Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 7 8 9
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 84 από 84

Θέμα: Σταθμός αποκόλλησης ZD-8915

  1. #81
    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    3.943

    Προεπιλογή

    υπαρχει ξεκολητηρι που να μη βουλωνει?
    ο 8915 ολο μου βουλωνει (παιζω μονο lead free)

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #82
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΜαστροΤζεπέτο
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2013
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.726

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mtzag Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπαρχει ξεκολητηρι που να μη βουλωνει?
    ο 8915 ολο μου βουλωνει (παιζω μονο lead free)
    Έχει απαντηθεί νωρίτερα,.... εσυ με αυτά που καταπιάνεσαι δεν ξέρω τι εργαλεία υπάρχουν .... θέλει και λίγη, όχι πολύ, υπομονή !!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #83
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Βασιλης
    Εγγραφή
    Nov 2020
    Περιοχή
    Σερρες
    Μηνύματα
    4

    Προεπιλογή

    καλησπέρα σε όλους.. Λίγα λογία και από εμένα για τον σταθμό. μετά από αρκετό ψάξιμο, ερωτήσεις εδώ κλπ έκανα παραγγελιά τον zd-8915 έκδοση με 6 pin διότι δεν φέρνει το συγκεκριμένο κατάστημα με 7 pin. παραγγελιά από GRobotronics .18-12-20 έγινε η παραγγελιά 28-12-20 με την acs είχε έρθει. πόλη Σερρες. Μεταφορικά + αντικαταβολή όλα μαζί κόστισε 107.00 ευρό. Αν και η εμπειρία μου ερασιτεχνική και μηδενική επάνω σε τέτοιο εργαλείο, αφαίρεσα πολύ εύκολα πυκνωτές απο πλακέτα.. όλα καλά λοιπόν.. Επίσης τον πήγα σε φίλο που είναι καθαρά επαγγελματιας με χρόνια κατάστημα και εμπειρία μεγάλη όπως καταλαβαίνετε. τον δοκιμάσαμε σε διάφορες πλακέτες για την αφαίρεση πυκντωτων ,τρανζίστορ κλπ. ανταποκρίθηκε άριστα σε όλα.το δούλεψε στους 300 -350 βαθμούς... παραπάνω δεν χρειάστηκε . το δοκιμάσαμε και στο φουλ στους 480 βαθμούς..τράβηξε μέχρι και την κόλληση απο την πίσω μεριά της πλακέτας. πάνω απο μισή ώρα δοκιμής μου είπε ότι αξίζει φυσικά για τα χρήματα του..κάνει άριστη δουλειά. είναι πολύ καλό. αξίζει να το πάρει κάποιος για την εργασία του. απο κατάστημα απο εξωτερικό θα το βρεις και με την έκδοση το 7 pin οπως ξερυμε άλλα η τιμή είναι ακριβός η ίδια. εννοώ μαζί με τα μεταφορικά για Ελλάδα φόρους κλπ. μιλώντας με το κατάστημα GRobotronics όπου και το έχω αγοράσει μου είπαν ότι δεν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπία που να τα πουλάει. το συγκεκριμένο μοντέλο το βγάζουν 2-3 κατασκευαστες. ψάχνοντας είχα βρει το site http://www.china-zhongdi.com/product/27.html
    χωρίς βέβαια να έχει την επιλογή να το αγοράσει κάποιος . ευχαριστώ πολύ εδώ τον φίλο nassosxlvbros που τον ζάλισα στα μνμ και τις ερωτήσεις .με βοήθησε όσο έπρεπε επάνω στις απορίες μου..οποίος θέλει να ρωτήσει κάποιος φυσικά να το κάνει..καλή χρονιά σε όλους... υγεία σε όλους ..

    3 Not allowed! Not allowed!

  4. #84
    Μέλος Το avatar του χρήστη nassosxlvbros
    Όνομα
    Nάσος
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα,Νέος Κόσμος
    Μηνύματα
    218

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΒΑΣΙΛΗΣ78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα σε όλους.. Λίγα λογία και από εμένα για τον σταθμό. μετά από αρκετό ψάξιμο, ερωτήσεις εδώ κλπ έκανα παραγγελιά τον zd-8915 έκδοση με 6 pin διότι δεν φέρνει το συγκεκριμένο κατάστημα με 7 pin. παραγγελιά από GRobotronics .18-12-20 έγινε η παραγγελιά 28-12-20 με την acs είχε έρθει. πόλη Σερρες. Μεταφορικά + αντικαταβολή όλα μαζί κόστισε 107.00 ευρό. Αν και η εμπειρία μου ερασιτεχνική και μηδενική επάνω σε τέτοιο εργαλείο, αφαίρεσα πολύ εύκολα πυκνωτές απο πλακέτα.. όλα καλά λοιπόν.. Επίσης τον πήγα σε φίλο που είναι καθαρά επαγγελματιας με χρόνια κατάστημα και εμπειρία μεγάλη όπως καταλαβαίνετε. τον δοκιμάσαμε σε διάφορες πλακέτες για την αφαίρεση πυκντωτων ,τρανζίστορ κλπ. ανταποκρίθηκε άριστα σε όλα.το δούλεψε στους 300 -350 βαθμούς... παραπάνω δεν χρειάστηκε . το δοκιμάσαμε και στο φουλ στους 480 βαθμούς..τράβηξε μέχρι και την κόλληση απο την πίσω μεριά της πλακέτας. πάνω απο μισή ώρα δοκιμής μου είπε ότι αξίζει φυσικά για τα χρήματα του..κάνει άριστη δουλειά. είναι πολύ καλό. αξίζει να το πάρει κάποιος για την εργασία του. απο κατάστημα απο εξωτερικό θα το βρεις και με την έκδοση το 7 pin οπως ξερυμε άλλα η τιμή είναι ακριβός η ίδια. εννοώ μαζί με τα μεταφορικά για Ελλάδα φόρους κλπ. μιλώντας με το κατάστημα GRobotronics όπου και το έχω αγοράσει μου είπαν ότι δεν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπία που να τα πουλάει. το συγκεκριμένο μοντέλο το βγάζουν 2-3 κατασκευαστες. ψάχνοντας είχα βρει το site http://www.china-zhongdi.com/product/27.html
    χωρίς βέβαια να έχει την επιλογή να το αγοράσει κάποιος . ευχαριστώ πολύ εδώ τον φίλο nassosxlvbros που τον ζάλισα στα μνμ και τις ερωτήσεις .με βοήθησε όσο έπρεπε επάνω στις απορίες μου..οποίος θέλει να ρωτήσει κάποιος φυσικά να το κάνει..καλή χρονιά σε όλους... υγεία σε όλους ..
    Όπως σου είπα όχι μόνο κάνει για ερασιτεχνική δουλειά αλλά στα λεφτά του κοντράρει στα ίσια πολλά επαγγελματικά και επώνυμα...3ος χρόνος στη δουλειά, με καθημερινή 8ωρη χρήση στο εργαστήριο και δεν χαμπαριάζει τίποτα πέρα από τα αναλώσιμα!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Radio Control Service Futaba-JR-Hitec-Sanwa-Airtronics-Multiplex-ΚΟ-Propo.

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 7 8 9

Παρόμοια Θέματα

  1. Σταθμός κόλλησης-αποκόλλησης
    By otakis in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-20, 00:49
  2. Σταθμός αποκόλλησης ZD915
    By Prezonautis in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 158
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-19, 07:53
  3. Σταθμός συγκόλλησης-αποκόλλησης. Lead-free ή όχι???
    By VaGyver in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-15, 16:47
  4. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-14, 23:07
  5. Σταθμός Κόλλησης Αποκόλλησης
    By gassious in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-14, 02:11

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας