Σελίδα 15 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 5 13 14 15 16 17 25 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 141 έως 150 από 283

Θέμα: ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR

  1. #141
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    btw το τελευταίο μύνημα στον lepoura ηταν την παρασκευή που του έλεγα για μια γκόμενα. στο σκαιπ.

    2 Not allowed! Not allowed!

  2. #142
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από electron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω και γω την ταπεινή μου άποψη ως ένα από τα πρώτα μέλη εδώ μέσα; Πάντα θα υπάρχουν διαφωνίες, τσακωμοί και πάσης λογής επεισόδια. Καλώς ή κακώς ένα forum, αποτελεί κι αυτό μια μικρογραφία της κοινωνίας μας. Παρόλα αυτά, από το 2003 που παρακολουθώ αυτό το διαδικτυακό μέρος, έχω λάβει και έχω δώσει αρκετά και συνεχίζω να το κάνω όποτε και όπως μπορώ. Σταματήστε λοιπόν τις όποιες μικρότητες και εκτιμήστε ότι αυτό το site είναι το παλιότερο και μοναδικό στο είδος του με μια τεράστια βάση δεδομένων, που οποιοδήποτε άλλο αν υπάρχει είναι πολλά χιλιόμετρα πίσω.
    Α ρε Γιάννη μου λειψες, παλιά ήμασταν εγώ εσυ ο ο θανάσης και ο gsmaster.
    Φετος το φόρουμ έγινε 15 χρονών.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #143
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    1) Γενικότερα: Το κρασί, στο μέτρο του, αυξάνει και τη νοητική διαύγεια! Επάνω ακριβώς σε αυτό στηρίχτηκαν όλα τα Αρχαία μας Συμπόσια! Άρα, στο μέτρο του, συμβαίνει κάθε άλλο από το γεγονός, ότι "μειώνει το αποτέλεσμα".

    2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Δεν χρειάζεται να το τραβάμε άλλο, ειπώθηκαν αρκετές αλήθειες [και ψέματα] και το νόημα το πιάσατε-πιάσαμε όλοι....
    Αυτό είναι/αποτελεί καθαρά δική σου άποψη. Επειδή είμαι, μάλλον, λίγο βραδύνους, προσωπικά δεν θεωρώ, ότι έπιασα το νόημα! Ίσως δεν έχεις την απαραίτητη υπομονή, ώστε να μου το εξηγήσεις;...

    3)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...στο χέρι σας είναι να κάνετε τις σωστές κινήσεις, για την αλλαγη της εικόνας σιγά-σιγά....
    Σε αυτόν τον πληθυντικό, περιλαμβάνεις, ίσως, κι εμένα, που δεν έχω πιάσει το νόημα; Αλλά ακόμα κι αν το είχα πιάσει, τι περιθώρια έχει το δικό μου το χέρι, ώστε να κάνω τις τις σωστές κινήσεις; Φοβάμαι, ότι κάπου-κάπου ισοπεδώνεις καταστάσεις και μέλη.

    4)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Εγώ δεν θα ασχοληθώ άλλο...
    Αν αυτό είναι, καθαρά, δική σου επιλογή-επιθυμία, είναι -ταυτόχρονα- και απολύτως σεβαστή!
    Ωστόσο, αν είναι αποτέλεσμα, κάποιας παρεξήγησης με οποιονδήποτε άλλον φίλο-μέλοςμ θα πρότεινα τότε (αν θέλεις κι εσύ βέβαια) να εξαντλήσεις κάθε προσπάθεια επίλυσης (αυτής της παρεξήγησης), πριν από την δική σου ουσιαστική αποχώρηση. Έχε κατά νου, ότι σε μιάν ομάδα είναι απαραίτητα όλα της τα μέλη, εφ'όσον είναι χρήσιμα.... Ακόμα και τα υποτιθέμενα χ-κατηγορίας όπως εγώ! Φαντάσου, π.χ. τον εαυτό σου χωρίς το τελευταίο δαχτυλάκι από κάθε πόδι σου. Δεν μπορείς να διανοηθείς πόση δυσκολία θα είχες στο βάδισμά σου!!!! Άρα μην υποτιμάς την όποια συμβολή από την άποψή που καταθέτει ο καθένας μας (κι εσύ μαζί -εννοείται) για το παρόν θέμα.

    5)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...θα πρωτινό (μάλλον εννοείς "θα προτείνω", φαντάζομαι... Άν δεν κάναμε λάθη δεν θα ήμασταν άνθρωποι, υποθέτω επίσης.... )μόνο να σβηστεί το παρόν θέμα μετά από καμια εβδομαδα,, και το πάμε εκλογές μετά από μια ώρα [το πολυ]...
    Χωρίς να αμφισβητώ, εκ προοιμίου, αυτές τις προτάσεις σου, θα ήθελα, αν θέλεις/μπορείς να τις υποστήριζες, τεκμηριώνοντάς τες.

    6)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...διαφορετικά να μεταφερθεί στο how to fixit και να συνεχίσετε το ίδιο βιολί και μυαλά.
    Μέχρι το τέλος της πρώτης υπογράμμισης δείχνει να αστειεύεσαι (δικαίωμα του καθενός μας, σε κάθε forum! )!!
    Ωστόσο, στην πράσινη υπογράμμιση, και ειδικά στην κατάληξη, διαισθάνομαι ειρωνεία, ή μήπως είναι η ιδέα μου;;; Η ειρωνεία είναι μορφή βίας!
    Οπότε σκέψου: Αν ειρωνεύεσαι, μήπως θα ήθελες να επιβάλεις κάτι (κάποιαν ιδέα σου, ίσως) διά της βίας;;;;;;

    Το γεγονός ότι προτείνω ακόμα και την τελειότερη ιδέα σε κάποια ομάδα, ή σε forum όπως εδώ, δεν σημαίνει αυτομάτως ότι θα γίνει αποδεκτή, και ακόμα περισσότερο, ότι θα εφαρμοστεί και γρήγορα!!
    α) Η ιδιότητα "η τελειότερη" της ιδέας μου μπορεί να είναι καθαρά δική μου, χωρίς να έχω υπολογίσει ένα πλήθος παράγοντες, σταθμητούς, ή (και κάποιους) αστάθμητους! Τότε θα είναι μάλλον Λογικότατα Επόμενο, η ιδέα μου να μην γίνει αποδεκτή!

    β) Έστω, λοιπόν, έχω υπολογίσει τους προαναφερθέντες παράγοντες, κι η ιδέα μου έχει όλες τις προδιαγραφές προς το: Τέλεια!
    Την έχω υποστηρίξει, την έχω τεκμηριώσει σωστά προς τους συνδιαλεγόμενούς μου, ή απλώς τους θεωρώ υποχρεωμένους (ακόμα και με επιβολή βίας/ειρωνείας) να με κατανοήσουν, και να με αποδεχτούν;;

    Μακρυγόρησα ιδιαίτερα!!! Το γνωρίζω και ζητώ συγγνώμη απ' όλους!
    Όμως ο σκοπός μου είναι τόσον η παραμονή ανοιχτού του παρόντος θέματος, όσο και η χρησιμότατη (το εννοώ) συμβολή του φίλου μέλους tsimpidas σε αυτό!

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #144
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σε καλά. Έχω ακόμα αντοχές. Όταν βαρεθώ θα βρω κάποιον άλλον να προτείνω για διαχειριστή να βάλουμε και να πάρει το βαφτισμα.



    Αυτό, προληπτικά από εμένα, για να φεύγουν διάφορες 'πονηρές' ιδέες, τόσο δικές σου, όσο και των άλλων δύο "αγγέλων".....

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #145
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ρε Γιάννη μου λειψες, παλιά ήμασταν εγώ εσυ ο ο θανάσης και ο gsmaster.
    Φετος το φόρουμ έγινε 15 χρονών.
    Ωραία χρόνια τότε Κωνσταντίνε. Όταν ακόμα ψάχναμε και φτιάχναμε κυκλώματα που πλέον δεν βρίσκεις τόσο εύκολα στο διαδίκτυο, τότε που τα pic ήταν η απαρχή για τις κατασκευές που βλέπουμε σήμερα με τους νεώτερους μΕ, τότε που το Ηλεκτρονικά όπως λες ήταν μια μικρή παρέα.
    Πέρασαν 15 χρόνια!!!!! Γεράσαμε.....

    0 Not allowed! Not allowed!
    tech-no-logical world

  6. #146
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Σε ένα φόρουμ iot ρωτούσε κάποιος αν θα υποστηρίξουν και pic και έλεγε ενας απο αυτούς "ειναι σπάνιοι και δε χρησιμοποιούνται πολύ"
    ΓΙΔΙ, ΝΤΟΥΒΑΡΙ, κανένα 12χρονο που έπιασε χτες ESP8266 τι περιμένεις, φτιάχνουν ενα δήθεν open source πράμα και περιμένουν οι άλλοι να παράξουν κώδικα δωρεάν φυσικά ενώ αυτοί χρεώνουν 500 το μήνα μόνο και μόνο για να κάνεις build την εφαρμογή. Αυτά είναι δουλειές.
    Άλλαξαν τα πράγματα.
    pic και πάλι pic.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #147
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη gsmaster
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Aug 2003
    Περιοχή
    Γιάννενα
    Μηνύματα
    4.444

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ρε Γιάννη μου λειψες, παλιά ήμασταν εγώ εσυ ο ο θανάσης και ο gsmaster.
    Φετος το φόρουμ έγινε 15 χρονών.
    Α στα διάλα με συγκίνησες μεσημεριάτικα μπααα......

    1 Not allowed! Not allowed!
    Πριν γράψετε ένα νέο θέμα στο φόρουμ, ψάξτε ->εδώ<-, κάτι θα βρείτε που δεν ξέρατε.

  8. #148
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ρε Γιάννη μου λειψες, παλιά ήμασταν εγώ εσυ ο ο θανάσης και ο gsmaster.
    Φετος το φόρουμ έγινε 15 χρονών.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gsmaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α στα διάλα με συγκίνησες μεσημεριάτικα μπααα......
    τη έγινε. τα ΚΑΠΗ θυμηθήκατε τα παλιά? γιαυτό βάλατε έμενα? να μου λέτε τη κάνατε στα νιάτα σας?

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  9. #149
    Μέλος Το avatar του χρήστη SProg
    Όνομα
    Σάββας
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.612

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    pic και πάλι pic.
    Και 8051 δουλευουν ακομα πολλες εταιτειες που εχουν ενα ετοιμο προιον και δεν θελουν αλλαγες, δε σημαινει κατι. Για τα σημερινα δεδομενα οι τοτε PIC ειναι αστειοι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #150
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Ο 8051 δεν έχει δικαιώματα και υπάρχει ακόμα σε πολλές καινούριες υλοποιήσεις και σε system on chip

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 15 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 5 13 14 15 16 17 25 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-09, 19:33
  2. Πως μάθατε για το hlektronika.gr?
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-07, 01:05
  3. ας κανουμε το site καλυτερο
    By chros26_ in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-05, 11:43
  4. Βοηθεια σε ενα αρχαριο για ενα φωτορυθμικο
    By ZAX in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-04, 19:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας