Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 43

Θέμα: Προσοχή μην το κάνεις μόνος σου φώναξε τον "ειδικό"

  1. #31
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fire Doger Εμφάνιση μηνυμάτων
    R410 (HFC): CH2F2 + CHF2CF3

    https://ec.europa.eu/clima/sites/cli...17_5230_en.pdf


    Μα είναι λογικό το 2018 που το 410 έχει μόνο 2 χρόνια ζωής πριν καταργηθεί τελείως να αναφέρομαι σε αυτό...

    Αν δεν μπορείς να συζητήσεις σαν άνθρωπος δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω.
    Μια χαρά μπορώ... άπλα δεν σου αρέσουν αυτά που λέω...

    είδες σε έβαλα να ψάχνεις κιόλας... αλλα δεν τα ξερεις καλα....
    το 410 δεν σταματαει το 20... ούτε το 30 σταματάει... το 20 σταματάν να παράγονται μηχανήματα με το 410 που έχουν περισσότερο από 3kgr (στην περίπτωση μας δεν μας νοιάζει γιατί δεν ποιανει κανένα οικιακό μηχάνημα)...
    και το 30 θα κυκλοφορεί το 21% των HFC με αποτέλεσμα λόγο της περιορισμενης κυκλοφορίας τους να εκτοξευθεί η τιμή του από την αγορά και έτσι μονή της η αγορά θα βγάλει εκτός το 410....
    δεν τα ξέρεις καλά... επίσης να σου θυμίσω ότι ακόμα υπάρχουν ψυγεία με R12 που είναι κατηργημενο κοντά 20χρονια... και το 22ρι παράνομο είναι άλλα υπάρχουν αντικαταστατες...


    το χειρότερα είναι πως βλέπω θα κάνεις εξαέρωση το R32 χωρίς να σκέφτεσαι....

    όπως είπα και πιο πριν... ψυκτικός δεν είμαι.. αλλά ξέρω ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΨΥΚΤΙΚΟΥΣ και αυτο γιατι εχω την τυχη να δουλευω με εναν ΣΩΣΤΟ επαγγελματια ΨΥΚΤΙΚΟ με @@
    επειδή δεν είσαι στα κυβικά μου δεν πρόκειται να απευθεινθω άλλο σε εσένα γιατί αντί μου γράψεις που έχω λάθος μου λες μόνο οτι δεν μπορώ να συζητήσω..

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  2. #32
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    πραγματικά περιμένω τα χρονιά που θα αρχίσουν να σκάνε μηχανήματα πιταρισμενα στο r32... μπας και τρομάξουν οι μπαχαλακιδες..

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  3. #33
    Banned Το avatar του χρήστη Samios60
    Όνομα
    Πλούταρχος
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Σάμος
    Μηνύματα
    588

    Προεπιλογή

    Τελικα τι εισαι Ψυκτικος ? ηλεκτρολογος? ηλεκτρονικος ? μας μπερδεψες φιλε !!!!!!!!!!!(Nemesis)

    -1 Not allowed! Not allowed!

  4. #34
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Διάβασε καλύτερα τη έγραψα... Είπα δουλεύω ηλεκτρονικός σε έναν ψυκτικός και 12 χρόνια τώρα έμαθα ψυκτικά.... Πουθενά δεν είπα ότι είμαι ηλεκτρολόγος... Για αυτό έβαλα και τους θείους μου να πληρώσουν ηλεκτρολόγο... Δεν φταίω εγώ που ήθελε να κάνει αρπακτη ο άλλος επειδή είδε άσχετους τους δικούς μου

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  5. #35
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.865

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemmesis Εμφάνιση μηνυμάτων
    λες μόνο οτι δεν μπορώ να συζητήσω..
    Που φυσικά είναι ψέμμα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  6. #36
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Αναρωτιέμαι.. αν δεν έγραφα έτσι.. θα μου απαντούσε κανένας σε αυτά που γράφω... Και όχι για τον τρόπο που γράφω? Πάτημα σας δίνω βρε!!! Άλλωστε δεν είμαι εγώ αυτός που οικειοποιήθηκε λάθος τεχνικές... σόρρυ κιόλας αλλά δεν είμαι του κατηχητικού ούτε όμως έβρισα και κανέναν... Και στο κάτω κάτω όπως είπα τέτοιοι τύποι είναι που μου δίνουν ψωμί... Μόλις δουν ένα οικιακό να μην παίρνει τάση ο συμπιεστής το παρατάνε και λεν πλακέτα αμέσως.. εκεί έρχομαι εγώ που με 1ευρω αλλάζω έναν x2 πυκνωτή και παίρνω 50ευρω... Όχι γιατί είμαι κλέφτης.. αλλά γιατί οι πελάτες μου γλύτωσαν από την αγορά ψυγείου... Και αυτο δενσημαίνει ότι εγώ 24 μέρες τον μήνα τσιμπάω πενηνταρικα κάθε μια ώρα...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  7. #37
    Banned Το avatar του χρήστη Samios60
    Όνομα
    Πλούταρχος
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Σάμος
    Μηνύματα
    588

    Προεπιλογή

    Σίγουρα φίλε μου η σεμνοτυφία δεν σου ταιριάζει...αλλα τέλος πάντων καταλάβαμε οτι είσαι ειδικός ηλεκτρονικος με αντικείμενο τα ..ψυκτικά..καλα κανεις βεβαια ...αλλα μην νομίζεις οτι εδώ μέσα υπάρχει άγνοια στα ψυκτικά άσχετα αν δεν το αναφέρουμε...ολοι μας κατι ξέρουμε απο 'αναρρόφηση' 'κατάθλιψη' ελαιοδιαχωριστηρας ,, injection ,,,conteser ...κτλ αυτο ομως δεν μας κανει ειδικούς ...και δεν το φωνάζουμε ....ας χαμηλώσουν λοιπόν οι τόνοι καλά θα είναι ..με το συμπάθιο βεβαια

    -1 Not allowed! Not allowed!

  8. #38
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    Καλημέρα... όλο αυτό δεν γίνεται για εμένα... αλλά γιατί βγαίνει ο άλλος και υποστηρίζει ότι κενό δεν χρειάζεται και μαλιστα μιλάει με τέτοιο τρόπο σιγουριάς και "επαγγελματισμού" έχει και αβαταρ του ψυκτικού οπότε ο άλλος βλέπει ότι είναι ένα άτομο που ξέρει τι λέει... όπως λες σίγουρα υπάρχουν άτομα που γνωρίζουν από ψυκτικά... ένας όμως δεν του είπε ότι είναι λάθος αυτά που λέει... αν δεν του το έλεγα εγώ και μαλιστα του έδειξα και γιατί είναι λάθος αυτά που λέει.. όποιος έμπαινε να διαβάσει το θέμα θα έβγαζε συμπέρασμα ότι είναι τελικά οκ να κανείς κενό ειδικά αφού το 20 θα σταματήσει το 410!!!! και κάτι ακόμα.. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν είπα ότι είμαι ειδικός... είπα ότι ξέρω περισσότερα από πολλούς ψυκτικούς... ειδικός για να είναι κάποιος πάει αλλού το θέμα και κάτι τελευταίο, θα απαντήσω μόνο σε κάποιον που αναφέρεται σε αυτά που λέω και όχι για τον τρόπο που τα λέω η τι πιστεύει ότι είμαι.

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  9. #39
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Εγώ για να μπώ σε εναν χώρο βιομηχανικό έπρεπε να δείξω κάρτα επίσημου φορέα με ειδικότητα κλπ. Έπρεπε να περάσω τεστ για ναρκωτικά και αλκοόλ, να περάσω μαθήματα 3-4 ώρες και να γράψω και τεστ, να φοράω εξοπλισμό προστασίας κλπ κλπ.
    Στη δουλειά δίνουμε και εγγύηση (αφού όλα καταχωρούνται σε βάση δεδομένων) αν και δεν έχω δει να επιστρέφεται και τίποτα σοβαρό λόγω του οτι ελέγχονται με εξοπλισμό κλπ κλπ.


    Όταν ανέβω στην εξουσία όλο το προσωπικό ασφαλείας θα εκτελεστεί σε πλατείες την αυγή προς παραδειγματισμό.

    1 Not allowed! Not allowed!

  10. #40
    Banned Το avatar του χρήστη Samios60
    Όνομα
    Πλούταρχος
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Σάμος
    Μηνύματα
    588

    Προεπιλογή

    καλως φιλε δεν ηθελα να σε προσβάλω .....φιλικα

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-16, 14:25
  2. Ηχεία "Φτιάχτο Μόνος σου"
    By vasiliosvhta in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-15, 23:08
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-09, 19:31
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-08, 23:05
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-07, 14:12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας