Γεια σας. Μπορει να εχει ξαναερωτηθει το θεμα αλλα θα ηθελα να σας ρωτησω και για το δικο μου δραπανοκατσαβιδο.
Η μπαραρια του τα εφτυσε, τουλαχιστον ετσι μου ειπαν σε ενα μαγαζι και μου ειπαν δεν αυμφερει να αλλαξεις μπαταρια. Ετσι λεω να το κανω να δουλευει με ρευμα. Το τροφοδοτικο ηταν 14.4v με 0.4A. Χαλασε το τροφοδοτικο αρα δεν το εχω. Αυτο εμπαινε σε μια βαση και παμω στη βαση εμπαινε η μπαταρια. Η μπαταρια πανω γραφει 14.4v και 1.2Ah. Το δραπανοκατσαβιδο που εχω ειναι το Verto 50G174. Φτηνο. Για αυτο και δεν συμφερει να παρω αλλη μπαταρια.
Δοκιμασα με ενα τροφοδοτικο χωρις μπαταρια. Το τροφοδοτικο ειναι 13v αλλα με ενα πολυμετρο μου εβγαζε 19v. Και γρεφει επισης 0.3A. Συνδεσα τα καλωδια με την βαση του δραπανοκατσαβιδου και αρχισε να δουλευει σε πολυ χαμηλες στροφες. Ειχα δοκιμασει να φορτισω την μπαταρια με αυτο το τροφοδοτικο αλλα δεν εγινε τιποτα.
Η ερωτηση μου ειναι, μετα απο ολα αυτα που δοκιμασα μαλλον πρεπει να παρω ενα τροφοδοτικο με περισσοτερα amper. Μπορει κανεις να μου πει απο την εμπειρια του και απο αυτα που εγραψα, ποσα amper περιπου πρεπει να παρω ενα τροοδοτικο ωστε να δουλεψει και σε γρηγορες στροφες το δραπανοκατσαβιδο; Ευχαριστω