Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 7 8 9
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 86 από 86

Θέμα: Παλιό Fiat Punto με χοντρή ζημιά κινητήρα...Τι επιλογές έχω???

  1. #81
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Τέλος πάντων , σημασία έχει ότι το μοτέρ δεν καίει λάδια και στον δρόμο πάει πολύ ικανοποιητικά χωρίς νά χάνει απόδοση οπότε είμαι πλήρης ικανοποιημένος , αν και εδώ που τα λέμε έχω βαρεθεί να πληρώνω ΚΤΕΟ ,ασφάλεια , τέλη κυκλοφορίας και ότι άλλο χρειάζεται για να κυκλοφορεί το αυτοκίνητο και όλα αυτά για δύο εβδομάδες το χρόνο. Οπότε σκέφτομαι να κατεβάσω ένα δεξιοτιμονο Passat TDI του 2008 που έχω εδώ στην Αγγλία και να μην πληρώνω τίποτα από όλα αυτά, και το fabia να πάει για σκότωμα. enough is enough

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #82
    Μέλος Το avatar του χρήστη radiomario
    Όνομα
    Mαριοs
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Γλυφαδα-Αθηνα
    Μηνύματα
    200

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alpha uk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος πάντων , σημασία έχει ότι το μοτέρ δεν καίει λάδια και στον δρόμο πάει πολύ ικανοποιητικά χωρίς νά χάνει απόδοση οπότε είμαι πλήρης ικανοποιημένος , αν και εδώ που τα λέμε έχω βαρεθεί να πληρώνω ΚΤΕΟ ,ασφάλεια , τέλη κυκλοφορίας και ότι άλλο χρειάζεται για να κυκλοφορεί το αυτοκίνητο και όλα αυτά για δύο εβδομάδες το χρόνο. Οπότε σκέφτομαι να κατεβάσω ένα δεξιοτιμονο Passat TDI του 2008 που έχω εδώ στην Αγγλία και να μην πληρώνω τίποτα από όλα αυτά, και το fabia να πάει για σκότωμα. enough is enough
    γιά μένα πρέπει νά κάνεις τό πιό απλό ,γιά 15 ημέρες τόν χρόνο απλά νά νοικιάζεις ενα απλό φθηνό αμάξι καί νά κάνεις τίς βόλτες σου ανετα-ομορφα-ωραία χωρίς αγχος καί χωρίς νά πληρώνεις κερατιάτικα χαράτσια... μήν φέρεις τό passat γιατί εδώ μπορεί νά καταστρέψεις καμιά αντλία πετρελαίου μέ τά βρωμοπετρέλαια καί μέ τίς νοθείες πού κάνουν ....

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #83
    Μέλος
    Όνομα
    χριστος
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    κερατσινι
    Μηνύματα
    323

    Προεπιλογή

    νομιζω οτι ασφαλεια και αδεια κυκλοφοριας πληρωνεις και με τον μηνα φτανει να παραδιδεις πινακιδες και εγγραφα αυτοκινητου.

    τωρα για το πετρελαιο ντιζελ στο ελλαδισταν το εχω ψαξει πολυ και κατεληξα στο συμπερασμα οτι πρεπει να βαζουμε απο τα βενζιναδικα που εχει ιδιοκτητα η ιδια η εταιρεια πετρελαιωιδων.
    πχ τα βενζιναδικα που εχει η shell στην αποδειξη, γραφουν ολα ΕΡΜΗΣ .ΑΕ οι υπαλληλοι σε αυτα δεν εχουν λογους να νοθευσουν τα καυσιμα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xristos2 : 03-12-17 στις 22:55

  4. #84
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Η αλήθεια είναι ότι η νοθεία στην Ελλάδα έχει ξεπεράσει τα όρια , από την άλλη πλευρά όμως εάν πουλήσω το αυτοκίνητο εδώ δέν θα πάρω πάνω από £1000 και το αυτοκίνητο (estate with full extra and high specification. sport TDI 170hp) είναι και πολύ αυτοκίνητο για £1000 , ουσιαστικά είναι σαν να το δωρίζω , γι'αυτό προτιμώ να το φέρω Ελλάδα

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #85
    Μέλος Το avatar του χρήστη Xarry
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.524

    Προεπιλογή

    Ελλαδα Αθηνα και Θεσσαλονικη δεν κυκλοφορεις σωστα; Η αν ερθει με ξενες πινακιδες κυκλοφορεις;

    Οσο για τη νοθεια στο ντιζελ επειδη και εμενα με ειχε απασχολησει μιας και σκεφτομουν να παρω ντιζελ, γνωστοι και φιλοι με ντιζελ μερικοι δε με πανω απο 100.000 χλμ δεν εχουν το παραμικρο προβλημα. Οι κατασκευαστες λενε δε οτι τα συγχρονα ντιζελ εχουν ξεπερασει τα προβληματα με τρομπες και μπεκ που ειχαν παλαιοτερης τεχνολογιας ντιζελ. Εχει αντιμετωπισει κανεις προβλημα;;

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #86
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Τό αυτοκίνητο έχει κάνει 200.000 μίλια (320.000km περίπου) ηVW εδώ στην Αγγλία έχει κάνει recall γιά επισκευές χωρίς κανένα κόστος σε ορισμένα μοντέλα TDI , σε εμένα έχουν αλλάξει και της δύο τρομπες πετρελαίου , τα μπέκ πετρελαίου , το ηλεκτρικό χειρόφρενο , ignition push button key , την πλεξούδα καλωδίων των μπέκ, και έχουν βάψει την πίσω πόρτα , και αν και έχει κάνει 200.000 μίλια ακόμη πάει σάν καινούργιο . Τό μόνο πρόβλημα με αυτούς τούς κινητήρες είναι ότι τσιμπάνε λάδι , οπότε κάθε 4000 μίλια θα πρέπει να βάλεις 1 λίτρο λάδι, το γράφει καί ο κατασκευαστής στό log book

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 7 8 9

Παρόμοια Θέματα

  1. Mακρια απο αγορα FIAT PUNTO
    By -nikos- in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 184
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-18, 08:50
  2. Fiat Punto εργοστασιακό CD Player
    By VirusX2 in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-16, 19:15
  3. Fiat Punto (Μοτέρ-τιμόνι)
    By ellinaras007 in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-14, 16:54
  4. Fiat Punto 2001
    By pit1 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-12, 12:40
  5. Διαβασμα θερμοκρασίας απο fiat Punto
    By picdev in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-11, 03:14

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας