Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 77 από 77

Θέμα: Επιλογή για κολλητήρι

  1. #71
    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    3.951

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rhtoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://m.banggood.com/FX-951-Style-...l?rmmds=search Αυτό έλεγα που με κουπόνι βγαίνει κάνα πενηντάρι. Τα σχόλια πολύ καλά συνεπώς δεν το θεωρώ κακή αγορά.Παιρνει και μύτες hakko.Ενταξει αυτά στη θεωρία. Τι λέτε?
    Το εχω παρει αυτο για 28 ευρω τελικη απο προσφορα+κουπονια. Ηρθε χαλασμενο αλλα η βλαβη ειτανε μια κακη κολληση στην πλακετα το εφτιαξα και απο τοτε δεν εχω χρησιμοποιησει κατι αλλο. Τα σπαει .. ταχυτατη ρυθμιση θερμοκρασιας και αρκετα watt.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #72
    Μέλος
    Όνομα
    Παυλος
    Εγγραφή
    Nov 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.349

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemmesis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν θέλετε ....
    θέλουμε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #73
    Μέλος
    Όνομα
    Μάκης
    Εγγραφή
    Apr 2019
    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    34

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από toni31 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για δες λίγο και αυτό το θέμα, μου ήρθε την Παρασκευή, δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, αν εξαιρέσεις την άθλια συσκευασία που ουσιαστικά ήταν μία σακούλα μέσα σε μια άλλη σακούλα με λίγες φούσκες, το τελικό αποτέλεσμα είναι ότι δουλεύει στις πρώτες δοκιμές. Περαιτέρω σε λίγες ημέρες.


    Υ.Γ Για να μην μπερδευτείς κατέληξα σε αυτό
    Φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρουσα περίπτωση.
    Περιμένω τις εντυπώσεις σου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #74
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    Λαμία
    Μηνύματα
    29

    Προεπιλογή

    Συγγνώμη για την καθυστερημένη ενημέρωση αλλά κατέληξα σε κινέζο , κλώνο Τ12 -952 ένα πολύ μικρό κολλητήρι αλλά μέχρι τώρα με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο με μεγάλη γκάμα από μύτες και "έξυπνες" λειτουργίες που κάνουν χρήση διακόπτη κίνησης στο εσωτερικό της λαβής.
    Ορίστε μία γενική αναζήτηση στο aliexpress με τέτοιους σταθμούς κόλλησης : https://www.aliexpress.com/wholesale...SearchText=t12
    Προσοχή όμως γιατί δεν πρόσεξα με τα τελωνεία και από 38 ευρώ το πλήρωσα 65 με τις ταρίφες τους.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #75
    Μέλος
    Όνομα
    Μάκης
    Εγγραφή
    Apr 2019
    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    34

    Προεπιλογή

    Συνημμένο Αρχείο 79105
    Αυτός ο σταθμός λέει τίποτα ή είναι σαν τον άλλο που φέρνουν για πέταμα?
    Αυτός ο νέος ο σταθμός

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #76
    Μέλος
    Όνομα
    vagelis
    Εγγραφή
    Nov 2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    316

    Προεπιλογή

    Εχω ERSA 220V /25W .
    Ποσα χρονια δε θυμαμαι, πανω απο 20 το ιδιο κολητηρι . Αντισταση δεν εχει καψει ακομη, μονο μυτες αλλαζω.

    Γνωστος μου που εχει εργαστηριο ηλεκτρονικων, τοχει καθημερινα σιγουρα 8 ωρες την ημερα στην πριζα. Αντισταση "Σκυλι".

    Το μονο αρνητικο με το ERSA 12V / 6W που χρησιμοποιω για smd, στην μυτη παει + ή - αναλογα την πολικοτητα.
    Κολλαγα - ξεκολαγα στις αρχες με το κυκλωμα ΟΝ και παροχη 12V απο κυκλωμα, και τακαιγε ολλλααα, μετα το πηρα πρεφα.
    Το εβαλα κινεζικο M/Σ ρυθμιζομενο BAKU 938 . Μικρο σε μεγεθος, ρυθμιζει πρωτευον τυλιγμα 220V με Triac και το Ersa 12V/6W παει "σφεντονα" .
    Ειχα καποτε αλλαξει μαρκα αλλα από καποια στιγμη και μετα που καηκε η αντισταση (μετα από 2 χρονια) , οποια αντισταση και ναπαιρνα την εκαιγε σε 2...3 μηνες . Δεν αντεξε , οποτε αλλαξα σε Ersa . Ακριβα αλλα αξιοπιστα κατ εμε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #77
    Μέλος Το avatar του χρήστη ggr
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2006
    Περιοχή
    Παλαιο Φαληρο
    Μηνύματα
    1.287

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vagelis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ERSA 220V /25W .
    Ποσα χρονια δε θυμαμαι, πανω απο 20 το ιδιο κολητηρι . Αντισταση δεν εχει καψει ακομη, μονο μυτες αλλαζω.

    Γνωστος μου που εχει εργαστηριο ηλεκτρονικων, τοχει καθημερινα σιγουρα 8 ωρες την ημερα στην πριζα. Αντισταση "Σκυλι".

    Το μονο αρνητικο με το ERSA 12V / 6W που χρησιμοποιω για smd, στην μυτη παει + ή - αναλογα την πολικοτητα.
    Κολλαγα - ξεκολαγα στις αρχες με το κυκλωμα ΟΝ και παροχη 12V απο κυκλωμα, και τακαιγε ολλλααα, μετα το πηρα πρεφα.
    Το εβαλα κινεζικο M/Σ ρυθμιζομενο BAKU 938 . Μικρο σε μεγεθος, ρυθμιζει πρωτευον τυλιγμα 220V με Triac και το Ersa 12V/6W παει "σφεντονα" .
    Ειχα καποτε αλλαξει μαρκα αλλα από καποια στιγμη και μετα που καηκε η αντισταση (μετα από 2 χρονια) , οποια αντισταση και ναπαιρνα την εκαιγε σε 2...3 μηνες . Δεν αντεξε , οποτε αλλαξα σε Ersa . Ακριβα αλλα αξιοπιστα κατ εμε.

    Ποτε το κολλητηρι σε κυκλωμα υπο ταση.....

    2 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8

Παρόμοια Θέματα

  1. Προτείνετε κολλητήρι για εξάσκηση!
    By Στέφανος19 in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-14, 12:18
  2. κολλητήρι για PCB
    By ioanniskar in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-13, 22:18
  3. Αναζήτηση για κολλητήρι
    By ConX. in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-11, 21:39
  4. Κολλητήρι, ερώτηση για watt.
    By georgz in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-10, 21:00
  5. Μύτες για κολλητήρι JBC
    By aeonios in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-07, 18:45

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας