σίμος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή

    Πολλά πράγματα πωλούνται ή γίνονται χωρις περιορισμούς μεχρι να γίνει καταγγελία.
    Αυτή η αυτοπεποίθηση που έχετε "ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΛΛΑΡΑ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ" καλό θα ήταν να περιοριστεί σε εσάς, και να μην εξαπλώνετε φήμες που μπορεί να βάλουν άλλους σε κίνδυνο.

    Βασίλη δεν ξέρω αν υπάρχει νόμος, μπορεί να ήταν αναρχικός ή χρυσαυγίτης ο ιδιοκτήτης του σκύλου στο λινκ που έβαλα, και να του τα φόρτωσαν πράγματα που δεν έκανε.
    Δημήτρη, αν είσαι τόσο σίγουρος πως δεν κλείνει εύκολα ένα forum, κάνε ένα δικό σου! Να έχεις εσύ την ευθύνη, να δούμε αν θα το παίζεις άνετος τότε!
    Ωστόσο, ο ιδιοκτήτης του συγκεκριμένου forum μπορεί να έχει μαζοχιστικές τάσεις, και να γουστάρει να τραβιέται στα δικαστήρια για τον κάθε.. ανίδεο!
    Δεν έχω την ψευδαίσθηση πως θα φτιάξω τον κόσμο, ούτε πως τα ζώα θα πάψουν να βασανίζονται αν κατέβουν κάποιες συσκευές απο τα ράφια.. ουτε κάν οτι ο μέσος Έλληνας θα συμμορφωθεί με τους νόμους.
    Το θέμα για εμένα έκλεισε

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #39
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratos111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    O.k. Έχεις δίκιο.

    Πάμε τώρα για το φόρουμ. Εμένα με ενδιαφέρει το φόρουμ να ασχολείται με ηλεκτρονικά και όχι με νομικά, πολιτικά, θρησκευτικά και ΄γω δεν ξέρω τι άλλο..
    Σαλαμ αλαικουμ συναδελφε,
    μπορεις σε παρακαλω να μου σχεδιασεις ενα drone που να μπορει να κουβαλησει γυρω στα 100 κιλα σε μια αποσταση 70 μιλια που θελουν καποιοι πελατες μου στη Μ. Ανατολη?
    Θα πληρωθεις κανονικα και μη σε ενδιαφερει για ποιο λογοι το θελουν, μονο το ηλεκτρονικο κυκλωμα μας ενδιαφερει για να μοιρασουμε 100 κιλα λουλουδια.
    Επισεις θελουν κι ενα ισχυρο πομπο που να βγαζει λευκο θορυβο σε am διαμορφωση στους 122.5 Mhz, α να σου πω οτι δεν προοριζεται για παρεμποδιση εναεριων επικοινωνιων αλλα για κατι πειραματα επιστημονικου ενδιαφεροντος που βοηθανε στην αναπτυξη των φυτων... ...ωστε να παραχθουν τα 100 κιλα λουλουδια που λεγαμε!
    αλαχ ακμπαρ!

    Αντε μετα βοηθα και τον τυπο που εκανε τοσο "μετριοπαθη" χρηση του ΠΑΡΑΝΟΜΟΥ κολλαρου που εφτασε να καψει το μετασχηματιστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! να βρει ενα μεγαλυτερο που να μην καιγεται!!!!

    ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΧΩΡΙΣ ΗΘΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ (Ο Γκαντι το ειπε και ειχε ΑΠΟΛΥΤΑ δικιο)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 26-09-17 στις 15:41

  10. #40
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει νομος που απαγορευει το συγκεκριμενο κολαρο?

    Ν.2017/27.02.1992 ΦΕΚ31 Α (ειναι στο τελευταιο link που δινω οπου περιγραφει ολων των ειδων τα κολλαρα που απαγορευτηκαν, οπου ΦΥΣΙΚΑ συμπεριλαμβανονται και ολα αυτα που προκαλουν ηλεκτρισμο)

    Ειναι Ευρωπαικος νομος και ηδη εχουν πεσει χοντρες καμπανες (3400 ευρω ο αλλος στην Ουαλια, φυλακιση ο αλλος εδω, φυλακιση και 20000 λιρες στην Αγγλια κτλ)

    https://www.zoosos.gr/otan-o-ekpaide...#axzz4tmprX4i9
    http://germanikos.blogspot.gr/2013/1...post_6748.html
    http://thesecretrealtruth.blogspot.c...6/06/1992.html

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 26-09-17 στις 15:41

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας