Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 19 από 19

Θέμα: Μήνυμα Η/Υ

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη her
    Όνομα
    Ηρακλής
    Εγγραφή
    Jun 2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    1.123

    Προεπιλογή

    Δηλαδή έχεις 1300 μηνύματα, έχεις υπογραφή στα μηνύματα σου και δεν ξέρεις να βάλεις στο Google να σου μετάφραση μια πρόταση; Άσχετα αν ξέρεις αγγλικά η όχι.
    https://www.google.gr/search?source=...55.Qp8a_0m5z3k

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    οκ παιδιά μην το συνεχίζουμε.
    κάποια πράγματα για κάποιος είναι τρομερά λογικά και για κάποιος είναι άγνωστα.

    δεν μου κάνει παράξενο αν ο Ηλίας δεν το κατέχει καθόλου (δεν ξέρω πόσο χρονών είναι ) αλλά εδώ συναντάω καθημερινά ανθρώπους που παίζουν το facwebook, instagram, twit στα δάχτυλα αλλά έξω από εκεί το search στο google τους είναι άγνωστο τελείως ακόμα και το να ψάξουν για μια απλή απορία τους.. και μιλάμε για νέους ανθρώπους.

    οπότε ας σταματήσει εδώ.

    ο Ηλίας δεν έχει δείξει δήγματα όλα αυτά τα χρόνια να τρολαρει. οπότε μην τον κάνουμε να νιώσει άσχημα που έκανες μία ,έστω για εμάς, τόσο απλή ερώτηση

    5 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    οντως, σημερα ολοι εχουν προσβαση στην τεχνολογια κι αυτο ειναι καλο (μεχρι κι η πεθερα μου ψαχνει βιντεακια στο youtube, κανει search στο google, αλλα δεν εχει μαθει τα βασικα). Δεν ειναι οπως το 90 πχ που οποιος ειχε υπολογιστη ηταν nerd, αγοραζε το pixel και ειχε αντιγραψει προγραμμα απο περιοδικο πληκτρολογοντας το σε text το οποιο μετα μετατρεπε σε .exe

    2 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΜαστροΤζεπέτο
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2013
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.726

    Προεπιλογή

    Πάντως κι εγώ που δουλεύω σε υπολογιστή απο το 1992, έρχεται κάποια ώρα που ρωτάω χαζά πράγματα γιατί τα κάνω σπάνια π.χ. κάθε πενταετία και δεν μου είναι καθημερινότητα. Μόλις στροφάρω τι παίζει, μπορεί να σου κάνω "παπάδες" που δεν τολμούν κι επαγγελματίες στο είδος !!! ... τον φάγατε τον άνθρωπο .... !!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη aris285
    Όνομα
    Αρης
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Ελευσινα
    Μηνύματα
    1.637

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι οταν στο 6μηνο θα πεταξει ενα παραθυρο οτι πρεπει να εγκαταστησει το νεο kernel θα του πει πως πλεον ειναι καιρος να βαλει freeBSD

    (Αρη σορρυ για το χιουμορ, αλλα ειδες καθολου το αρχικο μυνημα? ο θεματοθετης λεει οτι του βγηκε ειδοποιηση για update και δεν ξερει τι ειναι αυτο και τι να κανει, κι εσυ του λες να βαλει Linux? )
    ενταξει ειπα να τρολαρω λιγο . Περα απο την πλακα αν καταλαβα καλα ο Ηλιας ειναι μιας Α ηλικιας και δεν ξερει αγγλικα οποτε εγω στην θεση του μαλον θα πατουσα σε οτι μου πεταγαν τα windows ενα ΟΚ και θα συνεχηζα την δουλεια μου γιατι αν το παιζεις δυσκολος στα windows και πατας cancel σου πρηζει τα @@ μεχρι τελικα να αλαξεις γνωμη και να πατησεις ΟΚ

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΜαστροΤζεπέτο
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2013
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.726

    Προεπιλογή

    Μιά που το αναφέραμε, τώρα τελευταία μου έκαναν κάτι βαρβάτες ενημερώσεις τα Win10 και βαρέθηκα να δω τι νέο έκαναν, (λες και θα τα καταλάβαινα όλα) μετά λίγες μέρες άρχισε να κάνει νούμερα , να σβήνει, να παγώνει, να κάνει επανεκκινήσεις κλπ Ρώτησα φίλους επαγγελματίες ... τίποτα, μάζεψα τα κομμάτια μου κάποια στιγμή , τον ξεσκόνισα, (βασικό) του βρήκα μια ψύκτρα μεγαλύτερη για την CPU, κότσαρα και ένα ανεμιστηράκι στην GPU που έβραζε σχετικά και μετά .... ξανάρχισε τα ίδια. Ξαναρώτησα φίλους επαγγελματίες ... τίποτα, χαζεύοντας περιδιαβαίνοντας λέει : μνήμη Ram 3,6 από 8 Gb. Ξαναρώτησα φίλους επαγγελματίες ... τίποτα !!! Μπήκα λοιπόν εκεί που μπήκα μη με ρωτάτε πως το λένε, και έκανα Remapping στο Chipset (;; !!!! Αυτό ήταν !!! Κάποια ηλίθια ενημέρωση είχε χαλάσει και τα Bios (;; Αλήθεια έτσι τα λένε ;;;;

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη aris285
    Όνομα
    Αρης
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Ελευσινα
    Μηνύματα
    1.637

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜαστροΤζεπέτο Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιά που το αναφέραμε, τώρα τελευταία μου έκαναν κάτι βαρβάτες ενημερώσεις τα Win10 και βαρέθηκα να δω τι νέο έκαναν, (λες και θα τα καταλάβαινα όλα) μετά λίγες μέρες άρχισε να κάνει νούμερα , να σβήνει, να παγώνει, να κάνει επανεκκινήσεις κλπ Ρώτησα φίλους επαγγελματίες ... τίποτα, μάζεψα τα κομμάτια μου κάποια στιγμή , τον ξεσκόνισα, (βασικό) του βρήκα μια ψύκτρα μεγαλύτερη για την CPU, κότσαρα και ένα ανεμιστηράκι στην GPU που έβραζε σχετικά και μετά .... ξανάρχισε τα ίδια. Ξαναρώτησα φίλους επαγγελματίες ... τίποτα, χαζεύοντας περιδιαβαίνοντας λέει : μνήμη Ram 3,6 από 8 Gb. Ξαναρώτησα φίλους επαγγελματίες ... τίποτα !!! Μπήκα λοιπόν εκεί που μπήκα μη με ρωτάτε πως το λένε, και έκανα Remapping στο Chipset (;; !!!! Αυτό ήταν !!! Κάποια ηλίθια ενημέρωση είχε χαλάσει και τα Bios (;; Αλήθεια έτσι τα λένε ;;;;
    Γιαυτο λεω εγω βαλε Linux να ησυχάσει το κεφαλι σου.

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΜαστροΤζεπέτο
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2013
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.726

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aris285 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαυτο λεω εγω βαλε Linux να ησυχάσει το κεφαλι σου.
    Έχω Ubuntu αλλά δεν ξέρω γιατί δεν τα παίζω ..... να αρχίσω λες ;;;;

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Κοιτα, αν το χεις στησει και λειτουργει σωστα η πλακα ειναι οτι για εναν απλο χρηστη που δε δεσμευεται απο καποιο software που ειναι γραμμενο αποκλειστικα για windows μπορει να ειναι κι ευκολοτερο στη χρηση απ τα παραθυρια!
    Οι εποχες που ειχα βαλει τα κλαματα απ τα νευρα προσπαθοντας για 20+ ωρες να περασω codecs σε ενα suse οπως και οι εποχες που τα μισα προγραμματα κυκλοφορουσαν μονο σε tar-gz κι επρεπε να τα κανεις compile ανηκουν ευτυχως στο μακρυνο παρελθον. Οι user friendly διανομες που κυκλοφορουν ειναι πανευκολες. Δεν εχεις να χασεις τιποτα να δοκιμασεις... Ακομα κι αν δε σου κατσει για κυριο λειτουργικο παντα θα ξερεις πως εχεις ενα καλο εργαλειο για πολλες χρησεις, κυριως οσον αφορα την ασφαλεια και την ιδιωτικοτητα.

    2 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. Mplab warning μήνυμα...
    By SeAfasia in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-15, 01:36
  2. Το καλύτερο μήνυμα της ημέρας !
    By p.gabr in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-15, 17:39
  3. μήνυμα απο antivirus...(να ανησυχώ;;;)
    By yianni99 in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-12, 14:50
  4. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-12, 19:59
  5. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-11, 12:45

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας