Σελίδα 21 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 11 19 20 21 22 23 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 201 έως 210 από 283

Θέμα: ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR

  1. #201
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.616

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MacGyver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερινό: αυτές οι δύο πλακέτες ανήκουν σε ένα άγνωστο ανυψωτικό, σοβαρού κόστους αγοράς, χωρίς κανένα σχέδιο, κάποιας ηλικίας και προφανώς με δυσεύρετα έως ανύπαρκτα υλικά.
    Βρέθηκε στα χέρια μου, χωρίς να πάω στον χώρο και χωρίς να το δω σαν μηχάνημα. Τα μόνα στοιχεία εiναι η τάση λειτουργίας, 48V.
    Εγώ σαν "επισκευαστής", μέσα σε μία ώρα ανάλυσα τα κυκλώματα, έκανα το στατικό έλεγχο, και κατόπιν δυναμικό, προσομοιώνοντας το.
    Βρήκα και το πρόβλημα και κατά 99% είναι έτοιμο.
    Αρχικά γνωρίζω ότι δε σου αρέσει να παραθέτουν γραφόμενα σου αλλά το έκανα για να μη δημιουργηθεί σύγχυση.
    Συγχαρητήρια για την ομολογουμένως γρήγορη επισκευή!

    Ερώτηση: αν ήταν καμένος ο μικροελεγκτής της πλακέτας (ή κάποιο άλλο προγραμματιζόμενο ολοκληρωμένο όπως φαίνεται να είναι αυτό στη δεξιά φώτο πάνω και δεξιά) τι θα έκανες σε αυτή την περίπτωση; Θα μπορούσες να βρεις ανταλλακτικό; Η εταιρεία υποστηρίζει το προϊόν της ακόμη; Θα έψαχνες να βρεις κάποιον σχεδιαστή να σου φτιάξει καινούρια πλακέτα; Το μηχάνημα θα πήγαινε για πέταμα;

    Δε νομίζω να είναι σωστό να υποτιμάμε την ιδιότητα του καθενός (όταν πχ κάποιος σοφτγουεράς θα μπορούσε με τον εξοπλισμό του και τις γνώσεις του να "τραβήξει" το πρόγραμμα από τον μικροελεγκτή και να το περάσει σε έναν καινούριο ή αν κάποιος σχεδιαστής σου συμμάζευε την πλακέτα σε υποδιπλάσιο όγκο, με υπερδιπλάσιες δυνατότητες και αντοχές).

    Από την άλλη πλευρά, δεν είναι σωστό κι ο σχεδιαστής να υποτιμά την ιδιότητα του "επισκευαστή" μιας και η δουλειά συνήθως γίνεται "quick, cheap and dirty" και τις περισσότερες φορές μένουν όλοι ικανοποιημένοι!

    1 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  2. #202
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Δεν το αμφισβητώ. Αμφισβητώ την ευκολία με την οποία χρησιμοποιείται ο όρος.
    Η "πιστοποίηση" συνοδεύεται και από το "δοκιμασμένη και εγγυημένη λύση".

    -Από τους Έλληνες σχεδιαστές που υπήρχαν
    παλαιότερα και ασχολούνταν π.χ με τους τηλεχειρισμούς στα ποτιστικά, υπάρχει κανείς σήμερα για να κάνει support;
    Άσχετο: Αυτοί που έξυναν τα TTL και τα CMOS, μην τυχόν και κλέψουμε την τεχνολογία τους. Λες και δεν μπορούσαμε να βρούμε τι χρησιμοποιούσαν.
    Αργότερα αυτή η μόδα πέρασε και στους Κινέζους, που έβαζαν και βάζουν ένα PAL στη θέση μιας πύλης για να μας κάνουν τη ζωή δύσκολη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nestoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικά γνωρίζω ότι δε σου αρέσει να παραθέτουν γραφόμενα σου αλλά το έκανα για να μη δημιουργηθεί σύγχυση. Μόνο όταν υπάρχει κριτική διάθεση, όπως η βαθμολογία της έκθεσης από τον φιλόλογο.
    Ερώτηση: αν ήταν καμένος ο μικροελεγκτής της πλακέτας (ή κάποιο άλλο προγραμματιζόμενο ολοκληρωμένο όπως φαίνεται να είναι αυτό στη δεξιά φώτο πάνω και δεξιά) τι θα έκανες σε αυτή την περίπτωση;Τίποτα Θα μπορούσες να βρεις ανταλλακτικό; Δύσκολο, έως απίθανο Η εταιρεία υποστηρίζει το προϊόν της ακόμη;Μάλλον όχι, και αν ναί το κόστος θα είναι υπερδιπλάσιο της αξίας όλου του μηχανήματος Θα έψαχνες να βρεις κάποιον σχεδιαστή να σου φτιάξει καινούρια πλακέτα;Όχι. Πιστεύεις ότι υπάρχει κανείς που να μπορεί να το κάνει; Το μηχάνημα θα πήγαινε για πέταμα;Ίσως

    Δε νομίζω να είναι σωστό να υποτιμάμε την ιδιότητα του καθενός (όταν πχ κάποιος σοφτγουεράς θα μπορούσε με τον εξοπλισμό του και τις γνώσεις του να "τραβήξει" το πρόγραμμα από τον μικροελεγκτή και να το περάσει σε έναν καινούριο ή αν κάποιος σχεδιαστής σου συμμάζευε την πλακέτα σε υποδιπλάσιο όγκο, με υπερδιπλάσιες δυνατότητες και αντοχές).Δεν υποτιμώ τίποτα, την επιπόλαιη ευκολία χρήσης της λέξης δεν θέλω να βλέπω. Ο φιλμαν π.χ είναι ένας από τους λίγους που μπορεί να την χρησιμοποιεί. Ο Μούτουλος π.χ την σχεδίαση PCB. Προφανώς θα υπάρχουν και άλλοι που δεν έτυχε να εντοπίσω.
    Ένα γρήγορο παράδειγμα που έβγαλε το ψάξιμο για το "σχεδίαση". Και άλλο ένα. Και αυτό. Και αυτό.

    Γενικά, έχω την αίσθηση ότι μιλάμε για διαφορετικά πράγματα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MacGyver : 17-02-18 στις 00:48

  3. #203
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.616

    Προεπιλογή

    Προσπαθώ να διαβάζω όλα τα posts του φόρουμ οπότε πάνω κάτω έχω μια γενική εικόνα με το τι ασχολείται ο καθένας.

    Δυστυχώς πέρα από military specs hardware, βαριά μηχανήματα, αυτοματισμούς βιομηχανιών κτλ υπάρχει μία τεράστια κατηγορία ηλεκτρονικών, τα λεγόμενα consumer electronics που δεν έχουν σχεδόν καμία σχέση στον σχεδιασμό με τις κατηγορίες που αναφέρθηκαν παραπάνω. Δε μπορείς καν να προσομοιώσεις σε πλακέτα τα κομμάτια του κυκλώματος παρά μόνο σε έτοιμες αναπτυξιακές πλακέτες (όταν πχ ο κεντρικός μικροελεγκτής σου είναι ένα BGA με 148 μπαλάκια). Η κλασική σχεδίαση έχει τους περιορισμούς της σήμερα (υπάρχουν οθόνες, μνήμες πάνω από μερικά KB, αισθητήρια σε SPI bus, ethernet, interrupts, user interfaces, wifi modules κτλ κτλ κτλ) που εκ των πραγμάτων για να "μιλήσει" κάποιος με όλα αυτά θα πρέπει ή να φτιάξει μια πλακέτα/υπολογιστή τύπου "eniac" ή να προσαρμοστεί στις ανάγκες της τεχνολογίας.

    Όσον αφορά στον έλειψη αποριών στο κομμάτι της σχεδίασης είναι επειδή οι περισσότεροι από εμάς είτε βρίσκουμε τη λύση μόνοι μας είτε έχουμε να ρωτήσουμε τόσο εξειδικευμένα πράγματα που δε θα είχε νόημα μια ερώτηση σε φόρουμ ή ακόμη και να μην "μπορούμε" να αποκαλύψουμε λεπτομέρειες για τα project που έχουμε μιας και κυρίως αφορούν εμπορικά προϊόντα.

    Σε καμία περίπτωση δεν υποτιμώ την κλασική σχεδίαση μιας γιατί σου λύνει εύκολα και γρήγορα τα χέρια (πχ debounce σε εισόδους MCU ή χρήση των ταχύτατων πυλών που μπορούν να γλιτώσουν τον προγραμματιστή από κόπο/κώδικα και αξιπιστία της συσκευής).
    Τα κυριότερα προβληματα που αντιμετωπίζουν οι σχεδιαστές είναι κυρίως η έλλειψη χώρου μιας και οι σύγχρονες συσκευές (κινητά, wearables κτλ) έχουν έλλειψη χώρου για να κάνεις ότι θες καθώς επίσης και η ενεργειακή κατανάλωση των συσκευών τους όταν είναι battery powered.

    Από εκεί και πέρα, τα περισσότερα προβλήματα τα έχουν λύσει ήδη οι μεγάλες εταιρείες του χώρου (linear, TI, TDK, panasonic, maxim, microchip κ.α.).

    Όσον αφορά την πλακέτα του μηχανήματος, το πρόβλημα δεν είναι να βρεθεί κάποιος να σχεδιάσει την πλακέτα από την αρχή αλλά να βρεθεί κάποιος να τον πληρώσει για να το κάνει (πχ να ασχοληθούν 2 μηχανικοί, ένας hardware κι ένας software, με αυτή για 6 ή 8 μήνες).

    1 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  4. #204
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    δεν με νοιάζει να δείξω τη δουλειά μου , ούτε ποτέ μίλησα, άλλωστε σε εταιρεία δουλεύω και δεν φτιάχνω πυραύλους ούτε κάτι φοβερό.
    Φυσικά δεν υποτιμώ κανέναν και καμία δουλειά και καμία κατασκευή αλλά εδώ βλέπω οι μισοί λένε για τους άλλους μισούς οτι ειναι "ηλεκτρολογοι" , "άσχετοι", "δεν κάνουν καλές κατασκευές" , εγώ λέω ο καθένας να φτιάξετε ενα δικό σας φορουμ , όπως έκανε ο "κυριάκος" μια άλλη μεγάλη φίρμα .
    εφτιαξε και αυτός φορουμ , ποστάρει μόνος του τώρα και ειναι ευτυχισμένος

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #205
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Αδέλφια, Αδέλφια.... Πάρ' τε όλοι μιά βαθειά ανάσα... Και μετά μια δεύτερη...Έτσι για λίγο χαλάρωμα!
    Από το #193 ως και το #203, ας μου εξηγήσει κάποιος, τη σχέση των αναρτήσεων με το Θέμα-Τίτλο του!
    Έγραψα κι εγώ, εσκεμμένα, κάποια~αρκετά άσχετα! Ωστόσο, ο σκοπός μου ήταν με καθαρό καλαμπούρι να χαλαρώσουν κάποιοι καβγάδες!
    Θα συμφωνήσω με τον Άκη:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....εγώ λέω ο καθένας να φτιάξετε ενα δικό σας φορουμ...... εφτιαξε και αυτός φορουμ , ποστάρει μόνος του τώρα και ειναι ευτυχισμένος
    Με την διευκρίνιση, "όποιος δεν 'πάει' τον άλλο, ή τους άλλους, με κανέναν τρόπο, να κάνει αυτό που προτείνει ο Άκης!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    άλλωστε σε εταιρεία δουλεύω και δεν φτιάχνω πυραύλους ούτε κάτι φοβερό....
    Δεν είσαι πυραυλατζής, δηλαδή; Έπειτα 'το φοβερό' πώς το ορίζεις; Διότι φοβερό ήταν και το 'ροπαλάκι', που κρατούσε ο γνωστός μας Ηρακλέας!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...αλλά εδώ βλέπω οι μισοί λένε για τους άλλους μισούς οτι ειναι "ηλεκτρολογοι" ...
    Προσωπικά, αν με αποκαλέσει κάποιος "ηλεκτρολόγο", το μόνο σίγορο είναι, ότι δεν θα σαλτάρω από την ταράτσα της πολυκατοικίας μου! ...Βρίσκω πολύ "Brutal" τέτοις αυτοκτονίες.!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...εδώ βλέπω οι μισοί λένε για τους άλλους μισούς οτι ειναι ... "άσχετοι"...
    Αν με αποκαλέσει κάποιος "άσχετο", η απάντηση είναι απλούστατη: Εσύ, που είσαι "σχετικός", κάνε το σωστά! Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...εδώ βλέπω οι μισοί λένε για τους άλλους μισούς οτι ..."δεν κάνουν καλές κατασκευές"...
    Η απάντησή μου θα ήταν ακριβώς η ίδια! Εδώ όμως, αν όντως έχει δε τρόπο να κάνει καλύτερη μιά κατασκευή μου, και τη δημοσιεύσει, θα πάρω κι εγώ λίγη Γνώση παραπάνω... Κακό δεν θα μου πέσει!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...ο "κυριάκος" μια άλλη μεγάλη φίρμα ...
    Οφείλω να ομολογήσω άγνοια περί Κυριάκου! Οπότε δεν μπορώ και να εκφέρω οποιαδήποτε άποψη!


    Ωστόσο, ακόμα και σε αυτήν την ανάρτηση του Άκη, δεν βρίσκω και πολύ μεγάλη σχέση με τον Τίτλο: "ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ HLEKTRONIKA.GR".... Άποψή μου βέβαια! Μπορεί άνετα κι αυτή να είναι πέρα ως πέρα λάθος!!!!

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DGeorge : 17-02-18 στις 09:21

  6. #206
    Banned
    Όνομα
    tsimpidas
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1.028

    Προεπιλογή

    δεν παρεμβαίνω στην συζήτηση αλλα
    λόγο του οτι έχουν πέσει πολλοί μεγαλοσχεδιαστες-μεγαλοκατασκευαστες εχω φτιάξει κατι προσοδοφόρο [κατά την γνώμη μου]
    άλλα λόγο του οτι δεν το εχω βγάλει στην αγορά ακόμη θα ηθελα μερικές συμβουλές [μόνο π.μ.] ευχαριστω.


    συνεχίστε, μια χαρά τα πάτε

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #207
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.865

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ λέω ο καθένας να φτιάξετε ενα δικό σας φορουμ , όπως έκανε ο "κυριάκος"
    Υπάρχει φόρουμ που έχει φτιάξει ο Κυριάκος και μας το κρατάτε κρυφό;
    Για να απολαμβάνετε μόνο εσείς;
    Τι μοναχοφάηδες είστε ρε!!! ΔΩΣΤΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΟ ΛΑΟ! Ο ΚΥ-ΡΙΑ-ΚΟΣ ΕΙ-ΝΑΙ ΕΛ-ΛΗ-ΝΙ-ΚΟΣ!


    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panoss : 17-02-18 στις 10:40
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  8. #208
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν παρεμβαίνω στην συζήτηση αλλα
    λόγο του οτι έχουν πέσει πολλοί μεγαλοσχεδιαστες-μεγαλοκατασκευαστες εχω φτιάξει κατι προσοδοφόρο [κατά την γνώμη μου]
    άλλα λόγο του οτι δεν το εχω βγάλει στην αγορά ακόμη θα ηθελα μερικές συμβουλές [μόνο π.μ.] ευχαριστω.
    συνεχίστε, μια χαρά τα πάτε
    Εκτός του ότι, μάλλον παρεμβαίνεις.... Διαισθάνομαι ίσως και μιά ειρωνική χροιά, στην ανάρτηασή σου;;; Δεν θυμάμαι να σε ειρωνεύτηκα!... Αντίθετα θυμάμαι κάποια προσπάθεια υπεράσπισής σου, εκ μέρους μου...
    Θέλεις να μου αποδείξεις, λοιπόν, ότι ματαιοπόνησα; Δικαίωμά σου, απολύτως αναφαίρετο!
    Ο καθένας μας, με τα γραφόμενά του (κι εγώ παρέα), χτίζει την εικόνα του εδωμέσα.... Κι όχι μόνον εδωμέσα! Πάντα αμφισβητήσιμη άποψή μου!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #209
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nestoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφορά την πλακέτα του μηχανήματος, το πρόβλημα δεν είναι να βρεθεί κάποιος να σχεδιάσει την πλακέτα από την αρχή αλλά να βρεθεί κάποιος να τον πληρώσει για να το κάνει (πχ να ασχοληθούν 2 μηχανικοί, ένας hardware κι ένας software, με αυτή για 6 ή 8 μήνες).
    Βρε Νεστορα σωστα τα υπολοιπα και στη γενικη απαντηση συμφωνω, αλλα διαβαζοντας αυτο ειλικρινα συγκινηθηκα ... που εστω για μια στιγμη νομιζα πως τηλεμεταφερθηκα σε καποιο συμπαν που τα πραγματα λειτουργουν με αυτο τον τροπο...
    Στον πραγματικο κοσμο -και γι αυτο λεω συνεχεια πως οι ειδικοτητες αλληλοκαλυπτονται- πας με την ασπρη φορμιτσα σου να βγαλεις το πορισμα οτι οι πλακετες δε φτιαχνονται και πρεπει να γινει modification / αναβαθμιση σε ολοκληρο το συστημα (γ σε μερος του), μετα αφου παρεις το ok του πελατη φορας το τζινακι σου και καθεσαι και φτιαχνεις τα απαραιτητα, ειτε ειναι πλακετα, ειτε plc ειτε συνδυασμος controllers κτλ, μετα φτιαχνεις το software αν χρειαζεται, μετα βαζεις τη μπλε φορμα σου και πας και κανεις ολες τις απαραιτητες καλωδιωσεις (εκει το πολυ πολυ να χεις κανα δευτερο ατομο που θα σου δωσουν απλως για μηχανουργικες δουλειες αν χρειαζεται) και μετα εγκαθιστας αυτα που εφτιαξες, τους κανεις οτι ρυθμισεις, δοκιμες, commissioning χρειαζεται, και παραδιδεις. (και μετα ξαναφορας τα τζινακια σου και πας να παρακαλας καθε βδομαδα να παρεις τα λεφτα σου )
    Τωρα αν αναμεσα στα σταδια που αλλαζεις ρουχα θες να αυτο-ονομαζεσαι τη μια ηλεκτρονικος, την αλλη software-ας. την αλλη ηλεκτρολογος και την αλλη ξερω γω τι αλλο, αυτο ειναι δικο σου θεμα αλλα παραπεμπει σε πολλαπλες προσωπικοτητες και δεν ακουγεται και τοσο καλο
    Περιπου ετσι λειτουργουν τα πραγματα στον αληθινο κοσμο, τουλαχιστο στο χωρο μου. Τωρα αναλογα το μεγεθος του εργου, τις ιδιεταιροτητες, τοπ διαθεσιμο χρονο, κτλ κτλ κτλ φυσικα και μπορει να υπαρχει συνεργασια περισσοτερων ατομων η ακομα κι αυτο που λες περιπου (πχ να σπασεις τη δουλεια βαζοντας καποιον να σου φτιαξει το προγραμμα, καποιον αλλο να σου τραβηξει καλωδια, καποιον αλλο να σου φτιαξει πλακετες κτλ κτλ κτλ ) αλλα αυτος δεν ειναι και τοσο ο γενικος κανονας αλλα οι "περιπτωσεις" (μπορει ολοι να καιγονται να δουλεψει κατι "χθες" αλλα μη ξεχνας πως τα παντα ειναι και ασφαλισμενα, οποτε το "καιγομαστε" μη το μεταφραζεις παντα σε "πηραμε φωτια" αλλα συνηθεστερα σε "μας καιει ο Ηλιος" και ναι μεν παιζει παντα πιεση για γρηγορα/γρηγορα/γρηγορα αλλα απ την αλλη υπαρχει απο πισω και το οικονομικα/οικονομικα/οικονομικα )
    και τιποτα δε γινεται σε 6 και 8 μηνες. Οι περισσοτερες δουλειες ολοκληρωνονται συνηθως σε μερικες ημερες κι αν υπαρχουν πολλες παραμετροι για αποσφαλματωση αυτες εξεταζονται με επαναλαμβανομενο simullation και σε actual συνθηκες (μπορει πχ να παρακολουθησεις τη λειτουργια του για μερικες μερες καθως και να προκαλεσεις καθε πιθανη συνθηκη) και ετσι λειτουργουν και οι Κολοσσοι πανω κατω (φυσικα οχι στο consumer, αλλα εδω δε μιλαμε για κατι τετοιο)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 17-02-18 στις 10:16

  10. #210
    Banned
    Όνομα
    tsimpidas
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1.028

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DGeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    !
    Ναι ημουν λιγο απότομος και ζητω συγνώμη Γιωργο,, συνχωρεσε την παρόρμηση των νιάτων έναντι στην υπομονή των πιο ώριμων.

    άπλα όταν είπα οτι δεν θα συνεχίσω το εννοούσα.

    όχι δεν ειρωνεύομαι στο τελευταίο μήνυμα μου, αλλά ούτε θέλω να συμμετέχω στην παρούσα συζήτηση του πως θα κάνουμε το ηλεκτρονικά καλύτερο,, ειναι ολοφάνερο οτι οι διαχειριστές μας έχουν αφήσει να φτιάξουμε μόνοι μας το ηλεκτρονικά,
    αν αυτό είναι δυνατόν τότε καλή τύχη, τα παράπονα μας τα λέμε για
    να τα ακούμε μεταξύ μας.

    πάντως σε εσένα προσωπικά ημουν λίγο απότομος και συνχωρα με.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 21 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 11 19 20 21 22 23 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-09, 19:33
  2. Πως μάθατε για το hlektronika.gr?
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-07, 01:05
  3. ας κανουμε το site καλυτερο
    By chros26_ in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-05, 11:43
  4. Βοηθεια σε ενα αρχαριο για ενα φωτορυθμικο
    By ZAX in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-04, 19:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας