Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15

Θέμα: Κεντρική εγκατάσταση Κεραίας σε 3οροφο με οροφοδιαμερίσματα

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη patridas595
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    146

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Αν δεν σε ενδιαφέρουν οι πρίζες που δεν έχουν καλώδια πίσω με ένα καλό ενισχυτή κεντρικής υπάρχει περίπτωση να παίξουν οι τηλεοράσεις απαραίτιτησες προυπόθεση βέβαια να αλλαχθούν οι πρίζες και να μην υπάρχει βραχυκύκλωμα στο καλώδιο, η ψηφιακή μετάδοση βοηθάει πολύ.

    1) Οι πρίζες γιατί χρειάζεται να αλλαχθούν; Είναι ολοκαίνουριες, μήπως επειδή είναι όλες ίδιες; Πάντως για τα καλώδια που έχει γίνει μάτιση το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ακυρώσω τη μια πρίζα που είναι συνεδεμένη παράλληλα του τελευταίου ορόφου. Να ξηλώσω κουτιά και τέτοια δεν υπάρχει περίπτωση, προτιμώ να περάσει καθένας δικό του καλώδιο εξωτερικό παρά να σκάψουμε το σπίτι ξηλώνοντας σπατουλαρισμένα κουτιά. Που μπορεί και να ΜΗΝ βρούμε που έχει γίνει η μάτιση!

    2) Αυτή τη δουλειά πόσο θα έπαιρνε ένας για να την κάνει μπας κ με συμφέρει τελικά; Εννοώ εύρεση του προβλήματος, στήσιμο κεραίας κ ενισχυτή και τα υπόλοιπα, με τρυπάνια και τα συναφή. Ας πληρώσω άλλα θέλω να ρίξω σε άλλον το μπαλάκι. Γιατί μετά θα τα ακούω εγώ συνέχεια. Θα τους πω κιόλας να τον βρούν αυτοί τον ηλεκτρονικό κ να τον πληρώσω εγώ, για να μην πουν ούτε καν οτι τον διάλεξα εγώ!

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη crown
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    764

    Προεπιλογή

    τοποθετηση καληs κεραιαs κεντρικου ενισχυτη ΟΧΙ ΚΙΝΕΖΙΕΣ καλο SPLITER αλλαγη πριζων ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ LEGRAND και ακομη και με ματιση θα παιξει ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΜΕ ΚΑΛΑ ΥΛΙΚΑ ΟΧΙ ΤΣΙΓΚΟΥΝΙΕΣ

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη patridas595
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    146

    Προεπιλογή

    Λοιπόν βρήκα άτομο που θα κάνει τις εργασίες που είπαμε. Θα ξανακοιτάξει την εγκατάσταση (Θα βρει τη μάτιση αν χρειαστεί κ δε παίζουν κανάλια), θα αλλάξει της πρίζες και θα τοποθετήσει την κεραία, + ότι άλλο έλεγχο είπαμε. Μου ζητάει 100 ευρώ εργατικά, και υλικά ότι προκύψει εκείνη τη στιγμή. Καλά ειναι;

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    Χρόνης
    Εγγραφή
    Aug 2015
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    269

    Προεπιλογή

    Ξέρω ότι άργησα να απαντήσω. Όχι legrand γιατί έχουν από default ένα μοντέλο με μεγάλη εξασθένηση και κακή ποιότητα. Προτίμησε πρίζες όπου έχουν πολλά μοντέλα με διάφορες επιλογές εξασθένησης από επώνυμες μάρκες κεραιών ikuzi, televes κτλ. Οι legrand έχουν ρίξει πολύ την ποιότητα στους διακόπτες γενικά. Καμία σχέση με τα παλιά

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος
    Όνομα
    Χρόνης
    Εγγραφή
    Aug 2015
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    269

    Προεπιλογή

    Είχα legrand στο σπίτι, τις πλήρωσα ακριβά και τελικά αναγκάστηκα να τις αλλάξω όλες. Αλλιώς έπρεπε να βάλω ενισχυτή να καλύψω τις απώλειες.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. Εγκατάσταση 4 δορυφορίκα κανάλια στην κεντρική κεραία
    By AndreasArg in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-15, 00:06
  2. Βοήθεια σε εγκατάσταση κεραίας.
    By basilhs26 in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-14, 21:40
  3. Προσθήκη dvd player σε κεντρική εγκατάσταση κεραίας.
    By Airwolf30 in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-13, 15:08
  4. Πρόβλημα με εγκατάσταση κεραίας
    By pioneelf in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-12, 00:54
  5. Εγκατάσταση κεραίας
    By SSJ5 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-06, 19:38

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας