Σελίδα 14 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 4 12 13 14 15 16 24 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 131 έως 140 από 283

Θέμα: ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR

  1. #131
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Βρε παιδιά έλεος ...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από betacord85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... φτιαχνει π.χ ο γιωργος μια κατασκευη που εχει φαει κανα 6μηνο με το σχεδιασμο και την υλοποιηση της...
    την ποσταρει εδω και καπακι πεφτουν ολοι σαν τα κορακια να ζητησουν σχεδια και πως τα εκανες και πως δουλευει
    και και και...φυσικα ο γιωργος δεν εδωσε το σχεδιο σωστο αλλα με λιγα λαθη ετσι ωστε να σας βαλει σε λιγο πεδεμα...

    Τότε Μπάμπη ο ... πχ Γιώργος να πάει να συνουσιασθεί. Γιατί τέτοιο βίτσιο ?. Τα σχέδια ανήκουν στον δημιουργό
    της κατασκευής. Είναι απλά τα πράγματα. Δεν θέλεις ?, δεν τα δίνεις !. Είναι δικαίωμα του να τα δώσει ή οχι. Δεν
    χρειάζεται να σκούζει κάποιος. Ούτε θα τον πίεζε κάποιο άλλο μέλος να τα δώσει, γιατί αλλιώς θα του κάνει μήνυση.
    Αλλά να δίνει με εσκεμμένα λάθη ?.

    Οι "ολοκληρωμένες κατασκευές" απαιτούν σχέδια και παρουσίαση της κατασκευής. Αν έχει σκοπό να μην τα δώσει,
    δεν postάρει
    την κατασκευή του στο "ολοκληρωμένες κατασκευές" αλλά στο "πρόχειρες", που δεν απαιτείται τίποτα.
    Το να δώσει κάποιος ψεύτικα σχέδια, και οχι απο λάθος, αλλά εσκεμμένα, δυστυχώς δεν έχει θέση εδώ. Δεν μπορεί
    να έχουμε μόνο απαιτήσεις, υπάρχουν και οι υποχρεώσεις.

    Αυτό το "μου αρέσει το μαμήσι, αλλά θέλω να είμαι παρθένα" ... ποτέ δεν το κατάλαβα. Και αναφέρομαι βέβαια στην
    "πίεση" που νοιώθει κάποιος για τα Gerber που δεν θέλει να τα δώσει, αλλά παράλληλα να έχει και την κατασκευή
    στις
    "ολοκληρωμένες κατασκευές".

    Υπόδειξε μου κάποιον που θέλει Gerber και τα απαιτεί με άσχημο λεκτικό τρόπο απο το άλλο μέλος (που δεν τα δίνει),
    να φάει μόνιμη αποβολή απο το Forum.


    Μέρα που είναι αύριο ... μήπως να αγαπηθούμε λίγο ?. Εντάξει μην ερωτευτούμε μεταξύ μας ... πάει αλλού το θέμα.


    5 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  2. #132
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    Βρε παιδιά έλεος ...
    δεν υπαρχει ελεος εδω , υπαρχει το σωστο λαθος και το ολα εδω πληρωνονται

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #133
    Μέλος Το avatar του χρήστη betacord85
    Όνομα
    μπαμπης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    2.057

    Προεπιλογή

    μιας και αυριο ειναι ημερα αγαπης θα σας βγαλω εξω για παστα στον πραπα <3 <3 <3 ευπροσδεκτοι ολοι οι ηλεκτρολογοι της αττικης...

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #134
    Μέλος Το avatar του χρήστη p.gabr
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Aχαρναί
    Μηνύματα
    3.867

    Προεπιλογή

    Αγαπητοι κύριοι δεν φταίνε οι ηλεκτρολόγοι ούτε οι μπετατζηδες, οι περισσότερες φασαρίες έχουν γίνει για τα πολιτικά Το nο1 θέμα ειναι το "παμε εκλογές " !!!!!
    Μισές ολόκληρες στραβές κουτσες είναι όλα κατασκευές και την περισσότερη συζήτηση την έχουν δώσει κούτες ερωτήσεις και κατασκευές.

    Τι προτείνω εγώ ; Το για καλύτερα ηλεκτρονικά , ας μας φταίνε οι άλλοι.

    2 Not allowed! Not allowed!

  5. #135
    Banned
    Όνομα
    tsimpidas
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1.028

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις αλλά να σε πληροφορήσω οτι και εγώ ειμαι ανορθόγραφος , τη προηγούμενη βδομάδα χρειάστηκε να γράψω μια μινι τεχνική έκθεση για κάτι πολύ σοβαρό, επίσης χρειάστηκε να φτιάξω τεχνικό φάκελο για δημόσια υπηρεσία που τον διάβασαν 10 άνθρωποι μιας επιτροπής.
    Να ξέρεις οτι μονο καλό κάνει να κάνουμε παρατήρηση στο φινο, γιατί εγώ βλέπω οτι θέλει να γινει μηχανικός, πρέπει να του μεταφέρουμε τις εμπειρίες μας και να τον συμβολεύουμε.
    Συνέχεια του λέω οτι πρέπει να ξέρει τα βασικά μαθηματικά και πρέπει να μάθει να γράφει με κειμενογράφο αν δεν θέλει να γινει ο μάστορας της γειτονιάς.
    Το να του λέμε φίνο γράφε οπως γράφεις, μην διαβάζεις τα μαθήματα , μονο κακό κάνουμε γιατι δεν θα μπορέσει να γινει μηχανικος,
    προφανώς δεν το καταλαβαίνει λόγω ηλικίας , αλλά οι μεγαλύτεροι καλά κάνουν και του κάνουν παρατήρηση.
    Πάντως αναγκάστηκε να συμμορφωθεί ως ένα βαθμό και σιγουρα για αυτόν ηταν ενα βήμα προς τα εμπρός

    αυτή είναι μια σωστή απάντηση. Ευχαριστω.

    Για αυτό ρώτησα τον λεπουρα τι θα έκανα αν ημουν στην θέση του ή τι θα έκανα αν ημουν ο Λεπουρας.

    το καλό είναι οτι μπορεί από μόνοι τους να κάνουν λάθη αλλά ευτυχώς όταν μιλάνε μεταξύ τους
    καταλήγουν συνήθως στην σωστή κίνηση, και τα πμ των διαχειριστών σίγουρα πήραν φωτιά αυτές τις μέρες.

    και τελικά άφησαν την αμυντική στάση και σκευτηκαν ότι ίσως βγει και κάτι καλό από αυτή την συζήτηση, για όλους.

    Ναι Λεπουρα και υπολυποι,, αν δεν μας ενδιέφερε το παρόν Φόρουμ θα λέγαμε οτι όλα πάνε καλά
    ή δεν θα ασχολουμαστε καθόλου αν το είχαμε γραμμένο στο Κάιρο το φόρουμ.

    Δεν χρειάζεται να το τραβάμε άλλο, ειπώθηκαν αρκετές αλήθειες [και ψέματα] και το νόημα το πιάσατε-πιάσαμε όλοι.

    στο χέρι σας είναι να κάνετε τις σωστές κινήσεις, για την αλλαγη της εικόνας σιγά-σιγά.

    Εγώ δεν θα ασχοληθώ άλλο,, θα πρωτινό μόνο να σβηστεί το παρόν θέμα μετά από καμια εβδομαδα,, και το πάμε εκλογές
    μετά από μια ώρα [το πολυ]


    διαφορετικά να μεταφερθεί στο how to fixit και να συνεχίσετε το ίδιο βιολί και μυαλά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #136
    Μέλος
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    35

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p.gabr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητοι κύριοι δεν φταίνε οι ηλεκτρολόγοι ούτε οι μπετατζηδες, οι περισσότερες φασαρίες έχουν γίνει για τα πολιτικά Το nο1 θέμα ειναι το "παμε εκλογές " !!!!!
    Μισές ολόκληρες στραβές κουτσες είναι όλα κατασκευές και την περισσότερη συζήτηση την έχουν δώσει κούτες ερωτήσεις και κατασκευές.

    Τι προτείνω εγώ ; Το για καλύτερα ηλεκτρονικά , ας μας φταίνε οι άλλοι.
    Συμγωνώ απολύτως!
    Τα πολιτικά ΔΕΝ θα έπρεπε να έχουν καμία θέση εδω μέσα!

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #137
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Μετά θα ανοίγετε θέμα "γιατί υπάρχει λογοκρισία, γιατί δεν έχουμε θέμα πολιτικό, γιατί αυτό γιατί εκείνο" και λοιπές πίπες. Τα χουμε δει 100 φορές βαράει loop το σύστημα.


    lepouras τι έγινε φύγαν απο μένα και ήρθαν σε σένα? Καλορίζικοι..

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #138
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτή είναι μια σωστή απάντηση. Ευχαριστω.

    Για αυτό ρώτησα τον λεπουρα τι θα έκανα αν ημουν στην θέση του ή τι θα έκανα αν ημουν ο Λεπουρας.

    το καλό είναι οτι μπορεί από μόνοι τους να κάνουν λάθη αλλά ευτυχώς όταν μιλάνε μεταξύ τους
    καταλήγουν συνήθως στην σωστή κίνηση, και τα πμ των διαχειριστών σίγουρα πήραν φωτιά αυτές τις μέρες.

    και τελικά άφησαν την αμυντική στάση και σκευτηκαν ότι ίσως βγει και κάτι καλό από αυτή την συζήτηση, για όλους.

    Ναι Λεπουρα και υπολυποι,, αν δεν μας ενδιέφερε το παρόν Φόρουμ θα λέγαμε οτι όλα πάνε καλά
    ή δεν θα ασχολουμαστε καθόλου αν το είχαμε γραμμένο στο Κάιρο το φόρουμ.

    Δεν χρειάζεται να το τραβάμε άλλο, ειπώθηκαν αρκετές αλήθειες [και ψέματα] και το νόημα το πιάσατε-πιάσαμε όλοι.

    στο χέρι σας είναι να κάνετε τις σωστές κινήσεις, για την αλλαγη της εικόνας σιγά-σιγά.

    Εγώ δεν θα ασχοληθώ άλλο,, θα πρωτινό μόνο να σβηστεί το παρόν θέμα μετά από καμια εβδομαδα,, και το πάμε εκλογές
    μετά από μια ώρα [το πολυ]


    διαφορετικά να μεταφερθεί στο how to fixit και να συνεχίσετε το ίδιο βιολί και μυαλά.
    Έτσι για την ενημέρωσή σου να σου πω ότι δεν έχουμε αλλάξει ούτε ένα πμ μεταξύ μας οι διαχειριστές. Αν χρειαζόταν έχουμε τα τηλέφωνα να μιλήσουμε που ούτε αυτό χρειάστηκε να κάνουμε.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  9. #139
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά θα ανοίγετε θέμα "γιατί υπάρχει λογοκρισία, γιατί δεν έχουμε θέμα πολιτικό, γιατί αυτό γιατί εκείνο" και λοιπές πίπες. Τα χουμε δει 100 φορές βαράει loop το σύστημα.


    lepouras τι έγινε φύγαν απο μένα και ήρθαν σε σένα? Καλορίζικοι..
    Να σε καλά. Έχω ακόμα αντοχές. Όταν βαρεθώ θα βρω κάποιον άλλον να προτείνω για διαχειριστή να βάλουμε και να πάρει το βαφτισμα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  10. #140
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή

    Να πω και γω την ταπεινή μου άποψη ως ένα από τα πρώτα μέλη εδώ μέσα; Πάντα θα υπάρχουν διαφωνίες, τσακωμοί και πάσης λογής επεισόδια. Καλώς ή κακώς ένα forum, αποτελεί κι αυτό μια μικρογραφία της κοινωνίας μας. Παρόλα αυτά, από το 2003 που παρακολουθώ αυτό το διαδικτυακό μέρος, έχω λάβει και έχω δώσει αρκετά και συνεχίζω να το κάνω όποτε και όπως μπορώ. Σταματήστε λοιπόν τις όποιες μικρότητες και εκτιμήστε ότι αυτό το site είναι το παλιότερο και μοναδικό στο είδος του με μια τεράστια βάση δεδομένων, που οποιοδήποτε άλλο αν υπάρχει είναι πολλά χιλιόμετρα πίσω.

    8 Not allowed! Not allowed!
    tech-no-logical world

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον electron για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    DGeorge (14-02-18)

Σελίδα 14 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 4 12 13 14 15 16 24 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-09, 19:33
  2. Πως μάθατε για το hlektronika.gr?
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-07, 01:05
  3. ας κανουμε το site καλυτερο
    By chros26_ in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-05, 11:43
  4. Βοηθεια σε ενα αρχαριο για ενα φωτορυθμικο
    By ZAX in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-04, 19:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας