Σελίδα 13 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 3 11 12 13 14 15 23 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 130 από 283

Θέμα: ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR

  1. #121
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.865

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο Eevblog μιλάει καλά αυστραλέζικα και για κάποιον που μιλάει καλά αγγλικά ο Eevblog είναι βλάχος.

    το οτι μιλάει βλαχοαγγλικα αυτό μειώνει το αποτέλεσμα ?
    Μπορείς να μας δώσεις ένα δείγμα από το γραπτό του λόγο (αναφέρθηκα στο γραπτό λόγο και μόνο) στα βλαχοαγγλικά;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  2. #122
    Μέλος Το avatar του χρήστη Fire Doger
    Όνομα
    Στέφανος
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.519

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρκετές φορές το πρόβλημα δεν είναι στο << τη θέλω να βλέπω >> αλλά στο << τη θέλω να βλέπουν>>......... οπότε τη να σου κάνουν και αυτά τα κακόμοιρα φίλτρα....
    Ε αυτό να μου πεις, εδώ μετράνε την ποιότητα του φόρουμ με τις κατασκευές λες και ήμαστε www.instructables.com (που εκεί έχει και ένα κάρο διαγωνισμούς με σεβαστά δώρα)

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #123
    Μέλος Το avatar του χρήστη betacord85
    Όνομα
    μπαμπης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    2.057

    Προεπιλογή

    καλημερα σε ολους τους συναδελφους ηλεκτρονικους και ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥΣ...καθεστε και τσακωνεστε και βριζεστε μεταξυ σας...γιατι?τα τελευταια 2 χρονια αν δειτε τα θεματα δεν εχει παρουσιαστει σε θεμα του ηλεκτρονικα κατι σοβαρο...αυτο που με ενοχλησε παααααρα πολυ ειναι που καμια 10αρια ατομα με υπονοουμενα πισω απο μια οθονη και ενα πληκτρολογιο βριζουν τους ηλεκτρολογους και ποσους εχουμε στο φορουμ που ειναι ενεργα μελη?2-3 το πολυ...τα πυρα καθε μερα δεχεται ο γιαννης που ειναι ο leader εδω μεσα και μαζευει την καθε μ@λακια που θα γραψετε...και απο πανω τον βριζετε???αληθεια για πειτε μου σε κανονικες συνθηκες σε μια συναντηση οπως καναμε παλια ποσοι θα ειχατε τα @ρχιδι@ να πειτε ολα αυτα καταμουτρα στον γιαννη η σε αλλο μελος???εχετε δει απο κοντα τον γιαννη η τον καθε γιαννη και μιλατε με αυτο το υφος?ξερετε τις δυνατοτητες η τις γνωσεις του πανω στο αντικειμενο του?θα παρακαλεσω θερμα να χαμηλωσετε τους τονους και τα υφακια γιατι οι περισσοτεοι απο εδω μεσα ειναι επαγγελματιες και εχουν επαφες Live και εκτος απο το φορουμ...το αλλο το κουλο και θα κλεισω το μνμ...φτιαχνει π.χ ο γιωργος μια κατασκευη που εχει φαει κανα 6μηνο με το σχεδιασμο και την υλοποιηση της...την ποσταρει εδω και καπακι πεφτουν ολοι σαν τα κορακια να ζητησουν σχεδια και πως τα εκανες και πως δουλευει και και και...φυσικα ο γιωργος δεν εδωσε το σχεδιο σωστο αλλα με λιγα λαθη ετσι ωστε να σας βαλει σε λιγο πεδεμα...με αποτελεσμα να τον βριζετε και οτι την φτιαξατε και οτι δεν δουλευει...ο γιωργος δεν ξαναποσταρε γιατι?γιατι τον πριξατε τον καιμενο...

    1 Not allowed! Not allowed!

  4. #124
    Μέλος Το avatar του χρήστη Fire Doger
    Όνομα
    Στέφανος
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.519

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από betacord85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φτιαχνει π.χ ο γιωργος μια κατασκευη που εχει φαει κανα 6μηνο με το σχεδιασμο και την υλοποιηση της...την ποσταρει εδω και καπακι πεφτουν ολοι σαν τα κορακια να ζητησουν σχεδια και πως τα εκανες και πως δουλευει και και και...φυσικα ο γιωργος δεν εδωσε το σχεδιο σωστο αλλα με λιγα λαθη ετσι ωστε να σας βαλει σε λιγο πεδεμα...με αποτελεσμα να τον βριζετε και οτι την φτιαξατε και οτι δεν δουλευει...ο γιωργος δεν ξαναποσταρε γιατι?γιατι τον πριξατε τον καιμενο...
    καλά τον κάνουν
    τα σχέδια είναι δικά του και τα κάνει ότι θέλει, ας μην τα έδινε, ας τα πουλούσε, ας έδινε τα μισά. Το να δίνει λάθος σχέδια χωρίς να το αναφέρει λέγετε ΚΟΡΟΪΔΙΑ ξεκάθαρα.

    6 Not allowed! Not allowed!

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Fire Doger για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    p270 (13-02-18)

  6. #125
    Μέλος Το avatar του χρήστη RNR
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    608

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα σε όλους.

    Σαν μέλος και εγώ, θα ήθελα να πω την γνώμη μου.
    Αρχικά σεβασμό στους διαχειριστές γιατί όντως κάνουν πολύ δουλειά, μην τα βλέπουμε όλα εύκολα.
    Είναι ένα FORUM το δυνατότερο στην κατηγορία του και πολλά χρόνια, ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα.....για να υπάρχει τόσο καιρό υπάρχει καλή συνταγή που την φτιάχνουμε όλοι εμείς. Αυτό δεν παύει να γράφονται και διάφορα από κάποιους που δεν το παίρνουν σοβαρά αλλά οκ νομίζω αυτο θα υπάρχει πάντα και παντού...

    Εγώ έχω πάρει γνώσεις μέσα από εδώ, πολλές φορές έχω πάρει σημαντική βοήθεια και πολλές φορές έχω δώσει.....έχω δώσει λάθος απάντηση και αμέσως με διόρθωσαν και το δέχτηκα με χαρά γιατί έγινα καλύτερος... μου έχουν δώσει λάθος απαντήσεις ''απλά είπα ευχαριστώ και προχώρησα''

    Με χαλάει και εμένα που κάποιοι το βλέπουν επαγγελματικά μέσα από εδώ αλλά οκ είναι στο χέρι μου εάν θα ακολουθήσω την συμβουλή τους, δεν μπορώ όμως να κρίνω αρνητικά όταν μου δίνουν μία λύση.

    Κόντρες, θα υπάρχουν πάντα ανάμεσα σε ηλεκτρονικούς αλλά και σε ηλεκτρολόγους γιατί είναι χαρακτηριστικό του Έλληνα να τα ξέρει όλα, αλλά και πάλι εμείς οι ίδιοι μπορούμε να απομονώσουμε όσους μας ενοχλούν μην δίνοντας σημασία.

    Δεν θέλω να πλατιάσω γιατί δεν έχω και εγώ άλλο χρόνο, αλλά πραγματικά είμαι ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ που είμαι ΜΕΛΟΣ σε αυτό το FORUM.

    Ευχαριστώ

    5 Not allowed! Not allowed!
    It's Just a Ride!...Enjoy It!

  7. #126
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΜαστροΤζεπέτο
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2013
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.726

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RNR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ένα FORUM το δυνατότερο στην κατηγορία του και πολλά χρόνια, ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα.....για να υπάρχει τόσο καιρό υπάρχει καλή συνταγή που την φτιάχνουμε όλοι εμείς. Αυτό δεν παύει να γράφονται και διάφορα από κάποιους που δεν το παίρνουν σοβαρά αλλά οκ νομίζω αυτο θα υπάρχει πάντα και παντού...

    Εγώ έχω πάρει γνώσεις μέσα από εδώ, πολλές φορές έχω πάρει σημαντική βοήθεια και πολλές φορές έχω δώσει.....έχω δώσει λάθος απάντηση και αμέσως με διόρθωσαν και το δέχτηκα με χαρά γιατί έγινα καλύτερος... μου έχουν δώσει λάθος απαντήσεις ''απλά είπα ευχαριστώ και προχώρησα''

    είμαι ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ που είμαι ΜΕΛΟΣ σε αυτό το FORUM.

    Ευχαριστώ
    Κι εγώ έτσι νιώθω, έχω μάθει πολλά εδώ μέσα, γιαυτό οφείλουμε να το κάνουμε ακόμα καλύτερο !!!!

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #127
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Κάποτε ...Την εποχή του Νώε, ένα PC, με CPU 80386, αρκούσε ως server, σε ένα δίκτυο PC/Users. Τότε, θυμάμαι, οι διαμοιραστές σήματος, τελευταίου και προτελευταίου σταδίου, ήταν κάτι εξαρτήματα με διακοπτάκια, περισσότερο παραπλήσια προς αυτό ενός κοινού ηλεκτρολογικού διακλαδωτήρα, παρά προς αυτό ενός διαμοιραστή πληροφορίας/-ιών.
    Με την εξέλιξη του συνόλου (απαιτήσεις, ανάγκες, δυνατότητες) φτάσαμε σε επίπεδο δικτύου, όπου οι διαμοιραστές σε κάθε στάδιο, είναι πλέον υπολογιστές και οι ίδιοι!
    Ωστόσο, κάποιες συνθήκες δεν άλλαξαν! Στο τελευταίο στάδιο/επίπεδο του δικτύου (επίπεδο user) κανείς, ή έστω ελάχιστες θέσεις, εργαζόντουσαν 24ώρες/24ωρο.
    Την ίδια ώρα όμως, για την περίπτωση εμφάνισης/κάλυψης κάθε όποιας ελάχιστης εξαίρεσης, το όλο δίκτυο, μέχρι το προτελευταίο στάδιο, λειτουργούσε/-εί νυχθημερόν!!!
    Φυσικά αυτό εννοείται από τους Servers, μέχρι και το προτελευταίο στάδιο!
    Στη θέση των Servers, ας βάλει, όποιος θέλει, τους Mods μας.
    Κάποια αιτήματα (requests) θα φτάνουν στην CPU, και θα απορρίπτονται από αυτήν!
    Ο βασικός λόγος απόρριψης ενός αιτήματος από τη CPU, έγκειται στην παραβίαση των κανόνων, οι οποίοι διέπουν κάθε είδους δίκτυο!
    Όσοι βλέπουν την ομοιότητα του forum μας, με κάποιο λογικό δίκτυο υπολογιστών, πολύ πιθανόν να βρίσκει απάντηση στην όποιαν ερώτησή του πριν καν την καταθέσει.
    Μάλλον δεν είναι ανάγκη να προχωρήσω...!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DGeorge : 13-02-18 στις 22:09

  9. #128
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιωργο αν είναι να βάζουμε τα κακώς κείμενα κάτω από το χαλί, θέματα σαν αυτό πρέπει να διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση

    η ιδέα είναι μια και μόνο μια, σεβασμός σε ολα τα μελή και μπαν σε οποίον δεν σέβεται τον χαρακτήρα
    του άλλου.

    Εξου και το παραδειγμα στην αρχη με τον Fino ,, ηρθε το παιδί με όλη την καλή διάθεση και τον κάνατε κορόιδο γιατί ηταν ανορθόγραφος... και το χειρότερο δεν ηταν αυτό, το χειρότερο ηταν ότι
    οι διαχειριστές κάθονταν και σπαγανε πλάκα με ολο το σκοινικο.

    Τι ειμαστε στο φινάλε ? φόρουμ λογοτεχνίας ? άντε γαμηθείτε μαλάκες.

    Και πως καποιος που έχει λίγο ήθος και χαρακτήρα να κάτσει να συνδιαλλαχτεί με κάποιον που τον προσβάλει
    και αυτός που συντονίζει την συζήτηση να γουστάρει τσακωμούς αντί για κατασκευές και τεχνικά θέματα ?
    άπλα φεύγει και μπαίνει μόνο για p.m.

    πως να βρεις ποια κατασκευές όταν όπως είπε και πριν ο άλλος περιμένουν κάποιοι με το δικανο οποίον παρουσιάσει κάτι?


    προς διαχειριστές
    Σας αρέσουν οι κατινιες και τα κουτσομπολιά αντί για κατασκευές και τεχνικά θέματα, για αυτό και κάποιοι φύγαν, για αυτό
    κάποιοι άλλοι έχουν παράπονα, για αυτό τον λόγο ανοίγουν θέματα σαν αυτό,, δεν
    μας φταίνε οι ηλεκτρολόγοι, μας φταίει οτι προσελκυουμε λάθος
    κόσμο και διώχνουμε τον σωστό,

    αντί για ''λέσχη'' ηλεκτρονικών-ηλεκτρολόγων γίναμε μπαράκι της τρουμπας.
    Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις αλλά να σε πληροφορήσω οτι και εγώ ειμαι ανορθόγραφος , τη προηγούμενη βδομάδα χρειάστηκε να γράψω μια μινι τεχνική έκθεση για κάτι πολύ σοβαρό, επίσης χρειάστηκε να φτιάξω τεχνικό φάκελο για δημόσια υπηρεσία που τον διάβασαν 10 άνθρωποι μιας επιτροπής.
    Να ξέρεις οτι μονο καλό κάνει να κάνουμε παρατήρηση στο φινο, γιατί εγώ βλέπω οτι θέλει να γινει μηχανικός, πρέπει να του μεταφέρουμε τις εμπειρίες μας και να τον συμβολεύουμε.
    Συνέχεια του λέω οτι πρέπει να ξέρει τα βασικά μαθηματικά και πρέπει να μάθει να γράφει με κειμενογράφο αν δεν θέλει να γινει ο μάστορας της γειτονιάς.
    Το να του λέμε φίνο γράφε οπως γράφεις, μην διαβάζεις τα μαθήματα , μονο κακό κάνουμε γιατι δεν θα μπορέσει να γινει μηχανικος,
    προφανώς δεν το καταλαβαίνει λόγω ηλικίας , αλλά οι μεγαλύτεροι καλά κάνουν και του κάνουν παρατήρηση.
    Πάντως αναγκάστηκε να συμμορφωθεί ως ένα βαθμό και σιγουρα για αυτόν ηταν ενα βήμα προς τα εμπρός

    1 Not allowed! Not allowed!

  10. #129
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fire Doger Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλά τον κάνουν
    τα σχέδια είναι δικά του και τα κάνει ότι θέλει, ας μην τα έδινε, ας τα πουλούσε, ας έδινε τα μισά. Το να δίνει λάθος σχέδια χωρίς να το αναφέρει λέγετε ΚΟΡΟΪΔΙΑ ξεκάθαρα.
    αυτή την πονηριά δεν τη καταλαβαίνω, ας μην δώσει σχέδια

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #130
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    βλεπω οτι σαν ενα θεμα οπως ειναι αυτο, οπως ειπε και ενα αλλο μελος μεταξυ σοβαρου και αστειου και ειναι λογικο τα " αστεια " να περισευουν εδω μεσα απ τους μπαχαλακηδες που συγνωμη αλλα δεν εχουν καμια σχεση με φορα ηλεκτρονικων ( και εδω θα τους παρει ολους η μπαλα ) τα τελευταια ναυαγια μη αδειουχων ηλεκτρολογων που αν κρινουμε απ αυτα που εχουν ειπωθει εδω μεσα ευτυχως που δεν πηραν αδεια αλλα βρηκαν την φωλιτσα τους εδω ! και θα απαντησω πρωτα σε ενα μηνυμα του Γιαννη τον οποιο δεν τον γνωριζω προσωπικα αλλα και προφανως αναλαμβανει τον σκοπο του μαυρου προβατου !
    Δημήτρη για να ξεκαθαριστεί, το τη σου αρέσει να βλέπεις στην αρχική σελίδα είναι υποκειμενικό. και εγώ θέλω να βλέπω μια γκομενάρα με ένα κολλητήρι στο χέρι να μου λέει καλημέρα αλλά δεν την βάζουν.
    το θέμα ηλεκτρολογικά υπάρχει τουλάχιστον από τότε που το θυμάμαι εγώ. το έβαλε ο Θάνος όπως αυτός και μόνο μπορεί να φτιάξει και να βάλει κατηγορίες θεμάτων και θέματα εδώ μέσα.
    λαθος φιλε και μεγα φαουλ ! το θεμα ειναι αντικειμενικο ! στο ηλεκτρονικα μιλαω ! οχι στον ινσομνια , αν θελεις να βλεπεις γκομεναρες με κολλητηρια πανε στο μπουρδελακομ και βλεπε ολη μερα και οχι μονο με κολλητηρια , σηδεροτροχους , υδραυλικα ψαλιδια , κομπρεσερ κλπ , να σου υπενθυμισω οτι απο τοτε που το θυμασαι εδω μεσα ειχαμε και τις επισκευες ηλεκτρονικων συσκευων ? δεν θα σε σχολιασω τα παρακατω εκτος απο ενα
    και τέλος το ότι εσύ αυτή την στιγμή ξεκίνησες ένα θέμα, που κάνει τον εαυτό σου να φαίνεται αντιμέτωπος με σχεδόν το μισό φόρουμ, είσαι ο καλός που θέλει το καλό του φόρουμ, ή είσαι ένας από αυτούς που κατηγορείς ότι διώχνουν κόσμο?
    ΛΑΘΟΣ ! ειμαι αντιμετωπος με τους μπαχαλακηδες ηλεκτρολογους που εχουν κανει καταληψη στο μισο φορουμ διοτι ενα ολοκληρο φορυμ την κοπανησε εξαιτιας τους ! να μην ακουω μαλακιες ! εαν παρουμε ολη την λιστα με τα ηλεκτρολογικα απο δω και την βαλουμε στο μηχανικος πια θα ειναι η τυχη τις εκει ?
    και να απαντησω και σε μερικα ακομα
    Εγω ειμα Αυτοματιστης.Να κανω Logout; Δεν ειμαι σε καποια απο τις παραπανω κατηγοριες.
    και εγω , αλλα μην στεναχωριεσαι , πανε στην κατηγορια ηλεκτρολογικα παρεα με ολους τους μαχαλακηδες εκει μεσα μιας και την κατηγορια μικροελεγκτες ουτε εσυ ουτε εγω ξερουμε που ειναι η μαλλον πρεπει να ακολουθησουμε το μακριναρι -> κοινοτητα -> συζητηση κυκλωματων -> ψηφιακα κυκλωματα -> μικροελεγκτες ! και για να γελασουμε ακομα περισσοτερο μαντεψε ! υπαρχει και η υποκατηγορια αυτοματισμοι ! το ηξερες ? κατα τα αλλα εγω τα εχω βαλει με το μισο φορα και ειμαι παραξενος !
    Οι ηλεκτρολόγοι γιατί δεν εχουν δικό τους φόρουμ;
    φυσικα και εχουν , πασιγνωστο ειναι , απλα δεν τους παιρνει να τα γραψουν εκει οτι γραφουν εδω , γιατι αν τα γραψουν εκει η απαξιωση η μπαν! , μετα ηρθαν εδω και βρηκαν την χαρα τους ! παραβλεποντας τον γεγονος οτι αρκετοι απο εδω μεσα δεν εχουν χρονο να ασχολουνται με τ χαζομαρες που λενε με αποτελεσμα να αλωνιζουν να τα κανουν μπαχαλο και να ανοιγονται θεματα οπως αυτο εδω και στο τελος να ζητανε και τα ρεστα ! τιπ θεωρουν διαστημικη επιστημη την τοποθετηση ενος διαφυγης ( αντιηλεκτροπληξιακο ) μα ΕΝΑΣ μα κανενας δεν μπηκε στον κοπο σεβομενος το φορα να γραψει εναν απλο οδηγο τοποθετησης ενος τετοιου ρελε ! που υπαρχει σε δικα τους φορα ! εδω θα σε πουν παρε ηλεκτρολογο ! και η μπουρδολογια στα ηλεκτρονικα θεματα .... νεφος !

    και για να τελειωνουμε και να ξεκαθαρισω την θεση μου για ακομα μια φορα , ναι εχω προβλημα με τους ηλεκτρολογους αλλα οχι με ολους , εχω δουλεψει μαζι τους που ο τελευταιος υδραυλικος η και βοσκος μπορει να ειναι καλυτερος ! και να μην μιλησω για αδειουχους που θελουν το 50νταρικο και το φραπεδακι τους και βουαλα η τζιφρα στο σχεδιο ! εγω εδω Θεσσαλονικη ξερω τρεις ! φανταζομαι το τι θα γινετε στην Αθηνα , το θεμα ειναι ποια η σχεση ολων αυτων εδω μεσα που κοκορευονται και δεν χανουν ευκαιρια να πουν οτι το ρευμα σκοτωνει λες και δεν το ξεραμε θεωρωντας μας ηλιθιους ! δεν λενε ομς οτι αν μπουν μεσα σε εναν υποσταθμο παραγωγης ηλεκτρικου που απ το βουητο και μονο θα κανουν το σωβρακο τους καφε ! κατα τα αλλα κανουν και επισκευη ονλινε εκει μεσα και μετα τρεχουν να μας το διατυμπανισουν εδω μεσα λες και εμεις ειμαστε χαζοι ! , τους δειχνεις πινακα που ειναι μπουρδελο , ναι μια χαρα θα σε πει ειναι ! μπουρδελο ξεφτισμενο καλωδιο ειναι οκ ? οκ θα σε πει , ασυρματες επικοινωνιες ? πρωτοι μεσα γνωριζοντας τα παντα ραδιοερασιτεχνες θα στο παιξουν ! βιομηχανια ? εχοντας αλαξει μια πριζα και επειδη διαβασαν το μανουαλ ενος plc διαβασαν και εδω μεσα θα σε πει εγω τα ξερω ! συμπεριφορα ? την υπεροψια των ηλεκτρολογων την συγκρινω μονο με τους μαγειρες , εχει γεμισει ο τοπος ηλεκτρολογους και μαγειρες που πριν καναν διαφορετικη δουλεια , εαν τους πεις οτι το φαγητο ειναι σκατα θα σε πουν ενα σορο μουρδολογια ακομα και ξυλο θα παιξουν μπας και σε κανουν να πιστεψεις οτι τα σκατα νοστιμα ! οποιος θελει ας τα φαει , εγω οχι !


    εγω λοιπον που λετε ως ηλεκτρονικος δεν με ενδιαφερουν τα παραπανω ! με ενδιαφερει ο προγραμματισμος ελεγκτων , τα ψηφιακα - αναλογικα ηλεκτρονικα τις κουβεντες που κανουν οι rfετζιδες εδω , ερωτησεις που κανουν οσοι νιωθουν ηλεκτρονικοι αρχαριοι και μη , παρουσιασεις εργαλειων και και και σχετικα , επιστημονικες αναλυσεις ,ενας ηλεκτρονικος ειναι μονιμως στο διαβαζμα ! δεν εχω προβλημα αν καποιος ηλεκτρονικος χομπιστας η οχι παρουσιασει καποια ηλεκτρονικη κατασκευη εδω ουτε και αν την πουλαει ουτε και απλα αν κανει καποια παρουσιαση , αν δεν το κανει εδω που θα το κανει ? και οποιαδηποτε γενικα κατασκευη !αλλα εδω ειπαμε ... πρωτη πρωτη μουρη επισκευη ηλεκτρολογικου πινακα και συνδεση καλωδιου σε σουκο ! περασμα καλωδιου σε τοιχο και αλλα τετοια

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη street : 13-02-18 στις 23:32

Σελίδα 13 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 3 11 12 13 14 15 23 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-09, 20:33
  2. Πως μάθατε για το hlektronika.gr?
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-07, 02:05
  3. ας κανουμε το site καλυτερο
    By chros26_ in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-05, 12:43
  4. Βοηθεια σε ενα αρχαριο για ενα φωτορυθμικο
    By ZAX in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-04, 20:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας