Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 65

Θέμα: ΖΩΟΦΙΛΙΑ

  1. #41
    Μέλος Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.754

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kougianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλά πράγματα πωλούνται ή γίνονται χωρις περιορισμούς μεχρι να γίνει καταγγελία.
    Αυτή η αυτοπεποίθηση που έχετε "ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΛΛΑΡΑ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ" καλό θα ήταν να περιοριστεί σε εσάς, και να μην εξαπλώνετε φήμες που μπορεί να βάλουν άλλους σε κίνδυνο.

    Βασίλη δεν ξέρω αν υπάρχει νόμος, μπορεί να ήταν αναρχικός ή χρυσαυγίτης ο ιδιοκτήτης του σκύλου στο λινκ που έβαλα, και να του τα φόρτωσαν πράγματα που δεν έκανε.
    Δημήτρη, αν είσαι τόσο σίγουρος πως δεν κλείνει εύκολα ένα forum, κάνε ένα δικό σου! Να έχεις εσύ την ευθύνη, να δούμε αν θα το παίζεις άνετος τότε!
    Ωστόσο, ο ιδιοκτήτης του συγκεκριμένου forum μπορεί να έχει μαζοχιστικές τάσεις, και να γουστάρει να τραβιέται στα δικαστήρια για τον κάθε.. ανίδεο!
    Δεν έχω την ψευδαίσθηση πως θα φτιάξω τον κόσμο, ούτε πως τα ζώα θα πάψουν να βασανίζονται αν κατέβουν κάποιες συσκευές απο τα ράφια.. ουτε κάν οτι ο μέσος Έλληνας θα συμμορφωθεί με τους νόμους.
    Το θέμα για εμένα έκλεισε
    Οχι δεν με ενδιαφέρει να κάνω δικό μου φόρουμ μιας και είμαι επαγγελματίας με άδεια εξάσκησης επαγγέλματος από το 1985 θα συνεχίζω να δίνω τεχνικές γνώσεις για το αν είναι καμένος ένας μετασχηματιστής ή αν θέλει κάποια βελτίωση....ο κάθε ένας εις ον ετάχθη.....ούτε τρομοκρατούμε εύκολα εγώ προσωπικά και δεν είναι φήμες όταν υπάρχουν 200 μαγαζιά μόνο στην απλή αναζήτηση ηλεκτρικό κολάρο εκπαίδευσης σκύλου. Πριν από καμιά 15 χρόνια έφτιαξα σε μία πουτάνα κάτι τέτοια που τα χρησιμοποιεί στους πελάτες της για να τους σηκώνεται και έβαλα στους ακροδέκτες καλώδια κίνησης για να μην κόβονται,ούτε που με ένοιαξε γιατί τα έχει , απλά υπέθεσα, επομένως δεν με ενδιαφέρει ο φίλος που θα χρησιμοποιήσει τον μετασχηματιστή του. Κάνε καταγγελία στο σκρουτζομάγαζο, κι εμείς κάνουμε την δουλειά μας.

    2 Not allowed! Not allowed!

  2. #42
    Μέλος
    Όνομα
    μιχαλης
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    γλυφαδα
    Μηνύματα
    3.336

    Προεπιλογή

    Ε, ας μεταφέρει ότι μπορεί ο κ.admin

    via Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #43
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.779

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kougianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλά πράγματα πωλούνται ή γίνονται χωρις περιορισμούς μεχρι να γίνει καταγγελία.
    Αυτή η αυτοπεποίθηση που έχετε "ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΛΛΑΡΑ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ" καλό θα ήταν να περιοριστεί σε εσάς, και να μην εξαπλώνετε φήμες που μπορεί να βάλουν άλλους σε κίνδυνο.

    Βασίλη δεν ξέρω αν υπάρχει νόμος, μπορεί να ήταν αναρχικός ή χρυσαυγίτης ο ιδιοκτήτης του σκύλου στο λινκ που έβαλα, και να του τα φόρτωσαν πράγματα που δεν έκανε.
    Δημήτρη, αν είσαι τόσο σίγουρος πως δεν κλείνει εύκολα ένα forum, κάνε ένα δικό σου! Να έχεις εσύ την ευθύνη, να δούμε αν θα το παίζεις άνετος τότε!
    Ωστόσο, ο ιδιοκτήτης του συγκεκριμένου forum μπορεί να έχει μαζοχιστικές τάσεις, και να γουστάρει να τραβιέται στα δικαστήρια για τον κάθε.. ανίδεο!
    Δεν έχω την ψευδαίσθηση πως θα φτιάξω τον κόσμο, ούτε πως τα ζώα θα πάψουν να βασανίζονται αν κατέβουν κάποιες συσκευές απο τα ράφια.. ουτε κάν οτι ο μέσος Έλληνας θα συμμορφωθεί με τους νόμους.
    Το θέμα για εμένα έκλεισε
    εφοσον δεν γνωριζεις αν υπαρχει καποιος νομος που να το απαγορευει αυτο μιλας εξ ηθικης αποψης.ΘΕΩΡΕΙΣ εσυ οτι βασανίζονται.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαλαμ αλαικουμ συναδελφε,
    μπορεις σε παρακαλω να μου σχεδιασεις ενα drone που να μπορει να κουβαλησει γυρω στα 100 κιλα σε μια αποσταση 70 μιλια που θελουν καποιοι πελατες μου στη Μ. Ανατολη?
    Θα πληρωθεις κανονικα και μη σε ενδιαφερει για ποιο λογοι το θελουν, μονο το ηλεκτρονικο κυκλωμα μας ενδιαφερει για να μοιρασουμε 100 κιλα λουλουδια.
    Επισεις θελουν κι ενα ισχυρο πομπο που να βγαζει λευκο θορυβο σε am διαμορφωση στους 122.5 Mhz, α να σου πω οτι δεν προοριζεται για παρεμποδιση εναεριων επικοινωνιων αλλα για κατι πειραματα επιστημονικου ενδιαφεροντος που βοηθανε στην αναπτυξη των φυτων... ...ωστε να παραχθουν τα 100 κιλα λουλουδια που λεγαμε!
    αλαχ ακμπαρ!

    Αντε μετα βοηθα και τον τυπο που εκανε τοσο "μετριοπαθη" χρηση του ΠΑΡΑΝΟΜΟΥ κολλαρου που εφτασε να καψει το μετασχηματιστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! να βρει ενα μεγαλυτερο που να μην καιγεται!!!!

    ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΧΩΡΙΣ ΗΘΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ (Ο Γκαντι το ειπε και ειχε ΑΠΟΛΥΤΑ δικιο)
    ασε το παράνομο κολαρο και διεφραψε το ποστ με τον "παρανομο 200w ενισχυτη" διοτι εχεις σκοπο να προκαλεις ηχορυπανση.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ν.2017/27.02.1992 ΦΕΚ31 Α (ειναι στο τελευταιο link που δινω οπου περιγραφει ολων των ειδων τα κολλαρα που απαγορευτηκαν, οπου ΦΥΣΙΚΑ συμπεριλαμβανονται και ολα αυτα που προκαλουν ηλεκτρισμο)

    Ειναι Ευρωπαικος νομος και ηδη εχουν πεσει χοντρες καμπανες (3400 ευρω ο αλλος στην Ουαλια, φυλακιση ο αλλος εδω, φυλακιση και 20000 λιρες στην Αγγλια κτλ)

    https://www.zoosos.gr/otan-o-ekpaide...#axzz4tmprX4i9
    http://germanikos.blogspot.gr/2013/1...post_6748.html
    http://thesecretrealtruth.blogspot.c...6/06/1992.html
    αν μπορεσεις σε παρακαλω να μου βρεις καπου το φεκ διοτι οσο εψαξα δεν καταφερα να βρω κατι.θα ηθελα να το διαβάσω.
    οπως ολοι γνωριζουμε οι ευρωπαικοι νομοι ισχυουν ΑΝ ΨΗΦΙΣΤΟΥΝ απο την εκαστωτε κυβερνηση καθε χωρας.επειδη διάβασα λοιπον οτι τωρα περνανε νομοσχεδιο για αυτα τα κολαρα στην αγγλια,φανταζομαι στην μπανανια θα περασουν 2-3-50 χρονια.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  4. #44
    Μέλος
    Όνομα
    Στράτος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    526

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαλαμ αλαικουμ συναδελφε,
    μπορεις σε παρακαλω να μου σχεδιασεις ενα drone που να μπορει να κουβαλησει γυρω στα 100 κιλα σε μια αποσταση 70 μιλια που θελουν καποιοι πελατες μου στη Μ. Ανατολη?
    Θα πληρωθεις κανονικα και μη σε ενδιαφερει για ποιο λογοι το θελουν, μονο το ηλεκτρονικο κυκλωμα μας ενδιαφερει για να μοιρασουμε 100 κιλα λουλουδια.
    Επισεις θελουν κι ενα ισχυρο πομπο που να βγαζει λευκο θορυβο σε am διαμορφωση στους 122.5 Mhz, α να σου πω οτι δεν προοριζεται για παρεμποδιση εναεριων επικοινωνιων αλλα για κατι πειραματα επιστημονικου ενδιαφεροντος που βοηθανε στην αναπτυξη των φυτων... ...ωστε να παραχθουν τα 100 κιλα λουλουδια που λεγαμε!
    αλαχ ακμπαρ!

    Αντε μετα βοηθα και τον τυπο που εκανε τοσο "μετριοπαθη" χρηση του ΠΑΡΑΝΟΜΟΥ κολλαρου που εφτασε να καψει το μετασχηματιστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! να βρει ενα μεγαλυτερο που να μην καιγεται!!!!

    ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΧΩΡΙΣ ΗΘΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ (Ο Γκαντι το ειπε και ειχε ΑΠΟΛΥΤΑ δικιο)
    Βεβαίως και θα το έκανα αν είχα τις κατάλληλες γνώσεις. Αν με πλήρωνες κατάλληλα και με βάσει το σκοπό που μου λες ότι το θες, δεν έχω λόγο να μην το έφτιαχνα. Τώρα εσύ αν το θέλεις κάτι άλλο, εμένα δεν με ενδιαφέρει. Ηλεκτρονικός είμαι και όχι ντετέκτιβ ή δικαστής.

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #45
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    με καλυψες!

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #46
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422


    0 Not allowed! Not allowed!
    ...

  7. #47
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratos111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαίως και θα το έκανα αν είχα τις κατάλληλες γνώσεις. Αν με πλήρωνες κατάλληλα και με βάσει το σκοπό που μου λες ότι το θες, δεν έχω λόγο να μην το έφτιαχνα. Τώρα εσύ αν το θέλεις κάτι άλλο, εμένα δεν με ενδιαφέρει. Ηλεκτρονικός είμαι και όχι ντετέκτιβ ή δικαστής.
    καποιοι εχουν πολλα χρηματα για να πληρωσουν "'καταλληλα ''

    ευτυχως δεν εχεις τις γνωσεις !

    1 Not allowed! Not allowed!
    ...

  8. #48
    Μέλος
    Όνομα
    χριστος
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    κερατσινι
    Μηνύματα
    323

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikknikk4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κολλαρο εκπαιδευσης σκυλου

    για να μη χαλαει το προηγουμενο θεμα

    προτεινω συνεχεια εδω
    επαναφερω το θεμα.

    αγαπαω τα ζωα

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #49
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    σας έκανα την χάρη αλλά μην αρχίσετε εγώ το ήθελα εκεί το άλλο εδώ κλπ. όσα είχαν έστω λίγο σαν απάντηση στην ερώτηση τα άφησα στο άλλο. τα μηνύματα μπήκανε με βάση την χρονολογική σειρά που γράφτηκαν οπότε μην σας παραξενέψει αν κάποια φαίνονται λίγο άσχετα.

    αυτά ...........

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  10. #50
    Μέλος
    Όνομα
    Στράτος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    526

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ν.2017/27.02.1992 ΦΕΚ31 Α (ειναι στο τελευταιο link που δινω οπου περιγραφει ολων των ειδων τα κολλαρα που απαγορευτηκαν, οπου ΦΥΣΙΚΑ συμπεριλαμβανονται και ολα αυτα που προκαλουν ηλεκτρισμο)

    Ειναι Ευρωπαικος νομος και ηδη εχουν πεσει χοντρες καμπανες (3400 ευρω ο αλλος στην Ουαλια, φυλακιση ο αλλος εδω, φυλακιση και 20000 λιρες στην Αγγλια κτλ)

    https://www.zoosos.gr/otan-o-ekpaide...#axzz4tmprX4i9
    http://germanikos.blogspot.gr/2013/1...post_6748.html
    http://thesecretrealtruth.blogspot.c...6/06/1992.html
    Ειναι Ευρωπαικος νομος Και όχι Ελληνικός.
    Μάλλον μπερδεύτικες. Στα site που έγραψες, λέει.

    "Shockcollars (Αυτό το κολάρο κάνει ηλεκτροσόκ στον σκύλο, και χρησιμοποιείται κυρίως από ανίδεους ιδιοκτήτες σκύλων για την διακοπή του γαβγίσματος, ωστόσο η "σωστή" χρήση του είναι ο έλεγχος του σκύλου μέσω τηλεχειριστηρίου - από απόσταση...........και δεν υπάρχει καμία επίσημη μελέτη για την βλάβη που πιθανών να προκαλεί στο νευρικό σύστημα του σκύλου ή σε ζωτικά όργανά του)."

    "
    Την απαγόρευση της χρήσης και πώλησης κολάρων σκύλων, που είναι επιζήμια και για την υγεία των ζώων και βέβαια δεν συνάδουν με μεθόδους εκπαίδευσης, οι οποίες προάγουν την ευζωία τους, υπενθυμίζει και ζητά με επιστολή της η Πανελλαδική Φιλοζωική και Περιβαλλοντική Ομοσπονδία όπως αναφέρει το zoosos.gr.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratos111 : 26-09-17 στις 22:58

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας