Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 21

Θέμα: Αναβαθμιση ηχου σε Nissan Almera n16

  1. #11
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.016

    Προεπιλογή

    Δεν τον γνωρίζω αλλά εγώ επιμένω σε όσα έχω γράψει από εδώ και πέρα εσύ αποφασίζεις

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p270 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τον γνωρίζω αλλά εγώ επιμένω σε όσα έχω γράψει από εδώ και πέρα εσύ αποφασίζεις

    Τελευταια νεα.
    Αν παιρνει 16.5 στρογγυλα μπρος και πισω στην εταζερα, αποφασισα γιατα
    Alpine 1725s, φτηνα και καλα μου ειπαν, με ευαισθησια 92db,
    τι λετε αξιζουν?

    Το radio cd ειναι sonny xs gtx420, με 4 χ 52 watts total power, και 27 Χ 4 rms power, σωστα ακουσατε για τα rms , την πληροφορια την βρηκα απο το site της sony.
    Θα παιξουν με τον ενισχυτη του radio cd

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.016

    Προεπιλογή

    απο τα watt μονο rms κοιτας και τιποτα αλλο ,οσο για τα ηχεια δεν εχω γνωμη δεν ξερω πως παιζουν αλλα να ξερεις οτι πληρωνεις παιρνεις φυσικα παιζει ρολο και η τσεπη και οι καιροι ειναι δυσκολοι
    οποτε εσυ αποφασιζεις απλα μην κανεις κατι βιαστικο πηγαινε και αλλου και παρε γνωμη και προσφορα μην τυχον πεταξεις λεφτα τσαμπα υπαρχουν και αλλα γνωστα καταστηματα μην βιαζεσαι

    μπροστα σιγουρα τα παιρνει αλλα οχι οβαλ μονο στρογγυλα πισω στις μαμα θεσεις με τιποτα αν δεις οι θεσεις ειναι στα πλαστικα που κρατουν την ταζερα ,οποτε πας για κοψιμο ταζερας


    τωρα ειδα ποια ηχεια ΄λες απο την φωτο δεν μου γεμιζουν το ματι

    1 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p270 Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο τα watt μονο rms κοιτας και τιποτα αλλο ,οσο για τα ηχεια δεν εχω γνωμη δεν ξερω πως παιζουν αλλα να ξερεις οτι πληρωνεις παιρνεις φυσικα παιζει ρολο και η τσεπη και οι καιροι ειναι δυσκολοι
    οποτε εσυ αποφασιζεις απλα μην κανεις κατι βιαστικο πηγαινε και αλλου και παρε γνωμη και προσφορα μην τυχον πεταξεις λεφτα τσαμπα υπαρχουν και αλλα γνωστα καταστηματα μην βιαζεσαι

    μπροστα σιγουρα τα παιρνει αλλα οχι οβαλ μονο στρογγυλα πισω στις μαμα θεσεις με τιποτα αν δεις οι θεσεις ειναι στα πλαστικα που κρατουν την ταζερα ,οποτε πας για κοψιμο ταζερας


    τωρα ειδα ποια ηχεια ΄λες απο την φωτο δεν μου γεμιζουν το ματι
    γιατι δεν σου γεμιζουν το ματι?

    εχεις να προτεινειες καποια καλυτερα?

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.016

    Προεπιλογή

    εμφανισιακα και μονο οπως ειπα δεν τα εχω δει απο κοντα και φυσικα και να τα εχει ακουσει καποιος να παιζουν ισως αλλιως να παιζουν στο δικο σου αμαξι και αλλιως σε ενα αλλα ,οπως ομως ειπα πολλες φορες ολα ειναι θεμα τιμης αν μπορεις και θελεις η πιστευεις οτι αξιζει πασε κατι κατι καλυτερο και φυσικα split αν παλι οχι προχωρα με αυτα
    στην τελικη δεν αξιζει να δινουμε και τρελα λεφτα για το αυτοκινητο

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p270 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμφανισιακα και μονο οπως ειπα δεν τα εχω δει απο κοντα και φυσικα και να τα εχει ακουσει καποιος να παιζουν ισως αλλιως να παιζουν στο δικο σου αμαξι και αλλιως σε ενα αλλα ,οπως ομως ειπα πολλες φορες ολα ειναι θεμα τιμης αν μπορεις και θελεις η πιστευεις οτι αξιζει πασε κατι κατι καλυτερο και φυσικα split αν παλι οχι προχωρα με αυτα
    στην τελικη δεν αξιζει να δινουμε και τρελα λεφτα για το αυτοκινητο
    Μολις ερχομε απο εναν ηχοσυστηματα,
    Του ειπα για τα hertz
    http://www.ixokinisi.gr/index.php?pa...emart&Itemid=9

    για πισω στην εταζερα, λεει οκ ειναι αλλα το θεμα ειναι πως τα ηχεια αυτα εναι 60rms, και θα παιξουν με τον ενισχυτη του ραδιοφωνου που ειναι 4 χ 27rms τσεκαρισμενα απο site της sony,
    Ποιοςμου λεει ομως αν δεν εχουν την ιδια τυχη των sonyxlpod τα 4ων δρομων που 75 watt rms που αρχισαν να σκιζονται, εσυ τι λες?
    Τα alpine μηπως ταιριαζουν καλυτερα που ειναι 40 watt rms?

    Παντως για τα hertz λενε τα καλυτερα, το θεμα ειναι αν ταιριαζουν με το ραδιοφωνο η θα τα καψω λες αν μου ξεφυγει και τα ανοιξω λιγο παραπανω?

    Οπως ειπες δεν αξιζει να δινεις και πολλα λεψτα για ηχοσυστημα, δεν θελω να κανω φιγουρα, απλα να ακουω λιγο καλυτερα και οχο απαραιτητα σε υψηλες εντασεις, αν ο ηχος ειναι ποιοτικος πιστευω δεν χρειαζεσε πολυ ενταση!

    Σε Nissan tiida με εργοστασιακο radio cd φιλου μου και εργοστασιακα ηχεια 16.5 ενα σε καθε πορτα, το ανοιγεις και εχει πιοτικο ηχο με πολυ μπασο και γενικα ωραιος ηχος, βεβαια αν το ανοιξεις πανω απο 22 παραμορφωνετε, αλλα δεν χρειαζετε να το ανοιξεις γιατι στο 18 ακους και δυνατα και ποιοτικα.
    Αυτο θελω να κανω κι εγω σε γενικες γραμμες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.016

    Προεπιλογή

    γιατι να σκιστουν ; δεν υπαρχει λογος μονο απο κακη ποιοτητα η αν εχουν περασει πολλα χρονια μπορει να χαλασει η αναρτηση του ηχειου ειδικα στο αυτοκινητο που τα ρωει και ο ηλιος
    δεν ειπα για φυγουρα αλλα στο αυτοκινητο δεν ειμαστε μεσα παρα πολλες ωρες οποτε ισως να μην αξιζει να δαπανεισουμε πολλα χρηματα και στο λεω εγω που εχω σπρωξει αρκετο χρημα στο αθλημα

    εγω παντως δεν εχω ακουσει καλο ηχο απο εργοστασιακο ηχοσυστημα εκτος και αν στις επιλογες κατα την αγορα η εταιρια εδινε και κατι καλυτερο επ[ι πληρωμη ομως

    να καψεις το βλεπω δυσκολο εκτος και αν ακους τσιτα τα γκαζια που λεμε

    εγω για τα hertz θα προχωραγα φιλε μου εχει και για μπροστα επιολογη η σου ειπε μονο για τα πισω ;

    καλος ειναι αυτος που πηγες παντως

    αληθεια ποιο αλμερα εχεις το κοφτο η το sedan ;

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p270 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι να σκιστουν ; δεν υπαρχει λογος μονο απο κακη ποιοτητα η αν εχουν περασει πολλα χρονια μπορει να χαλασει η αναρτηση του ηχειου ειδικα στο αυτοκινητο που τα ρωει και ο ηλιος
    δεν ειπα για φυγουρα αλλα στο αυτοκινητο δεν ειμαστε μεσα παρα πολλες ωρες οποτε ισως να μην αξιζει να δαπανεισουμε πολλα χρηματα και στο λεω εγω που εχω σπρωξει αρκετο χρημα στο αθλημα

    εγω παντως δεν εχω ακουσει καλο ηχο απο εργοστασιακο ηχοσυστημα εκτος και αν στις επιλογες κατα την αγορα η εταιρια εδινε και κατι καλυτερο επ[ι πληρωμη ομως

    να καψεις το βλεπω δυσκολο εκτος και αν ακους τσιτα τα γκαζια που λεμε

    εγω για τα hertz θα προχωραγα φιλε μου εχει και για μπροστα επιολογη η σου ειπε μονο για τα πισω ;

    καλος ειναι αυτος που πηγες παντως

    αληθεια ποιο αλμερα εχεις το κοφτο η το sedan ;
    Το sedan.
    Σημερα μου ειπε αν θελω και τα 4 τιμη 160 Ευρω τοποθετημενα.
    Ειπε πως ειναι εξαιρετικα, του εστειλα και email για λιγο καλυτερη τιμη και περιμενω να απαντησει να τα βαλω τελος του μηνα οταν θα εχω τα λεφτα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.016

    Προεπιλογή

    ok sto sedan πισω μπαινουν και οβαλ το δικο μου ηταν το τριπορτο οποτε εκοβες ταζερα
    καλοακουστα φιλε οταν τα βαλεις

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p270 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ok sto sedan πισω μπαινουν και οβαλ το δικο μου ηταν το τριπορτο οποτε εκοβες ταζερα
    καλοακουστα φιλε οταν τα βαλεις
    Σ ευχαριστω αν και τελος του μηνα θα τα περασω περιπου.

    Θα σ ενημερωσω οταν τα βαλω πως ακουγονται.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Οθόνη NISSAN PRIMERA P12
    By sv7lww in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-13, 14:27
  2. στροφομετρο σε nissan picup
    By ΚΑΤΣΑΒΙΔΗΣ in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-10, 21:32
  3. Nissan Almera N16 2006 model Ερωτηση για car pc
    By kamp82 in forum Car Audio & Theater
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-10, 23:15
  4. nissan sunny εσωτερικος φωτισμος
    By jakektm in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-07, 08:17

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας