Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 14

Θέμα: Ανίχνευση GPS

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σαραντης
    Εγγραφή
    Oct 2017
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή Ανίχνευση GPS

    Για σας, υπάρχει φερέγγυος ανιχνευτής να εντοπίσει σε αυτοκίνητο την ύπαρξη ή όχι κριμένου GPS;
    Εάν υπάρχει και είναι πολύ ακριβός και γνωρίζει κάποιος ειδικό συνεργείο, πολύ θα ήθελα να μάθω.
    Ευχαριστώ

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lepouras : 27-10-17 στις 13:48

  2. #2
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Σαράντη ξανά γράψε το και πες ποιος ήταν ο τίτλος να διορθωθεί.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη Fire Doger
    Όνομα
    Στέφανος
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.519

    Προεπιλογή

    Τίτλος: Ανίχνευση GPS

    Κείμενο:

    Για σας, υπάρχει φερέγγυος ανιχνευτής να εντοπίσει σε αυτοκίνητο την ύπαρξη ή όχι κριμένου GPS;
    Εάν υπάρχει και είναι πολύ ακριβός και γνωρίζει κάποιος ειδικό συνεργείο, πολύ θα ήθελα να μάθω.
    Ευχαριστώ

    Απάντηση: Για ποιον λόγο το θέλεις? Είσαι ο ιδιοκτήτης και φοβάσαι μην σε παρακολουθεί η NSA?

    3 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    που το βγάζεις βρε Στέφανε. πες μπας και τα διορθώνω πριν αρχίσω να σβήνω.....

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη Fire Doger
    Όνομα
    Στέφανος
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.519

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    που το βγάζεις βρε Στέφανε. πες μπας και τα διορθώνω πριν αρχίσω να σβήνω.....
    http://www.online-decoder.com/el
    Copy paste και πατάς "Εικασία"
    Δεν είμαι σίγουρος σε τι κωδικοποίηση ήταν γιατί τα φωνήεντα με τόνο τα έβγαζε ερωτηματικά αλλά απ τα συμφραζόμενα τα έγραψα χειροκίνητα.

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σαραντης
    Εγγραφή
    Oct 2017
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    ιδιοκτήτης ναι NSA όχι, επιχείρησαν να μου το κλέψουν λίγες ημέρες από την αγορά (μεταχειρισμένο VOLVO), από εσωτερικό χώρο και σε περιοχή με δύσκολη πρόσβαση. Η υποψία μου επειδή έχω ακούσει πολλά, πάει στην μάντρα την ίδια όπου και το αγόρασα.
    παρεμπιπτόντως θα έλεγα ότι όλοι μας θα πρέπει να σεβόμαστε της ερωτήσεις των άλλων, και να μην γινόμαστε και αδιάκριτοι.
    Ευχαριστώ

    -1 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη Fire Doger
    Όνομα
    Στέφανος
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.519

    Προεπιλογή

    Ναι αλλά η ερώτησή σου είναι πολύ περίεργη, κάλλιστα θα μπορούσες να είσαι ο επιτήδειος που θέλει να κλέψει ένα αυτοκίνητο.

    Στην ερώτησή σου, εξ' ορισμού κάτι το οποίο "εκπέμπει" μπορεί να βρεθεί. Για μεγαλύτερη ασφάλεια μπορεί να ελέγχει το πότε θα εκπέμπει, πχ σε επιτάχυνση, πράγμα που σημαίνει ότι όταν θα είναι σταθμευμένο και θα το ελέγχουν με το μπιχλιμπίδι τους δεν θα το βρούνε γιατί θα είναι σε αδράνεια, ενώ κατά την κίνηση, στροφές, φανάρια κλπ θα εκπέμπει λίγο ίσα ίσα να δώσει στίγμα. Δεν γνωρίζω τι μεθόδους χρησιμοποιούν οι πομποδέκτες του εμπορίου και αν έχουν προνοήσει για κάτι τέτοιο.

    Τέτοια εργαλεία ανήκουν στην κατηγορία παρακολούθησης (όπως ακριβώς ψάχνουν για κοριούς κλπ) πιο πιθανό είναι να το έχει κάποιο συνεργείο που ειδικεύεται σε πολυτελή οχήματα, αλεξίσφαιρα κλπ. κανένα μεγάλο γραφείο ιδιωτικών detective, κάποιος ραδιοερασιτέχνης με εξοπλισμό κ.ο.κ.

    Επίσης μην ξεχνάς ότι λογικά θα έχει την δικιά του μπαταρία οπότε πρέπει να το σκανάρεις σύντομα πριν τελειώσει (αν υποθέσουμε ότι είχε και δεν το αφαίρεσαν κατά την προσπάθεια).

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    δεν είναι παράλογο το ερώτημα των άλλων. μπορεί να θέλεις να βρεις τρόπους να τα βρίσκεις για να τα κλέβεις και να μην σε βρίσκουν με το GPS. οπότε πρέπει να καταλάβεις και εσύ τη ζητάς και πώς το ζητάς για να καταλάβεις και πως το αντιλαμβάνονται οι άλλοι. αν θεωρείς ότι γίνονται αδιάκριτοι θέλοντας να μάθουν το γιατί ζητάς κάτι που εύκολα θα χρησιμοποιηθεί για παράνομους σκοπούς τότε εύκολα μπορεί να σβηστεί και το θέμα για να προλάβουμε μην δοθεί μια απάντηση που θα βοηθούσε σε αυτή την διαδικασία.

    4 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον lepouras για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    SRF (29-10-17)

  10. #9
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σαραντης
    Εγγραφή
    Oct 2017
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    καταλαβαίνω τους φόβους σας και έχετε δίκιο, αλλά δεν μπορώ να σας δώσω άλλη περιγραφή από την αρχική του προβλήματός μου. αυτό που δεν καταλαβαίνω τη σημασία αυτού του φόρουμ και ειδικότερα το περί ''συστήματα ασφαλείας ερωτήσεις απαντήσεις''. τέλος πάντων όποιος μπορεί και γνωρίζει επί της ουσίας ας απαντήσει.
    Τα GPS ανιχνεύονται όσο είναι ενεργή η μπαταρία τους πράγματι είτε το όχημα κινείτε είτε όχι. Τώρα εάν η μπαταρία του αδειάσει τότε δεν κινδυνεύει το αυτοκίνητό μου τουλάχιστον από αυτή την περίπτωση. εγώ όμως πως θα το γνωρίζω;

    -1 Not allowed! Not allowed!

  11. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sarantis1955 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για σας, υπάρχει φερέγγυος ανιχνευτής να εντοπίσει σε αυτοκίνητο την ύπαρξη ή όχι κριμένου GPS;
    Εάν υπάρχει και είναι πολύ ακριβός και γνωρίζει κάποιος ειδικό συνεργείο, πολύ θα ήθελα να μάθω.
    Ευχαριστώ
    Σου έριξα ένα thumbs down πράγμα που δεν κάνω - έκανα - σχεδόν ποτέ... (με εξαίρεση προ πολλών ετών σε κάποιον).... γιατί ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΕΣ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ!!!
    Από το παραπάνω μήνυμά σου (αρχικό) είναι ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΟ ότι σε νοιάζει ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΝΙΧΝΕΥΤΗ... και ΚΟΣΤΟΣ ΑΥΤΟΥ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ!

    Επομένως το να το "γυρνάς" στο "τσάμικο" μετά τα σχόλια - απορίες - των λοιπών φίλων εδώ... και να μας λες ότι "φιλοσοφικά" ρωτάς... γιατί επιχείρησαν ... (σικ) ... να "σου κλέψουν" κάτι... δεν δένει με ΤΟ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ & ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΙΣ ΕΣΥ!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sarantis1955 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ιδιοκτήτης ναι NSA όχι, επιχείρησαν να μου το κλέψουν λίγες ημέρες από την αγορά (μεταχειρισμένο VOLVO), από εσωτερικό χώρο και σε περιοχή με δύσκολη πρόσβαση. Η υποψία μου επειδή έχω ακούσει πολλά, πάει στην μάντρα την ίδια όπου και το αγόρασα.
    παρεμπιπτόντως θα έλεγα ότι όλοι μας θα πρέπει να σεβόμαστε της ερωτήσεις των άλλων, και να μην γινόμαστε και αδιάκριτοι.
    Ευχαριστώ
    Μάλιστα! Και ρωτάς "ΠΟΣΟ & ΑΠΟ ΠΟΥ" γιατί... ΑΝ στο κλέψουν... να πας στην μάντρα τους... για να το βρεις... ΕΣΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΙΧΝΕΥΤΗ ΣΟΥ... δηλαδή?

    Και επειδή όπως αναφέρεις στο επόμενο μήνυμά σου... μας "είσαι" και "κρυψίνιους" ως προς το "τι σε νοιάζει το ΠΟΣΟ & ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ" πέραν της "φιλολογικής απορίας" σου, του ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΙ ΑΝΙΧΝΕΥΤΕΣ, απλά!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sarantis1955 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταλαβαίνω τους φόβους σας και έχετε δίκιο, αλλά δεν μπορώ να σας δώσω άλλη περιγραφή από την αρχική του προβλήματός μου. αυτό που δεν καταλαβαίνω τη σημασία αυτού του φόρουμ και ειδικότερα το περί ''συστήματα ασφαλείας ερωτήσεις απαντήσεις''. τέλος πάντων όποιος μπορεί και γνωρίζει επί της ουσίας ας απαντήσει.
    Τα GPS ανιχνεύονται όσο είναι ενεργή η μπαταρία τους πράγματι είτε το όχημα κινείτε είτε όχι. Τώρα εάν η μπαταρία του αδειάσει τότε δεν κινδυνεύει το αυτοκίνητό μου τουλάχιστον από αυτή την περίπτωση. εγώ όμως πως θα το γνωρίζω;
    Πέραν του thumbs down... σου δίνω και μιά απάντηση... στην "φιλολογική απορία" σου! Ανιχνεύονται πανεύκολα... και εκτός και ΑΝ ΣΤΟ ΕΧΟΥΝ ΦΟΡΕΣΕΙ "ΑΛΛΟΙ" εξωτερικά χωρίς να επέμβουν πραγματικά εντός ως εγκαταστατες στο "ΒΟΛΒΟ" σου... ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να "μείνει" από μπαταρία... χωρίς να το γνωρίζεις!

    1 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ανίχνευση βλαβών
    By fotinio in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-15, 22:40
  2. Ανίχνευση πιθανού εισβολέα
    By s12original in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-13, 16:41
  3. Σύστημα περιστροφής με ανίχνευση φωτός
    By hardcode in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-12, 02:07
  4. Ανίχνευση Κωδικών
    By POLYMETER in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-06, 09:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας