Σελίδα 11 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 9 10 11 12 13 21 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 110 από 283

Θέμα: ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR

  1. #101
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Καλά κατουρηστε και λίγο μερικοί με τις κατασκευές σας .
    Αμφιβάλω αν ποτέ έχετε δουλέψει για εμπορικό προϊόν .
    Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι άσχημη μια κατασκευή με σαπουνοφουσκες ....?
    Αυτό του έδωσε χαρά του ανθρώπου , αυτό έφτιαξε , αυτό έδειξε.
    Και το φόρουμ το παρακαλοθουν πολλοί επαγγελματίες που σχεδιάζουν εμπορικά προϊόντα αλλά δεν θα τους δεις να κοκορευονται , ούτε να σνομπαρουν κατασκευές και ηλεκτρολόγους


    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

    2 Not allowed! Not allowed!

  2. #102
    Μέλος Το avatar του χρήστη GR_KYROS
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    ΧΑΛΚΙΔΑ
    Μηνύματα
    2.462

    Προεπιλογή

    Και σε αυτόν δίνει χαρά το πλέξιμο ας έρθει εδώ να μας το παρουσιάσει

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  screen_shot_2012-02-21_at_12.37.10_pm.jpg Εμφανίσεις:  93 Μέγεθος:  33,0 KB

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #103
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Βαγγέλη άρχισαν πάλι να σε ενοχλεί οτιδήποτε κρύβει τις κατασκευές σου? που από τις 10 οι 7 απλά στέλνουν στο σαιτ σου χωρίς καμιά περιγραφή. σου χαλάει την διαφήμιση? είχες ξεκινήσει έναν πόλεμο με τον Σπύρο και φτιάχτηκε η κατηγορία πρόχειρες κατασκευές. τώρα σε ενοχλούν και οι άλλοι? τελικά ρε παιδιά γιατί δεν φτιάχνετε ο καθένας σας ένα φόρουμ όπως το γουστάρετε και πρέπει κάθε φορά να πρέπει να γίνει το φορουμ στα δικά σας μέτρα?

    5 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  4. #104
    Μέλος Το avatar του χρήστη GR_KYROS
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    ΧΑΛΚΙΔΑ
    Μηνύματα
    2.462

    Προεπιλογή

    Όχι Γιάννη δεν με πειράζει τίποτα απλά είδα το θέμα και εξέφρασα την άποψη μου
    Εάν υπάρχει λόγος να κρύβετε τις κατασκευές μου δεν έχω πρόβλημα
    Δεν πουλάω τίποτα, και δεν θέλω διαφήμιση
    Έχω χώρο να τις παρουσιάζω , και νομίζω είναι παροχή προς το forum και για όποιον ενδιαφέρετε να τις παρουσιάζω και εδώ με παραπομπή για λεπτομέρειες στην σελίδα μου.
    Για την κατηγορία πρόχειρες κατασκευές τα έχουμε ξανά πει, λάθος κίνηση.
    Εάν επιμένετε ότι όλα είναι καλά ok
    Και σε σχέση με τους ηλεκτρολόγους προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα, άλλωστε είναι η δεύτερη ιδιότητά μου

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GR_KYROS : 12-02-18 στις 20:26

  5. #105
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GR_KYROS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....Έχω χώρο να τις παρουσιάζω, και νομίζω είναι παροχή προς το forum και για όποιον ενδιαφέρετε να τις παρουσιάζω και εδώ με παραπομπή για λεπτομέρειες στην σελίδα μου...
    Θα γίνω κακός, τώρα, αν γράψω διάφορα για ταπεινότητα, και χαλαρότητα, μεταξύ μας;
    Παιδιά, αν είχα οποιοδήποτε σοβαρό θέμα με τον lepura, ή τον moutoulo, ή τον leosedf, θα προσπαθούσα -σε πρώτη φάση- να το λύσω με προσωπικό μήνυμα, ώστε να λύνω, κατ' αρχάς οποιαδήποτε, τυχόν, παρεξήγηση υπάρχει.
    Αν 'πλακωθώ' εγώ με τον Βαγγέλη, οι περισσότεροι υπόλοιποι μάλλον θα 'ξυστούν'... "Δύο μέλη έχουν αρπαχτεί σε ένα ακόμα θέμα... Και τι έγινε;;;; " είναι αυτό που θα σκεφτεί η πλειοψηφία των υπολοίπων.
    Αν όμως 'πλακωθώ' με κάποιον από την Ομάδα Διαχείρισης, τα πράγματα διαφέρουν πολύ, έως πάρα πολύ! Οι περισσότεροι θα με θεωρήσουν 'εν δυνάμει θύμα' της 'Εξουσίας', που κατέχει η Ομάδα Διαχείρισης. Π.χ. μποεούν να με 'παγώσουν' επί όσον χρόνο κρίνουν, προκειμένου να γίνω 'καλό παιδί'...

    Νομίζω, ότι ο προσωπικός διάλογος, καταφέρνει πολλά!! ....Ιδιαίτερα αν υπάρχει και δυνατότητα επαφής για καφέ, ώστε ο διάλογος να μην είναι/γίνεται πίσω από κάποια monitors. Δεν είναι καθόλου τυχαία η παλιά κουβέντα του λαού μας: "Το πρόσωπο είναι Σπαθί!!!"
    Θέλω να πιστεύω, πως δεν υπάρχει κάποιος κακοπροαίρετος, μεταξύ μας...!!! Συνεπώς, με μιά συζήτηση δημόσια, ή ιδιωτική/προσωπική, με πνεύμα αλληλοσυνεννόησης, μπορεί να επιλυθεί οποιαδήποτε παρεξήγηση!
    Μετά από την επίλυση της παρεξήγησης, μπορώ να προχωρήσω 1) Στον εντοπισμό ενός προβλήματος (κατά την άποψή μου) και 2) Στην τυχόν πρότασή μου για επίλυσή του!

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #106
    Banned
    Όνομα
    tsimpidas
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1.028

    Προεπιλογή

    Ποτε κανανε μπαν τον CybEng ?
    ή τον
    mystaki g η τον xlife ??

    διαβαζω το τελευτεο μυνημα του mystaki =

    Παντα ημουν αντιθετος να διαγραφονται οι αναρτησεις.Ο καθενας απο εμας που καποτε ειχε εγγραφει στο φορουμ το εχει κανει η να παρει μια συμβουλη η να βοηθησει το φορουμ ,οχι προσωπικα το φορουμ αλλα μονο για τα παιδια του φορουμ.
    Ετσι μαζευονται οι πληροφοριες που θα βοηθησουν πολλους.Για αυτο το λογο οτι εχουμε γραψει αυτα πρεπει παντα να μενουν στο φορουμ και δεν μας ενδιαφερει αν καποιος θα γωριζει αν ειναι δικες μου αναρτησεις η οχι.Μπορουν να γραψουν αντι "mystaki g" απλως "επισκέπτης"
    Τον ελεγχο τον κανουν οι συντονιστες ομως οταν τους λες παιδια ειναι πολυ δυσκολο θεμα αυτο που εχω ανοιξει και οσο μπορειτε να το προσεχετε αυτοι κανουν το αντιθετο και με καθε τροπο προσπαθουν να το κλεισουν .(Και ο Γιαννης μου ειπε οτι το θεμα ειναι παρα πολυ δυσκολο ομως του απαντησα οτι για αυτο σας εχουμε να το ελεγχετε οχι να αφηνουμε το καθενα να γραφει οτι θελει απλως και μονο να τρολλαρει).
    Οταν το φορουμ δεν ειναι ελευθερο τοτε δεν ειναι φορουμ απλως γινετε φορουμ που θα περασουν μονο οι αποψεις των λιγων.

    Και το εχω ξαναγραψει οτι οταν ο συντονιστης δεν καταλαβαινει τον ρολο του καλυτερα να φυγει απο αυτην την θεση.

    Αυτα ,σε τετοιο φορουμ με συγχωρειτε προσωπικα δεν θελω να βρισκομαι.


    και η απαντηση του Διαχειριστη =

    Νυφίτσα που ξέθαψες και θέμα του 2006 για να κλαφτείς στο θάνο, εσύ αν θυμάσαι καλα προχτες έλεγες οτι τωρα δεν λες στους ξένους να έρχονται.
    Τρια μόνιμα ban δώρο γιατί είμαι σε δουλειά και σαββατιάτικα δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ παραπάνω με το κινητό.
    Είπατε την άποψη σας τώρα στο καλό, δεν μπορεί ενα ολόκληρο φόρουμ να ασχολείται με τα μυξοκλάμματα σας και αν δεν σας αρέσουν οι τίτλοι να βάζετε τους σωστούς.





    Ρε παιδια ο mystaki κυκλοφορουσε με τον σταυρο στο χερι και δεν ειχε προσβαλει ποτε καποιον, ποσοι και ποσοι εχουν φυγει αλλοι με θορυβο και αλλοι αθορυβα και
    συζηταμε τωρα για ενα καλυτερο φορουμ ?

    Οχι,, το σωστο ειναι αυτο που ειπε ο Λεπουρας πιο πανω,, οποιος δεν του αρεσει ουστ,, τι καθεστε και συζητατε ?





    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #107
    Μέλος Το avatar του χρήστη nikosgalanos
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Jul 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    514

    Προεπιλογή ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SeAfasia Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνώ απόλυτα.....οι admin να διαγράφουν θέματα σαν του nikosgalanos όταν τίθεται θέμα σωματικής ακεραιότητας...ακόμα και εμένα αν γράψω κάποια χλέμπα...
    Επίσης,μέλη τα οποία αφήνουν σπόντες όσον αφορά την άντληση πληροφοριών ή την παράθεση πληροφοριών που έχουν να κάνουν με ξένα έντυπα αλλοδαπής να μπανάρονται επι τόπου...Δεν είναι σε θέση να λογοκρίνουν το από που αντλεί τις πληροφορίες το κάθε μέλος,προκείμενου να υπάρχει πλουραλισμός των γνώσεων.Τέτοιου είδους λογοκρισία την επιβάλλουν χουντικά-ναζιστικά καθεστώτα,όχι εδώ μέσα παίδες...
    Το φόρουμ να γίνει ποιό αυστηρό στην περίπτωση όταν κάποιο μέλος ειρωνεύεται ή έχει αλαζονική συμπεριφορά προς άλλο μέλος,όταν αυτό ζητάει την βοήθεια μας...
    Ευχαριστώ...
    Είπα ότι δεν θα ασχοληθώ με λάμπες και βλακείες όποτε δεν κατάλαβα να διαγραφεί ένα θέμα αφού δεν θα ασχοληθώ και ούτε πρόκειται.Επισης αν ήταν να μην απαντούσατε στο θέμα και να το κλείσετε.Εγω είχα ρωτήσει σε εκείνο το θέμα κάποια πράγματα και είπα ότι δεν θα ασχοληθώ όποτε δεν νομιζω ότι ένας νοήμων άνθρωπος μετά από τις συμβουλές μελών από το φόρουμ θα συνέχιζε κάτι επικίνδυνο.Σε σχέση με την ειρωνεία έχεις δίκιο θα προτιμούσα να μην ειρωνεύονται τα μέλη του φόρουμ όταν ρωτάει κάποιος κάτι και ας είναι χαζή η ερώτηση.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #108
    Μέλος Το avatar του χρήστη nikosgalanos
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Jul 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    514

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fire Doger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν είναι λογοκρισία? Αν κάποιος ρωτάει για θέματα που δεν είναι στα κυβικά του μπορούμε απλώς να του πούμε πως είναι επικίνδυνο και να το τελειώσουμε εκεί, γιατί πρέπει να έχουμε χωροφύλακες?

    Άμα γράψεις κάποια χλέμπα θα στην διορθώσουν από κάτω, αν στην διαγράψει ο admin δεν θα μάθεις ποτέ ότι ήταν λάθος και γιατί ήταν λάθος.


    Ε? Αυτονόητο δεν είναι ότι οι καλύτερες πηγές είναι στα Αγγλικά-Ρώσικα-Κινέζικα?


    Συμφωνώ με αυτό που είπες για την λογοκρισία.Επισης όπως είπες μου είπατε ότι είναι επικίνδυνο να ασχοληθώ με λάμπες για πομπούς για αυτό δεν ασχολήθηκα.Το να σβήνει κάποιος κάποιο μήνυμα δεν είναι και τόσο σωστό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #109
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....Οχι,, το σωστο ειναι αυτο που ειπε ο Λεπουρας πιο πανω,, οποιος δεν του αρεσει ουστ,, τι καθεστε και συζητατε ?....
    Μην πάμε, όμως, κι από τη μίαν άκρη, στην άλλη.... Το Θέμα (όπως το καταλαβαίνω κι απ' τον Τίτλο του) είναι: Όσοι αγαπάμε τον χώρον αυτόν, κι έχουμε κάποιαν -ίσως φαεινή- ιδέα βελτίωσής του, μπορούμε -εδώ- να καταθέσουμε (την ιδέαν αυτή)! ....Τίποτα περισσότερο...Τίποτα λιγότερο! ...Νομίζω!

    1 Not allowed! Not allowed!

  10. #110
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    tsimpidas εδώ συζητάμε αν θα έπρεπε η όχι να είναι ηλεκτρολογικό θέμα στο φορουμ αλλά το θέμα που άνοιξε ο mystaki g είχε θέμα την άποψη της εκκλησίας.
    δηλαδή τώρα γίνετε ντόρος γιατί έχουμε ηλεκτρολογικά θέματα (και όχι μόνο) αλλά τότε έπρεπε να περιφρουρούμε το θέμα που άνοιξε ο
    mystaki g να μην του γράφουν άσχετα.
    δηλαδή πως θα το περιφρουρούσαμε? με το να διαγράφουμε τα άσχετα που θα του γράφανε.
    αλλά τώρα είναι κακό να διαγράφουμε αυτά που είναι άσχετα.
    τελικά όταν θέλει κάποιος να διαγράφονται τα άσχετα αλλά μετά να κάνουμε θέμα γιατί διαγράφονται τα άσχετα.
    να κάνουμε θέμα γιατί δεν έχουμε ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά θέματα αλλά να τσαντιζόμαστε στο άσχετο(με τα ηλεκτρονικά) θέμα του καθενός που δεν θέλει να γράφονται άσχετα.

    και ναι διαγράφονται ποστ. διαγράφονται όταν μπορεί να είναι διπλά, να έγινε ένα ενδιαφέρον θέμα κώλος με άσχετα με το θέμα (που ενημερώνουμε τις περισσότερες φορές ότι διαγράφηκαν τα άσχετα) αλλά και όταν πέφτουν μπινελίκια και προσβολές. οπότε τη είναι προτιμότερο. να πλακώσουμε τα μπαν? ή να διαγράψουμε τα μπινελίκια? συνήθως το κάνουμε για να μην υπάρξει συνέχεια στο θέμα.
    διαγράφονται και θέματα. όταν κάποιος ανοίγει το ίδιο θέμα σε 2-3-10 μεριές τη πρέπει να κάνουμε? να τα αφήσουμε όλα? αν υπάρχουν απαντήσεις πχ και στα δύο τότε γίνετε συγχώνευση. αν όχι τότε διαγράφονται τα υπόλοιπα και μένει ένα.
    διαγράφονται και θέματα άσχετα που μετά από καιρό δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα και απλά πιάνουν χώρο.

    και τέλος να πω ότι για μεγάλοι άνθρωποι κάνετε πολλές φόρες σαν μωρά(γενικά το αναφέρω αυτό και όχι προσωπικά).
    επειδή τσακωθήκατε σε ένα θέμα κρατάτε μανιάτικα και κοιτάτε που θα γράψει κάτι ο άλλος για να του την πείτε.

    αν αρχίσω να βάλω άτομα που ο ένας την φιλάει στον άλλον θα έπεφτε γέλιο και κλάμα.

    δηλαδή ήμαρτον.

    υποτίθεται έχουμε μικρότερα μέλη εδώ που τέτοια συμπεριφορά δεν έχουν.

    ο Φίνος που με ότι στραβά έχει, παρόλα αυτά έχει δεχτεί τις περισσότερες προσβολές και δεν έχει απαντήσει σε καμιά. μήπως τελικά είναι ποιο ώριμος από όλους αυτούς που απλά του την λένε ή λέγανε με το καλημέρα?

    τελικά από όλους αυτούς που κάνουν παράπονα, αν τους κάναμε διαχειριστές μήπως τελικά δεν θα υπήρχε φορουμ μετά, γιατί ίσως τα κάνανε χειρότερα? γιατί ακριβός θα τα κάνανε σύμφωνα με τα δικά τους γούστα?

    να βλέπαμε τότε ποσά μπαν θα υπήρχαν και αν θα είχε μείνει κανένας.

    για όποιον νομίζει ότι το να είσαι διαχειριστής είναι απλό πράγμα να πω ότι το δυσκολότερο δεν είναι το αν έχεις τις γνώσεις για το που πάει το κάθε θέμα και αν χρειάζεται μεταφορά αλλά το να προσπαθείς να είσαι ο ουδέτερος ανάμεσα στις διαμάχες και να προσπαθείς να επαναφέρεις την ηρεμία. να προσπαθείς να βλέπεις τα γεγονότα πάντα από μια τρίτη οπτική γωνία όσο και να σου λέει η προσωπικότητά σου ότι θέλεις να πάρει το μέρος ενός από τους δύο.

    οπότε μέσα σε όλη αυτή την μάχη και εμείς άνθρωποι είμαστε. δεν το καταφέρνουμε πάντα. κάποια φορά θα εκνευριστούμε και εμείς.

    δεν είναι ούτε η δουλειά μας ούτε ζούμε για να είμαστε η καθαρίστριες και οι διαιτητές ούτε πληρωνόμαστε για να έχει ο καθένας την απαίτηση να ζητάει και την επόμενη στιγμή να γίνετε.

    κάνουμε κάτι εθελοντικά για να βοηθήσουμε να συνεχίσει να υπάρχει μια τάξη (τουλάχιστον στα θέματα)όσο γίνετε σε αυτό το φορουμ. δεν είναι δικό μου για να το κόβω και να το ράβω όπως εγώ ή ο καθένας μας γουστάρει. ο μόνος που έχει το δικαίωμα για αυτό είναι ο Θάνος. αυτός το πληρώνει από την τσέπη του, αυτό αποφασίζει για το αν και τη θα υπάρχει εδώ μέσα.

    4 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

Σελίδα 11 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 9 10 11 12 13 21 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-09, 20:33
  2. Πως μάθατε για το hlektronika.gr?
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-07, 02:05
  3. ας κανουμε το site καλυτερο
    By chros26_ in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-05, 12:43
  4. Βοηθεια σε ενα αρχαριο για ενα φωτορυθμικο
    By ZAX in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-04, 20:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας