Σελίδα 19 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 9 17 18 19 20 21 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 181 έως 190 από 283

Θέμα: ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR

  1. #181
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spark Εμφάνιση μηνυμάτων
    .....λέω να κάνετε δημοψήφισμα χρηστών εαν αρέσει αυτό το θέμα και εαν καταψηφιστεί να εξαφανιστεί.
    Το έχω ίσως ξαναγράψει, ζώντας το, και σε άλλα Τεχνικά Fora...
    Δεν υπάρχουν Δημοκρατικές Διαδικασίες σε ό,τι αφορά παραβίαση Νόμων του Κράτους, από τους μη-ισχυρούς! Η Νομοθεσία για τα Τεχνικά Fora απαγορεύει ρητά την ύπαρξη πολιτικών/κομματικών συζητήσεων! Αν ο χ-κρατικός αρμόδιος δει στο Hlektronika.gr την ύπαρξη μιας συζήτησης "Πάμε για Εκλογές", έγκειται στη δική του 'μεγαλοψυχία' αν θα το ανεχτεί - ή όχι!
    Πάντως, σε κάθε περίπτωση, θα ειδοποιήσει κάποιον από τη διαχείριση (τον δηλωμένο ως Νομικό Υπεύθυνο), ότι η 'στραβή' δεν έχει περάσει απαρατήρητη, και ότι οι συνέπειες κυοφορούνται, είτε κάνουν τα μέλη δημοψήφισμα, είτε όχι!
    Για τον ισχυρό (την Πολιτεία) τα πράγματα είναι πολύ απλά... Αν δει την ύπαρξη της 'στραβής', και γουστάρει, αφού ρίξει μια καλή προστιμάρα στον Νομικό Υπεύθυνο (και μέσω αυτού σε όλόυς μας - θεωρητικά), βάζει κι ένα λουκετάκι, όχι στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά σε Όλη τη Σελίδα, που φιλοξενεί αυτό το Forum!
    Οπότε, ουσιαστικά, για τη Δημοκρατική μαγκιά, τη δική μου, και κάποιων από εμάς, χάνουμε όλοι κάτι από το οποίο παίρναμε πολλά/λίγα (όμως σίγουρα ΚΑΤΙ) ο καθένας μας!
    Δεν είμαστε, φαντάζομαι ούτε Λυκουρέζοι, ούτε Κούγιες κλπ κλπ, ώστε να είμαστε 'λίγο πιο ίσοι' απέναντι στον Νόμο! Δεν είμαστε, φαντάζομαι, στο Επίπεδο να μας κρίνει η Δικαιοσύνη, όχι ως 'Τυφλή Θεά', αλλά 'κάνοντας και λίγο (ή/και πολύ) ματάκι'!
    Οπότε, επειδή περάσαμε με κόκκινο σηματοδότη, σε έρημο δρόμο, κινδυνεύουμε να 'μας κλείσουν το μαγαζί', αν νοιώσουν οτι τους προκαλούμε!
    Εμπρός!... Σκεφτείτε/δείτε το και λίγο έτσι!

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #182
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MacGyver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκ των πραγμάτων, είναι γεγονός οτι ο Λέπουρας είναι ο ποιο ενεργός από όλη την ομάδα. Είναι επίσης γεγονός ότι η διαχείριση δεν είναι κάτι εύκολο, και συνεπώς θα υπάρξουν στην διαχείριση πολλά θετικά, όπως και αρνητικά . Εξάλλου όλα είναι υποκειμενικά, και δεν μπορεί να οριστεί με ένα ναι η όχι, το σωστό και το λάθος.
    Μάστορα τζάμπα τα 12 χιλιάδες πόστ μου δηλαδή? Επειδή δε βλέπεις εμένα εδώ και μερικούς μήνες νομίζεις οτι δεν είμαι ενεργός?

    Απλά βγήκα στη σύνταξη και είμαι ο κουστουμάτος που κάθεται απο πίσω και κινεί τα νήματα των εβραιομασονιωσιονιστοσατανιστών.

    2 Not allowed! Not allowed!

  3. #183
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Κάποτε που κλείδωνα το "Πάμε για εκλογές" μιλάγατε για φίμωμα του λόγου/λογοκρισία κτλ.
    Αφέθηκε ανοιχτό τελικά
    για να μην χαρακτηριστούμε πιεστικοί (και κυνήγαγα απλά αψιμαχίες
    και έντονες αντιπαραθέσεις
    ), απλά να υπάρχει ελεύθερα, αλλά ήρεμα ... μια πολιτική άποψη.

    Μετά απο χρόνια ανακαλύπτω οτι τελικά είχαμε και συμφέροντα ... απο αυτό το ανοιχτό θέμα.
    Ε Σπύρο ?. Μήπως είχαμε χορηγό ... την πολιτική "ηγεσία" της χώρας ?.




    Προσωπικά δεν μου αρέσει το θέμα (αυτό δεν σημαίνει οτι μπορώ να το σβήσω), απλά είναι
    ωραίο να βλέπεις μετά απο ΧΧ χρόνια ... τι γράφαμε.

    Πέρα απο αυτό δεν μπορείς να μιλάς ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε ενα τεχνολογικό Forum (Ηλεκτρονικά
    σε εμάς) ΜΟΝΟ για
    Ηλεκτρονικά. Είναι κουραστικό και μονότονο ...

    2 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον moutoulos για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    SRF (19-02-18)

  5. #184
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Leo, εδώ και καιρό μας έφαγαν οι χαμουτζήδες. Τζάμπα σε ψηφίσαμε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #185
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Ο ενας σε λεει φασιστα η δημοκρατη αναλογα την περισταση.Ο αλλος βλεπει θεωριες συνομωσιας.
    Δεν υπαρχει σωτηρια.....

    2 Not allowed! Not allowed!

  7. #186
    Μέλος Το avatar του χρήστη SProg
    Όνομα
    Σάββας
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.612

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    12 χιλιάδες πόστ
    Αυτο νομιζω δεν ειναι κριτηριο

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #187
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Φυσικά και είναι, την έχω πιο μεγάλη...

    2 Not allowed! Not allowed!

  9. #188
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MacGyver Εμφάνιση μηνυμάτων
    .........
    Εκ των πραγμάτων, είναι γεγονός οτι ο Λέπουρας είναι ο ποιο ενεργός από όλη την ομάδα. Είναι επίσης γεγονός ότι η διαχείριση δεν είναι κάτι εύκολο, και συνεπώς θα υπάρξουν στην διαχείριση πολλά θετικά, όπως και αρνητικά . Εξάλλου όλα είναι υποκειμενικά, και δεν μπορεί να οριστεί με ένα ναι η όχι, το σωστό και το λάθος.
    αν και πάλι δεν κατάλαβα με βάση το προηγούμενο τη ήθελες να πεις αλλά το γεγονός ότι οι περισσότερες κόντρες έχουν δημιουργηθεί λόγο ότι κάποιο δεν μπορούν να ξεχωρίσουν το ότι αν κοντραριστούμε σε ένα θέμα (πχ πάμε για εκλογές) δεν σημαίνει ότι πρέπει να να βαστάμε δικανο στα επόμενα με το να ψάχνουμε κάπου να του την πούμε.

    προσωπικά τα περισσότερα στην γενική συζήτηση δεν μου αρέσουν και θα ήθελα να κλείσουν και κυρίως το πάμε για εκλογές.
    εκεί είναι η βασική αιτία που οι περισσότεροι έχουν αποκτήσει κόντρες με άλλους και παίζουν κυνηγητό και στα υπόλοιπα θέματα.

    συμφωνώ με αυτό που είπε ο Γρηγόρης και μάλιστα ενώ υπάρχει αυτό για ξεκατίνιασμα δεν χάνουν ευκαιρία να κάνουν πολίτικη και όλα τα υπόλοιπα με την πρώτη ευκαιρία.
    αλλά μόλις κάνεις την παρατήρηση άμεσος φιμώνεις και είσαι κακός.
    έμεινε εκεί μόνο και μόνο για να μην γεμίζουν πολιτικά όλα τα υπόλοιπα θέματα και παρόλα αυτά δεν το καταφέρνουν.
    έγινε το θέμα <<εξαέρωση>> για να πηγαίνουμε εκεί να συζητάμε να λέμε όλα τα άσχετα ώστε να μην ανοίγει καινούργιο θέμα σε κάθε άσχετη με τα ηλεκτρονικά αλλά ακόμα και αυτό δεν καταφέρνει να μην ανοίγονται άσχετα θέματα.

    φυσικά το παρόν θέμα δεν άνοιξε γιατί έχουμε το πάμε για εκλογές ούτε για την εξαέρωση ούτε για την λοταρία ούτε για το howtofixit αλλά γιατί υπάρχει θέμα ηλεκτρολογικά και μάλιστα υπάρχουν και ηλεκτρολόγοι που υπάρχουν και μιλάνε εδώ και το κάναμε φωλιά (βάζω και εμένα μιας και είναι το επάγγελμά μου) και έχουμε το θράσος να μιλάμε και σε άλλα θέματα οι πολύξεροι..

    δηλαδή τη πρέπει?
    να δείχνουμε ο καθένας πόσο μακριά την έχουμε ... την περγαμηνή μας για να έχουμε δικαίωμα να μιλάμε?

    δηλαδή εγώ που επειδή είμαι ηλεκτρολόγος δεν θα έπρεπε να έχω γνώσεις να συντονίζω τα ραδιοερασιτεχνικά ή τα υπόλοιπα θέματα.

    οκ δηλαδή για να μην είμαι παρεξηγήσιμος θα πρέπει να αναφέρω ότι είμαι ηλεκτρολόγος άρα οκ έχω το δικαίωμα να μιλάω στους υπόλοιπους ηλεκτρολόγους
    αλλά είμαι και ραδιοερασιτέχνης άρα ευχαριστώ παιδιά για την αποδοχή που μου επιτρέπετε να τα συντονίζω

    α επειδή κάποτε είχα και ελεύθερο χρόνο τα απογεύματα- βράδια μου ε πήγα και ηλεκτρονικός άρα μου επιτρέπετε να συντονίζω και αυτά? επειδή το πτυχίο γράφει ραδιοφωνία, τηλεόραση και ηλεκτρονικών αυτοματισμών οπότε μου επιτρέπετε να συντονίζω και να υπάρχω και στα τριγύρω θέματα?

    α ξανά ξέχασα και ότι επειδή είχα και λίγο παραπάνω χρόνο ε πήγα ξανά και πήρα ένα ακόμα που λέει τεχνικός υπολογιστών και δικτύων και προγραμματισμό επεξεργαστών μπορώ να συντονίζω και τα υπόλοιπα θέματα?

    έχω και κάτι χόμπι (αν και τα δύο τελευταία πτυχία για χόμπι τα δουλεύω κυρίως εκτός αν πέσουν επάνω στην δουλειά μου και πρέπει να λύσω κάποιο θέμα και μπορώ) με διάφορες πιστοποιήσεις και ευτυχώς που δεν χρειάζεται να τα αναφέρω και αυτά μιας και για καλή μου τύχη δεν χρειάζεται στο παρόν φόρουμ.

    συγνώμη που δεν σας έχω κατάθεση νωρίτερα πόσο μακριά την έχω .... την φλοκάτη με τα κωλόχαρτα βρε ώστε να γίνω αποδεκτός αλλά βλέπετε δεν θεώρησα ότι είναι πρέπων να το παίζω κάποιος ανάμεσα από ανθρώπους που θαμάζω και θεωρώ ότι αυτά που ξέρω μπροστά τους είναι τουλάχιστον αστεία και ας λένε ότι θέλουν τα χαρτιά.


    το μόνο που ζητάω είναι όταν κάποιος έχει ένα πραγματικό κόλλημα με κάποιον και κυρίως με εμένα να μου το λέει ξερά και ευθέως. ας είναι και δημόσια δεν με χαλάει. αν φταίω να ζητήσω και συγνώμη διότι άνθρωπος είμαι μπορεί να κάνω και λάθος. το να το φέρνει γύρο γύρο και να μην μου το λέει άμεσα να να μιλάμε περί ανέμων και υδάτων είναι τουλάχιστον παιδικό.

    έχω πει παλιότερα και το ξαναλέω. όταν προτείνουμε-απαντάμε κάτι κυρίως στα τεχνικά θέματα το να βάζουμε ένα <<ίσως, νομίζω, από όσο ξέρω, κλπ >>δεν είναι έλλειψη γνώσης ή αδυναμία αλά αφήνει και ένα έστω ελάχιστο περιθώριο ότι μπορεί κάτι να μην το είπαμε σωστά ή να μην το εκφράσαμε σωστά ή και μπορεί να μην το ξέραμε σωστά. κακό δεν είναι. θα είχαμε πολύ λιγότερες διαμάχες αν υπήρχε λίγη μετριοφροσύνη από τον καθένα που περιγραφή το πόσο μεγάλη την έχει .... την γνώση του....

    ευχαριστώ και συγνώμη που σας ζάλισα με το ψώνιο μου.

    3 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  10. #189
    Μέλος Το avatar του χρήστη SProg
    Όνομα
    Σάββας
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.612

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    την έχω πιο μεγάλη
    Οι αρχηγοί, αυτοί που είναι επικεφαλής, δίνουν το κακό παράδειγμα στους κατώτερους.
    Συνώνυμα:

    • Ιχθύς έκ τής κεφαλής όζειν άρχεται

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #190
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Σωστός, αλλά εγώ δεν είμαι αρχηγός κανενός, όπως και οι υπόλοιποι συντονιστές, η ακόμη και ο Θανος.

    Μου τι δίνει στο κεφάλι οταν μου λένε "οι συντονιστές πρέπει να είναι ετσι, αλλιώς, εκείνο το άλλο"

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 19 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 9 17 18 19 20 21 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-09, 19:33
  2. Πως μάθατε για το hlektronika.gr?
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-07, 01:05
  3. ας κανουμε το site καλυτερο
    By chros26_ in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-05, 11:43
  4. Βοηθεια σε ενα αρχαριο για ενα φωτορυθμικο
    By ZAX in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-04, 19:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας