Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 20

Θέμα: Ονομασία ζώνης

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Αντωνης
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή Ονομασία ζώνης

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους !
    Προσφατα έβαλα ένα εξωτερικό ραντάρ ( Venitem faro ip Plus ) και στην ζώνη που το πέρασε ο τεχνικός δεν έγραψε ονομασία, και δεν ήμουν και παρόν για να του το πω. Με λίγα λόγια θέλω να βάλω ονομασία στην ζώνη, απο ζώνη 5 πχ. να γράψω εξωτερικό ραντάρ άυλης. Ξέρει κάποιος να με καθοδηγήσει καθότι ασχέτως με προγραμματισμό ; Να σημειώσω ότι ο συναγερμός είναι paradox sp 5500 με πληκτρολόγιο K32 lcd. Κωδικό εγκαταστατη ξέρω , έχω και οδηγίες προγραμματισμού αλλά είπα να μην κάνω κάτι λάθος.....

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη her
    Όνομα
    Ηρακλής
    Εγγραφή
    Jun 2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    1.123

    Προεπιλογή

    Μπαίνεις στον προγραμματισμό και στην θεση 185 γράφεις την ονομασία που θες

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Φίλε μου ειναι καλός ο συγκεκριμένος ανιχνευτής ? έχεις ψευδοσυναγερμούς ? βλέπω ειναι κουρτίνα μπορεί να μπει στο πάνω μέρος ή μπαινει στο πλαι μονο ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.614

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου ειναι καλός ο συγκεκριμένος ανιχνευτής ? έχεις ψευδοσυναγερμούς ? βλέπω ειναι κουρτίνα μπορεί να μπει στο πάνω μέρος ή μπαινει στο πλαι μονο ?
    Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. Βγαινει σε 8μετρο και 12μετρο. Η τοποθετηση γινεται ψηλα και στο πλάι. Δεν προβλεπεται τοποθετηση πανω απο το ανοιγμα επειδη "ανοιγει" μονο απο τη μια πλευρα. Μετα απο ρυθμιση μπορει να εξαφανισεις τους ψευδοσυναγερμους. Ενδεχομενως να χρειαζεται λιγο πειραγμα η ευαισθησια του για χειμωνα/καλοκαιρι.

    Αυτο που δε μου αρεσει στους συγκεκριμενους ειναι οτι δεν εχουν πολυ χωρο για τα καλωδια. Η ποιοτητα των πλαστικων του ομως ειναι πολυ υψηλη (4mm παχος) και διαδοχικες βασεις για εγκατασταση σε ακραιες συνθηκες.

    0 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Απλά δεν ξέρω τι να προτιμήσω μικρά παράθυρα , θέλω περάσω.καλωδια αλλά δεν ξέρω σε πιο σημείο .
    Άλλα μοντέλα που μπαίνουν στο πάνω μέρος πιο διακριτικά αξίζουν για μικρά παράθυρα ?

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Αντωνης
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από her Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαίνεις στον προγραμματισμό και στην θεση 185 γράφεις την ονομασία που θες
    Σε ευχαριστω !

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Αντωνης
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου ειναι καλός ο συγκεκριμένος ανιχνευτής ? έχεις ψευδοσυναγερμούς ? βλέπω ειναι κουρτίνα μπορεί να μπει στο πάνω μέρος ή μπαινει στο πλαι μονο ?
    Φιλε μου μετα απο ψαξιμο σε forums κατεληξα στο συγκεκριμενο για να μην εχω ψευδοσυναγερμους, και μεχρι στιγμης δεν μου εχει δωσει κανεναν. Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εχει pet immunity και περνανε την νυχτα γατες και μου δινει συναγερμο. Βρηκα καποιο αξεσουαρ για αυτο το λογο απο καταστημα "μιμικος" αλλα θα δειξει κατα ποσο δουλευει οταν το παρω. Προσοχη μεγαλη ομως γιατι στην αγορα κυκλοφορουν τα συγκεκριμενα ρανταρ με την ονομασια αυτη κανονικα ( venitem faro ip ) αλλα ειναι απομιμισεις απο αλλη εταιρια !! Ειχα καποια θεματα και τελικα μετα απο κουβεντα που ειχα με τον αντιπροσωπο ( ΗΛΚΑ Α.Ε ) παρηγγειλα απο αξιοπιστο καταστημα το αυθεντικο venitem !!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος
    Όνομα
    Παύλος Κ.
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    1.531

    Προεπιλογή

    Και εγώ αυτή την απορία έχω.
    Στην επίσημη σελίδα της venitem έχει αυτό
    https://www.venitem.com/en/products/detectors/faro-ext/

    τι διαφορά έχει με αυτό
    https://www.emimikos.gr/VENITEM-FARO-EXT/

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    περίεργο να υπάρχει με το ιδιο ονομα στην αγορά και να ειναι απομίμιση , απο νομικής άποψης δηλαδή πολυ περιέργο.

    εχω δει και αυτόν τον οικονομικό ανιχνευτή αλλά δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιόπιστος, δεν έχει και antimask
    https://www.bestprice.gr/item/215447...ica-dt-16.html

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Αντωνης
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Βγαινουμε off topic αλλα ελπιζω να βοηθησω καποιους να μην την πατησουν ! Αν γινετε να μεταφερθουν τα σχολια στο αντιστοιχο θεμα απο τον admin..
    Το ιστορικο εχει ως εξης.....
    Παραγγελνω στον τεχνικο μου μαζι με καταγραφικο και καμερες, ενα εξωτερικο ρανταρ venitem faro ip plus... ο ιδιος μου προτεινει για δικους του ευνοητους λογους αλλης μαρκας ρανταρ-κουρτινα που εγω δεν ηθελα και τελικα μου λεει οκ θα σου φερω venitem. Οταν ηρθε κοιταζω σχολαστικα τα πραγματα τα οποια θα πληρωνα, και ολα οκ μεχρι που κοιταξα το κουτι του ρανταρ και κατι δεν πηγαινε καλα..... Κουτι χωρις τη φωτο ή το λογοτυπο της venitem και μεσα σχεδον το ιδιο ρανταρ σχεδιαστικα αλλα σε χρωμα σκουρο πορτοκαλι !! Μετα απο λογομαχια με τον εγκαταστατη περι γνησιοτητας, μου λεει οτι ετσι τα βγαζει τωρα η venitem σαν νεο μοντελο, και οτι απο οπου και να το παρω θα ειναι το ιδιο !!!! Αποφασιζω να μην τοποθετησει αυτο και να παραγγειλω εγω το ρανταρ απο καταστημα μεσω ιντερνετ. Η παραγγελια εγινε, πηγα στο καταστημα να παραλαβω και πριν πληρωσω ζηταω να ανοιξω το κουτι ( που ηταν το ιδιο με αυτο που μου εφερε ο τεχνικος) για να δω αν οντως ειχε δικιο ο τεχνικος... και μολις ανοιγω βλεπω ακριβως το ιδιο !! Φυσικα δεν το πηρα και λεω δεν γινετε κατι δεν παει καθολου καλα... αυτο που εβλεπα εγω στο site της venitem με αυτο που μου παρουσιαζαν τεχνικος και καταστημα ηταν η μερα με την νυχτα! Επομενη μερα τηλ. στην ΗΛΚΑ Α.Ε και μετα απο διαλογο με τον διευθυντη μου επιβεβαιωσε την υποψια που ειχα περι αντιγραφης του συγκεκριμενου ρανταρ απο αλλες εταιριες. Η παραγγελια εγινε μετα απο αξιοπιστο καταστημα σε συνεργασια με την ΗΛΚΑ και τελος καλο ολα καλα ! sorry για το ''σεντονι''

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ονομασία λυχνίας RF
    By pressradar in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-14, 02:38
  2. Ονομασία από ειδικά probes που γραπώνουν σε ποδαράκια
    By The_Control_Theory in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-14, 00:25
  3. Ρ/Ε project με κωδική ονομασία ΑΙΟΛΟΣ
    By john_b in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-14, 08:31
  4. Απορία για ονομασία πυκνωτή
    By lunatic in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-08, 00:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας