Καλησπερα σε ολους!!!

Αργησα αλλα το καταφερα να γραψω ξανα μιας κ για καποιο λογο δε μπορουσα να κανω Login για πανω απο 10 δευτερολεπτα για μηνες οποτε ημουν απλα ενας σιωπηλος σκοτεινος τυπος στην γωνια με γυαλια ηλιου τη νυχτα και καπαρντινα σε φαση ποιος ξερει τι εχει εκει μεσα που ακουγε κ δε μιλαγε . Μετα το format οοολα οκ (προφανως ειχαν κολισει οι popup blockers γιατι με αυτους δεν εχει Login και παρολο που τους εκλεινα δεν ενιωθε.)

Ha , μετα απο αυτη την περριτη εισαγωγη παμε στην ουσια

Κοιταχτε να δειτε τι γινεται...

Εχω πιασει κ εχω φτιαξει με arduino ενα συστημα προσβασης με κωδικο και rfid (για αρχη δηλαδη) που θα ελενχει απλα εναν απο αυτους τους ηλεκτρομαγνητικους πιρους που μπαινουν στην πορτα .Τωρα που το μαραφετακι κοντευει να τελειωσει (λεμε τωρα... ηδη το παιδευω κανα 3 βδομαδο μεταξυ δουλειων κτλ) λεω να αρχισω να ψαχνομαι τι θα βαλω για τη πορτα

Βλεπω γενικα οτι υπαρχουθν 2 απλοι τροποι..ο ενας ειναι ηλεκτρομαγνητης που κραταει την πορτα κλειστη κ ο αλλος ειναι ενας πιρος που μπαινει μεσα στην πορτα.

Η τοποθετηση του δευτερου πρεπει να γινει απο κανα κλειδαρα αλλα πραγματικα ντρεπομαι να τους πω εεε ελα βαλε μου τον πυρο εσυ κ θα εχω φτιαξει δικο μου συστημα , κ με εναν 2 που μιλισα θελανε sony & de να μου πουλισουν "πακετο" με ολα μεσα. Οποτε εχω αρχισει να σκεφτομαι μηπως απλα να παω στην πρωτη λυση , δηλ τον ηλεκτρομαγνητη.. να το αγορασω μαζι με τα παρεκλομενα του να το βαλω μονος μου (εξωτερικα εννοειται, φαινεται ποιο απλο)

Εχει δοκιμασει καποιος κατι τετοιο?Κραταει ρε παιδια η πορτα?λενε εκει 500 κιλα κ τετοια... η να αρχισω να ψαχνω για ηλεκτροπυρο εξωτερικο?

Σας ζαλισα με το σεντονακι μου ...

Επισης μου φανηκε λογικο να το βαλω στην συγκεκριμενη κατηγορια μιας κ εξαρτημα ειναι