Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 21

Θέμα: Αίμα Επείγον!

  1. #11
    Μέλος
    Όνομα
    Στράτος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    526

    Προεπιλογή

    Βάλε τα στοιχεία εδώ αν θέλεις. Δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικό, και πρέπει με πμ. Δεν νομίζω ότι πρέπει να το κάνουμε βούκινο αν και ποιος βοήθησε ή ποιος δεν μπορεί να δώσει

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη rama
    Όνομα
    Αγγελος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.069

    Προεπιλογή

    Ανήθικο όμως θεωρώ επίσης να σε παρακαλούν φίλοι/γνωστοί να τους δώσεις κάποιες μονάδες από το απόθεμά σου με την υπόσχεση να το αναπληρώσουν, και να μην το κάνουν. Και να μην έχουν καν την ευαισθησία να γίνουν στη συνέχεια αιμοδότες, έχοντας δεί πόσο κρίσιμος παράγων για να σωθεί ένας άνθρωπος είναι η επάρκεια σε αίμα δωρητών.

    0 Not allowed! Not allowed!
    The Ramans do everything in threes...
    Arthur C. Clarke

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανήθικο όμως θεωρώ επίσης να σε παρακαλούν φίλοι/γνωστοί να τους δώσεις κάποιες μονάδες από το απόθεμά σου με την υπόσχεση να το αναπληρώσουν, και να μην το κάνουν. Και να μην έχουν καν την ευαισθησία να γίνουν στη συνέχεια αιμοδότες.......
    Εδώ, στο υπογραμμισμένο, διαχωρίζω την περίπτωση του όντως ανήθικου (αν μπορούν, να γίνουν αιμοδότες, και απλώς αδιαφορούν), από την περίπτωση της μ@@@κίας, όπου ενώ όντως δεν μπορούν να γίνουν αιμοδότες και να συγκεντρώσουν τις μονάδες, δεν ειδοποιούν σχετικά, ότι θα καθυστερήσουν πολύ (μέχρι και τελείως) στη συγκέντρωση/επιστροφή τους, ώστε και εσύ (που εξυπηρέτησες την κατάσταση) να γνωρίζεις έγκαιρα τι μπορείς να κάνεις!

    Να σας πω όμως κάτι... Προσωπικά, από τότε που έδινα με την κάνουλα, είχα μια περίεργη αίσθηση πως δεν θα μου χρειαστεί... Όσο απόθεμα κι αν μάζευα! Παντρεύτηκα, έκανα δυό γιούς, χώρισα, και δόξα τω Θεώ μέχρι τώρα τουλάχιστον δεν είχε χρειαστεί αίμα για μένα. Καθώς η επιληψία, και η επακόλουθη διακοπή αιμοδοσίας μου, διαγνώστηκε προ 7ετίας, μου είχαν πει ότι θα ακυρωνόταν μετά από κάποια χρόνια το αποθεματικό μου. Μ@@κία, ΞεΜ@@κία, μου την έδωσε και την ξέκανα την ταυτότητα του αιμοδότη, ακόμα-ακόμα αν θέλετε και για λόγους συναισθηματικούς... Με πονούσε το γεγονός, ότι έβγαινα πρόωρα από την 'Ομάδα Κρούσης', και το 'πανηγύρι' σταματούσε απότομα!!
    Δεν έδωσα ποτέ σημασία, πάντως, σε απόθεμα αίματος... Κάτι, μέσα μου, μου έλεγε έντονα, ότι είτε δεν θα το χρειαστώ ποτέ (τα παιδιά μου κι εγώ), είτε αν/όταν το χρειαστώ, κάπως/συμπτωματικά το πρόβλημα θα καλυφθεί πλήρως και πανέγκαιρα!!!

    Για να επιστρέψουμε, όμως πάλι στο θέμα του Μαστρο Κώστα... Φίλε Άκη, είτε πρόκειται για Δημόσιο Νοσοκομείο, είτε πρόκειτε για Ιδιωτικό, δώστε τους μιάν ένδειξη Γνώσης των σχετικών Νόμων... Πολιτισμένα ( !! ) απειλήστε τους, ότι τους περιμένει -τουλάχιστον- μιά ποινή Ισοόβιας Κάθειρξης, σε περίπτωση κάποιας μ@@@κίας τους, και θα δείτε τι σημαίνει "Σπάει ο Τσαμπουκάς!!!".

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Άκη δώσε, δημόσια, στοιχεία, ώστε να μην κωλυσιεργούμε κι εμείς. Θα δώ τον μεγάλο γιό μου αύριο. Να μπορώ να του δώσω στοιχεία, ώστε να μπορέσει (κι αυτός απ' τη μεριά του) να κατευθύνει -αν γίνεται- την πρόσφατη εθελοντική μονάδα του. προς τον Μαστρο Κώστα!
    Άσ'τα ΠΜ! Είναι χρονοβόρα, κι εδώ παίζουμε και με τον χρόνο!
    Φιλιά και τη συμπαράστασσή μου στον Μαστρο Κώστα!

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ, Γεώργιε είναι πιθανό σήμερα να συμπληρωθεί ο αριθμός που ζητήθηκε, σου στέλνω πμ και θα ενημερώσω εγκαίρως για πιθανή ανάγκη.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Έλαβα το ΠΜ... Οι ευχαριστίες δεν μου χρειάζονται! Είναι, τουλάχιστον αυτό, καθήκον μου!
    Χαίρομαι ιδιαίτερα για τα νεώτερα, που μας γράφεις! Άντε, με το καλό, εύχομαι για την πλέον αίσια ολοκλήρωση του όλου προβλήματος!!!
    Φαντάζομαι, ότι οι Mods μας δεν θα έχουν πρόβλημα, να κρατήσουν ανοιχτό το Θέμα, μέχρι να μας ενημερώσεις για τον πλήρη, και πλήρως αίσιο τερματισμό του!

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Ανοιχτό το θέμα ?. Μα δεν υπάρχει λόγος να κλείσει. Εκτός αν ζητηθεί απο τον δημιουργό (Άκης) του thread.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moutoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανοιχτό το θέμα ?. Μα δεν υπάρχει λόγος να κλείσει. Εκτός αν ζητηθεί απο τον δημιουργό (Άκης) του thread.
    Κοίταξε Γρηγόρη,
    Άπαξ και δεν γνωρίζω, τι απαιτεί τόσον ο Server σας, όσο και η Γλώσσα Προγραμματισμού του, οφείλω να τηρώ επιφυλάξεις!

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή

    Λυπάμαι που δεν μπόρεσα να ενημερώσω πιο πρίν την κοινότητα αλλά δεν γινόταν λόγω αυξημένων υποχρεώσεων με την έκβαση της υπόθεσης...
    Το θέμα μπορεί να κλείσει ο Μαστρο Κώστας είναι απο την Παρασκευή στην γειτονιά των Αγγέλων.
    Θερμά ευχαριστώ για την υποστήριξη σας από την οικογένεια του.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dovegroup : 17-03-18 στις 16:30

  10. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Καλό Δρόμο να έχει, Ήρεμο, και Φωτεινό!!!
    Δύναμη και Υπομονή ας έχει η οικογένειά του!
    Δεν υπάρχει Θέμα Ευχαριστιών, το έχουμε ξαναπεί!!!
    Κάθε σταγόνα, τόσο από αίμα, όσο και από συμπαράσταση, ήταν αφιερωμένη από βάθους καρδιάς! ...Διαφορετικά, μάλλον πλαγίως, θα ζητούσαμε το κάτι-τις μας... Στην περίπτωση της γαϊδουριάς/απανθρωπιάς!
    Πες στην οικογένειά του, και πιστεύω ότι αντιπροσωπεύω όλα τα μέλη, πως στον βαθμό δυνατότητάς μας -ο καθένας μας- εδώ είμαστε, ώστε να στηρίξουμε κι αυτούς εμπράκτως, εφ'όσον το χρειαστούν.
    Προς Θεού!!!!.......... Αυτά μπορούν να συμβούν στον καθένα μας, και ανά πάσα στιγμή.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Υπολογισμός αντιστάσεων! Επείγον!
    By QRTSIDAKIS in forum Ερωτήσεις Θεωρίας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-12, 11:15
  2. Επείγουσα έκκληση για αίμα
    By kostas30 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-11, 18:48
  3. PCB: Το πρώτο αίμα!
    By xmaze in forum PCB & Κουτιά Κατασκευών
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-11, 18:35
  4. Βοήθεια σε κατασκευή - Επείγον
    By ManosS in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-11, 18:32
  5. Συνδεσμολογία καλωδίου DVI - Επείγον !
    By xxristos in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-07, 16:30

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας