Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 33

Θέμα: Καλό μήνα! ATH.ENA TICKET

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη Kernel Panic
    Όνομα
    Kernel Panic
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    430

    Προεπιλογή

    Σήμερα έπαθα μεγάλη σύγχυση, η ανάγκη μ' έκανε να χρησιμοποιήσω το Μετρο, πήγα λοιπόν ψυχολογικά προετοιμασμένος να βγάλω εισιτήριο απο "θηρίο".
    του πατάω Ελληνικά, μου απαντάει με πολλαπλές Ελληνικές επιλογές εισιτηρίων, του πατάω 24ωρο και το ΤΥΠΩΝΕΙ (4€ και κάτι), ναι με τη μια λέμε, το τσιμπάω και το ακουμπάω στο άλλο "Θηρίο", ΕΓΚΥΡΟ μου γράφει (ή κατι τέτοιο).
    Δεν μπορείτε να φανταστείτε τη σύγχυση τράβηξα, μα να περιμένω ταλαιπωρία και να βγάλω εισιτήριο σε 20", τι θάχω να γκρινιάζω τώρα.
    Καταγγέλλω το σύστημα που σε μένα λειτούργησε όπως προβλεπόταν, αμάν πια.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hurt30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που θέλω να κάνω είναι να μεταφέρω το chip Στο πλαστικό μπρελόκ όπου θα είναι προστατευμένο. Όταν επιτρέψει ο χρόνος θα σας πω νεότερα...
    Αυτό σίγουρα είναι εφικτό. Το θέμα είναι τι θα γίνει αν σε σταματήσει ελεγκτής και ζητήσει να δει το εισιτήριο αλλά του δείξεις το μπρελόκ. Θα μπορεί μεν να το διαβάσει ο φορητός αναγνώστης του για να επιβεβαιώσει ότι όντως το χτύπησες, αλλά θα σε πιστέψει ότι είναι κανονικό εισιτήριο και δεν έκανες κάποια άλλη λαμογιά;

    2 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  3. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    494

    Προεπιλογή

    Προφορικα δεν πηρα απαντηση απο το συνταγμα. Αυριο θα ρωτησω και γραπτως. Δεν βλεπω να μου απαντανε παντως...

    0 Not allowed! Not allowed!
    現御神

  4. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    494

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kernel Panic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα έπαθα μεγάλη σύγχυση, η ανάγκη μ' έκανε να χρησιμοποιήσω το Μετρο, πήγα λοιπόν ψυχολογικά προετοιμασμένος να βγάλω εισιτήριο απο "θηρίο".
    του πατάω Ελληνικά, μου απαντάει με πολλαπλές Ελληνικές επιλογές εισιτηρίων, του πατάω 24ωρο και το ΤΥΠΩΝΕΙ (4€ και κάτι), ναι με τη μια λέμε, το τσιμπάω και το ακουμπάω στο άλλο "Θηρίο", ΕΓΚΥΡΟ μου γράφει (ή κατι τέτοιο).
    Δεν μπορείτε να φανταστείτε τη σύγχυση τράβηξα, μα να περιμένω ταλαιπωρία και να βγάλω εισιτήριο σε 20", τι θάχω να γκρινιάζω τώρα.
    Καταγγέλλω το σύστημα που σε μένα λειτούργησε όπως προβλεπόταν, αμάν πια.
    Κανονικα θα σου ελεγα οτι εισαι εκτος θεματος αλλα επειδη δεν θα καταλαβεις γιατι εισαι εκτος θεματος θα σου πω μονο το εξης:

    Ειμαι σιγουρος οτι οι 300.000 κατοχοι καρτων απεριοριστων διαδρομων ειναι @@ που δεν πανε ο καθενας απο 20" και περιμενουν με τις ωρες...
    Το πετυχες ακριβως.

    Επισης εγω που θελω μια πλαστικη ανωνυμη καρτα γιατι πρεπει να περιμενω στην σειρα με τα αμκα κ τις φωτογραφιες;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hurt30 : 02-11-17 στις 16:52
    現御神

  5. #15
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Ακόμα και αν σου απαντήσει θετικά ένας εκδότης ή σταθμάρχης δεν ειναι επίσημη απάντηση. Ίσως να πρεπει να στείλεις γραπτώς ερώτημα στον ΟΑΣΑ ο οποίος είναι και ο αρμόδιος φορέας έτσι ώστε τυχόν απάντηση να ειναι πρωτοκολλημένη και να μπορείς να την χρησιμοποιήσεις αν πέσεις σε ελεγκτή με αντίθετη άποψη.
    Έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα σου απαντήσουν.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  6. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.459

    Προεπιλογή

    Έχω λοιπόν βγάλει την ανώνυμη κάρτα, την φορτίζω, ώραια όλα όσο είμαι στα μέσα σταθερής τροχίας. Είμαι τώρα στο "χωριό" (Σπάτα συγκεκριμένα) και θέλω να πάρω το λεωφορείο να με πάει μετρό. Πώς θα γεμίσω την κάρτα μου? Περιπτερά γιοκ, TFA app γιοκ , online ακόμα γιοκ!

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    494

    Προεπιλογή

    Καλά εσύ τώρα με τα Σπάτα είσαι μέσα στα fake news

    0 Not allowed! Not allowed!
    現御神

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη Kernel Panic
    Όνομα
    Kernel Panic
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    430

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hurt30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικα θα σου ελεγα οτι εισαι εκτος θεματος αλλα επειδη δεν θα καταλαβεις γιατι εισαι εκτος θεματος θα σου πω μονο το εξης:

    Ειμαι σιγουρος οτι οι 300.000 κατοχοι καρτων απεριοριστων διαδρομων ειναι @@ που δεν πανε ο καθενας απο 20" και περιμενουν με τις ωρες...
    Το πετυχες ακριβως.

    Επισης εγω που θελω μια πλαστικη ανωνυμη καρτα γιατι πρεπει να περιμενω στην σειρα με τα αμκα κ τις φωτογραφιες;
    Για να το πω σε απλά Ελληνικά εΈŒθ…Šθ―*, μάλλον υπάρχει τρόπος τελικά να πας σπίτι σου παρασκευή βράδυ δώδεκα παρά.

    edit: έχουμε κάποιο σφάλμα? δεν εμφανίζει κινέζικα, αλλά στο πρόχειρο τα εμφανίζει κανονικά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Εδώ που είμαι πάντως μπορείς να χρησιμοποιήσεις και κάρτα τραπέζης οπότε έχω περασμένη στο κινητό και μπαίνω με το κινητό όπου θέλω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    494

    Προεπιλογή

    Χαιρετίσματα Κωνσταντίνε!

    Φανταζομαι και εδώ κάποια στιγμή κάπως έτσι θα γίνει. Ο ΟΑΣΘ ήταν πάντα μπροστά σε αυτα τα πράγματα...

    1 Not allowed! Not allowed!
    現御神

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Στα Άκρα : Σχεδιασμός Κεραιών
    By pez in forum Κεραίες & Καλώδια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-15, 14:35
  2. Τι κάνει έναν συναγερμό καλό, μέτριο ή κακό;
    By john_b in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-15, 19:57
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-09, 13:33
  4. thelo na ftiakso enan pompo fm.pou mporo na bro ena kalo kyk
    By charlos in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-04, 06:39

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας