Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: γλομπος φαναριου

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Apr 2011
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    94

    Προεπιλογή γλομπος φαναριου

    λοιπον παιδες... μολις αλλαξα τα βασικα μου φωτα σε led. βλεπω οτι παλι σε αποδοση ειμαι οπως και με τις αλογονου.. δεν μπορω να βελτιωσω τα κακα φωτα μου... σκεφτομαι να αφαιρεσω τον γλομπο του φαναριου για να δω εαν θα εχω καλυτερη ορατοτητα.. τι πιστευετε? εχω λαμπες τυπου H4 και το αυτοκινητο ειναι daewoo lanos 1997

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    129

    Προεπιλογή

    Είσαι σίγουρος ότι για τα κακά φώτα έφτεγε η λάμπα και όχι κάτι άλλο ????
    Μήπως οι καθρέπτες ? Μήπως το δυναμό που δεν δίνει 14.4 V ?? Μήπως οι συνδέσεις που είναι χαλαρές ? Μήπως το πλαστικό μπροστά στα φανάρια( παλιά είχαν κρύσταλλο) έχει θολώσει ??
    Φτάνει ακριβώς τάση δυναμό στις λάμπες ? Είναι η τιμή αντίσταστης της γείωσης 0 Ω ??? Είναι η δέσμη ρυθμισμένη σωστά ?

    Εάν έχεις φτιάξει όλα τα παραπάνω τότε δεν θα χρειστείς να αλλάξεις λάμπες. Εάν δεν είναι σωστά τα παραπάνω ότι λάμπες και να βάλεις δεν θα έχεις καλύτερο φώς.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    χριστος
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    κερατσινι
    Μηνύματα
    323

    Προεπιλογή

    εαν συμβει ενα ατυχημα, ο αλλος οδηγος πει οτι δεν εβλεπε καλα για οποιον δηποτε λογο και αποδειχτει οτι αλλαξες τις λαμπες με αλλες που δεν προβλεπονται απο τον κατασκευαστη η ασφαλεια θα πληρωσει τον αλλον θα στραφει εναντιον σου και μετα εσυ την ασφαλιστικη σου.

    γνωμη μου, μην κανεις τετοιες μετασκευες μπορει να μπλεξεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ
    κι δεν θα ξεμπλεξεις

    2 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Κατασκευη φαναριου
    By woodyeva in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-12, 16:15

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας