Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 49

Θέμα: οι ανιχνευτές να μην λειτουργούν

  1. #31
    Μέλος Το avatar του χρήστη stinger
    Όνομα
    Σπυρος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    ανδραβιδα
    Μηνύματα
    1.372

    Προεπιλογή

    οι ανιχνευτες με λειτουργια μικροκυματων προοριζονται για δυσκολους και ασταθεις χωρους φυλαξης προκειμενου να μηδενιστουν οι ψευδοσυναγερμοι....γινεται διασταυρωση της πληροφοριας απο τον υπερυθρο και απο τον μικροκυματικο ανιχνευτη προτου δοθει ο συναγερμος στον πινακα....δεν συνηθιζεται να μπαινουν σε οικιακους χωρους αν δεν απαιτειται.....δεν εχει αποδειχθει απο καμια μελετη ομως οτι τα μικροκυματα εχουν επιπτωση στην υγεια του ανθρωπου....αυτα που θα επρεπε να μας ενοχλουν ειναι το κινητο διπλα απο το προσκεφαλο το βραδυ η το wifi διπλα στο κομοδινο και αλλα παρα ενα ρανταρ με διασταυρωση μικροκυματων...

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον stinger για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    stam1982 (23-01-18)

  3. #32
    Μέλος
    Όνομα
    Μανος
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikemtb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Unset εννοώ τον ολικό αφοπλισμό!
    Αν θέλεις κάτι άλλο αρκεί να το προγραμματισεις σε μια pgm έξοδο του πίνακα!
    Ωχ,βλέπω να μπλέκω μιας κ δεν έχω παίξει πότε με pgm,αλλά από την άλλη αν δεν παίξεις πως θα μάθεις.Ουσιαστικα,αν το καταλαβαίνω καλά, θα πρέπει 1pgm να την ενώσω με το εξτρα καλωδιο απο τον ανιχνευτή κ να την προγραματισω έτσι,ώστε σε κατάσταση stay να κλεινει τα μικροκύματα

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MAN0S : 23-01-18 στις 22:12

  4. #33
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Το συγκεκριμενο ρανταρ εχει δυνατοτητα με την καταλληλη συνδεσμολογια να εκπεμπει μικροκυμα ΜΟΝΟ οταν ειναι ενεργοποιημενο το σεναριο αρμ.Να πω κι εγω, οπως ο Σπυρος πιο πανω, πως ειναι υπερβολη σε οικιακη εγκατασταση εσωτερικος ανιχνευτης με μικροκυμα.Ειναι σαν τρεχεις σε πιστα f1 με λαντα νιβα.



    Γιωργο ( gsr ) δεν ειδα καπου στο μανιουαλ να γραφει περι απενεργοποιησης σε κατασταση αναμονης του συναγερμου.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stam1982 : 23-01-18 στις 22:28

  5. #34
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    εγω δεν ειδα οτι κανει inhibit το μικροκυμα .Μονο οτι κανει την disable την εξοδο.Επιβεβαιωσε το αν θες.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  6. #35
    Μέλος
    Όνομα
    Μανος
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stam1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συγκεκριμενο ρανταρ εχει δυνατοτητα με την καταλληλη συνδεσμολογια να εκπεμπει μικροκυμα ΜΟΝΟ οταν ειναι ενεργοποιημενο το σεναριο αρμ.Να πω κι εγω, οπως ο Σπυρος πιο πανω, πως ειναι υπερβολη σε οικιακη εγκατασταση εσωτερικος ανιχνευτης με μικροκυμα.Ειναι σαν τρεχεις σε πιστα f1 με λαντα νιβα.
    Φίλε Stam το πιο πιθανό κ εσύ κ ο Σπύρος να έχετε δίκιο σε αυτό που λέτε,άλλωστε δεν είμαι κ κανένας σούπερ γνώστης σε αυτά,τα ψιλοβασικα παλεύω. Τώρα σχετικά με τα μικροκύματα,λέω να τα επιλέξω διοτι θελω κατι πολυ καλο,κ η διαφορά τιμης των NV75MW απο τα πχ NV75MX που δεν έχουν μικροκύματα, είναι μικρή.
    Σχετικά με τη συνδεσμολογία που μου λες, μήπως μπορείς να μου πεις μια γρήγορη περιγραφή?

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #36
    Μέλος Το avatar του χρήστη GSR600
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Jun 2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    344

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stam1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συγκεκριμενο ρανταρ εχει δυνατοτητα με την καταλληλη συνδεσμολογια να εκπεμπει μικροκυμα ΜΟΝΟ οταν ειναι ενεργοποιημενο το σεναριο αρμ.Να πω κι εγω, οπως ο Σπυρος πιο πανω, πως ειναι υπερβολη σε οικιακη εγκατασταση εσωτερικος ανιχνευτης με μικροκυμα.Ειναι σαν τρεχεις σε πιστα f1 με λαντα νιβα.



    Γιωργο ( gsr ) δεν ειδα καπου στο μανιουαλ να γραφει περι απενεργοποιησης σε κατασταση αναμονης του συναγερμου.
    αυριο θα βρω το manual και θα το δω τι ακριβως γραφει και θα επανελθω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #37
    Μέλος
    Όνομα
    μιχαλης
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    γλυφαδα
    Μηνύματα
    3.335

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stinger Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι ανιχνευτες με λειτουργια μικροκυματων προοριζονται για δυσκολους και ασταθεις χωρους φυλαξης προκειμενου να μηδενιστουν οι ψευδοσυναγερμοι....γινεται διασταυρωση της πληροφοριας απο τον υπερυθρο και απο τον μικροκυματικο ανιχνευτη προτου δοθει ο συναγερμος στον πινακα....δεν συνηθιζεται να μπαινουν σε οικιακους χωρους αν δεν απαιτειται.....
    Πόσο μάλλον αυτός που αναφέρει ο Μανος: grade 3 Και πανάκριβος.
    Είναι λίγο overkill για απλο σπίτι!
    (Η Μήπως δεν είναι απλό )





    Sent from my SM-J710F using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #38
    Μέλος
    Όνομα
    Μανος
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikemtb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο μάλλον αυτός που αναφέρει ο Μανος: grade 3 Και πανάκριβος.
    Είναι λίγο overkill για απλο σπίτι!
    Φίλε mike θέλω ότι καλύτερο μπορώ να βάλω.Ο λόγος που θα ήθελα κάτι πολύ καλο,είναι γιατί τα πατζούρια κ τα κουφώματα είναι παλια κ ξύλινα, με αστεία ασφαλεια.Οποτε μια διαφορά 40ευρω παραπάνω στους μικροκυματικους,στα 4 κομμάτια που θέλω,είναι 160ευρω διαφορά.Δεν μου περισσεύουν αλλα κ δεν λυπάμαι να τα δώσω,αν όντως μου προσφέρουν κάτι.Βεβαια με προβληματίζει που κ εσύ κ τα άλλα παιδιά που ξέρετε το θέμα των συναγερμων, μου λέτε ότι είναι περιττό. Τι να πω,δεν ξέρω,ίσως τελικά να έχω καταλήξει να είμαι υπερβολικός.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MAN0S : 24-01-18 στις 02:08

  10. #39
    Μέλος
    Όνομα
    μιχαλης
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    γλυφαδα
    Μηνύματα
    3.335

    Προεπιλογή

    Βρε μια Μια χαρά είναι ο ανιχνευτής...
    Απλά πληρώνεις έξτρα για:
    - 16 μέτρα εμβελεια: χρειάζεσαι τόσο?
    - Διπλό ταμπερ, καπακιου και αποκόλλησης από τον τοιχο: αν φοβάσαι μη στο πειράξει κάποιος την ώρα που δεν έχεις το συναγερμό σε λειτουργία...
    - Antimasking και στο υπέρυθρο και στο μικροκυμάτων: χρειάζεται σε περίπτωση που φοβάσαι μην κάποιος το κουκουλώσει /χαζέψει με σπρέι/με αλλο τροπο την ώρα που ο συναγερμός δεν είναι σε λειτουργία με σκοπό να μπει μετά ανενόχλητος για να κλέψει.
    - εξοδο antimasking: συνδέεται στον πίνακα και σε ειδοποιεί σε ανωτερω προσπάθεια.
    - λειτουργία pet immunity: σκοπεύεις να έχεις ζωάκι να κυκλοφορεί την ώρα που θα έχεις σε λειτουργία το συναγερμό?

    Επισεις αποτι βλέπω στο manual το μικροκυμάτων μειώνεται μέχρι 7 μέτρα, και λάβε υπόψιν ότι περνάει από λεπτούς τοίχους και πόρτες παράθυρα. Άρα πιάνει και απέξω ως ένα βαθμό.

    Sent from my SM-J710F using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #40
    Μέλος
    Όνομα
    Μανος
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikemtb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε μια Μια χαρά είναι ο ανιχνευτής...
    Απλά πληρώνεις έξτρα για:
    - 16 μέτρα εμβελεια: χρειάζεσαι τόσο?
    - Διπλό ταμπερ, καπακιου και αποκόλλησης από τον τοιχο: αν φοβάσαι μη στο πειράξει κάποιος την ώρα που δεν έχεις το συναγερμό σε λειτουργία...
    - Antimasking και στο υπέρυθρο και στο μικροκυμάτων: χρειάζεται σε περίπτωση που φοβάσαι μην κάποιος το κουκουλώσει /χαζέψει με σπρέι/με αλλο τροπο την ώρα που ο συναγερμός δεν είναι σε λειτουργία με σκοπό να μπει μετά ανενόχλητος για να κλέψει.
    - εξοδο antimasking: συνδέεται στον πίνακα και σε ειδοποιεί σε ανωτερω προσπάθεια.
    - λειτουργία pet immunity: σκοπεύεις να έχεις ζωάκι να κυκλοφορεί την ώρα που θα έχεις σε λειτουργία το συναγερμό?
    Επισεις αποτι βλέπω στο manual το μικροκυμάτων μειώνεται μέχρι 7 μέτρα, και λάβε υπόψιν ότι περνάει από λεπτούς τοίχους και πόρτες παράθυρα. Άρα πιάνει και απέξω ως ένα βαθμό.
    Ούτε 1 δεν χρειάζομαι από τα παραπάνω.Αυτο που εγώ χρειάζομαι είναι ανιχνευτές με τη μικρότερη δυνατή πιθανότητα ψευδοσυναγερμων.Γι αυτό,διαβάζοντας περί 2πλης τεχνολογίας κ μικρότερη πιθανότητα ψευδοσυναγερμου,είπα να κάνω την οικονομικη υπέρβαση.Τωρα,σχετικά με τα 7 μέτρα κ τη διαπερατοτητα από τοίχους,απλά μου κόβει κάθε πιθανότητα να αγοράσω αυτούς.Θα πρεπει πάω σε κάτι άλλο όπως οι NV75MX.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MAN0S : 24-01-18 στις 12:14

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. να βάλω Optex ή Paradox εξωτερικούς ανιχνευτές ;;;
    By giorgos76 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-17, 09:09
  2. Υπέρυθροι ανιχνευτές τύπου κολόνας 2 δεσμών
    By paulk in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-16, 01:01
  3. Ανιχνευτές κίνησης δινουν ψεύτικο συναγερμό.
    By cosecon in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-14, 20:33
  4. ανιχνευτές θραύσης
    By σεατ 2 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-14, 21:59

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας