Σελίδα 6 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 4 5 6 7 8 16 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 283

Θέμα: ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR

  1. #51
    Μέλος
    Όνομα
    Μάρκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.940

    Προεπιλογή

    Τζάμπα χαλιέστε, αν δεν θέλετε αυτά τα θέματα απλά μην συμμετέχετε. Όσο τροφοδοτείτε με απόψεις αντιπαραθέσεις αυτά τα θέματα τόσο φουντώνουν και τόσο πολλαπλασιάζονται.
    Υπάρχουν αρκετά μέλη που γράφουν και απαντούν μόνο σε μηνύματα ηλεκτρονικού περιεχομένου. Τελευταία ακολουθώ το παράδειγμα τους.

    4 Not allowed! Not allowed!
    Όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει..... RTFM.
    Short instructions: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>> Good Luck!
    https://diyelectronics-gr.blogspot.gr https://www.facebook.com/groups/872041030200567

  2. #52
    Μέλος Το avatar του χρήστη finos
    Όνομα
    Βαγγελης
    Εγγραφή
    Feb 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.774

    Προεπιλογή

    πως να ερθω , είμαι στην ελασσονα λαρισας δεν θα ηταν ευκολο να κατεβω αθηνα για να παραλαβω ένα δωρο . όταν μου ειχες κανει την προσφορα , αυτό ακριβως σου ειπα .
    οσο για το προσωπο εχω αρκετα video στο καναλι μου οπου φαινομαι καθαρα από το drone . τον σταθμο ηταν να τον παρουσιασω με video αλλα δεν προλαβα γιατι ξεκινήσαν τα μαθηματα κι πιστευω ότι πρεπει να τα εχω σε μεγαλύτερη προτεραιότητα
    γιατι επτεπε να γραψω ένα κειμενο τι θα λεω , να αγγάρεψω έναν φίλο μου να χρίζετε την καμερα , να κανω το edit κι μετα να το βαλω στο youtube .
    αυτά


    και μην ξεχνατε ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ HOBBY (που για αλλους είναι βιοποριστικο επάγγελμα ) κι αυτι θα επρεπε να μας κραταει
    ΜΟΝΙΑΣΜΕΝΟΥΣ
    κι να ΜΗΝ εχουμε διαμάχες .

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον finos για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb (05-02-18)

  4. #53
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αχ. Ποια μέρα θα βγάλω την επίμαχη φωτογραφία σου στην φόρα.
    Έχω 2 αν τις έχασες...



    Τέλος πάντων είπε ο άλλος οτι δε θέλει κάτι και πρεπει να τρέξουμε.
    Δεν σου αρέσει έφυγες, σου αρέσει μείνε. Έχω κουραστεί με τις απαιτήσεις του καθενός οπότε θα ασχοληθώ αλλά για πολύ λίγο.

    5 Not allowed! Not allowed!

  5. #54
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Ειχε δεν είχε πηγε και αυτό στο ποιος την έχει πιο μεγαλη...(τη γνώση,τη φορολογικη δήλωση κλπ).

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. #55
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    οοοοορε , πλακα εχετε ! ειπα εγω πουθενα να παραθεσουμε πτυχια η επαγγελματικη ικανοτητα ? θελετε να κανουμε τετοιο πραγμα ? Ε? δεν εχω κανενα προβλημα , και ναι εμεις δεν εχουμε καμια σχεση με τους ηλεκτρολογους εδω μεσα διοτι αν παρουμε ολη την λιστα (αρχικο θεμα) ηλεκτρολογικα και την βαλουμε στο αντιστοιχο φορα τους απλα δεν ! η μονη σχεση που εχουν ηλεκρολογοι εδω ειναι με το σκαψιμο και για να περναν καλωδια και κανα θερμοστατη , το ιδιο και για κατι τελειωμενους προγραμματιστες , κατα τα αλλα λαλιστατοι σε ολα τα θεματα και μαλιστα με υφος ξεχνωντας πως μιλανε στο ηλεκτρονικα ! να πω κι αλλα ??
    εγω μπαινωντας εδω μεσα στην πρωτη σελιδα θα ηθελα να βλεπω το πως θα γινει η επικοινωνια του εκαστοτε μικροελεγκτη με τα περιφερειακα του , αναλογικα ηλεκτρονικα , ηλεκτρονικες κατασκευες , αναλυση , κλπ! .
    και οχι το πως θα αλλαξω την ασφαλεια η το καλωδιο στον ηλεκτρολογικο πινακα η το ρελε στον βιομηχανικο πινακα , απιστευτη ηλεκτρολογικη εγκατασταση , θυροτηλεφωνο νεο , τι καλωδια η καμερα να παρω για το dvr (10 φορες) και αλλα τετοια... και στην τελικη εγω μπορει να θελω να καβγαδισω - διαφωνησω με εναν ηλεκτρονικο - ερασιτεχνη εδω μεσα για κατι που ειπε και αυριο μπορει να κανει και ο ιδιος το αντιθετο , γιατι πεταγεστε σαν ουτσες αναμεσα ενω δεν μπηκατε καν στον κοπο να διαβασετε την εγκυκλοπαιδεια που εχετε μπροστα σας και κοιτατε μονο το εξωφυλλο ?
    θα μου επιτρεψετε να διαφωνησω , εγω δεν συμμεριζομαι απ αυτα που λενε εδω μεσα ηλεκτρολογοι , αντε εκτος απο εναν , δυο γαιδαροι μαλωνανε σε ξενο αχυρωνα

    ελπιζω να μην καταληξει το domain καποια μερα του στυλ hlektrologika.gr

    ερωτησεις ...
    1) μπορει ενας ηλεκτρονικος να διαβασει ηλεκτρολογικο σχεδιο ?
    2) να σηκωσουν το χερι .. ποσοι ηλεκτρολoγοι εδω μεσα υπογραφουν ηλεκτρολογικο σχεδιο !


    καλημερα

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #56
    Μέλος Το avatar του χρήστη GR_KYROS
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    ΧΑΛΚΙΔΑ
    Μηνύματα
    2.462

    Προεπιλογή

    [εγω εχω πρόσωπο, έχω όνομα, έχω κατάστημα, έχω κανάλι που παρουσίαζω τις κατασκευές μου]
    [έχω πτυχίο ΤΕΙ πειραιώς δεν κάνω δουλειές ηλεκτρολόγου ούτε ηλεκτρονικού-απο την δουλειά μου βγάζω όσα δεν βγαζει κανεις εδω μέσα]
    [εγω που εχω προσφέρει περισσότερες απο 30 ολοκληρωμένες κατασκευές και μερικές πρόχειρες βλέπω πως εδω δεν ενδιαφέρονται]

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  012.jpg Εμφανίσεις:  127 Μέγεθος:  43,8 KB

    Η απόλυτη καγκουριά

    4 Not allowed! Not allowed!

  8. #57
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Δημήτρη για να ξεκαθαριστεί, το τη σου αρέσει να βλέπεις στην αρχική σελίδα είναι υποκειμενικό. και εγώ θέλω να βλέπω μια γκομενάρα με ένα κολλητήρι στο χέρι να μου λέει καλημέρα αλλά δεν την βάζουν.
    το θέμα ηλεκτρολογικά υπάρχει τουλάχιστον από τότε που το θυμάμαι εγώ. το έβαλε ο Θάνος όπως αυτός και μόνο μπορεί να φτιάξει και να βάλει κατηγορίες θεμάτων και θέματα εδώ μέσα.

    τώρα το τη θέλεις εσύ και όταν μιλάς με ηλεκτρονικό να μην σε ενοχλεί ο ηλεκτρολόγος και τουμπαλι δεν τα καταλαβαίνω. αν νιώθεις ότι δεν σου αρέσει δεν ζητάς από ένα σαιτ να γίνει στα δικά σου μέτρα σου αλλά πας και φτιάχνεις εσύ ένα δικό σου έτσι όπως το γουστάρεις..
    όπως εσύ άνοιξες αυτό το θέμα να πεις αυτό που για πολλούς μπορεί να είναι π@π@ρι@ αλλά σου επιτρέπετε και το άνοιξες, έτσι και εσύ δεν μπορείς να απαιτείς και να ζητάς τη και το ποιος θα μιλάει που.

    με την ίδια λογική που εσένα σε ενοχλούν οι ηλεκτρολόγοι άλλοι θέλανε να μπει συνδρομή και να είναι ΜΟΝΟ για επαγγελματίες κλειστώ για να μην τους παίρνει την δουλειά και τις γνώσεις ο μικρός ο ερασιτέχνης ο περαστικός που διάβασε μια βλάβη και το έφτιαξε μόνος.

    και τέλος το ότι εσύ αυτή την στιγμή ξεκίνησες ένα θέμα, που κάνει τον εαυτό σου να φαίνεται αντιμέτωπος με σχεδόν το μισό φόρουμ, είσαι ο καλός που θέλει το καλό του φόρουμ, ή είσαι ένας από αυτούς που κατηγορείς ότι διώχνουν κόσμο?

    5 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  9. #58
    Μέλος Το avatar του χρήστη rama
    Όνομα
    Αγγελος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.069

    Προεπιλογή

    Η σχέση του ηλεκτρολόγου με τον ηλεκτρονικό είναι ανάλογη με τη σχέση του έμπορου κρεάτων με τον chef ενός εστιατορίου. Ο ένας χρεάζεται τον άλλο, ως πελάτη και ως ποιοτικό προμηθευτή.
    Δε νομίζω κανείς ηλεκτρονικός που σέβεται τον εαυτό του να μην έχει φροντίσει τα ηλεκτρολογικά του σπιτιού / μαγαζιού του να είναι σε σωστή κατάσταση, και να μην μπορεί να κάνει μία απλή επέμβαση στον πίνακα αν χρειαστεί. Και κανείς ηλεκτρολόγος να μην μπορεί να κάνει μία μικρή ηλεκτρονική κατασκευή αν του χρειαστεί.
    Νομίζω είναι κέρδος για το forum να συνυπάρχουν οι δύο ειδικότητες και να συνεισφέρουν τις γνώσεις τους. Κέρδος και για τους δύο.

    5 Not allowed! Not allowed!
    The Ramans do everything in threes...
    Arthur C. Clarke

  10. #59
    Μέλος Το avatar του χρήστη SProg
    Όνομα
    Σάββας
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.612

    Προεπιλογή

    Εγω ειμα Αυτοματιστης.Να κανω Logout; Δεν ειμαι σε καποια απο τις παραπανω κατηγοριες.

    3 Not allowed! Not allowed!

  11. #60
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Μηνύματα
    372

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημήτρη για να ξεκαθαριστεί, το τη σου αρέσει να βλέπεις στην αρχική σελίδα είναι υποκειμενικό. και εγώ θέλω να βλέπω μια γκομενάρα με ένα κολλητήρι στο χέρι να μου λέει καλημέρα αλλά δεν την βάζουν.
    Εγώ πάλι Γιάννη θα ήθελα να βλέπω μια γκομενάρα να έχει το πιστόλι θερμού αέρα από ένα σταθμό αποκόλλησης στο χέρι αλλά επίσης δεν την βάζουν!

    Σοβαρεύομαι λοιπόν και προτείνω το φόρουμ να παραμείνει ως έχει.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 6 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 4 5 6 7 8 16 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-09, 20:33
  2. Πως μάθατε για το hlektronika.gr?
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-07, 02:05
  3. ας κανουμε το site καλυτερο
    By chros26_ in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-05, 12:43
  4. Βοηθεια σε ενα αρχαριο για ενα φωτορυθμικο
    By ZAX in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-04, 20:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας