Σελίδα 23 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 13 21 22 23 24 25 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 221 έως 230 από 283

Θέμα: ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR

  1. #221
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Εγώ αν μπορούσα μέχρι και τοίχους απο πλακέτες θα έφτιαχνα, με επιπλακετίσια ηλεκτρολογική εγκατάσταση
    σχεδιασμένη σε Layout/Rail για να μπερδέψουν τους ηλεκτρολόγους ... που έχουν μάθει για εναμισάρι & δυομισάρι.


    10 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  2. #222
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Συνεχίζω εδώ, προκειμένου το προηγούμενο να μην 'καταντήσει σεντόνι':
    Προσωπική μου πρόταση, προς εσένα, φίλε Τσιμπίδα, κι όποιον καλοπροαίρετο θέλει -όντως- να βοηθήσει, έστω και λίγο, στην αναβάθμιση του forum:
    Παραμείνετε ενεργοί και συμμέτοχοι! Χαλαρώστε από τυχόν μεταξύ σας διαμάχες! (Η ύπαρξη/εξέλιξη του forum (τουλάχιστον σε αυτό εδώ το Θέμα} είναι πάνω από όλους μας! Για τις όποιες μεταξύ μας αψιμαχίες, αντιπάθειες κλπ, έχει ληφθεί μέριμνα, τόσο στο Θέμα για Εξαέρωση, όσο και στο Πάμε για Εκλογές. Μας έχει δοθεί αρκετή 'ανοχή' για 'ξεκατίνιασμα μεταξύ μας' τόσο στο ένα, όσο και στο άλλο.
    Εδώ καλό θα ήταν να κρατήσουμε κάποιο επίπεδο. Ακόμα και αν ο Λέπουρας αρχίσει να με στολίζει με όποια 'όμορφα λόγια' του έρθουν στο μυαλό, εκείνη την ώρα, σε πρώτη φάση, απλούστατα, θα του ζητήσω να μου τεκμηριώσει τα όσα 'ωραία' μου γράφει! Εννοείται, πως, αν δεν 'χτύπησε' κάποια κρίση σχιζοφρένειας εκείνη την ώρα, δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα να μου γράψει: "Γιώργο, εκεί γράφεις π@@@ριές γι' αυτόν τον λόγο, εκεί μας ρεζιλεύεις/βρίζεις όλους μ' αυτόν τον τρόπο, και εκεί γράφεις μα@@@@κίες διότι ...αυτό, αυτό και αυτό! That's all! "

    Ωστόσο, θα πρέπει να γνωρίζουμε όλοι: Τελείως άλλα σημαίνει ο "Σεβασμός" και άλλα ο "Φόβος"!!!!
    Ο Σεβασμός αδέλφια, κερδίζεται, με πολύν ιδρώτα και θυσία! Για να φτάσω στο επίπεδο να με σεβαστεί ο φίλος Τσιμπίδας, οφείλω πρώτα να του δείξω, έμπρακτα, ότι τον σέβομαι εγώ! Διαφορετικά δεν θα έχουμε ούτε δυνατότητα Αλληλοεμπιστοσύνης, ούτε δυνατότητα Συνεργασίας, ούτε τίποτα!!!
    Στη δυνατότητα Αλληλοσεβασμού βρίσκεται, το πρωταρχικό σημείο διαφοράς, του Ανθρώπου από το Κτήνος!
    Σεβαστείτε, προκειμένου να σας Σεβαστούν!
    Αν θα βασιστείτε, στη Βία (με όποια της μορφή), και στον Φόβο, θα είστε πάντα σε ένα καραούλι αναγκαστικά σε ετοιμότητα, για το "Πότε θα σας επιτεθεί ο άλλος, που, στο μεταξύ, έγινε ισχυρότερος!

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #223
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Καλημερίζω τα παιδόπουλα της διαχείρισης, που -και καλά- θέλουν να δείξουν ότι ξενυχτούν για μας
    Κάποιος εδωμέσα, τρίβομαι στη γκλίτσα του τσομπάνη για καν'να ban-άκι

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #224
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Το ρεζουμέ είναι ότι οι άνθρωποι χρειάζονται το καφενείο τους, να πούνε καμιά άσχετη κουβέντα , εξού και η μεγάλη συμμετοχή στα δύο γενικά θέματα, όπως και στο φβ και άλλα παρόμοια.
    Όμως όπως έλεγαν και οι παππούδες μου : Μέτρον άριστον!
    Σύνεση και στα επαγγελματικά και στο καφενείο.

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #225
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MacGyver Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....Όμως όπως έλεγαν και οι παππούδες μου : Μέτρον άριστον!...
    ...Οι 'παπούδες' όλων μας το έλεγαν αυτό!
    Συμφωνούμε απόλυτα! Το Θέμα αυτό δεν είναι για να ξεδώσω, να εκτονωθώ κλπ. Το Θέμα γράφει σαφέστατα και συγκεκριμένα περί ποίων ζητημάτων αναφέρεται!
    Τώρα... Αν θέλω εγώ, και πλακώνομαι εδωμέσα μαζί σου, έχω παραβιάσει τα πάντα, καθώς διαθέτω τη βασική νοημοσύνη, ώστε να κατανοήσω, πως εδωμέσα δεν είναι χώρος για να ξεκατινιαστούμε! Όπως πολύ καλά έγραψες: ...Σύνεση!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #226
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DGeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    3) Να θυμάσαι, ότι είναι τρεις Εθελοντές, οικογενειάρχες, και εργαζόμενοι. Όπως επίσης δεν θυμάμαι να είδα κάπου, ότι κάποιος από αυτούς έχει δηλώσει ΘΕΟΣ!
    E.... Συγνώμη, άγαμος ημίθεος εδώ.

    4 Not allowed! Not allowed!

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον leosedf για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    SRF (19-02-18)

  8. #227
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    E.... Συγνώμη, άγαμος ημίθεος εδώ.
    ξέχασες και μετριόφρον....


    αν και με την πρώτη φευγαλέα ματιά που το διάβασα νόμιζα ότι έλεγε

    άγαρμπος ημίτρελος........... ποιο κοντά στην αλήθεια θα έπεφτε...

    6 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  9. #228
    Banned
    Όνομα
    tsimpidas
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1.028

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DGeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Σεβασμός αδέλφια, κερδίζεται, με πολύν ιδρώτα και θυσία! Για να φτάσω στο επίπεδο να με σεβαστεί ο φίλος Τσιμπίδας, οφείλω πρώτα να του δείξω, έμπρακτα, ότι τον σέβομαι εγώ! Διαφορετικά δεν θα έχουμε ούτε δυνατότητα Αλληλοεμπιστοσύνης, ούτε δυνατότητα Συνεργασίας, ούτε τίποτα!!!ς!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DGeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δύο εναλλακτικές επιλογές: 1) Είτε εγκαταλείπεις και χάνεις τη δουλειά σου (ίσως), είτε 2) Προσπαθείς μεθοδικά, με υπομονή και πραότητα, να αποδείξεις την ορθότητα της ιδέας σου!
    O σεβασμός αποδίδεται πάντα [από έμενα]σε οποίον αξίζει.
    και εσύ Γιώργο αξίζεις.

    Έχεις και τρίτη εναλλακτικη,= Να ανοίξεις δικό σου μαγαζί και να δοκιμάσεις-στεις για το αν εσύ θα ήσουν καλύτερο αφεντικό.
    Αν αποτυχεις θα έχεις εσύ την ευθύνη και κανείς άλλος.
    Αν αποτύχει το αφεντικό σου πολυ πιθανό να πει οτι του φταίγανε οι εργάτες του.

    τι το έχουμε το ελληνικό δαιμόνιο ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #229
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Έχεις και τρίτη εναλλακτικη,= Να ανοίξεις δικό σου μαγαζί και να δοκιμάσεις-στεις για το αν εσύ θα ήσουν καλύτερο αφεντικό....
    Εκεί θα πρέπει να έχεις τα απαραίτητα τουλάχιστον: Κάποιο κεφάλαιο άναρξης, κάποια αρκετή πείρα οργάνωσης του όοποιου μαγαζιού, κλπ.
    Προσωπικά, δεν διστάζω να το δηλώσω/ομολογήσω, έπεσα σε πολλά σφάλματα, υποβαθμίζοντας, μόνος τον ίδιο μου τον εαυτό! Δεν άξιζα πάντα τον σεβασμό που γράφεις, αλλά ακόμα και τώρα υπάρχουν φίλοι-μέλη, για τους οποίοιυς δεν είμαι άξιος σεβασμού! Γι' αυτό, βλέπεις, ότι δεν έχω στρογγυλοκαθίσει στον καναπέ μου, πάνω στις 'δάφνες' υου Σεβασμού!!!!! Σαφώς Όχι!!
    Οφείλω να ξεκαθαρίσω π.χ. στον Παναγιώτη (Panoss), ότι δεν έχω κάτι προσωπικό εναντίον του, ή εναντίον οιουδήποτε εδωμέσα. Οφείλω, να πείσω όσους περισσότερους μπορώ, ότι θα ήθελα μαζί τους τις καλύτερες δυνατόν φιλικές σχέσεις!
    Προσπαθώντας να έρθω στη θέση τους, κατανοώντας τους όσο γίνεται περσσότερο, οφείλω να προσπαθήσω -τουλάχιστον- να κατανοήσω/προβλέψω τις αντιδράσεις τους! Έτσι κερδίζεται ο σεβασμός! ...Με διαρκή επαγρύπνηση!
    Προσωπικά, επίσης έχω -για να μην γράψω απόλυτη- τουλάχιστον την μέγιστη επιστοσύνη προς την Ομάδα Διαχείρισης.
    Τυχαίνει να έχω γνωρίσει από κοντά τόσον τον κ. Κωνσταντίνο (Leosedf), o οποίος 'την έχει δει' "Απόλλων Υπερβόρειος" , όσο και τον αξιοτιμότατο κ. Λέπουρα, τον οποίον πάρα πολύ ευκολα συνειδητοποιείς, ότι: "Είναι καλύτερα να τον Ντύνεις, παρά να τον Ταϊζεις!"
    Ωστόσο, πέρα από καλαμπούρι μου έδειξαν αμέσως, ότι πρόκειται για αξιοπιστότατα άτομα.
    Για τον 3ο της Τρόϊκας, εδώ, δεν έχω άποψη κατά πρόσωπο.
    Βέβαια διαβάζω, ότι ο 'Υπερβόρειος Απόλλων' μάς δηλώνει ευθέως "Άγαμος και Ημίθεος", και διάβασε αμέσως αποκάτω την απάντηση του κ. Λέπουρα... Και σε ρωτώ ποιός από τους δύο έχει 'πάρει περισσότερη κλίση' - ποιός γέρνει περισσότερο;;

    Με τη βία, προφανώς, είναι μάταιη κάθε προσπάθειά μου να σε πείσω!! ....Ωστόσο, αν θέλεις/μπορείς, πίστεψέ με, ότι είναι φοβερά δεκτικοί σε συζητήσεις για ιδέες από οποιονδήποτε. π.χ. εμένα... Αρκεί:
    1) Να τις στηρίζω/βασίζω κάπου... και
    2) Να δείχνω προφανή σεβασμό, προς όλην την προσπάθεια

    Στο τέλος, φίλε μου, προσπάθησε κι εσύ, να βάλεις τον εαυτόν σου στη θέση τους!
    Ακόμα κι αυτός μας ο διάλογος, έστω και λίγο, είναι ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR!

    1 Not allowed! Not allowed!

  11. #230
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Έλα λέγετε τώρα ποιος θέλει να γίνει συντονιστής, απλά και ξεκάθαρα και δημοκρατικά οπως το θέλατε.
    Οποιος θέλει να δηλώσει ενδιαφέρον ας το δηλώσει εδώ να κάνουμε μια λίστα και να δούμε τι θα παίξει. Ίσως κάνουμε και κανένα poll να δούμε οταν έχουμε ονόματα.

    Καλύτερο δεν το θέλατε? Εδώ να σας δω.

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 23 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 13 21 22 23 24 25 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-09, 19:33
  2. Πως μάθατε για το hlektronika.gr?
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-07, 01:05
  3. ας κανουμε το site καλυτερο
    By chros26_ in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-05, 11:43
  4. Βοηθεια σε ενα αρχαριο για ενα φωτορυθμικο
    By ZAX in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-04, 19:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας