Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 17 από 17

Θέμα: Συνδεση θυροτηλεορασης

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Φιλε μου πως θα μπορεσει καποιος να σου γραψει ολα τα βηματα που πρεπει να κανεις;
    Δεν ξερεις ποσο κανει 1+1 και θες να μαθεις προπαιδεια;
    Σου ξαναλεω λοιπον οτι το πρωτο που πρεπει να κανεις ειναι να μετρησεις την καλωδιωση.Ξερεις να το κανεις;Τι εργαλεια εχεις;Με ποια κριτηρια αγορασες αυτη τη θυροτηλεοραση και οχι καποια αλλη.
    Αν αργησω να απαντησω θα ειμαι σε ενα φορουμ μηχανικων για να μαθω πως θα συνδεσω την τουρμπινα στο αυτοκινητο μου και πως θα αλλαξω το σασμαν την πλεξουδα κλπ που αγορασα απο το ebay μαζι με ενα γαλλικο κλειδι που θα πραγματοποιησω με αυτο τις ανωτερω εργασιες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    nikos
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    thessaloniki
    Μηνύματα
    10

    Προεπιλογή

    Θεωρησα οτι δεν ειναι πυρηνικη φυσικη! Εκτος και αν ετσι φαινεται σε καποιους! Θα την βρω την ακρη, ευχαριστω για τη βοηθεια, σορρυ αν σε διεκοψα απο το συμβουλιο της NASA!

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Δεν ειναι πυρινικη φυσικη αν εχεις υποβαθρο.Κανεις δεν εγινε τεχνικος ειτε βλεποντας βιντεακια στο youtube ειτε διαβαζοντας φορουμ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    αυτό που βλέπω με μια γρήγορη ματιά είναι ότι θέλει από κάθε εσωτερική μονάδα ξεχωριστά καλώδια μέχρι την μπουτονιέρα. πράγμα που σημαίνει ότι για 4 εσωτερικά με 4 καλώδια που θέλει το κάθε ένα πρέπει να πάνε 16 σύρματα στην μπουτονιέρα. τα έχεις αυτά?

    αυτό που σου είπανε (βασικά ο Σταμάτης) είναι για να επιλέξουμε ένα σύστημα πρώτα βλέπουμε τη είδος εγκατάσταση έχουμε και ψάχνουμε κάτι που μπορεί να δουλέψει με αυτό που έχουμε. μόνο όταν φτιάχνουμε πχ μια πολυκατοικία από την αρχή θα μπορούσαμε να επιλέξουμε κάποιο σύστημα και να φτιάξουμε την εγκατάσταση με βάση τον εξοπλισμό.

    πάντως μην αγχώνεσαι. δεν είσαι ο μόνος που την έπαθε αγοράζοντας κάτι από έξω κυρίως σε τέτοια συστήματα και μετά έψαχνε γιατί δεν μπορεί να το συνδέσει.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  5. #15
    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Ευβοια
    Μηνύματα
    78

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stam1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου πως θα μπορεσει καποιος να σου γραψει ολα τα βηματα που πρεπει να κανεις;
    Δεν ξερεις ποσο κανει 1+1 και θες να μαθεις προπαιδεια;
    Σου ξαναλεω λοιπον οτι το πρωτο που πρεπει να κανεις ειναι να μετρησεις την καλωδιωση.Ξερεις να το κανεις;Τι εργαλεια εχεις;Με ποια κριτηρια αγορασες αυτη τη θυροτηλεοραση και οχι καποια αλλη.
    Αν αργησω να απαντησω θα ειμαι σε ενα φορουμ μηχανικων για να μαθω πως θα συνδεσω την τουρμπινα στο αυτοκινητο μου και πως θα αλλαξω το σασμαν την πλεξουδα κλπ που αγορασα απο το ebay μαζι με ενα γαλλικο κλειδι που θα πραγματοποιησω με αυτο τις ανωτερω εργασιες.
    Εγω θα κανω τον δικηγορο του διαβολου, αν και εν μερει συμφωνω μαζι σου.
    Προυποθεση ειναι οπως λες να ξερει ο αλλος το 1+1.. Ομως από την αλλη δεν πρεπει απαραίτητα να τελειωσεις σχολη για να μαθεις να συνδεεις μια θυροτηλεοραση. Εγω για παραδειγμα, στο παραδειγμα που εφερες με την τουρμπίνα, χωρις να ειμαι μηχανικος έλυνα και εδενα μονος την τουρμπινα του αυτοκινήτου μου παλιά, τωρα λυνω και δενω εναν πολύπλοκο τετράχρονο κινητήρα κλπ. Ξεκινησα από το μηδεν, από το 1+1 που λες.. Τωρα ασχολούμε λιγο με τα ηλεκτρονικα και ειμαι στο 1+1...
    Μην τον απογοητευεις τον ανθρωπο.
    Απλα να γινει κατανοητο οτι ΔΕΝ μπορουμε να τα κανουμε όλα μόνοι μας (τουλαχιστον τωρα με τις γνωσεις που εχουμε) και χρειαζόμαστε αυτόν που ξερει!
    Οχι τιποτα αλλο.. μην οπως λετε σωστα πάθει και κανεις κάποιο σοβαρο ατύχημα!
    Αλλα και περα από αυτο αλλιως θα το κανει καποιος που ξερει και αλλιως (προχειρα) κάποιος που δεν ...

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Πετρο ο φιλος δεν απαντησε καν αν εχει μετρησει την καλωδιωση και ουτε μας ειπε ποσα καλωδια εχει σε καθε διαμερισμα.Κατα πασα πιθανοητα τα καλωδια δε φτανουν.Απο εκει ξεκιναμε.Οσο για το διδακτορικο συμφωνω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Ευβοια
    Μηνύματα
    78

    Προεπιλογή

    Συμφωνω μαζι σου σε αυτα, απλα μην τον αποπαιρνεις.. αυτο θελω να πω..

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. Τροφοδοτικο θυροτηλεορασης
    By gatokratoras in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-23, 23:18
  2. συνδεση μ/τ
    By Panοs in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-14, 14:49
  3. συνδεση
    By fm344 in forum Hardware Η/Υ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-13, 22:11
  4. ΣΥΝΔΕΣΗ TV με PC
    By Christ D in forum Συσκευές Εικόνας-Ήχου
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-10, 22:21
  5. Βλαβη θυροτηλεορασης
    By xrist22 in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-09, 10:38

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας