Σελίδα 17 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 7 15 16 17 18 19 27 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 161 έως 170 από 283

Θέμα: ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR

  1. #161
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonis_p
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    KM18VB
    Μηνύματα
    3.742

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    μάλλον δεν το έχεις καταλάβει καλά.
    έχουμε αυτές που τις κλείνουμε- κλειδώνουμε από εδώ και τους λες να πάνε εκεί. πηγαίνουν εκεί ανοίγουν καινούργιο θέμα αλλά φυσικά κάνουν μια αντιγραφή και επικόλληση του ίδιο θέματος που γράψανε εδώ για να μην τα ξανά γράφουν από την αρχή.. όταν εκεί ανοίξει ένα θέμα (ανεξάρτητα αν το ξεκίνησε εδώ και των στείλαμε εκεί ή έκανε κατευθείαν εκεί εγγραφή και άνοιξε θέμα κλπ κλπ) πάντα έρχεται ένα RSS που αναφέρει τον τίτλο (και μια δύο γραμμές του μηνύματος) και ενημερώνει ότι εκεί άνοιξε καινούργιο θέμα. τέλος. δεν ξανά στέλνει μήνυμα από εκεί και πέρα όσο και να προχωράει η συζήτηση εκεί.
    δεν μεταφέρουμε εμείς τα μηνύματα από εδώ εκεί αλλά το κάνει με αντιγραφή και επικόλληση ο ενδιαφερόμενος που κάνει την ερώτηση.

    έγινε κατανοητό?
    παρόλο που οι αναρτήσεις γίνονται σύμφωνα με τους κανονισμούς;

    7. Σε ερωτήματα τεχνικής φύσεως (Επισκευές) στην κοινότητα, δεν απαντάμε εάν δεν έχουμε κάτι ουσιαστικό να πούμε. Σημασία έχει η ποιότητα και όχι η ποσότητα. Όσοι ζητούν βοήθεια πρέπει να παρέχουν όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες για το πρόβλημα, ώστε να βρεθεί και η σωστή λύση

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #162
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Αντώνη πες τελικά τη δεν κατάλαβες. που είναι η απορία.
    γιατί κάποιες κλειδώνουν?
    γιατί κάποιες ανοίγουν εδώ και πως πάνε εκεί?
    γιατί βλέπεις μήνυμα εδώ που ανοίχτηκε εκεί?
    γιατί διαφωνείς τελικά με κάτι και ψάχνεις μέσα από τους κανονισμούς να βρεις κάτι για να έχεις να λες??

    να σου απαντήσω και στην τελευταία σου.

    τα θέματα με περιεχόμενο επισκευής (μου χάλασε πως να το φτιάξω κλπ κλπ ) πάνε στο εκεί φόρουμ. δεν σημαίνει ότι παραβίασαν κάτι απλά εφόσον έχει παρθεί η απόφαση να πηγαίνουν εκεί οι επισκευές όσες θεωρούμε , καταλαβαίνουμε, ετσι νομίζουμε ότι έχουν αυτό το περιεχόμενο τότε λέμε που να πάνε και κλειδώνουμε το παρόν θέμα.

    ξέρω ότι θα αρχίσεις το αέναο παιχνίδι << και εκείνη γιατί δεν πήγε?>> και <<η άλλη γιατί δεν πήγε?>>

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  3. #163
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΠΑΝ
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    On earth
    Μηνύματα
    98

    Προεπιλογή

    ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR


    Είμαστε μια κοινότητα, μια μικρή κοινωνία, μέρος της υπολοιπης κοινωνίας, με τα ίδια προβλήματα, αδυναμίες παραλήψεις και συνήθιες.
    Θέλουμε να κανουμε καλύτερη την κοινωνία μας;
    Δεν είναι εύκολο διοτι θα σκοντάψουμε στα ίδια μας τα συμφέροντα, μικρή η χώρα μας μικρή και η πίττα που πρεπει να μοιρστεί ισομερώς αλλά καποιοι, με μεγάλα στόματα-ανοιγματα, απαιτουν μεγάλο κομμάτι και καταφέρνουν να το αρπάξουν.
    Τυπικά ο ιστότοπος αναφέρεται στα "Ηλεκτρονικά", ουσιαστικά ελεγχεται απο τους ηλεκτρολογους, τι να γίνει;
    Είναι πολλοι, ακόμα βγάζουν πολλά λεφτά, χαλάλι τους.
    Εμεις οι ηλεκτρονικοί, απο μικροί μαθαμε "στα λίγα", χωρίς επαγγελματικά δικαιώματα, χωρίς αδειες και KW, διότι ετσι φρόντισαν οι μετεμφυλιοπολεμικές κυβερνήσεις και το Τεχνικό επιμελητήριο.
    Πάντα ετσι ηταν η Ελλάδα,
    Δημοκρατική μέν, αλλά βαθειά ταξική και απολυτα ελεγχόμενη απο τις ισχυρές κλικες των επιμελητηρίων, των συντεχνιών, των εργολάβων, των δημοσιογράφων, των ΜΜΕ και των αποστράτων.
    Η Ελλάδα αν και διεξήγαγε αιματηρούς και νικηφόρους πολέμους κατα των άθεων αναρχοληστοκομμονιστοσυμμοριτών,
    ποτέ δεν ειχε πραγματικά ελευθερη καπιταλιστική οικονομία Δυτικού τύπου, κι ας επανελάμβαναν μονοτονα οι "Εθνάρχες" πως,
    ανήκομεν εις την Δύσην!
    Οικονομία Οθωμανικού τύπου, Βαλκανικού τύπου Δημοκρατία, με κουμπαριές, δοσοληψίες κατω απο το τραπέζι, στμένους διαγωνισμούς με αβανταδόρους και κράχτες.
    Οικονομία "Γιουσουρούμ".
    Ισως φταίει και η κακή γειτονιά που ζούμε, εχουμε εχθρούς, πολούς εχθρούς που μας ζηλευουν,
    γιατί είμαστε ωραιοι και απογονοι των αρχαίων Ελλήνων!
    Αλλά βρε παιδιά,
    γιατί δεν μοιάσαμε λιγάκι τους αρχαιους μας προγόνους που ηταν έξυπνοι και καλοί πολιτικοί,
    ήρθε ο κ. Ερντοάν στην Αθήνα κι αντι να τον φιλέψουμε να τον περιποιηθούμε,όπως σωστά έκανε ο κ. Καραμανλής πριν απο χρόνια, του βγάλαμε και γλώσσα για την Αγά Σοφιά.
    Η Αγιά Σοφιά είναι αρμοδιότητα του Πατριάρχη και οχι ενος Πρωθυπουργού που δηλώνει και άθεος.
    Ηρθε το πλήρωμα του χρόνου και ο κ. Ερντοάν...., το κόμμα του κ. Καραμανλή βοηθάει!
    Πριν 2 μέρες χαλούσε ο κοσμος με το σκανδαλο Νovartis αλλά σήμερα,
    γέμισε η τηλεόραση αποστρατους ειδικούς που εγώ αμφιβάλω πολύ αν κρατησαν στη ζωή τους ντουφέκι πολεμικό.
    Εντελώς ξαφνικά, χωρίς εμφανή αιτία και αφορμή,
    κινδυνευει η χώρα,
    Κινδυνεύει η δημοκρατία, τα κυριαρχικά μας δικαιώματα, τα νησιά μας!


    Σίγουρα μόνο ενα πράγμα δεν κινδυνεύει σ αυτή τη χώρα,
    η μιζέρια και η κακή μας νοοτροπία.
    25δις πάνω σε φαρμακευτικες δαπανες.
    25δις πάνω σε εξοπλιστικα γιατι αγοραζαν αχρηστα συστηματα υπερκοστολογημενα
    25δις σε κατασκευαστικα/τεχνικα εργα γιατι χρεωνομασταν το χιλιομετρο 3 φορες πανω απο την Ελβετια.
    Ερχονται ξένες υπηρεσίες και τα καταγγέλουν ενώ Εισαγγελείς παραιτούνται "καταγγέλλοντας πιέσεις και στοχοποιήσεις από κέντρα εξουσίας αλλά και ομάδες με παρακρατικές συμπεριφορές, για τις οποίες υπάρχουν υποψίες πως χειραγωγούνται και λειτουργούν υπό την προστασία και καθοδήγηση κομματικών κέντρων."
    Ποιά κομματικά κέντρα;
    Το FBI είναι κομματικό κέντρο;
    Δεν υπάρχει ελπίδα σωτηρίας για τη χώρα,
    η θα γίνουμε κανονική χώρα ή εξαφανιζόμαστε απο τον χάρτη.


    Χαιρετίσματα πολλά σε ολους τους ηλεκτρολογους και..
    καλές δουλειές.

    2 Not allowed! Not allowed!

  4. #164
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.865

    Προεπιλογή

    Αυτό το ποστ μάλλον ταιριάζει στο 'Πάμε για εκλογές' κι όχι εδώ.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  5. #165
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το ποστ μάλλον ταιριάζει στο 'Πάμε για εκλογές' κι όχι εδώ.
    είσαι τρελός? να το μεταφέρουμε και να μας πούνε ότι κάνουμε ότι θέλουμε?
    να το διαγράψουμε και να μας πούνε ότι φιμώνουμε τις φωνές όσον θέλουν το καλό του ηλεκτρονικά?

    βλέπεις το θέμα είναι τα ηλεκτρολογικά και γιαυτό πιάνουν την πολιτική κομματική κουβέντα όπου να είναι αρκεί να μην γίνετε συζήτηση για ηλεκτρολογικά που χαλάνε την εικόνα και την αρχική σελίδα του φορουμ.
    βλέπεις τα πολιτικά δεν έχουν σαιτ φορουμ μπλοκ και άλλα μέρη να συζητιούνται και τα συζητάμε ακόμα και αν ρωτήσει ο άλλος για ένα λεντ αλλάαααααααααααααα αρκεί να μην γίνετε συζήτηση για ηλεκτρολογικά που έχουν δικό τους φορουμ.

    βλέπεις όποια κίνηση και να κάνω αν είναι ο ένας θα είμαι ο αναρχοκομουνιστής που τον έχω στο μάτι και βρήκα ευκαιρία να τον εκδικηθώ αλλιώς θα είμαι ο τύπος τις εξουσίας που είμαι αυταρχικός και φασίστας γιατί κάνω ότι μου καπνίσει.

    ή και τα δύο.

    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  6. #166
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.865

    Προεπιλογή

    Με λίγα λόγια Λέπουρα, όποιο κι αν είναι το πρόβλημα μας, είναι απλό: εσύ φταίς. ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ !!!
    Εκτός των άλλων ελαττωμάτων σου είσαι ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ!! Πανάθεμά σε!
    Πόσο πιο κάτω πια;

    1 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  7. #167
    Μέλος Το avatar του χρήστη Fire Doger
    Όνομα
    Στέφανος
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.519

    Προεπιλογή

    Εκεί στις συγκεντρώσεις μην τρώτε απ' τις καντίνες, πρέπει να τα ποτίζουν με κάτι...

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #168
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimk
    Όνομα
    dimitris
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    space
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι οι ηλεκτρολογοι τα κανουν ''ολα'' και οι ηλεκτρονικοι ''ηλεκτρονικα''

    1 Not allowed! Not allowed!

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον jimk για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (15-02-18)

  10. #169
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λίγα λόγια Λέπουρα, όποιο κι αν είναι το πρόβλημα μας, είναι απλό: εσύ φταίς. ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ !!!
    Εκτός των άλλων ελαττωμάτων σου είσαι ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ!! Πανάθεμά σε!
    Πόσο πιο κάτω πια;
    δεν φταίει η coco cola εγώ φταίω για όλα.


    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  11. #170
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι οι ηλεκτρολογοι τα κανουν ''ολα'' και οι ηλεκτρονικοι ''ηλεκτρονικα''
    εγώ γιατί έχω καταλάβει το ανάποδο?

    2 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

Σελίδα 17 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 7 15 16 17 18 19 27 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-09, 19:33
  2. Πως μάθατε για το hlektronika.gr?
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-07, 01:05
  3. ας κανουμε το site καλυτερο
    By chros26_ in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-05, 11:43
  4. Βοηθεια σε ενα αρχαριο για ενα φωτορυθμικο
    By ZAX in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-04, 19:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας