Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 12 από 12

Θέμα: Συχνότητα ηχείων

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομιζω ειχε γραψει πως το αποτελεσμα ηταν ιδιο, αρα μαλλον το καναλι κι οχι το ηχειο...
    στο ποστ #8 μας γράφει "Ναι το δοκιμασα αυτο. Πρωτο πρωτο πραγμα που σκεφτηκα αυτο ηταν να τα αλλαξω θεσεις τα καλωδια του Δ/Α πισω στον ενισχυτη μηπως εφτεγε αυτος αλλα μαλλον το ηχειακι εχει θεμα γιατι παλι τον ιδιο εβγαζε.."



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελα ντε... το χα γραψει πιο εκλεπτυσμενα γιατι σιγουρα δε μπορουμε να ξερουμε τα οικονομικα και τις υποχρεωσεις του καθ ενος, αλλα αν καποιος θελει πραγματικα να ακουει ηχο -αν μιλαμε για budget καταστασεις ας ειναι ψιλοαποδεκτος κι ας αφησουμε τις τελειομανιες στην ακρη- υπαρχει και η αγορα μεταχειρισμενων οπως και διαφορες budget vfm κατασκευες οπως και καποια OEM μεγαφωνακια (ψιλο-αντιγραφα καποιων πολυ γνωστων ποιοτικων μεγαφωνων) που με μια σωστη σχεδιαση καμπινας καποιες φορες ειναι too good to be true... τεσπα, λυσεις υπαρχουν
    κοίτα.. εγώ δεν έχω τα λεφτά να αγοράζω οτι γουστάρω.. αλλά όταν θέλω κάτι τα βρίσκω.. πιτσιρικάς όταν ήμουν είχα κολλήσει με τα Z-5500 της Logitech και τότε θυμάμαι 6μηνες πάλευα για τα 350€ μέχρι να τα μαζέψω... μπορώ να πω ότι τα έχω ευχαριστηθεί 12χρονια τώρα αλλά ο ήχος τους με κούρασε.. πολύ μπάσο.. κορυφαία αλλά κουραστικά... πλέον τα έχω στην tv και για το pc έχω τα φτηνά αλλά ΤΗΜΙΑ Edifier r1700bt, για τα χρήματα τους έχουν κορυφαίο ήχο.. λίγο άχρωμο αλλά κορυφαίο... δεν μπορεί να μας λέει ο φίλος μας ότι είναι τελειομανής με τον ήχο όταν είναι κολλημένος 7χρονια με αυτά τα ηχειακια.. και όσο για το θέμα χρημάτων.. στην πόλη μου τουλάχιστον δεν υπάρχει 20χρονος που να μην έχει κινητό των 200€ και άνω... τεσπα.. πολύ οφτοπικ έφυγα.. σορρυ

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    λιγο εκτος θεματος, αλλα τα Z-5500 τα βρισκεις σε αγγελιες (insomnia κτλ) σε παρα πολυ καλες τιμες κατα καιρους (και τα δικα μου τα χω δωσει απλως για να μειωσω κατα 170 ευρω το ποσο απο μια καρτα γραφικων, αφου ετσι κι αλλιως εχω πλεον χωρο και εχω φτιαξει κανονικα ηχεια και για τον υπολογιστη και τα ευχαρστιεμαι πολυ περισσοτερο και σε gaming).
    Γενικα αυτου του ειδους τα ηχεια δε μπορεις να τα πεις καλα ηχεια σε σχεση με ηχεια που φτιαχνεις σε κανονικου μεγεθους κανονικες καμπινες, αλλα γουστα ειναι αυτα και πολλες φορες παιζει κι η ελειψη χωρου ρολο.
    Τα Edifier που χω ακουσει ειναι monitor. Καποιοι τα λατρευουν γιατι θελουν αχρωματιστη πιστοτητα ( δεν ανηκω σ αυτη τη φυλη )
    Οπως και να χει συμφωνω και επαυξανω οτι budget λυσεις υπαρχουν (και με λιγο εξυπνες αγορες και λιγο προσωπικη εργασια μπορεις να χεις vfm και κορυφαιο ταυτοχρονα), αρκει καποιος να τις ψαξει λιγο

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. συχνότητα ρεύματος
    By kakomiris in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-15, 16:42
  2. Συχνότητα
    By NVG in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-10, 12:09
  3. Συχνότητα Κρυστάλλου
    By Cantfindname in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-10, 21:14
  4. Συχνότητα Κρυστάλου
    By NeKTaRioS - auto in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-09, 15:48
  5. συχνότητα
    By open in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-05, 14:10

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας