Σελίδα 3 από 29 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 13 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 283

Θέμα: ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonis_p
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    KM18VB
    Μηνύματα
    3.741

    Προεπιλογή

    Επίσης,
    κάτι θα ήθελα να γίνει με αυτό που οι χρήστες ανεβάζουν μία ανάρτηση εδώ γιατί εδώ θέλουν να την βλέπουν και να την διαβάζουν
    και αυτή βρίσκεται σε άλλο φόρουμ που δεν επέλεξαν οι ίδιοι να την ανεβάσουν.

    2 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Banned Το avatar του χρήστη Samios60
    Όνομα
    Πλούταρχος
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Σάμος
    Μηνύματα
    588

    Προεπιλογή

    Προσωπικα οπως ειναι το forum μου αρεσει να μην αλλαξει

    -1 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moutoulos Εμφάνιση μηνυμάτων


    Πάντως απο τότε που μπήκε mod αυτός ο ηλεκτρολόγος ο Lepouras μας πήρε η κατρακύλα .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, συνυπογράφω, ο λέπουρας φταίει για όλα!
    Είναι Σjατανάς!



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonisfa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γω της ιδίας άποψης είμαι η ρίζα του κακού είναι ο Γιάννης!!
    σας ευχαριστώ για την αμέριστη συμπαράστασή σας και που μου δίνετε την δύναμη να συνεχίσω το έργω μου. θα σας το ανταποδώσω κάποια στιγμή και εγώ (που θα πάει δεν θα σας πετύχω έναν έναν?)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης,
    κάτι θα ήθελα να γίνει με αυτό που οι χρήστες ανεβάζουν μία ανάρτηση εδώ γιατί εδώ θέλουν να την βλέπουν και να την διαβάζουν
    και αυτή βρίσκεται σε άλλο φόρουμ που δεν επέλεξαν οι ίδιοι να την ανεβάσουν.
    αυτό δεν το κατάλαβα. εννοείς σε άλλη ενότητα του φόρουμ? πχ το έβαλε στο τροφοδοτικά και πήγε στα ηλεκτρολογικά?
    η μιλάς για αυτά που κλείνουν και πάνε στο howtofixit ?

    4 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    με admin ηλεκτρολόγο τι περιμένετε , έγινε ηλεκτρολογική φωλιά το φορουμ .
    να προσθέσω ότι ο συγκεκριμένος ηλεκτρολόγος έχει παλμογράφο και κάνει και επισκευές ηλεκτρονικών.
    Μας έχει πάρει τη δουλειά μπορώ να πω

    Πέρα απο τη πλάκα τι σημασία έχει αν καποιος ειναι ηλεκτρολόγος ή όχι ή ερασιτέχνης ή επαγγελματίας ?
    αν υπάρχει τεχνική διαμάχη , σημασία ειναι να γίνει γόνιμη κουβέντα για μάθηση με επιχειρήματα.

    2 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    με admin ηλεκτρολόγο τι περιμένετε , έγινε ηλεκτρολογική φωλιά το φορουμ .
    να προσθέσω ότι ο συγκεκριμένος ηλεκτρολόγος έχει παλμογράφο και κάνει και επισκευές ηλεκτρονικών.
    Μας έχει πάρει τη δουλειά μπορώ να πω

    Πέρα απο τη πλάκα τι σημασία έχει αν καποιος ειναι ηλεκτρολόγος ή όχι ή ερασιτέχνης ή επαγγελματίας ?
    αν υπάρχει τεχνική διαμάχη , σημασία ειναι να γίνει γόνιμη κουβέντα για μάθηση με επιχειρήματα.
    Αχ. Ποια μέρα θα βγάλω την επίμαχη φωτογραφία σου στην φόρα.

    2 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    δεν ξέρω τι κομπλεξ είναι αυτό και πως του βγήκε έτσι του street, στον εργασιακό χώρο έχω δει "ηλεκτρονικους" με πτυχίο ΤΕΙ και δεν ξέρουν πως να συνδέσουν ενα ρελέ στη κυριολεξία. Εχω δει και ηλεκτρολόγους γίδια τελείως .
    Πως βάζεις έτσι ταμπέλες όμως ? Και αμφιβάλω αν εσύ τα ξέρεις ολα , ένας καλός ηλεκτρολόγος μπορεί να ξέρει περισσότερα για ηλεκτρικούς κινητήρες ,
    ή συστήματα γειώσεων , μελέτες αντικεραυνικής προστασίας, knx και άλλα πολλα.

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΝ θέλει το Hlektronika να έχει ραδιοερασιτεχνική ενότητα, καλό θα ήταν να το χειρίζεται κάποιος ραδιοερασιτέχνης, να καταλαβαίνει τί ταιριάζει να βρίσκεται εκεί και τί όχι.
    Εξάλλου δεν υπάρχει άλλο αμιγώς ραδιοερασιτεχνικό forum, οπότε αυτό είναι πλεονέκτημα.

    Επίσης θα μπορούσε να υπάρχει αντίστοιχη ενότητα για το CB, με κάποιον σχετικό να το διαχειρίζεται.
    Φίλε Αντώνη έχεις απόλυτο δίκιο μεν, πλην του γεγονότος ότι για να λειτουργήσουν εύρυθμαόλες οι ενότητες, συν αυτές που, πολύ σωστά προτείνεις, χρειάζεται αφιερωμένος-μισθωτός υπάλληλος. Κανένας από τους διαχειριστές δεν είναι μισθωτός... Το γνωρίζεις μάλλον καλύτερα από μένα ως σαφέστατα-παλιότερο μέλος (όχι παλιομέλος ).
    Πάντως, συμφωνώντας πλήρως με τους προηγούμενους, θα καταθέσω, κι εγώ την άποψή μου...
    "Υπαίτιοι, πλήρως, για το ΧΑΛΙ μας το μαύρο, είναι αυτοί οι ΥπερΣτντονιστές, κι ο εναπομείνας-διορισμένος Συντονιστής τους!!! (Προσοχή!! Ο φίλτατος Ιωάννης δεν εξελέγη από το Εκλογικό Σώμα της Σελίδας, ως ωφείλετο!! )"
    Κατόπιν όλων αυτών, οι σαφέστατες ενδείξεις καταρρεύσεως του όλου οικοδομήματος είναι -τουλάχιστον- αναμενόμενες!
    Αρα, "ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR" πρέπει να το κλείσουμε, και να πάμε όλοι στα σπίτια μας!!!!

    Αναρωτιέμαι, πέρα από την πλάκα, που θα βρεθεί στην Ελλάδα, αρτιότερο SITE-Forum αφιερωμένο στα θέματα, με τα οποία ασχολείται, τόσο διεξοδικά, αυτό εδώ.
    Μπορεί με τον φίλο antonis_p, τον φίλο Panoss, να μαλλιοτραβιόμαστε/ξεκατινιαζόμαστε (ενίοτε) στα κομματικο-πολιτικά.... Ωστόσο, έχω δεί και τους δύο, ότι δεν θα διστάσουν, να καταθέσουν μιά πρόταση/συμβουλή, από τη δική τους πείρα, όπου κρίνουν ότι κάποιος (ανεξάρτητα από γνωστός ή άγνωστος) την χρειάζεται! Οφείλω να ομολογήσω πως τους θαύμασα και τους δύο!

    Προσωπικά, είμαι πλέον πρόωρα συνταξιούχος. Ωστόσο αν κληθώ να βοηθήσω, από τη θέση Συντονιστή, το γράφω δημοσίως, ότι η απάντησή μου, θα κλίνει περισσότερο προς την άρνηση, γνωρίζοντας κι από άλλο ένα Forum, πόση Ευθύνη παίρνει στους ώμους του -καθημερινά- ο όποιος συντονιστής/διαχειριστής σε κάποιο Forum.
    Εκτός από την εύρυθμη λειτουργία κάθε Κατηγορίας-Υποκατηγορίας-Θέματος, ώστε να υπάρχουν τα ελάχιστα δνατόν παράπονα από μέλη, οι ελάχιστοι (και αμβλύτεροι) δυνατόν καβγάδες μεταξύ μελών, και τα 'κλειδώματα' των λιγότερων -κατά το δυνατόν- θεμάτων, κλπ κλπ Εκτός απ' όλα αυτά, σκεφτείτε ότι υπάρχει και κάποιος "Υπεύθυνος έναντι του Νόμου", όπως υπάρχει και σε κάθε εταιρεία, διότι -απλώς- η HLEKTRONIKA.GR. μπορεί να φαίνεται κάτι απλό σ' εμάς, αλλά και ως προς τον Νόμο φαίνεται 'κάτι απλό'!

    Γι' αυτά όλα, βλέπετε, ότι δεν έχω προτείνει απολύτως τίποτα. Σε οποιαδήποτε βελτιωτική πρότασή μου (ιδιαίτερα αν χρειάζεται προσωπικό) βλέπω-προφητικά την χαρακτηριστική κίνηση ενός-οποιουδήποτε από την Ομάδα Διαχείρισης: "Περάστε... Μην ντρέπεστε! Μόλις πήρατε τη θέση του Αρμόδιου Συντονιστή, με όσα παλούκια διαθέτει! Βοήθειά σας!!!"

    Για να μην ακούσω λοιπόν τίποτα παρόμοιο, ή δω καμμιά ανάλογη κίνηση, 'ποιώ την νήσσαν, εκκολάπτων τα εμά ωά.!
    Να την προσέχετε αυτή την ενότητα, φίλοι!!!! Η Ομάδα Διαχείρισης μάλλον έχει βγει, σαν τον μπόγια, για αδέσποτα, ώστε να τους 'ρίξει δεσποτικές'!
    Τον νου σας ρεμάλια!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.580

    Προεπιλογή

    Νομίζω πως όλο αυτό είναι μια τεράστια παρεξήγηση...Το φόρουμ ως έχει είναι καλό. Επίσεις οι Μοντεράτορες κάνουν μια χαρά τη δουλιεά τους. Ολα γίνονται σωστά. Το πρόβλημα είμαστε εμείς τα μέλη που παρεξηγούμε, χαρακτηρίζουμε εύκολα κάποιον και περιθωροποιούμε κάποιους....αυτό που λείπει λέγεται απλά κατανόηση.

    Ο Λέπουρας βεβαια είναι ένα θεμα....θα πρότεινα να χαρακτηριστεί αποδιοπομπαίος τράγος προκειμένου να εκτονωθεί η κρίση και να ηρεμήσουν τα πλήθη.

    Επίσης αυτό που δεν έχουν καταλάβει μερικοί είναι πως σε ένα σύνολο ανθρώπων πάντα θα υπάρχουν και οι ιδιαιτερότητες.....

    4 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  9. #29
    Μέλος
    Όνομα
    _
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    _
    Μηνύματα
    1.762

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DGeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Προσωπικά, είμαι πλέον πρόωρα συνταξιούχος... με όσα παλούκια διαθέτει! Βοήθειά σας!!!"
    αφου σου αρέσουν τα αστεία
    ετοιμάσου για περικοπές συντάξεων,, σε βλέπω να καθαρίζεις παρμπριζ στο δρόμο

    όσο για τον λέπουρα μεγάλη λέρα, πέρασε απο το κατάστημα μου έφαγε όλα τα τοστ έσπασε τα ποτήρια και πήρε μαζι του τα μισά έπιπλα, γραφεια, καρέκλες,, σκέτη καταστροφή...

    1 Not allowed! Not allowed!

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Spark για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    DGeorge (04-02-18)

  11. #30
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spark Εμφάνιση μηνυμάτων

    όσο για τον λέπουρα μεγάλη λέρα, πέρασε απο το κατάστημα μου έφαγε όλα τα τοστ έσπασε τα ποτήρια και πήρε μαζι του τα μισά έπιπλα, γραφεια, καρέκλες,, σκέτη καταστροφή...
    ξέχασες και έναν εκτυπωτή που ακόμα δουλεύει και έχει τυπώσει χιλιάδες σελίδες.
    ααααααααααα και φεύγοντας σου άφησα τα σκουπίδια μου. ένα τελάρο μετασχηματιστές.... γουρούνια...

    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

Σελίδα 3 από 29 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 13 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-09, 20:33
  2. Πως μάθατε για το hlektronika.gr?
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-07, 02:05
  3. ας κανουμε το site καλυτερο
    By chros26_ in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-05, 12:43
  4. Βοηθεια σε ενα αρχαριο για ενα φωτορυθμικο
    By ZAX in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-04, 20:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας