Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 13

Θέμα: Στη χελώνα τις ΔΕΗ πόσα αμπέρ ασφάλεια ????

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή Στη χελώνα τις ΔΕΗ πόσα αμπέρ ασφάλεια ????

    Καλησπέρα σε όλα τα μελόι του forum !
    Θέλω να σας ρωτήσω βρε παιδιά γιατί είμαι λίγο μπερδεμένος.
    Ξέρω ότι σε ένα σπιτι στον πινακα η ασφάλεια τήξεως πρέπει να είναι 35Α και στη χελώνα η ασφάλεια να είναι 40Α είτε είναι αυτή τήξεως είτε είναι αυτόματη ασφάλεια. ok μέχρι εδώ.
    Στο σπίτι του θείου μου στο χωριό όμως τα δυο σπίτια έχουν μια χελώνα ! και η ασφάλεια που έχει είναι τήξεως και τύπου Diazed DIII ! Εψαξα όμως και δεν βρήκα 40Α σε αυτού του τύπου την ασφάλεια ! Ξεκινάει από 35Α !
    Σε αυτή την περίπτωση όμως σε μια χελώνα όπου είναι δυο σπίτια συνδεμένα επάνω τις πόσα αμπέρ πρέπει να μπούν ???? 35 όπως πρέπει και ας έχει δυο σπίτια επάνω τις η περισσότερα αμπέρ ? και πόσα ?
    Ευχαριστώ προκαταβολικά παιδιά !

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.168

    Προεπιλογή

    Πιστεύω πως μια ερώτηση στον ΔΕΔΔΗΕ θα λύσει τυχόν απορίες. Όμως μην ξεχάσεις να αναφέρεις πως είναι 2 σπίτια στην μία αυτή χελώνα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον kioan για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb (30-01-18)

  4. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    για να εχουν βαλει 35Α καποιο λογο εχουν.Για ποιο λογο θελεις να βαλεις μεγαλυτερη

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  5. #4
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω πως μια ερώτηση στον ΔΕΔΔΗΕ θα λύσει τυχόν απορίες. Όμως μην ξεχάσεις να αναφέρεις πως είναι 2 σπίτια στην μία αυτή χελώνα.
    Eίναι 1 σπίτι στην ουσία . Συνδέεται το κάτω με το πάνω αλλα έτσι όπως έχει διαμορφωθεί το σπίτι πλέον μετά από ανακαίνιση είναι σαν να είναι 2. Γιαφτο έχει μια χελώνα

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #5
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να εχουν βαλει 35Α καποιο λογο εχουν.Για ποιο λογο θελεις να βαλεις μεγαλυτερη
    Δεν θέλω να βάλω μεγαλύτερη ! θέλω να βάλω αυτήν που πρέπει ! απλά η χελώνα είναι παλιά παρόλο που έχει γίνει ανακαίνιση σε όλο το σπίτι.
    Επειδή είναι μεγάλο το σπίτι όμως δεν ξέρω τι ασφάλεια μπορεί να είχε ως αρχική ! Εχουν διαφορα θέματα με κάψιμο ασφαλειας τήξεως γιαφτο ρώτησα τι ασφάλεια πρέπει κανονικά να μπει ! Εγώ είμαι θεσσαλονίκη και επειδή θα παω τις επόμενες μέρες από το χωριο θα παω εγώ ασφάλειες εκεί

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.452

    Προεπιλογή

    Κοίτα σε ενα λογαριασμό ΔΕΗ την συμφωνημένη παροχή. Googlare τυποποιημένες παροχες ΔΕΗ και θα δεις αντιστοίχηση ισχύος - καλωδίου - ασφάλειας

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από word1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλω να βάλω μεγαλύτερη ! θέλω να βάλω αυτήν που πρέπει ! απλά η χελώνα είναι παλιά παρόλο που έχει γίνει ανακαίνιση σε όλο το σπίτι.
    Επειδή είναι μεγάλο το σπίτι όμως δεν ξέρω τι ασφάλεια μπορεί να είχε ως αρχική ! Εχουν διαφορα θέματα με κάψιμο ασφαλειας τήξεως γιαφτο ρώτησα τι ασφάλεια πρέπει κανονικά να μπει ! Εγώ είμαι θεσσαλονίκη και επειδή θα παω τις επόμενες μέρες από το χωριο θα παω εγώ ασφάλειες εκεί
    ασε το ζωντανο στην ησυχια του...

    δεη θεσσαλονίκη τηλέφωνα


    Βρείτε το τηλέφωνο της περιοχής σας εδώ - ΔΕΗ Α.Ε.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ...

  9. #8
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pstratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα σε ενα λογαριασμό ΔΕΗ την συμφωνημένη παροχή. Googlare τυποποιημένες παροχες ΔΕΗ και θα δεις αντιστοίχηση ισχύος - καλωδίου - ασφάλειας
    αυτό δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω ! αν ήμουν εκεί θα μπορούσα να το ψάξω αυτό που λες ! αλλα είναι πολύ δύσκολο αυτή τι στιγμή αυτό.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    2.438

    Προεπιλογή

    και η ασφάλεια που έχει είναι τήξεως και τύπου Diazed DIII ! Εψαξα όμως και δεν βρήκα 40Α σε αυτού του τύπου την ασφάλεια ! Ξεκινάει από 35Α !
    και να έβρισκες 40Α οι μήτρες δεν επιτρέπουν μεγαλύτερες . (35Α μαύρη? / 50Α άσπρη? / 63Α χάλκινη.?) τι στο διάολο χρώμα έχει η 40Α?

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #10
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    ανάβουν 3 καλοριφέρ ρεύματος και έχουν θέμα με την ασφάλεια . αλλα λεπτομέρειες περισσότερες δεν μπορώ να έχω πλέον για να σας αναλύσω περισσότερο γιατί ο θείος μου πλέον δεν είναι μαζί μας εδώ και 2 βδομάδες.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-21, 07:25
  2. Ασφάλεια ΔΕΗ
    By george33 in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-17, 01:51
  3. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-11, 00:31
  4. Τι πληρωνουμε στη ΔΕΗ?
    By allos in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-11, 18:20
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-05, 23:10

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας