Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 17

Θέμα: ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΝΜΟΥ

  1. #1
    KATSO001
    Guest

    Προεπιλογή ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΝΜΟΥ

    Έχω στείλει καμιά 10αριά μνμ στους διαχειριστές να μου πουν πως διαγράφεται ο λογαριασμός ή να το διαγράψουν οι ίδιοι, αλλά "φωνή βοώντος εν τη ερήμου". Ξερεις κανένας από δω πως διαγράφουμε τον λογαριασμό μας;

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Υποθέτω όταν κάποιος θέλει να φύγει, αρκεί αυτό...




    ...και να μην ξαναμπεί.

    0 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  3. #3
    KATSO001
    Guest

    Προεπιλογή

    Εγώ ξέρω ότι όταν έχεις λογαριαμό ας πούμε στο facebook, στο insragam, κλπ όποτυε γουστάρεις τον διαγράφεις και μαζί του σβησνουν και όλα οσα έχεις γράψει...

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Υπάρχει και η παράγραφος 17 στους όρους Εγγραφής & Χρήσης του site.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KATSO001 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ξέρω ότι όταν έχεις λογαριαμό ας πούμε στο facebook, στο insragam, κλπ όποτυε γουστάρεις τον διαγράφεις και μαζί του σβησνουν και όλα οσα έχεις γράψει...
    Στα site που ανέφερες, ανεβάζεις κυρίως υλικό και προσωπικά δεδομένα. Εδώ συμμετέχουμε ανώνυμα σε συζητήσεις και ξαφνική και εκ των υστέρων διαγραφή των μηνυμάτων μας καταστρέφει τη ροή όλων των θεμάτων σε βάθος χρόνου.
    Και έστω ότι διαγράφονται τα μηνύματά σου, αν εγώ πχ έχω κάνει quote (όπως έκανα και τώρα) για να σου απαντήσω, πρέπει να διαγραφεί και από το μήνυμά μου; Με ποιο δικαίωμα θα απαιτήσει κάποιος άλλος να αλλοιωθούν τα δικά μου γραφόμενα;


    Το μόνο που ίσως να μπορεί να γίνει, είναι να αλλαχθεί το username σου σε κάτι άλλο σε περίπτωση που το χρησιμοποιείς και αλλού και δεν θες να φαίνεται σε αυτό το forum. Αλλά και πάλι, εφόσον κάποιος σου έχει απαντήσει με quote ή ονομαστικά, δεν έχεις δικαίωμα να απαιτήσεις να αλλαχτεί το username και στα γραφόμενά του.

    1 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    Σε φάγανε οι κλίκες και τα κυκλώματα;

    2 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  6. #6
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Αγαπητέ KATSO001 , προσωπικά δεν νομίζω εμένα να μου έχεις στείλει κάτι τέτοιο ... αν και δεν νομίζω
    να είναι αυτό το θέμα μας. Αν μου έχεις στείλει και δεν το θυμάμαι, σου ζητώ συγνώμη. Δεν συνηθίζω να
    απαξιώνω ΠΜ.

    Μην συγκρίνεις το FaceBook με ένα Forum. Δεν μπορείς, ούτε εσύ, ούτε κανένας να απαιτείς την διαγραφή
    των "δεδομένων" σου ειδικά δε όταν δεν έχει γίνει κάτι (ή τουλάχιστον εγώ δεν γνωρίζω). Ο λόγος απλός.
    Αν υπάρχει "διάλογος" (οκ γραπτός) μεταξύ δυο μελών ... και αποχωρήσουν τα γραπτά του ένος, μένει σαν
    να παραμιλάει το άλλο μέλος μόνο του. Καταλαβαίνεις οτι αυτό χαλάει την εικόνα του άλλου μέλους και του
    Forum. Γιαυτό λοιπόν διαγράφεσαι μόνο σαν UserName και παραμένεις σαν "Guest" όνομα μέλους στα
    γραπτά σου. Την διαγραφή του UserName την "κανονίζει" μόνο ο admin. Και εγώ ρωτάω. Τι θα αλλάξει για
    σένα, απλά η διαγραφή και μόνο του UserName σου ?.

    Έχεις την καλοσύνη να μου πείς φανερά (μιας και εσύ έβαλες το θέμα) γιατί επιθυμείς την διαγραφή σου?.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  7. #7
    KATSO001
    Guest

    Προεπιλογή

    Επειδή δεν γουστάρω να με απειλούν με μπακ, μπαξ, μπαν πως τα λέτε εσείς, κομπλεξικά άτομα τα οποία έχουν την μύγα και μυγιάζονται, όταν εγώ αναφέρομαι σε κακούς επαγγελματίες. Ποτέ μου δεν κατάλαβα αυτούς που τρώνε καψούρα με γκόμενα με τους φτύνει. Εγώ πάντα έλεγα: «αν δεν με γουστάρει η γκόμενα μία, τότε και γω δεν την γουστάρω 10», «Δεν με γουστάρεις εσύ; Δεν σε γουστάρω και γω». Έτσι πάνε αυτά! Σε όλους τους τομείς...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KATSO001 : 15-01-18 στις 18:45

  8. #8
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    επειδή μάλλον θέλεις να διαστρεβλώνεις τα λεγόμενα άλλων ας δούμε στο θέμα που έγινε όλη η συζήτηση

    http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=91096
    εκτός από όλα όσα λες πάμε στο επίμαχο που ισχυρίζεσαι ότι σε απείλησα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KATSO001 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε nestora και λοιποί. Σε αυτή την φωτό Συνημμένο Αρχείο 71963βλέπετε τον πίνακα (άρα και την εγκατάσταση πως έχει γίνει) εγκαταστάτη ΑΔΕΙΟΥΧΟΥ ηλεκτρολόγου (ο οποίος υπέγραψε και το πιστοποιητικό για την ΔΕΗ) για δυόροφη μεζονέτα 240τμ 8ετίας. Όπως θα μπορείτε να παρατηρήσετε καλύτερα και σε αυτή την φωτό Συνημμένο Αρχείο 71964 έχουμε συνοπτικά, 14 γραμμές, 4 μόλις καλώδια για ουδέτερους (μαζί με τον παροχικό) και 9 καλώδια για γείωση. Ουαου! Πάμε τώρα στο πατρικό μου στο Αιγάλεω, σπίτι του 1960 όπου μένει η μανούλα μου. Πρίν 2 χρόνια στα πλαίσια γενικής ανακαίνισης (όχι μόνο ηλεκτρολογικά) ανοίγω όλα τα κουτιά, ξηλώνω όλα τα (ελάχιστα) καλώδια που είχαν μέσα, τραβάω πολλές νέες γραμμές, για κλιματισμούς, για συναγερμούς, για ρολλά (ακόμα ξύλινα πατζούρια έχει βέβαια...) κ.α. και μην τα πολυλογώ, σε αυτή την φωτό Συνημμένο Αρχείο 71965 βλέπετε τον πίνακα αυτής της εγκατάστασης. Όλοι οι διακόπτες διπολικοί όπως βλέπεις nestora! Όπως θα παρατηρήσετε καλύτερα σε αυτή την φωτό, Συνημμένο Αρχείο 71966 η μπάρα των ουδετέρων κενή! Και επιπλέον και κάθε γραμμή ΚΑΙ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΓΕΙΩΣΗ. Η μπάρα των γειώσεων μετά βίας χώρεσε τα καλώδια! Ας επιλέξει λοιπόν ο φίλος μας ποιον πίνακα (και άρα πως θα είναι η ηλεκτρολογική του εγκατάσταση) από τους δύο θα φτιάξει. Και του πρότεινα τους διπολικούς ως super λύση (good of practice Που είπε ο alpha uk) και μόνο επειδή θα ασχοληθεί μόνος του. Γιατί τους ηλεκτρολόγους (και όλους του «επαγγελματίες») τους ξέρουμε. Καλά! Και ναι φίλε βασίλη (που ειρωνεύεσαι) δεν είσαι υποχρεωμένος να βάλεις διπολικούς, είσαι όμως ή δεν είσαι υποχρεωμένος για κάθε γραμμή να βάλεις και ξεχωριστό ουδέτερο και γείωση; Ε; Προκαλώ λοιπόν οποιοδήποτε ηλεκτρολόγο του forum να μου δείξει δουλειά του όπου θα φαίνεται ότι έχει τόσους ουδέτερους και τόσες γειώσεις ο πίνακας όσες και οι γραμμές. Χο!

    Πίσω και σας έφαγα κουφάλες...

    και σου απάντησα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    άμα σου δείξω πίνακα με αυτά που λες τότε πόσους μήνες μπαν θα δεχτείς να μην μας τα πρήζεις? πίσω και σε έφαγα κουφάλα?
    αν εσύ βάζοντας την φατσουλα θεωρείς ότι έκανες πλάκα, εγώ που έβαλα την φατσουλα δεν έχω το ίδιο δικαίωμα να ισχυριστώ την ίδια πλάκα?

    αν δεν έκανες πλάκα τότε μας λες κουφαλες οπότε έχεις προσβάλει πρώτος σχεδόν όλο το φορουμ.

    και επειδή τελικά λες κιόλας

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KATSO001 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο αρχηγος της κλικας των ηλεκτρολογων θικτηκε!
    Αν δειξεις τετοιο πινακα δικο σου, γραφω στα αρχιδια μου τελειως το φορουμ και αυτοδιαγραφομαι.
    Περιμενω...
    οπότε γίνεσαι και προκλητικός
    και εγώ απλά σου έβαλα αυτό

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων



    η συνέχεια είναι εκεί.
    το να θέλεις να με κατηγορήσεις για το οτιδήποτε από την στιγμή που δεν ξέρεις καν αν εγώ πρώτος έχω κατηγορήσει την φράση που λένε αρκετοί για τους " αδειούχους ηλεκτρολόγους " και ούτε έχεις παρακολουθήσει όλες τις συζητήσεις που έχω συμμετάσχει όλα αυτά τα χρόνια για να διαπιστώσεις την άποψη μου γενικά. νομίζεις ότι με τέτοια έπαρση και χαρακτήρα είσαι ο γαμάω και μας γράφεις στα αρχίδια σου(όπως λες) από εμένα να πας στο καλό. οι όροι χρήσει είναι ξεκάθαροι και ας τους είχες διαβάσει όπως όφειλες.

    2 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  9. 3 μέλη ευχαρίστησαν τον lepouras για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    draminos (16-01-18), mikemtb (15-01-18), picdev (16-01-18)

  10. #9
    KATSO001
    Guest

    Προεπιλογή

    Και η φατσούλα ειρωνική ήταν, από την στιγμή που επαναλαμβάνεις επίτηδες αυτό που είπα εγώ (προφανώς αστειευόμενος), αλλά αυτό δεν είχε τόσο σημασία για μένα όσο ότι πριν βάλεις την φατσούλα μου είπες: "...να μην μας τα πρήζεις". Και άρα σκασίλα μου για την ειρωνεία, αλλά από την στιγμή που εσύ, που είσαι και συντονιστής, θεωρείς ότι σας τα πρήζω ισχύει ότι είπα πιο πάνω {δεν με θες εσύ μία} και γι’ αυτό έδωσα την δική μου απάντηση και είπα : " γραφώ στα αρχίδια μου τελείως το φόρουμ και αυτοδιαγράφομαι" {δεν σε θέλω εγώ 10}. Ήσουνα πρώτα εσύ προκλητικός αφού είπες ότι σας τα πρήζω, σου απάντησα με το ίδιο (προκλητικό) ύφος μετά από σένα.

    Εγώ είπα στον δημιουργό του θέματος μια δική μου πρόταση. Στην απάντηση μου δεν ανέφερα πουθενά το όνομα σου, ο ίδιος ο δημιουργός του αρχικού θέματος είπε "€œμπράβο ρε φίλε, πολύ καλή δουλειά...κοκ"€, και άρα αυτό για μένα σημαίνει ότι συνέβαλα έστω λίγο σε αυτό που ο ίδιος ο δημιουργός του θέματος ήθελε και αυτό μου αρκεί.

    Αυτά που λες για έπαρση και τέτοια, αναρωτιέμαι πραγματικά από πού το συμπεράνεις! Όταν το μόνο που κάνω εγώ είναι να ρωτάω όταν δεν ξέρω και να απαντάω όταν ξέρω. Και πάντα με επιχειρήματα. Και αν ήμουν καυστικός μερικές φορές ήμουν πάντα μέσα στα όρια. Το πρόβλημα με σένα ξεκίνησε από όταν έμαθες (από μένα) ότι δεν είμαι ηλεκτρολόγος (κατ’ επάγγελμα) και δεν μπόρεσες από τότε με τίποτα να δεχτείς ότι ένας μη επαγγελματίας μπορεί να έχει άποψη (λανθασμένη η σωστή) ή και να ξέρει (κάποια πράγματα). Ε λοιπόν άκου. Και στην δική μου την δουλειά έχω πελάτες που σε συγκεκριμένα θέματα πολλές φορές έχουν πολύ καλύτερη γνώση από μένα. Γιατί εγώ (ή εσύ) είμαι αναγκασμένος να ασχολούμαι (ασχολείσαι) με δέκα χιλιάδες πράγματα, και ενδεχόμενα μερικά από αυτά να μην με (σε) ενδιαφέρουν κιόλας τόσο πολύ. Όταν ο άλλος εστιάζει σε ένα και μόνο πράγμα που τον ενδιαφέρει και αφιερώνει 10πλάσιο χρόνο από σένα, (και έχει και ένα σχετικό επιστημονικό υπόβαθρο) μπορεί να είναι καλύτερος και από μένα (σένα) ακόμα και αν δεν είναι η δουλειά του ή δεν το έχει σπουδάσει. Συμβαίνει και αυτό! Κάπου στην μέση είμαστε όλοι. Υπάρχουν εξυπνότεροι από μας, υπάρχουν και χαζότεροι.

    Και επειδή αυτό θα είναι και το τελευταίο μήνυμα μου, στο (κατά τα άλλα καλό) forum θα παραδεχτώ για να τελειώνει εδώ το θέμα ότι ισχύουν όσα λες. Εγώ όμως ήμουν ένα απλό μέλος. Εσύ σαν συντονιστής και επαγγελματίας ηλεκτρολόγος που είσαι θα έπρεπε να αντιμετωπίζεις χωρίς κόμπλεξ τους άλλους...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KATSO001 : 15-01-18 στις 21:46

  11. #10
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    άρα έχεις βαστήξει μανιάτικο από μια συζήτηση και επειδή θεώρησες ότι με τάπωσες (όπως έχει ισχυριστεί) συνεχίζεις να γίνεσαι προκλητικός και στο έχουν επισημάνει και άλλοι αλλά έχεις κολλήσει με εμένα, ή να πω με όποιον δηλώνει ηλεκτρολόγος εδώ μέσα.. κατά τα άλλα είδα την κόντρα σου και πως απαντάς και σε όλους τους άλλους.

    το φορουμ δεν είναι δικό μου και κανενός διαχειριστεί εκτός του ιδιοκτήτη. το να γράφεις στα αρχίδια σου το φορουμ νομίζεις ότι γράφεις στα αρχίδια σου εμένα ή όλους τους άλλους χρήστες? προφανώς και τους έγραφες όλους στα αρχίδια σου και γιαυτό βρέθηκες να έχεις κόντρα με κάποιους.
    τα υπόλοιπα του τή θεωρείς ότι μπορεί να είμαι και να σκέφτομαι τα αφήνω στην κρίση των υπολοίπων παιδιών εδώ μέσα που εσύ γράφεις στα αρχίδια σου ενώ εγώ όχι.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Διαγραφη profile
    By p.gabr in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-13, 18:55
  2. Διαγραφη θεματος?
    By billtech in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-12, 23:17
  3. διαγραφη λογαριασμου facebook
    By artanian in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-12, 13:24
  4. ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΕΛΟΥΣ
    By Δημήτρης F104 in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-11, 12:53
  5. διαγραφη των βιντεο
    By johny16 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-10, 15:06

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας