Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 36 από 36

Θέμα: Μεγαλο Μπερδεμα με πινακα

  1. #31
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    αν και δεν μ αρεσει να επιδεικνυομαι
    IMG_20160422_100121.jpg
    IMG_20180109_113023.jpg
    20170625.jpg

    για δες,θα βρεις κανεναν ουδετερο?
    Ξερεις τι ελεγε ενας μαστορας μου ,καλη του ωρα?
    εμαθα να μαστορευω και γ......μω τον μαστορα μου.Δεν θελω να σε στεναχωρησω φιλε Νικο,αλλα επειδη εμαθες να ξεχωριζεις το μπλε και το κιτρινο δεν γινεσαι αυτοματως μαστορας.Θελεις πολλλλλα πινακακια ακομα να φτιαξεις.Συμφωνω βεβαια απολυτα οτι καποιοι ηλεκτρολογοι θελουν ξυρισμα και περιφορα με ταμπελα τεντυμπου στην πλατεια.

    3 Not allowed! Not allowed!

  2. #32
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KATSO001 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει ο Λεπουρας...
    Εάν κατάλαβα σωστά εννοείς εάν μπορείς νά κρεμάσεις ένα φωτιστικό με ένα μέτρο 3χ0.75 mm ? , τότε ναι μπορείς , αρκεί το φωτιστικό να μην υπερβαίνει την ισχύ του 0.75

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #33
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων

    για δες,θα βρεις κανεναν ουδετερο?
    Ξερεις τι ελεγε ενας μαστορας μου ,καλη του ωρα?
    εμαθα να μαστορευω και γ......μω τον μαστορα μου.Δεν θελω να σε στεναχωρησω φιλε Νικο,αλλα επειδη εμαθες να ξεχωριζεις το μπλε και το κιτρινο δεν γινεσαι αυτοματως μαστορας.Θελεις πολλλλλα πινακακια ακομα να φτιαξεις.Συμφωνω βεβαια απολυτα οτι καποιοι ηλεκτρολογοι θελουν ξυρισμα και περιφορα με ταμπελα τεντυμπου στην πλατεια.
    η πλακα ειναι πως ηθελα να ανεβασω μερικα παρεμφερει για να δει ο "πατερας της ηλεκτρολογιας που δεν ειναι τελικα ηλεκτρολογος αλλα οικονομικο...κατι" οτι οι απιστευτες γνωσεις του με τους ουδετερους και τα μπλε και κιτρινα καλωδιακια δεν ισχυουν παντου, η μαλλον απλα περιοριζονται σε οικιακα περιβαλοντα και ισως και μικροεφαρμογες βιομηχανιας της πλακας αποκλειστικα της στεριας, αλλα τελικα προτιμησα να μη το κανω αφ ενος επειδη σε παλιοτερη διαμαχη μας εδειξε πως ειναι θρασσυς και ημιμαθης που διαβασε 5 κανονισμους και νομιζει πως ανακαλυψε τη φιλοσοφικη λιθο και σε τετοιο βαθμο που αυτα που ξερει αυτος δε τα ξερει κανενας επαγγελματιας αφου ειμαστε ολοι αχρηστοι...
    (εχω ξαναγνωρισει το ειδος και στο παρελθον με ανθρωπους που ναι μεν δε γνωριζαν χριστο απο ηλεκτρονικα αλλα επειδη φτιαξαν κανα δυο ραδιοσταθμους με λαμπες απο ετοιμα σχεδια της πλακας νομιζαν οτι αυτοι ειναι μονο και ο Τεσλα... χασιμο χρονου με λιγα λογια να ασχολειται καποιος με αυτο το ειδος. Απλα ΑΝ και ΟΤΑΝ δουν μπροστα τους πως ειναι ενα αληθινο project -αν εχουν την τυχη... η μαλλον την ατυχια- πεφτουν και προσκυνανε σαν ιθαγενεις, αλλα μεχρι να γινει αυτο η επαρση κι ο ψευτοτσαμπουκας συνδυαζονται με τη γραφικοτητα )

    btw για να ρθουμε στα δικα μας, ωραια δουλεια και μου αρεσει που χρησιμοποιεις το plexi (ανηκω κι εγω στη μειοψηφια ) αλλα αυτα τα απειρα κοψιματα που βλεπω στην πρωτη φωτο δε χρειαζονται πλεον (θα στο στελνα private αλλα επειδη αφορα κι αλλους καλυτερα εδω). Στο Περαμα στο υψος της Γερμανικης εχει ανοιξει εδω και δυο τρια χρονια μια υδροκοπη που κανει πραγματικα απιστευτες τιμες (προσωπικα τους παω τα παντα, κουτια για πινακες, βακελιτες, πλεξι, μπαρες -εχουν και κουρμπαδορο- και οτι μπορεις να φανταστεις και το τελικο ποσο ειναι γελοιο, καμια σχεση με παλιοτερα που για δυο οργανα και 3 μπουτον επρεπε να σκασεις κατοσταρικο). Δε χανεις τιποτα να τους δοκιμασεις στην επομενη κατασκευη σου (βολευει να τους πας απ ευθειας το σχεδιο σε .dxf)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 13-01-18 στις 22:53

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον nick1974 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (13-01-18)

  5. #34
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Πέραμα;δεν έχω υπόψη.μπαροδουλεια την στέλνω έξω.αυτοματισμοι σύνδεση κλπ εγώ.


    Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  6. #35
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    για τα κοψιματα σου λεω, οχι για το ηλεκτρολογικο κομματι, για υδροκοπη. Δοκιμασε τους και ΙΣΩΣ πεις "τι μλακια εκανα που καθομουν και τρυπουσα πινακες κι εκοβα πλεξι" (εκει που φτασαν οι τιμες μεχρι και πλατες συμφερει να δινεις για τρυπημα... κυριολεκτικα, ετσι παιρνεις ολα τα κουτια και τα μονωτικα ετοιμα και απλα μονταρεις και ασχολεισαι μετα απλα με τα κυκλωματα κι οχι να κανεις το μηχανουργο )
    Στον ιδιο breaker να φανταστεις εχω τρυπησει το πλεξι να τον αγγαλιαζει και μου χαν παρει νομιζω 5 η 10 ευρω!!!! για τετοιες τιμες μιλαμε
    ειναι οπως πας για Περαμα μετα τη Γερμανικη απεναντι απ του Χαλκιτη στο δεξι σου χερι (θα δεις ολοκληρη ταμπελα που γραφει waterjet)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 13-01-18 στις 23:19

  7. #36
    Μέλος
    Όνομα
    Θωμάς
    Εγγραφή
    Aug 2017
    Περιοχή
    Νότιο Αιγαίο
    Μηνύματα
    254

    Προεπιλογή

    Εγω παντως οταν δεν εχω περασμα απο τοιχεια και τα ριχνω ολα στο δαπεδο τοτε στον πινακα που μαζευονται ολα μπορεις να βαλεις και διπολικους μικροαυτοματους και να εντοπισεις μια βλαβη πολυ ευκολοτερα απο το να ξηλωνεις ουδετερους
    Δεν αρνουμαι πως ειμαστε οι περισσοτεροι τσαπατσουληδες σε οικιακο επιπεδο αν και υπαρχουν εξαιρεσεις μετρημενες στα δακτυλα....για να λεμε τα συκα συκα και τη σκαφη σκαφη

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4

Παρόμοια Θέματα

  1. μεγαλο θεμα με υγραεριοκινηση σε saxo
    By stelios_a in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-14, 03:14
  2. ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ UPS MUSTEK
    By PCMan in forum Hardware Η/Υ
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-13, 16:33
  3. 74AC04 & 74AC08 Μπερδεμα...
    By kobogia in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-13, 16:33
  4. Ρελε φλας συναγερμου λιγο μπερδεμα!
    By Panos140 in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-13, 18:17
  5. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ UPS ΜΕΓΑΛΟ
    By manos423 in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-11, 17:43

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας