Σελίδα 2 από 29 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 12 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 283

Θέμα: ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΜαστροΤζεπέτο
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2013
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.726

    Προεπιλογή

    Καλημέρα, ευχαριστώ που ανοίξατε το θέμα !
    Είναι η τρίτη ή τέταρτη περίοδος που μπαίνω σχεδόν καθημερινά, τις προηγούμενες έκλεινα απογοητευμένος !!!
    Το κυριότερο θέμα δεν είναι για μένα οι υποειδικότητες (θεματικές και επαγγελματικές) αλλά τα άσχετα θέματα γενικής φιλολογίας που σκεπάζουν απο την συχνότητά τους τα ενδιαφέροντα θέματα. Όλα αυτά τα βρίσκουμε σε άλλα δίκτυα κοινωνικής δικτύωσης, όχι εδώ που ειναι τεχνικό επιστημονικό φόρουμ, έστω κι αν ξεφευγει καμιά φορά θεματικά. Ακόμα κι εγώ που γράφω αυτά τώρα, παρασύρθηκα και μπουρδολόγησα προ ημερών. Τελικά είναι πολύ άχρηστα τα θέματα εξαέρωσης, γέλιου κλπ γιατί απλούστατα σκεπάζουν τα κυρίαρχα θέματα και ερωτήματα.
    Προ ημερών έθεσα ερώτημα το οποίο πέρασε ντούκου, ελπίζω όχι γιατί δεν υπάρχει ένας καλός γνώστης να απαντήσει αλλά γιατί σκεπάστηκε από τις μπουρδολογίες ....
    Τα θέματα που μοιάζουν να ξεφεύγουν από το κυρίαρχο θέμα ηλεκτρονικών πρέπει να μπορεί κάποιος να τα στέλνει στο How you fix it ή κάπου αλλού χωρίς διαγραφή αλλά όχι να μένουν επίκαιρα στη σέντρα του φόρουμ. (Μεχρι χθες μιλούσαμε για ένα θέμα θέρμανσης, πολύ ωραίο, να βοηθήσει ή να συζητήσει όποιος μπορεί αλλά όχι να μένει κυρίαρχο στην πρώτη σελίδα, δεν είχε τίποτα ηλεκτρονικό να συζητηθεί πλην ενός εξαρτήματος το οποίο αγοράστηκε και τοποθετήθηκε να κάνει τη δουλειά του)
    Επί των εσωτερικών θεμάτων του φόρουμ δεν μπορώ να πάρω θέση.
    Υπάρχει μια γενικότερη απαξίωση νομίζω.

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spark Εμφάνιση μηνυμάτων
    2οι άνθρωποι του φορουμ ειναι φαντάσματα, ειναι άνθρωποι διχως όνομα, διχως πρόσωπο (no name no face)
    δεν θελουν να έχουν νόμιμη οικονομική δραστηριότητα, δεν θελουν να εκδίδουν αποδειξεις, αυτό που θέλουν ειναι εισφορές donation

    Δεν γνωρίζω κανέναν από τους ιδιοκτήτες του site, αλλά αυτό το σχόλιο είναι τουλάχιστον προσβλητικό.

    Δεν ξέρω πως την εννοείς εσύ την "νόμιμη οικονομική δραστηριότητα" σε ένα ανοικτό forum που ξεκίνησε να υπάρχει επειδή κάποιοι αφιέρωσαν προσωπικό χρόνο και χρήμα για να το στήσουν και να το συντηρούν. Και συντήρηση δεν είναι μόνο η διαχείριση του forum σε επίπεδο αναρτήσεων. Υπάρχουν πολλά ακόμη πράγματα που γίνονται προκειμένου ένα website να βγει στον αέρα και να λειτουργεί 24/7 απροβλημάτιστα και χωρίς προβλήματα απόδοσης/καθυστερήσεις κλπ.
    Εάν το forum από πλευράς διαχειριστών (system administration, webserver, DB κλπ) είχε αφεθεί στην τύχη του και έτρεχε στον αυτόματο πιλότο, να είστε σίγουροι πως θα το είχατε καταλάβει.
    Spoiler: 
    Δεν ξέρω πόσοι από εσάς θυμάστε το πολύ δυνατό από άποψη τεχνικών γνώσεων forum του TechTeam (εκτός από Πληροφορική είχε αρκετά καλή ενότητα Ηλεκτρονικών και αυτό) και το πως τελικά διαλύθηκε. Εκεί είχε γίνει αυτό ακριβώς που περιέγραψα, εγκαταλείφθηκε από τους διαχειριστές του.


    Όποιος νομίζει ότι αυτό είναι κάτι απλό, υπάρχει ελεύθερο πεδίο δόξης λαμπρό! Ας φτιάξει ένα καλύτερο site/forum το οποίο να έχει και "νόμιμη οικονομική δραστηριότητα". Να δημιουργήσει και ένα εταιρικό σχήμα στο οποίο θα ανήκει το forum, και μετά η νομική αυτή μορφή που θα επιλεγεί να λειτουργεί με τους νόμους που διέπουν τις ανάλογες επιχειρήσεις (τήρηση λογιστικών βιβλίων, φορολογία κλπ).

    Ως τέτοια νόμιμη επιχείριση θα μπορεί να δέχεται και νόμιμες άμεσες διαφημίσεις με τον τρόπο που το εννοείς εσύ, αλλά και έμμεσες για προώθηση άρθρων γύρω από συγκεκριμένα προϊόντα. Θα είναι πραγματικά ένα καλύτερο forum. Για παράδειγμα επειδή η επισκευή συσκευών ζημιώνει όσους τις πουλάνε, ίσως αρχίσουν να διαγράφονται και μηνύματα που παραβιάζουν τα συμφέροντα εταιρειών και θα παροτρύνονται οι χρήστες να αγοράσουν το νεότερο μοντέλο.

    7 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kioan : 04-02-18 στις 13:19
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΜαστροΤζεπέτο
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2013
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.726

    Προεπιλογή

    Δεν είναι δυνατόν να εμφανίζονται ως "τελευταίες δημοσιεύσεις" θέματα "γενικής συζήτησης" αυτή τη στιγμή που γράφω είναι 5 στα 12 !!!! Άλλοτε είναι και παραπάνω.
    Να φύγουν από εκεί αν δεν διαγραφούν γιατί χαλάνε όλη την εικόνα του site !!!
    Θα προτιμούσα να μην υπήρχαν καν γιατί οξύνουν αντιπαραθέσεις, δημιουργούν προκαταλήψεις έναντι άλλων μελών και στο φινάλε τι με νοιάζει αν είναι φασίστας ή ότι άλλο όποιος μου δώσει μια απάντηση στο θέμα μου, αλλά αυτό και ως εκεί.
    Ένας επισκέπτης του φόρουμ τι βλέπει πρώτη φορά μπαίνοντας ;;;

    3 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη electrifier
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    550

    Προεπιλογή

    Μια χαρά είναι το φόρουμ, προσωπικά ως ερασιτέχνης ξέρω πως υπάρχει μια γωνιά όπου μπορώ να πάρω απαντήσεις από γνώστες, να δω και να θαυμάσω όμορφες κατασκευές που δεν έχω το χρόνο ή τα υλικά ή την έμπνευση να κάνω εγώ (όχι, δε πάει χαμένο που τις δημοσιεύετε, είναι σα να λέμε πως τα βιβλία σε μία βιβλιοθήκη είναι άχρηστα επειδή κάθονται σε ράφια επί χρόνια μέχρι να τα αναζητήσει κάποιος) και γενικά κάθε φορά που το ανοίγω απλά χαζεύω ευχάριστα τα διάφορα πρόσφατα θέματα.

    Και η γνώση και η άγνοια είναι το αλάτι και το πιπέρι, μια χαρά όλα. Μαθαίνουμε με το πρώτο, χαμογελάμε με το δεύτερο, όλοι κερδίζουν.

    Η αναφερόμενη κόντρα ηλεκτρολόγων - ηλεκτρονικών ( ; ) θεωρώ πως είναι μπέρδεμα στο μυαλό όσων τη κάνουν. Ο ηλεκτρολόγος τα κάνει όλα μέχρι τη πρίζα και ο ηλεκτρονικός όλα μετά η πρίζα. Ο ηλεκτρολόγος χρειάζεται περισσότερο εμπειρία και υπευθυνότητα κι ο ηλεκτρονικός περισσότερο φαντασία και δημιουργικότητα. Είναι περισσότερο εφαπτόμενα επιστημονικά πεδία παρά τέμνοντα. Κι ως εφαπτόμενα πεδία δε βρίσκω λόγο να αποκλειστεί το ηλεκτρολογικό κομμάτι του φόρουμ.

    Το μόνο που θεωρώ πως χαλάει τη γωνιά είναι θέματα με παντελώς άκομψες εως αγενείς τοποθετήσεις όπως ετούτο.

    3 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη electrifier : 04-02-18 στις 13:55

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Έχω δύο προτάσεις να κάνω.1ον ΓΙΑ να εγγραφεί κάποιος να πρέπει πρωτα να περάσει ένα τεστ γνώσεων.
    2ον αν δεν δεχτούν οι υπάρχοντες ηλεκτρολόγοι να φυγουν να τους λιθοβολησουμε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από electrifier Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αναφερόμενη κόντρα ηλεκτρολόγων - ηλεκτρονικών ( ; ) θεωρώ πως είναι μπέρδεμα στο μυαλό όσων τη κάνουν. Ο ηλεκτρολόγος τα κάνει όλα μέχρι τη πρίζα και ο ηλεκτρονικός όλα μετά η πρίζα. Ο ηλεκτρολόγος χρειάζεται περισσότερο εμπειρία και υπευθυνότητα κι ο ηλεκτρονικός περισσότερο φαντασία και δημιουργικότητα. Είναι περισσότερο εφαπτόμενα επιστημονικά πεδία παρά τέμνοντα. Κι ως εφαπτόμενα πεδία δε βρίσκω λόγο να αποκλειστεί το ηλεκτρολογικό κομμάτι του φόρουμ.



    κοντρα υπηρχε μονο στις σχολες κι αυτο στα πρωτα εξαμηνα που κατα κορον ολοι ειναι νουμπαδες και δε ξερουν τι τους γινεται (και βασικα απο μας ξεκινουσε η απαξιωση κι ο σνομπισμος κι οχι απ τους ηλεκτρολογους).
    Στον πραγματικο κοσμο ομως οι δυο δουλειες αυτες αλληλοεπικαλυπτονται, ειδικα στο βιομηχανικο / marine κτλ χωρο δε μπορει καποιος να αναφερει ευκολα το τι ακριβως ειναι γιατι τελικα δε ξερει κι ο ιδιος ! (κυριολεκτια αφου και οι δυο ειδικοτητες ασχολουνται με τα ιδια ακριβως πραγματα κι εκει δεν εχει πριζες αρσενικες και θυλικες αλλα πινακες ισχυος και αυτοματισμοι που ελεγχουν κυριολεκτικα βαρια πραματα).
    Καταλαβαινω πως σε οικιακης χρησης πραγματα ισως ο ηλεκτρονικος θεωρει πιο σπουδαια τη δουλεια του αφου θελει ενα σωρω γνωσεις για να την κανει -θεωρητικα παντα γιατι δεν ειναι απολυτο- και θεωρει πιο χαμαλοδουλεια αυτη του ηλεκτρολογου εγκαταστατη που απλως βαζει πινακακια διανομης και πριζες, και μεχρι ενα σημειο ΙΣΩΣ εχει καποιο δικιο αλλα το να τραβαει ζορι ειναι κατι που δε το πολυποιανω.
    Δυστυχως μια μεγαλη μεριδα δηθεν ηλεκτρονικων νοιωθει λες και ανακαλυψε το φαρμακο του καρκινου -και συνηθως ειναι αυτοι που απλα αλλαζουν πλακετες σε κινητα-, κι απ την αλλη υπαρχουν και απειροι δηθεν ηλεκτρολογοι που 2 λεπτα να συζητησεις μαζι τους αρκουν για να παθεις τριπλο εγκεφαλικο...
    Στους σοβαρους επαγγελματιες που δουλευουν στα διπλα διπλα γραφεια και που συνεργαζονται σε projects δεν υπαρχει καμια απολυτως κοντρα (η κι αν υπαρχει καμια φορα αυτο εχει να κανει με αλλα θεματα κι οχι μ,ε ειδικοτητες)


    Το μόνο που θεωρώ πως χαλάει τη γωνιά είναι θέματα με παντελώς άκομψες εως αγενείς τοποθετήσεις όπως ετούτο

    +10000000000000

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον nick1974 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    antonisfa (04-02-18)

  8. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonis_p
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    KM18VB
    Μηνύματα
    3.742

    Προεπιλογή

    ΑΝ θέλει το Hlektronika να έχει ραδιοερασιτεχνική ενότητα, καλό θα ήταν να το χειρίζεται κάποιος ραδιοερασιτέχνης, να καταλαβαίνει τί ταιριάζει να βρίσκεται εκεί και τί όχι.
    Εξάλλου δεν υπάρχει άλλο αμιγώς ραδιοερασιτεχνικό forum, οπότε αυτό είναι πλεονέκτημα.

    Επίσης θα μπορούσε να υπάρχει αντίστοιχη ενότητα για το CB, με κάποιον σχετικό να το διαχειρίζεται.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #18
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Τώρα να απαντήσω ή οχι ?. Ας τα πάρω στο κρανι ... εεεεεε με την σειρά.

    Πάντως απο τότε που μπήκε mod αυτός ο ηλεκτρολόγος ο Lepouras μας πήρε η κατρακύλα .
    Γιάννη την άλλη εβδομάδα είσαι προτεινόμενος προς αποχώρηση .

    Βρε Δημήτρη (street) τι έχεις πάθει ?. Τι πάει να πει "να φύγουν οι ηλεκτρολόγοι" ?.
    Ηλεκτρολόγοι & ηλεκτρονικοί είναι οτι ο κώλος με το βρακί. Δηλαδή θα ζητήσουμε πτυχία ή θα διασταυρώσουμε
    ΑΦΜ για να δούμε τι είναι τελικά ο καθένας ?. Πραγματικά πέφτω απο τα σύνεφα ...

    Σχετικά με τις ερωτήσεις αρχαρίων.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SeAfasia Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι admin να διαγράφουν θέματα σαν του nikosgalanos όταν τίθεται θέμα σωματικής ακεραιότητας...
    Γιαυτό λοιπόν Κώστα αν θέλεις έαν καλύτερο Hlektronika θα πρέπει να βγείς εσύ και να απαντήσεις ποιό και τι
    είναι το σωστό. Όπως είπε πολύ σωστά και ο φίλτατος Στέφανος, υπάρχουν οι "απο κάτω" ... για να διορθώσουν.

    Οπότε εσύ Κώστα θες να φύγουν οι ερασιτέχνες/αρχάριοι.
    Ο Δημήτρης όμως θέλει να φύγουν όλοι οι επαγγελματίες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από street Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... να ξεκουμπιστουν απο εδω μεσα ολοι μα ολοι οι επαγγελματιες ...
    Ποιους να αφήσω?. Και ποιους να διώξω?. Μάλλον θα διαγράψω τον admin.


    Και όσο για τον Spark
    Καλά βρε Σπύρο ...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spark Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... 2 χρονια προσπαθω να επικοινωνήσω με τον οικονομικο διαχειριστή του φορουμ, εχω γράψει σε 2 συντονιστες
    και απάντηση για το ερωτημα δεν πήρα απο κανέναν.
    το ερωτημα ειναι πως μπορω να διαφημίσω εδω με μπανερ κατάστημα ηλεκτρονικών.
    έτσι τα 2 χρόνια το φορουμ έχασε έσοδα 300ε χρήματα που πήγαν στο skroutz.gr

    ξέρετε γιατί; το κατάλαβα...
    οι άνθρωποι του φορουμ ειναι φαντάσματα, ειναι άνθρωποι διχως όνομα, διχως πρόσωπο (no name no face)
    δεν θελουν να έχουν νόμιμη οικονομική δραστηριότητα, δεν θελουν να εκδίδουν αποδειξεις, αυτό που θέλουν ειναι εισφορές donation
    .

    εαν ενδιαφερόντουσαν σοβαρά θα έπρεπε να βελτιώνουν καθε χρόνο το φορουμ, που δεν κάνουν.

    Ένα ένα.
    Ποιόν οικονομικό διαχειριστή ονειρεύεσαι βρε Σπύρο. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Άμα τον μάθεις
    υπόδειξε μου τον να τον ξέρω και εγώ. Το hlektronika δεν είναι επιχείρηση ή εμπορικό κατάστημα.
    Ένας admin είναι (gRoov) και 5-6 mod. Εκ των οπόιων 3 βασικοί (ενεργοί)

    Έχασε 300€ ?. Μα δεν τα ζήτησε ποτέ. Βλέπεις πολλές άλλες διαφημίσεις και δεν δέχτηκε την
    δικιά σου ?. Εγώ δεν βλέπω καμία ...

    Τώρα το αν είμαστε φαντάσματα τι να σου πω. Όποιος ψάχνει βρίσκει. Φαντάσου εμένα με παίρνουν
    τηλέφωνο. Αν ήθελες θα έβρισκες. Αλλά και πάλι αυτό δεν λέει τίποτα. Τι θες να βγάλει ο κάθε
    υπεύθυνος τέτοιων site/forum τα πλήρη στοιχεία του στην "φόρα" ?. Και όνομα έχουμε (το γράφει),
    και μούτρα έχουμε ... αλλά έχουμε και προσωπική ζωή. Δεν μπορούμε να είμαστε OnLine /24h σαν
    πόρνο chat με κάμερα συνέχεια.

    Θέλεις να δίνεις μια συνδρομή ας πούμε 10€ το χρόνο x 44000 μέλη = 440000€. Να δείς μετά πόση
    επόπτευση θα πέφτει και πόσουν mod θα βάλουμε?. Μέχρι και στο σπίτι σου θα έχεις προσωπικό
    mod πάνω απο το πληκτρολόγιό σου. Και εννοείται η ποιότητα του forum θα είναι ... άστο.

    Παιδιά εγώ λέω να σοβαρευτούμε. Μην κοιτάμε το δέντρο ... και χάνουμε (πίσω) το δάσος.

    Καλό απόγευμα

    9 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  10. #19
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.865

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moutoulos Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πάντως απο τότε που μπήκε mod αυτός ο ηλεκτρολόγος ο Lepouras μας πήρε η κατρακύλα .
    Γιάννη την άλλη εβδομάδα είσαι προτεινόμενος προς αποχώρηση .
    Παιδιά, συνυπογράφω, ο λέπουρας φταίει για όλα!
    Είναι Σjατανάς!















    5 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Panoss για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    DGeorge (04-02-18)

  12. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonisfa
    Όνομα
    Antonis
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Μηνύματα
    1.398

    Προεπιλογή

    Και γω της ιδίας άποψης είμαι η ρίζα του κακού είναι ο Γιάννης!!
    Εχω προκατάληψη Γιάννη αυτοί εδώ μέσα σου κάνουν πλύση εγκεφάλου .....μη γελάς είναι σοβαρά τα πράγματα κινδυνεύουμε να διαγραφούμε οι ηλεκτρολόγοι!

    Υ.Γ. Προσωπικά κάντε ότι θέλετε εγώ τη βρίσκω εδώ μέσα ακόμα κ σαν επισκέπτης

    4 Not allowed! Not allowed!
    Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη

  13. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον antonisfa για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    DGeorge (04-02-18)

Σελίδα 2 από 29 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 12 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-09, 19:33
  2. Πως μάθατε για το hlektronika.gr?
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-07, 01:05
  3. ας κανουμε το site καλυτερο
    By chros26_ in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-05, 11:43
  4. Βοηθεια σε ενα αρχαριο για ενα φωτορυθμικο
    By ZAX in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-04, 19:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας